Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Термостат на стар фризер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #1

    Термостат на стар фризер

    Имам стар фризер, замразява отлично, но забелязах, че не изключва изобщо.
    Какъв термостат да купя и откъде, прилагам снимка на неговия термостат.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #2

    Отговор: Термостат на стар фризер

    К54 на ranco. ATEA A04.
    Този пост е редактиран от frick; 15-09-20 в 22:32.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Може ли някой по моите наблюдения да каже какъв е проблема с хладилника и евентуално дали би си заслужавало ремонта. Модела е gorenje rk6336w с два хладилни кръга. Проблемът е с хладилника, фризера си работи нормално.
    Симптомите:
    1. Започна да работи дълго почти без да изключва. Направих опит - оставих го да почива 12ч, след това го пуснах без да има нищо в него (празен) над 8 часа работи без прекъсване, докато докара температурата до +6, за да спре.
    2. Струва ни се, че започна да работи по-шумно.
    3. Забелязах пластмасата от вътрешната страна, където е изпарителя, че е издута. Не знам кога се е случило, може и преди години да е станало и да не съм обърнал внимание.
    Докато работи, кондензатора е топъл към горещ. Сравних на пипане температурата на изходящата и входящата тръба от компресора с един Либхер и не забелязах осезаема разлика.
    Ако мога да дам друга информация, която би помогнала, казвайте.


    п,п нещо не съм видял в коя тема пиша да ме извинява с собственика.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 19-01-21 в 15:27.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Изтекъл хладилен агент R600a. Я от изпарителя, я от някоя тръбна връзка
    Може да се ремонтира, но е играчка. Освен това не се знае състоянието на компресора.
    Цената - колегите специалисти могат да споделят.
    Само зареждането на системата беше около 80лв., 20лв. посещение на място.
    Вероятно ще се наложи да се носи в сервиза.

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #5

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Наистина има изтекъл фреон. На гърба на хладилника се монтира нов изпарител сменя се маслото на компресора и се зарежда. Това при положение че хладилника е с два компресора. Ако е с магнет винтил нещата стават малко по-сложни. IMG_20210119_204704.jpg
    Това е изпаритела или има малко по-големи зависи от големината на хладилната част.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #6

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Благодаря за отговорите. Някой може ли да каже ориентировъчна цена за такъв ремонт.
    Още миналата седмица съм записал час и ще дойдат в петък. Няколко пъти ги питах по-телефона да кажат в какъв порядък да очаквам ремонта за да си направя сметка дали да го ремонтирам, но нищо не отговориха. А както се видя това описание е достатъчно за да кажат фреон изпарител труд..... - струва приблизително толкова, сигурната диагноза и цена след като го видим. Сега положението е следното, дай 33лв за да ти пратим някой след седмица на място и ще ти каже колко струва ремонта. Посещението е 33лв, не е проблем да ги дам, за 14години си ги е заслужил.
    Иначе този може ще го закарам на село и да се ползва само фризера докато и той си замине.
    Ако новия изпарител се монтира вътрешно в обема на хладилника, защото по всяка вероятност другия е капсулован не бих го ремонтирал, ама и това не могат да ми кажат по-телефона, а са оторизирания сервиз за България и би трябвало да ги познават добре.

    п.п На жената от миналата седмица съм и казал да почва да гледа ЛГ-та и да си набележи някое, ама и тя се офлянква. Този и без това след няколко години може да се окаже нисък.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 20-01-21 в 09:30.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Изпарителя се слага вътре в хладилната част. Имаше снимки някъде из темите.
    В това състояние уредът не може да се ползва, ако е с 1 компресор, защото в един момент в системата ще остане само въздух.
    А след транспорта може й въобще да не заработи.
    Вариантите са два - ремонт или продажба за части. Предвид възрастта на машината вторият вариант е по-труден.

    Оторизираният сервиз ще те обръснат яко!
    Ако ще ремонтираш, търси друг сервиз. И минимум 6 месеца гаранция! Иначе е безсмислено начинание.
    Примерна цена на изпарител - нямам представа дали става за твоя модел:
    Изпарител за хладилник, платка 1800x430, с капилярка Изпарител за хладилник платка 1800х430mm, цена [170105] - 68.00лв. : АПОГЕЙ 99 - | Резервни части за хладилници | Резервни части за климатици | Резервни части за перални | Инфрачервени печки за отопление | Инфрачервено отопление | Инфрачервени печки | Резервни части за готварски печки | Резервни части за бойлери | Резервни части за битови електроуреди | Бойлери | Оборудване за хладилни камери | Нагреватели | Хладилна техника |, АПОГЕЙ 99 - | Резервни части за хладилници | Резервни части за климатици | Резервни части за перални | Инфрачервени печки за отопление | Инфрачервено отопление | Инфрачервени печки | Резервни части за готварски печки | Резервни части за бойлери | Резервни части за битови електроуреди | Бойлери | Оборудване за хладилни камери | Нагреватели | Хладилна техника | (apogee99.com)
    Общо взето, ако компресорът е ОК, ремонтът ще е минимум 150лв.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #8

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Абсолютно сигурно е, че е с 2 компресора и два независими кръга. Десния компресор е за хладилника, както и тази половина от кондензатора. Търсих някакво сервизно с надеждата да видя, дали може да се демонтира изпарителя, но ударих на камък, защото това в голяма степен ще предначертае пътя му.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #9

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Този пост е редактиран от ccankov73; 21-01-21 в 01:23.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #10

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Серийния номер отговаря на този от първия линк 147671.
    Това не схема 4 е по скоро изпарителя за фризера не на хладилника.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #11

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Опс, аз съм разбрал - фризера..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #12

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Изпарителя на хладилника е вътре в задната стена. Никой не я "копае", за да го смени.
    Инсталира се друг във вътрешната част и се свързва към хладилния кръг. Силно препоръчително е да се смени и филтър-дехидратора.
    Без хамалогия (разнасяне напред-назад до сервиза) и специализирани инструменти и фреон не може да се направи.
    Успех все пак!

    Danfoss много отдавна не е това, което беше. Поне от времето на проектиране на този хладилник.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #13

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Аз нямам уменията да го правя, и въобще не си правя такива сметки. Единствено от схемите исках да разбера дали е оставена от производителя възможност за подмяна. Схемата с нов вътрешен ми е ясна, но не ме устройва. Ако все пак се окаже, че пропуска е от друго място не от изпарителя сигурно ще се навия на ремонт. Но може и да ме откажат още с идването.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #14

    Отговор: Термостат на стар фризер

    Без да съм специалист съм почти сигурен, че е пропуск от изпарителя. Така бяха надути по снимките хладилници с такъв проблем, когато разглеждах във връзка с моя Либхер. Такъв беше и неговия дефект на 3-тата година и добре че беше с 5г. гаранция и ми смениха целия хладилник с нов без никакви въпроси. Да чукна на дърво смяната вече 5г. работи без проблеми. Виждал съм и снимки на ремонтирани стари хладилници с такъв дефект и не изглеждаха никак добре.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #15

    Отговор: Термостат на стар фризер


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термостат PS THERMO
    От rkovachev във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-20, 01:59
  2. Отговори: 1
    Последно: 18-01-19, 21:35
  3. Термостат на фризер замяна
    От lampamp във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-09-18, 19:21
  4. Термостат за AEG САНТО ?
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 22:12
  5. Фризер Indesit - термостат ?
    От Liskosf във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-10, 15:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе