Резултати от 1 до 2 от общо 2

Хладилник с фризер NEO - проблем с изолация на фризерната част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    1
    #1

    Хладилник с фризер NEO - проблем с изолация на фризерната част

    Здравейте!

    Разполагаме с хладилник + фризерна част от марката NEO, етикетът с модела се е изтрил, може би някъде отзад също го пише, но това изобщо не е важно в случая, защото като цяло машината, която е на повече от 10 години работи идеално. От известно време, обаче забелязвах капчици студен конденз, които избиват върху пластмасовия капак отгоре, стана ми ясно, че е някакъв проблем с изолацията и в крайна сметка се реших да отворя капака отгоре и да видя какво се случва. Гледката, която се отвори пред мен не ме изненада, защото очаквах нещо такова, както се вижда от прикачените изображения:





    Типично по български реших да рискувам, размразих хладилника и фризера, изчаках да изсъхне добре като дори подсуших допълнително изолацията с пистолет за горещ въздух. След това си купих някаква изолационна полиуретанова пяна - лепило от голяма верига магазини за строителна техника и поиздълбах малко най-проблемните места, където имаше лед и си личаха пукнатини, запълних отворите с пяната, както и след това минах с тънък слой по цялата повърхност - нещо, което не съм снимал. Сложих пластмасовия капак отгоре и включих машината да работи. След 24 часа, обаче забелязах, че отново има малки капчици студен конденз, определено са по-малко от това, което беше, но ме навежда на мисълта, че явно това не е най-удачният вариант за изолация.

    Запитването ми е все пак има ли някакъв вариант в домашни условия да успея да го изолирам?

    Като цяло машината няма абсолютно никакви проблеми - хладилникът изстудява добре, фризерът може да поддържа температура до около -18 градуса, в хладилника нещата не стават на камък, терморегулаторът си работи нормално, компресорът се включва и изключва когато е необходимо, лампата никога не е изгаряла за тези години, уплътненията на вратите са добре, няма нищо друго нередно или необичайно. Бих казал, че съм добър стопанин по отношение на поддържането на хладилната машина и спазването на най-простите правила за експлоатация.

    Има ли някакви подходящи материали, изолатори, лепенки, може би плоскости, ленти или каквото и да било, които да използвам, за да огранича това "избиване" на студен конденз?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (112.7 KB, 577 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (107.4 KB, 585 Прегледи)

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #2

    Отговор: Хладилник с фризер NEO - проблем с изолация на фризерната част

    Изключвате хладилника и го оставяте да изсъхне отгоре след това му залепвате 5см. фибран после го покривате със залепващо фолио по Ваш вкус. Проблема би трябвало да изчезне. Успех със разрешаването на проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 15-01-21, 09:15
  2. Хладилник-фризер BOSCH - неработеща хладилна част
    От Meto89 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-18, 18:38
  3. Фризерната част работи, хладилната - не? Какво му е?
    От valerko във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-14, 09:23
  4. Liebherr CUP-2901 мнения за фризерната част?
    От lz1mak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 16:21
  5. Хладилник Gorenje K537 - обледеняване на фризерната част
    От niksan79 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-07, 17:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе