Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 144
Like Tree9Одобрявам

Ремонт и сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,083
    #121

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Имам проблем с LG 49LJ594V. Купих го преди година и нещо втора ръка, ползвах го докато не се оборудвах с по-големите тв. След това го дадох на роднини да го ползват. Пробвали да включат нещо в страничния HDMI порт - резултатът е буквално изкъртена HDMI букса. След това започна да прави тези проблеми, надявам се от видеото се вижда. Картината замръзва за секунда често, в същото време целият екран става на черти. Възможно ли е изкъртеният HDMI да е оказала влияние, нещо да е окъсил след като е останал в "свободно" положение?

    А възможно ли е ТВ-то да е падало и от там да се е изкъртил HDMI входа, ако е увиснал на кабела или нещо подобно . Възможно и да е от HDMI буксата, ако е окъсило нещо вътре.. трудно ще се разбере така, опитай най лесното, с хард ресет, фабрични настройки, да изтрие всичко за да може и паметта да се изпразни, ако не се оправи трябва да търсим main board или някой майстор да отпои буксата , развалената и да види дали ще има промяна, ако и тогава няма, то пак main board.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #122

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Тя буксата в момента е извадена. Отворих телевизора и я извадих, без да се налага даже да я "доразпоявам", стоеше си свободна. Не е падал тв със сигурност. Освен да го отворя пак, защото забравих да снимам модела на платката. Не съм пробвал с reset, но не мисля, че ще помогне...

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,083
    #123

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Тя буксата в момента е извадена. Отворих телевизора и я извадих, без да се налага даже да я "доразпоявам", стоеше си свободна. Не е падал тв със сигурност. Освен да го отворя пак, защото забравих да снимам модела на платката. Не съм пробвал с reset, но не мисля, че ще помогне...
    Ами в случая няма какво да губиш опитай пък.. ако стане супер ако не, дай номера да търсим мейборд някъде втора ръка и да видим кой телевизори ползват същия борд за да търсим такива които се продават на части но, мисля че ще е около стотина лева. Дано дисплея да е наред, макар че тези ленти в горния край.. не ми харесват много, за това питах дали е падал, да не е удрян в горния край нещо.

  5. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #124

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Мда, сега написах модела, те пък взеха, че излязоха няколко.

    https://bazar.bg/obiava-26945569/lg-...v-osnoven-bord
    https://bazar.bg/obiava-39683380/mai...tv-lg-49lj594v

    Иначе тези ленти и на мен ми направиха впечатление, но примерно на телевизия от тунера, без да е включен кабел, т.е. върти се "Няма сигнал" и при наличен банер с инфо за канала в горната част, тогава не се виждат, също и менюто ако е показано пак изглежда нормално и няма черти в горния край. Това в случай, че не замръзва картината и целия екран не става на черти, както съм описал в първото мнение.
    Този пост е редактиран от Frost; 04-09-23 в 14:33.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,619
    #125

    Отговор: Ремонт и сервиз

    100 лева за платка на това ЛГ ?! Техномаркет даваха 160 лв при върнат стар телевизор. https://www.technomarket.bg/staro-za-novo
    Вероятно пак ще имат същата кампания. Взимаш ново с 5 години гаранция- франция
    Този пост е редактиран от brotzki; 05-09-23 в 08:50.

  7. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #126

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Разбирам, но хората нямат сега излишни пари, за да се доплати за модел със същия размер.
    Иначе пробвах и със заводски настройки, не помогна... както и предположих.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,619
    #127

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Има още един хдми порт. Ползвайте него. Само да не е сдало и друго

  10. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #128

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Проблемът не е в липсата на HDMI порта, виж видеото, което съм публикувал. Така или иначе, основно се гледа кабелна телевизия и малко youtube.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,305
    #129

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Той контролерът на HDMI портовете е един и същ.
    Ако наистина е падал телевизора или някой се е опитал да премести него или периферното устройство с кабела, наистина може да има поражения по борда.

  12. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #130

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Не е падал, пак уточнявам. Опитали се да включат от тези ретро aliexpress игри с големината на флашка. Тъй като тв е на стената и е по-трудно достъпен страничният HDMI вход, не знам какво и как точно са мъчили, но буквално са го изкъртили. След това си е работил известно време нормално, но след като самият порт е останал вътре и е възможно да е се допрял някъде за момент, знам ли... Дълго време беше стоял изключен, след като го включихме и работи сигурно 5-6 часа без проблем, но след това отново се появиха чертите и засичането на картината. Ще поръчам платката и ще им я сменя.
    AntrAcsA одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #131

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Посетиха ме техниците на Самсунг относно смяната на панела и им включих този, за да изкажат мнение. Почти на 100% казаха, че е от панела или по-точно от управлението му, т.е. от платки в самия панел или нещо подобно. Аз не останах много убеден от казаното...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #132

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Попаднах на този майстор, който "ремонтира" като изолира част от връзките на лентовите кабели към T-Con на принципа проба-грешка. Какво точно се случва, че при "прекъсване" на някои връзки тв продължава да работи, че даже и изчезва проблемът? Най-вероятно и LG-то, за което писах по-горе ще се "оправи" така, защото проблемите във видеата му са почти еднакви с моя.






  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    13
    #133

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,

    имам Hisense 55A6G 4K на който му се прецака подсветката, проблема е че никой не иска да го поправи защото отпред дисплея е без рамки и е залепен и ги е страх да не го счупят.(не знам дали правилно го обясних но трябва да се лепи.)

    Има ли хора които правят такива ремонти, има ли смисъл от подобен ремонт въобще, виждал съм в youtube че ги оправят, но тук не искат да се наемат.

    Втори въпрос след като стоя няколко седмици в сервиз уж да го оправят, Extreme digital от където е закупен най-накрая се свързаха с мен и ми казаха да го пращам към Унгария за рекламация, някой минавал ли е тази процедура при тях? Не знам дали ще я приемат след като ТВ-то е вече отваряно и дали ще си проличи.

    Малко съм пред дилема как да процедирам затова се надявам на вашите съвети.

    Благодаря ви!

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,083
    #134

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от tvnoob Виж публикацията
    Здравейте,

    имам Hisense 55A6G 4K на който му се прецака подсветката, проблема е че никой не иска да го поправи защото отпред дисплея е без рамки и е залепен и ги е страх да не го счупят.(не знам дали правилно го обясних но трябва да се лепи.)

    Има ли хора които правят такива ремонти, има ли смисъл от подобен ремонт въобще, виждал съм в youtube че ги оправят, но тук не искат да се наемат.

    Втори въпрос след като стоя няколко седмици в сервиз уж да го оправят, Extreme digital от където е закупен най-накрая се свързаха с мен и ми казаха да го пращам към Унгария за рекламация, някой минавал ли е тази процедура при тях? Не знам дали ще я приемат след като ТВ-то е вече отваряно и дали ще си проличи.

    Малко съм пред дилема как да процедирам затова се надявам на вашите съвети.

    Благодаря ви!

    Ако е в гаранция, да опитай чрез eDigital, направи се на луд и го прати, няма какво да губиш. Аз преди време от там взех един модем, върнах го към Унгария и те ми върнаха парите по сметка но до ремонти не съм стигал.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    6
    #135

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте, имам телевизор SAMSUNG UE-50TU8072, който докато гледахме телевизия просто изгасна. Изключвахме няколко пъти за повече време, но нищо не се случва. Като натиснеш бутона на дистианционното за включване телевизора все едно премигва да се включи, но няма картина. Някаква идея какъв може да е проблема и къде в София да го занеса да го погледнат да го оправят. Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. Сервиз за ремонт на хладилници в София ?
    От kuehlschrank във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-07-11, 21:32
  4. ремонт на рс
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-07-07, 15:27
  5. ATI - ремонт TV OUT
    От commguy_79 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе