Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 77

Качествен телевизионен сигнал - откъде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #61

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Булсатком си имат добър форум (според мен) и тук не се разискват въпроси ,свързани с този доставчик достатъчно сериозно (това предполагам го знаеш, че когато има достатъчно развити форуми по дадена тема, тук пичовете не се занимават да я дублират). Аз лично там намирам достатъчно добри отговори, включително и за тяхното HD

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    43
    #62

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Съжалявам -не знаех това.Някакъв линк към него ако е възможно ?Благодаря 1

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #63

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    http://forum.bulsat.com/
    Updating database. Please wait...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #64

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Не виждам какво е смешното.... Интересното е, че във форума има повече информация за техните абонаменти, отколкото в сайта им - е това вече е смешно Поне така беше преди известно време, скоро не съм го гледал.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #65

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Ами смешно е че все седи на ъпдейт форума им... Ако приемаме на сериозно това ще трябва да се гръмнем... Ясно е само че не им е до собствения им форум а ние ли да сме?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    54
    #66

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    http://shop.vali.bg/product.php?ProductID=1771 Новото кабелче макар и евтиничко и да не съм очаквал ми оправи бръма ли беше брума ли в звука на телевизора.Досега приемника беше увеличен на макс а тв намален за да не бръмчи.Мислех че няма оправия защото май при всички го има ,а не ми се правеха разни експерименти с кабели ,връзване на маси и какво ли не .Най много щях да изгоря нещо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #67

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Понеже българите сме леко смотани,ще може ли някой да обясни как аджеба се стига до качественият сигнал(оползотворяването на скъпата ни телевизионна техника).От 3 часа четене разбрах,че вероятно трябва да си взема Ipbox 9000+ с някаква Енигма и антена,моторче,усилвател у още 1000 глупости за да имам качествен образ.Както и 2 адреса на форуми,пълни с технически термини и интернет сайтове без адрес.Та точното питане е има ли фирмичка,която да идва на място,да опише нужното,да направи оферта и да го монтира и настрои.Ама не някоя с интернет седалище ,а сериозна фирма с офис или магазин

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #68

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Цитат Първоначално публикувано от werz
    Понеже българите сме леко смотани,ще може ли някой да обясни как аджеба се стига до качественият сигнал(оползотворяването на скъпата ни телевизионна техника).От 3 часа четене разбрах,че вероятно трябва да си взема Ipbox 9000+ с някаква Енигма и антена,моторче,усилвател у още 1000 глупости за да имам качествен образ.Както и 2 адреса на форуми,пълни с технически термини и интернет сайтове без адрес.Та точното питане е има ли фирмичка,която да идва на място,да опише нужното,да направи оферта и да го монтира и настрои.Ама не някоя с интернет седалище ,а сериозна фирма с офис или магазин
    Това, което се опитваш да направиш се нарича кражба и пиратство. Нормално е да има някаква потайност. В този ред на мисли не мисля, че ще има фирма, която да дойде и да ти свърши всичко. Иначе за нужното оборудване, монтаж и настройки със сигурност ще ти съдействат, но ще трябва ти да си намериш човека, който да ти шерва разкодирането за да може да гледаш хубавите /платени/ неща.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #69

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Никой не е казал,че имам проблем нещата да са легални.Въпросът е,че искам да няма възможност за никакви оправдания,не да си купуш оборудване за хххх лева от едно място,за ххх от друго,да дойде да го настрои 3ти човек и като стане фал всеки да обвинява другия по веригата.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #70

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Както ти казах има много фирми, които ще ти кажат какво ти трябва, ще монтират и настроят. Вече човека, който ти осигурява шеринга ще направи последние настройки.

  13. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #71

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Писах и в друга тема, но мисля, че тук е точно мястото. Купих си за коледа първо LCD - Philips 32PFL5404H/12. Не знам дали е добър или не, но ми влезна в бюджета и най-важното ми харесва. Не съм претенциозен, ще гледам само телевизия, предимно филми и спорт. До тук всичко добре. Обаче пускам търсене на цифрови и аналогови канали и се появява проблем. При аналоговите всичко е наред, но при цифровите намира 93 канала, а в телевизора са запаметени 75. Липсват ми БНТ, БТВ, НОВА, ДИЕМА, ДИЕМА2, ТВ+ и още 11 програми. Интересно, че с приемник закупен от оператора си хващам всичките цифрови програми без проблеми. Според колеги от форума проблема е в кабелния оператор. Мога ли да направя нещо по въпроса. Четох, че евентуално проблема можело да се реши с някаква САМ-карта, но нищо не разбирам от телевизия. Питам и пиша толкова подробно, защото, ако отида да говоря абсолютно неподготвен сигурно ще ме разкарат по най-бързия начин. Няма ли някакъв стандарт за тия честоти в България и изобщо да се занимавам ли или да си сложа и външния тунер.
    Извинявайте за дългото писане и ще бъда благодарен на всякакъв отговор от знаещите и можещите.
    Поздрави

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #72

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Ами на първо място трябва да кажеш кой ти е оператора! После някой който е на същия оператор може да ти помогне!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #73

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Истината е, че голяма част от операторите свалят (пиратстват) директно Булсатком с цели транспондери (за това съм вече сигурен за твоя оператор, щом спомена и ТВ+ в списъка с каналите, който е канал само на Булсатком). Нещата не са им настроени коректно, не знам някъде по pid или sid се объркват нещата, но някои канали се застъпват и т.н. и става каша. А с операторския приемник работи, защото те му преправят софтуера.
    Иначе нормална DVB-C кабелна с правилна NIT таблица и параметри на пакетите не би трябвало да прави проблем на телевизора ти!
    Недей да търсиш CAM - доколкото разбирам при теб няма кодирани канали.

  17. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #74

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    BBC Cable - Казанлък. А възможно ли е нещо тунера на телевизора да не е в ред, както се мъчи да ме увери кабелния оператор. Не разбирам, но ми се струва доста тъпо. Събираш един куп пари уж да вземеш нещо полезно и накрая си прецакан. Сякаш по-добре беше да взема за същите пари нещо 37" без тунер и да си карам с техния тунер. От друга страна се оказа, че са ме прецакали и тунеро. Той пък не хваща HD каналите. Явно те живеят за сметка на такива хора като мен, дето са обикновени потребители. Много сме далеч още от "Включи и забрави".

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #75

    Re:Качествен телевизионен сигнал - откъде?

    Техния тунер със сигурност не поддържа HD сигнал и е нормално да не ги вхащаш. Помоли ги за началните честоти на всичките им пакети и се опитай ръчно да ги добавяш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Усилвател за телевизионен сигнал
    От shanto във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-08, 16:55
  2. Качествен хост у нас
    От centrino във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-07, 13:54
  3. Свестен телевизионен техник в София
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-06, 10:10
  4. Качествен телевизионен сигнал
    От llll във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 16
    Последно: 10-07-06, 18:12
  5. Качествен GIF animator
    От ap_pz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-03, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе