Страница 19 от 46 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 677
Like Tree71Одобрявам

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #271

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Това с чинчовете не е проблем , има си преходници и готови кабели точно за тази цел - скарт - чинч . Отиди в Алати и виж Нипона - 38 лв .
    И да го гледам все тая пък и в Алати едни специалисти консултанти ужас... Лошото е че нищо не прочетох за този Нипон, тъй че ако сте го тествали кажете нещо, ще върши ли работа при по слабичък сигнал Ако не да вземам някой от Стронг.
    Този пост е редактиран от Nell; 28-09-13 в 14:05.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #272

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Погледни MAX T105 DVB-T HD MPEG4 Full HD - лично аз не съм го пробвал, но поне на хартия изглежда добре, а е и само 45 лева. Мани ги тия Стронг-ове (лично мнение)

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #273

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    ..........ще върши ли работа при по слабичък сигнал.....
    Та колко е слаб сигнала ? Ако е така и антена ще си трябва .
    Не съм го тествал лично , но и няма как да стане , понеже сигнала е с различна сила , а и все още не е официално стартирала цифровизацията . Знам ли , може да усилят сигнала след старта .

    .....а е и само 45 лева...
    Това къде , в Варна ?

    И да го гледам все тая пък и в Алати едни специалисти консултанти , ужас...
    Не така с лошо , все пак това е строителен хипермаркет , но за пари какво ли не правят ...
    Този пост е редактиран от logic; 28-09-13 в 14:51.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #274

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    а и все още не е официално стартирала цифровизацията . Знам ли , може да усилят сигнала след старта .
    Стартирала е. И още как. Проблемите се получават от смесването на аналогов и цифрови сигнали. Като спре аналоговата със сигурност ще има подобрение.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #275

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Nell Виж публикацията
    Здравейте! Крайно наложително ми е вече закупуването на декодер за баща ми, който е доста възрастен и няма да се справи сам. Телевизора на който ще се ползва е Шарп 19 инча с чинчове закупен 1994 година. Лошото е че сигнала е малко слаб. Иначе се намира във Варна. Изчетох целия форум и съвсем се обърках. Предложете ми нещо което ще е качествено и няма да е много скъпо, мисля някъде около 50 лева, може и малко отгоре. Така както се ориентирах Стронг 8115, че има чинчове. Ама пък четох че май 8113 са с по добри показатели, ама нямат чинчове. Моля ви помагайте. Предложете нещо. Забравих почти само за гледане на тв ще е. Благодаря предварително.
    STRONG STR 8115 свързаш го с чинчове към Шарпа, после пускаш телевизора на видеоканал. На екрана на телевизора трябва да се появи менюто на приемника, избираш страна, език, и после пускаш приемника да сканира за програми.
    В коя част на Варна живее баща ти че има слаб сигнал ? Ако наистина е така ще ти трябва и една антена , но не купувай от боклуците за по 20-30 лева продавини в Практикер и мосю Бриколаж. Ще ти трябва нещо качествено дето да издържи поне 10 години.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #276

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    взех nipon-a от алати за 37.49лв (и скарт-скарт за 1,20 от един китайски магазин в комплекс елитис Варна)- тая цена за HD приемник просто е без конкуренция. приемника превключва много бързо - под 2 сек. на канал. като недостатък установих, че след изключване от тока забравя ръчната подредба на каналите (настроих ги, нося го на дядо си и като го включих - сортирани по ред на приемане, LCN е изключен). не съм тествал какво плейва и какво не (и понеже вече го връчих няма как да тествам)... тунера е достатъчно чувствителен - закачих го към антената на балкона, която едвам хващаше аналоговите канали, а показва 100% сигнал и това при положение че антената е на втория етаж и от всякъде са по високи сгради... друг плюс на декодера - има бутони за вкл/изкл и смяна на каналите - перфектно ако свършат батериите или се прецака дистанционното... щото има и декодери, които даже нямат бутон за вкл/изкл... картината вади перфектно качество през скарт-скарт на 32" тв - почти няма разлика с hdmi. обаче има канали, на които се подава грешна информация за aspect ratio - и са разтеглени (това си е проблем на тия дето излъчват програмите)...
    Този пост е редактиран от pr0fessor; 28-09-13 в 18:34.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #277

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    STRONG STR 8115 свързаш го с чинчове към Шарпа, после пускаш телевизора на видеоканал. На екрана на телевизора трябва да се появи менюто на приемника, избираш страна, език, и после пускаш приемника да сканира за програми.
    В коя част на Варна живее баща ти че има слаб сигнал ? Ако наистина е така ще ти трябва и една антена , но не купувай от боклуците за по 20-30 лева продавини в Практикер и мосю Бриколаж. Ще ти трябва нещо качествено дето да издържи поне 10 години.
    До морско училище е и там има разни съоръжения дето пречат на сигнала от към Франгата , затова хваща от слънчев бряг, но лошото е че е на нисък етаж и отпред има високи дървета които също пречат. Не е толкова зле сигнала де, ама аз живея в Левски на по висок етаж и имам пряка видимост към кулата на Франгата и при мен сигнала е идеален, та затова казвам ,че при баща ми е по слаб.

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #278

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pr0fessor Виж публикацията
    Взех nippon-a от Алати за 37.49лв ......
    Проблема може да се оправи с по-нов софтуер или от менюто да му забраниш ефирното обновяване на каналите ( OTA ) и подредбата по логика ( LCN ) .
    Тествай и какво плейва плеъра , това си е допълнително забавление !

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #279

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pr0fessor Виж публикацията
    взех nipon-a от алати за 37.49лв (и скарт-скарт за 1,20 от един китайски магазин в комплекс елитис Варна)- тая цена за HD приемник просто е без конкуренция. приемника превключва много бързо - под 2 сек. на канал. като недостатък установих, че след изключване от тока забравя ръчната подредба на каналите (настроих ги, нося го на дядо си и като го включих - сортирани по ред на приемане, LCN е изключен). не съм тествал какво плейва и какво не (и понеже вече го връчих няма как да тествам)... тунера е достатъчно чувствителен - закачих го към антената на балкона, която едвам хващаше аналоговите канали, а показва 100% сигнал и това при положение че антената е на втория етаж и от всякъде са по високи сгради... друг плюс на декодера - има бутони за вкл/изкл и смяна на каналите - перфектно ако свършат батериите или се прецака дистанционното... щото има и декодери, които даже нямат бутон за вкл/изкл... картината вари перфектно качество през скарт-скарт. обаче има канали, на които се подава грешна информация за aspect ratio - и са разтеглени...
    Ако и аз взема nipon-a как ще го свържа, има ли кабел чинч скарт и дали това няма да окаже влияние на картината.

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #280

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Има ! Няма да окаже влияние !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #281

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Nell Виж публикацията
    До морско училище е и там има разни съоръжения дето пречат на сигнала от към Франгата , затова хваща от слънчев бряг, но лошото е че е на нисък етаж и отпред има високи дървета които също пречат. Не е толкова зле сигнала де, ама аз живея в Левски на по висок етаж и имам пряка видимост към кулата на Франгата и при мен сигнала е идеален, та затова казвам ,че при баща ми е по слаб.
    Сигнала там няма как да е слаб, а по-скоро е некачествен, с много отражения. И то сигурно говориш за аналоговия сигнал че е пош, а всъщност за в бъдеще нали цифров искаш да ловиш, от къде знаеш как е цифровия там? Предполагам, че няма да имаш проблеми със сигнала, какъвто и приемник да вземеш. Казват, че цифровата телевизия се оправяла добре с отразените сигнали. По-скоро помисли за други неща, като бързина на превключване на каналите и удобно дистанционно (повечето са дребни, а някои супер дребни). А за цифрова от Слънчев бряг забрави, освен с някоя супер насочена антена сложена на високо. Въобще, крайно време е да спрем да прилагаме логиката си от аналоговата телевизия при едночестотната цифрова.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #282

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Благодаря на всички за съветите. Много ми помогнахте. Имаме голяма антена качена на покрива, обърната е вече към Франгата, като взема и декодера дано всичко е наред. Остава само да реша nipon-a или STRONG STR 8115.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #283

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Поръчай го през нета , тествай го и го върни в 7 дневен срок - това е вариант , ако се колебаеш .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #284

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Гледах днес едно показно на БНТ и от него научих, че "Според статистиката около 1/5 от домакинствата в страната от тук нататък ще разчитат само на цифровия сигнал, тъй като в селището им няма кабелен или сателитен оператор." Също при демонстрацията, видях, че ще трябва да си насоча антената нагоре, поне човечеца който демонстрираше я държеше насочена към тавана. И също, разбрах, че каналите ще трябва да ги търся на телевизора, а не на приемника. И други полезни неща сигурно щях да разбера, ако в същото време не джътках из интернет

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,299
    #285

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Ariva T650i има нов firmware V1.01B4 от 27.09.2013, но тестов! http://www.ferguson-digital.eu/en/do...t_version.zip/ Полският не ми е силен език и не разбрах какви предупреждения са написали.
    Добавили са запомняне на мястото на спиране на филма, *.txt поддръжка и разни други нещица като допълнителни фунции на F бутоните и Internet приложенията. Избор на език на EPG, подобрена функционалност за БГ... За съжаление не са направили CP1251, а си остават само Unicode UTF-8 поддръжка на символите на субтитрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 46 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5214
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  3. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе