Страница 18 от 46 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 677
Like Tree71Одобрявам

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #256

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chitalov Виж публикацията
    Не е с активно охлаждане,а за монитора май съм в грешка защото съм го заточил на село .По спомен давам има VGA и VGA BNC connectors а за тях само с конвертор става.
    Именно и струва пари т.е. не си заслужава упражнението !
    ------------------------------------------------------------------
    Установих ,че Cyberlife DVB-2005 e 100% Nippon STB1310 - разликата е в надписа .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #257

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Свистенето е от захранването - баба ти няма да го чуе ако го ползваш ти - смени го .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #258

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chitalov Виж публикацията
    Колеги от няколко дни взех един STR8113 и мисля че има някакъв дефект, когото приемника и e спрян OFF (свети червения LED) се чува силен шум ,високо честотно свистене от кутията на приемника .Пробвах да изключа захранването на антената и RF Модулатора няма ефект.
    Някой с подобен проблем?
    Другия ми въпрос е дали някой да е пробвал свързване с CRT Монитор със DVI-HDMI ?
    Да, явно това свистене на захранването е някаква слабост на модела, защото вече няколко човека се оплакаха (екземпляра 8113 който лично съм виждал, също издава шум, но трябва да си сложиш ухото на приемника за да го чуеш и наистина се появява когато приемника е изключен, т.е. когато захранването остане без товар). Сам прецени дали ще настояваш за подмяна с нов приемник (който може да прояви след време същия дефект) или докато не му е изтекла гаранцията, май по-добре в сервиза да го погледнат, но пак зависи колко е читав сервиза. Ако просто има хлабина някаква в импулсния трансформатор, може да се залее с парафин. Иначе ако монитора ти няма DVI или HDMI няма смисъл да се занимаваш. Но и да има цифров вход, не забравяй, че монитора е направен да се гледа отблизо, а телевизия човек обикновено иска да гледа от далеч.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #259

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Мерси за отговорите, ще пробвам да го заменя пък да видим.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #260

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Именно и струва пари т.е. не си заслужава упражнението !
    ------------------------------------------------------------------
    Установих ,че Cyberlife DVB-2005 e 100% Nippon STB1310 - разликата е в надписа .
    и как се държи, цената в алати е 37.49лв - май най ниската за HD приемник...
    п.с. като гледам на снимки NEO DVBT-2000 HD май е 1:1
    Този пост е редактиран от pr0fessor; 26-09-13 в 10:27.

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #261

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    За съжаление не можах да го тествам - в магазина нямат телевизор - ужас ! За телевизия си е ОК . Мултимедията също става , но не вади АС-3 звук през аналоговия ( скарт ) изход , но той и не поддържа този звуков формат . Има и сайт , от който може да се дръпне нова версия на софтуера ( фирмуера ) , когато има такава .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #262

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    на мен за телевизия ми трябва - за дядо ми, за това гледам да има и бутони за каналите (в случай че батериите на дистанционното клекнат) и дисплей... ще се вързва през скарт. Другото дето ме интересува е колко е чувствителен тунера, че ще се ползва в къща обградена от високи блокове...

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #263

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    То и няма много инфо за това , какъв му е тунера и колко е чувствителен , но ако има силен сигнал с добро покритие няма да има проблем . Иначе ще си трябва и някаква по-качествена антена . Пак ни върнаха в каменната ера с тази цифровизация - да се търсят антени , вместо да си направят покритието като хората . Но така е , частната инициатива не влага средства за благотворителност , а за максимална печалба .

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #264

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    В Зора са пуснали
    TV STAR T1030 HD USB PVR
    TV STAR T910 USB PVR
    интересно на кого са клонинг

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #265

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    На някоя кутия с Мстар процесор . Според мануала от сайта това ( Т1030 ) е с MPEG2 декодер !
    Другия пък е само SD !
    Абе куца работа , но що да не се обрули някой лев в суматохата .
    А каква е цената на тези творения на човешкия гений ?
    Този пост е редактиран от logic; 26-09-13 в 18:48.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #266

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #267

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Препоръчайте някой модел който ще се ползва само за гледане на филми от USB през HDMI .А може и евтин мултимедиeн плеър.
    STR8113 се справя добре ,но има ужасен шрифт на субтитрите и глупава навигация.
    Като качество на картина и възпроизвеждане на тежки видео формати останах изумен,че той тотално унижи моя Samsung Galaxy S III с MHL->HDMI кабел (прескачане на кадри и лагване)
    Същото направи и с плеъра на телевизора LG42LW5500 с който може да умреш от чакане докато си пуснеш филма.
    А все пак струва 55лв!

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #268

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Примерно Арива Т650i , но няма поддръжка на DTS . Ако е само за това и няма да се ползва за телевизия , по-добре мултимедиен плеър , а кой да бъде е сложен избор , но предполагам нещо за около 100+ лева ( това е за друга тема ) .

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #269

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Здравейте! Крайно наложително ми е вече закупуването на декодер за баща ми, който е доста възрастен и няма да се справи сам. Телевизора на който ще се ползва е Шарп 19 инча с чинчове закупен 1994 година. Лошото е че сигнала е малко слаб. Иначе се намира във Варна. Изчетох целия форум и съвсем се обърках. Предложете ми нещо което ще е качествено и няма да е много скъпо, мисля някъде около 50 лева, може и малко отгоре. Така както се ориентирах Стронг 8115, че има чинчове. Ама пък четох че май 8113 са с по добри показатели, ама нямат чинчове. Моля ви помагайте. Предложете нещо. Забравих почти само за гледане на тв ще е. Благодаря предварително.

  18. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #270

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Това с чинчовете не е проблем , има си преходници и готови кабели точно за тази цел - скарт - чинч . Отиди в Алати и виж Нипона - 38 лв .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 46 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5214
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  3. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе