Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    9
    #16

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    В крайна сметка купих LG-то !
    Мисля, че няма да съжалявам, но да не мисля много-много по-добре... времето ще покаже :coolsmiley:
    Сега обаче имам друг проблем. Е, малък е, но все пак да ви попитам...
    Колонките ми се нуждаят от някакъв статив или поставка... на земята е много грозно. Можете ли да ми кажете какви пари вървят такива аксесоари ?! Марка ?! Съответно и от къде мога да си намеря...
    Днес в Техномаркет забравих да питам. Благодаря ви !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #17

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Цитат Първоначално публикувано от RemonstrancE
    В крайна сметка купих LG-то !
    Мисля, че няма да съжалявам, но да не мисля много-много по-добре... времето ще покаже :coolsmiley:
    Сега обаче имам друг проблем. Е, малък е, но все пак да ви попитам...
    Колонките ми се нуждаят от някакъв статив или поставка... на земята е много грозно. Можете ли да ми кажете какви пари вървят такива аксесоари ?! Марка ?! Съответно и от къде мога да си намеря...
    Днес в Техномаркет забравих да питам. Благодаря ви !
    В техномаркет има стойки за колони, ето и линк за най-евтините. Ако не се лъжа, бяха израелски. http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09008795
    Ето и по-скъп вариант: http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=01001670

    Аз съм с домашно кино PANASONIC SC-HT535 DIVX - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09015970

    На живо и 2та модела стойки не могат да се сравняват изобщо с оригиналните ми от Панасоника, но за задните колонки нямам стойки и ще трябва да си избера един от 2та модела...

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    9
    #18

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Еха, супер !
    Благодаря ти много

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #19

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Понеже писах по-горе по въпроса, да си изкажа възторга: преди малко, като гледах LOST season2/episode9, направо настръхнах, когато колата на Уейн дойде зад мен и спря между мен и къщата (на екрана)! Имаше и други сцени - тази с коня, примерно - пак така бяха въздействащи!
    Чак не повярвах - знаех, че съм изтеглил и записал 350МВ файл, но проверих дали е стерео звука (сякаш при този обем може да е другояче!). Ами стерео си е. Но емулацията на 5.1 е много, много успешна!
    Целия филм е с такива епизоди, добре барнати, при които звукът е много як! Изобщо не съжалявам за това, че не съм теглил 5.1 версиите - двойно повече време щеше да ми отиде. А удоволствието при гледане - пак е супер!
    Изобщо много съм доволен от DSP-то на моя Philips LX3900SA!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #20

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Понеже писах по-горе по въпроса, да си изкажа възторга: преди малко, като гледах LOST season2/episode9, направо настръхнах, когато колата на Уейн дойде зад мен и спря между мен и къщата (на екрана)! Имаше и други сцени - тази с коня, примерно - пак така бяха въздействащи!
    Чак не повярвах - знаех, че съм изтеглил и записал 350МВ файл, но проверих дали е стерео звука (сякаш при този обем може да е другояче!). Ами стерео си е. Но емулацията на 5.1 е много, много успешна!
    Целия филм е с такива епизоди, добре барнати, при които звукът е много як! Изобщо не съжалявам за това, че не съм теглил 5.1 версиите - двойно повече време щеше да ми отиде. А удоволствието при гледане - пак е супер!
    Изобщо много съм доволен от DSP-то на моя Philips LX3900SA!*
    emos, бих се радвал ако споделиш как са субтитрите на divx като големина и пренасяне (и на колко голям екран), ако може със скрийншот...че вече два месеца се чудя какво да си взема...благодаря предварително...

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #21

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Na mom4etata s Philips ,
    zadragte butona stop okolo 3-4 sec. i 6te vidite 4e ima eject ot RK. javascript:void(0);
    wink

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    1
    #22

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Така и така сте отворили темата за LG LH-T255SD , аз си купих такова - та проблемът* е ,че не чете доста DivX фаилове. Всичко е окей, радио , ДВД-та - общо взето тип-топ. Но що се отнася до пиратските филми - DivX/XviD 50% чете - 50% не . Не ми се вярва да е от разкодирането ,защото някои от филмите са преди да излезе DivX 6хх ,* а до 5х във данните пише че чете всичко, също така гледах и пиксели на някои филми ,които не тръгват, и са във нормата на ДВД плейъра, , ако ми кажете от какво се получава или поне как да разпознавам кои филми ще може да прочете и кои не? Или да ми кажете някоя Програма , която може да прекодира и смалява пикселите на филма.


    Ето още данни относно съвместимостта на DivX. - преписано от книжката.

    Съвместимостта на DivX дисковете с този плейър е ограничена както следва:

    Разделителната способност на DivX файла е под 720х576 (Ш х В) пиксела.

    Ако броят на екранните кадри е над 30 в секунда, този уред може да не работи нормално. - сички филми засега са били ПОД!

    Ако видео- и аудиоструктурата на записания файл не е пакетн, се възпроизвежда или видео, или аудио.

    Ако файлут е записан с GMC, уредът работи само с 1-пунктово ниво на заспис. - това не го разбирам ,затора може да е от там проблема , и ако е, моля помогнете ако е така.

    GMC е екроним на Golobal Motion Compensation. Това е инструмент за кодиране, специфициран в стандарт MPEG4. Някои MPEG4* енкодери, като DivX и Xvid, имат тази опция. Съществуват различни нива на GMC кодиране, наричани обикновено 1-пунктов и т.н. тва е всичко по това.

    Възпроизводими DivX файл - .avi , mpg , mpeg

    Bъзпроизводим Кодек файл - DivX3.xx ; DivX4.xx ; DivX5.xx ; XVID ; MP43 ; 3IVX ; MP42

    Възпроизводим аудиогормат - AC3 ; DTS ; PCM ; MP3 ; WMA

    има и още за звука ама това не е важно предполагам



    Та от по-горната информация установете дали проблемът е там или ДВД-то е дефектно , Благодаря за вниманието :Super: / невниманието :knuppel2: предварително! Емос гледам че разбираш от тези работи помогни ако можеш . пък ако има някои наблизо в Монтана или София ,ще седнеме на кръчма да се отчете помощната дейност*

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #23

    Re: Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?

    Благодаря за менението, но не е точно така!
    Но нали знаеш, кучето скача според тоягата... Та никога не съм имал подобни проблеми, затова и не съм задълбавал в ситуация като твоята. И понеже съм подготвен по следния ти въпрос:
    Цитат Първоначално публикувано от PaladinS
    ... да ми кажете някоя Програма , която може да прекодира и смалява пикселите на филма.
    ти давам и отговора: VirtualDub, a тук можеш да намериш подходящия за теб guide: VideoHelp.com - Guide, How To, Tutorial and Article list. Най-общо: от меню Video -> Filters -> resize. Само трябва да съобразиш пропорциите. Ако е бил 1280х540, т.е. 1:2,37, то ако избереш 640 по хоризонтала, вертикала трябва да ти е 2,37 пъти по-малък - 270. Трябва да е кратно на 16, така, че избираш 272! Т.е. става 640х272
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за мнение за LG LH-T6348 DIVX или LG LH-T255SD системи за дом.кино
    От hihimor във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-17, 21:12
  2. Как да свържа домашно кино Samsung към tv/monitor Samsung
    От zdravkich във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-16, 15:51
  3. Съвет за домашно кино
    От Plam3n във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 17:39
  4. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  5. Съвет за домашно кино и стерео
    От philips_fan във форум Аудиотехника
    Отговори: 50
    Последно: 11-01-10, 18:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе