Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 104
Like Tree45Одобрявам

Домашно кино или Ресеивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #76

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Това е добре , но кога е сменен и къде ? По номера ще провериш какво ?Ако са минали 6 месеца от ремонта и пак се повреди , 350 лв плюс , а няма дистанционно , пак пари . Друго не знам какво да ти кажа .
    just_a_fil одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #77

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Във подробности нямахме време да говорим! Ако платката е сменена и е същата проблемна серия то покупката е безсмислена! Може би утре вечер ще го разпитам по-подробно! А и май му липсва калибриращия микрофон...

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #78

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Само да спомена - цялата платката се сменя заради един чип , така е направена , което е признато от Онкио за фабричен дефект и за това има такава програма за смяна , която е безплатна за потребители на определени модели от дадени години на производство , но само веднъж .
    Може и друго да му липсва , докато не го видиш наживо и евентуално да го тестваш . Но за малко пари - толкова ! Риск има !
    just_a_fil одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #79

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Имам и едно въпросче! Включвам лаптопа/плейстейшъна към ресийвъра с HDMI, ресийвъра към ТВ то с HDMI. Ресийвъра звука от входния HDMI кабел ли си го взима или трябва да върна звука от ТВ в моя случай посредством ОПТИЧЕН кабел.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #80

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    В случая тв-то е като монитор , ресивъра си прави всичко необходимо . Ако искаш да изкараш звук от тв , но не от неговите говорители , тогава оптика ( имат я повечето тв ) или хдми , според това какво може тв или ресивъра т.е дали имат HDMI ARC съвместимост .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #81

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Моят не поддържа ARC по HDMI... Вчера като ходих до Техноолиса, служителя който ми пусна да чуя системата ми каза следното! HDMI при ресийвърите играят ролята на сплитер те примат видео/аудио сигнал и го изпращат към телевизора, и ако искам звука да върви през ресийвъра и колоните. То ще трябва да включа ОПТИЧНИЯ кабел към ресийвъра. Това вярно ли е?

    И тъй като телезора не ми подържа DTS и други декодери то при обратната връзка ТВ-РЕСИЙВЪР то те няма ли да се изгубят?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #82

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Незнам колко може да му се вярва на продавач , нищо лошо , но всичко зависи от конкретния случай . Моя лаптоп е свързан с ресивъра по хдми . И като пускам филм от него телевизора е само за картината , звука си минава през ресивъра и неговите колони .
    Като гледам телевизия или пускам филм през плеъра на тв-то , ползвам оптика към ресивъра , понеже тв-то ми не поддържа HDMI ARC , за разлика от ресивъра .
    И моя тв не поддържа ДТС , затова за филми с такъв звук ползвам компютър и софтуерен плеър , който си пуска звука към ресивъра , както си е оригинал т.е пастру .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #83

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Тоест ресийвъра ти си взима звука от HDMI кабела който идва от компютъра

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #84

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Да и не само звука ! По хдми върви и звук и картина и " мозъка " на дом. кино - ресивъра , прави всичко останало .

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #85

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    На това Онкио провери можеш ли без дистанционно да го настроиш , защото аз с универсално мога само да превключвам входовете и волумето.
    just_a_fil одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #86

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Бягай надалече от тва Онкио...има нещо гнило без съмнение....за техника втора ръка,трябва да имаш или голям късмет или от много добър познат,на който имаш доверие...и знаеш как е експлоатирал и стопанисвал техниката...
    nassko1 и just_a_fil харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #87

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Добро утро банда!!! Време е за сутрешното кафе и викам да си напиша какви ги свърших аз. Премислих доста и реших да не се уливам със харченето на пари и във крайна сметка реших да взема Pioneer 073. Та вчера след борба с кабели и монтиране на колоните по стените ( разположих ги като съм седнал да са на нивото на ушите ми ). Без да съм имал време за донастройки, като дистанция на колоните и прочие то вчера взех и пуснах "Властелина на Пръстените Завръщането на Краля" FULL HD със DTS за проба. И мога да кажа че съм изключително доволен от чутото, за мен поне свири прекрасно! Искам да БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ за изказаните мнения и съвети!!!

    ---------------
    Личното ми мнение е че ако човек иска да озвучи малка стая с бюджет около 600-700 лв то едва ли има по добро решение!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #88

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Честито, това е най-важното - на теб да ти хареса, ние само си чешем езиците с чужди пари и уши.Ама това какво беше
    [Днес мръднах до Технополиса и чух тъй бленувания Pioneer HTP-073 и определено остянях разочарован. Няма да го купя определено!
    just_a_fil одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #89

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Честито, това е най-важното - на теб да ти хареса, ние само си чешем езиците с чужди пари и уши.Ама това какво беше
    ----------
    Ами в първия момент останах озадачен от това което чух, но първо колоните бяха наблъскани една до друга, второ май продавача не знаеше какво прави, трето пусна някаква музика! А определено със тези колони музиката не е силната страна на Pioneer-а! Но аз и рядко пускам музика.
    ---------
    Второ имам клиент / работя в заложна къща/ който има Sony DVB-E4100 и го помолих да го чуя във тях как свири! Определено мощноста, смарт функциите и блу рей плеъра са за сметка на качеството при възпроизвеждане на звука.
    ---------
    И се надявам да не бъда разбран погрешно. Не твърдя че закупеното от мен е нещо велико, или е по-добро от предложените от ВАС вариянти и мнения, със сигурност всеки който изказа мнение и съвет по темата има много повече познания и опит със ресиивъри и колони от мен. Но предвид всички фактори ограничен бюджет, малка стая и т.н. е по-добро решение от стандартните кина във този ценови диапазон! Все пак съм имал домашни кина, активен буфер със 5,1 колони, после минах и през лоджитек и саунбар. То това домашно кино като звучене е на светлинни години пред старите ми и ме задоволяват на пълно!

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #90

    Отговор: Домашно кино или Ресеивър

    Важното е на теб да ти харесва и да си доволен от покупката - честито!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  4. Домашно кино ?!?!
    От w3ezy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 16
    Последно: 29-08-11, 12:09
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе