Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #1

    Съвет за избор на 5.1 система

    Здравейте

    Имам телевизор LG UK7550PLA и искам да си взема 5.1 система
    Спрял съм се на 3 варянта.

    1.Logitech z906 която е само колони. Ще го взема ново
    2.Pioneer VSX324 + съраунд колони на пайнер в които е в комплект. Ще го взимам 2ра ръка.
    Мисля че е това https://pioneer.bg/domashno-kino-pioneer-htp-075-Bluetooth
    3.Onkyo HT-S3200 или HT-R370 на различни места ми излиза различно. И то ще е втора ръка. Това е системата.
    https://www.eu.onkyo.com/en/products/ht-s3200-35619.html

    Дайте съвети и мнения за системите
    Няма да ползвам HDMI, защото не търся 4К ефект на картината а просто добър 5.1 звук. За това имам оптичен изход от който ше мине 5.1 звука от ТВто

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Logitech-а отпада при тези варианти. Най-вече заради наличието на ресивер при другите 2.
    Аз бих взел Pioneer-а. Събвуферът е малко по-малък от на Onkyo-то, но ресиверът е доста по-съвременен и ще мине повече време преди да има нужда да го сменяш. А ти ще искаш да го сменяш в един момент. Няма да останеш само с тия тонколонки, можеш да си сигурен. Веднъж тръгне ли се по този път....

    Защо не си обмислял вариант с ресивер и закупуването на отделни тонколони?
    Като теглиш чертата, ще струва повече пари, но не с много и не е задължително да купиш всичко на куп. Можеш да надграждаш/ъпгрейдваш с времето, а и качеството ще е много по-добро като цяло. Първо една 3.0 система, после един събвуфер за 3.1 и накрая 2 съраунда за 5.1. А защо не и повече, ако имаш място за разполагане на говорители.
    tek одобрява това.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #3

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Тонколонките от комплекта на Pioneer-a са доста зле от към звук. "пластмасария та дрънка" = евтин саундбар.
    Ако е за кино е допустимо, но за музика с тези тонколони, абсурд.

    Pioneer VSX 324, има само опция за пасивен субуфер, което е минус.

    Според мен посъбери още средства и вземи нов съвременен ресийвър (да кажем до около 500 лв - съвременна Yamaha) + 2 букшелф тонколони (втора ръка, ако не може да си позволиш нови) .
    И съответно надграждаш след това до колкото канала искаш.
    Важно условие, е поне предната линия тонколони (предни + център) да са от един производител модел/серия.
    За да имаш еднаква тоналност.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Уфф, това с пасивния събвуфер не го бях видял. Другото също не е опция обаче. Дори няма по-качествените аудио кодеци.. Ако ТРЯБВА да избирам между тези трите и не исках да гледам 4К (въпреки, че имаш 4К телевизор и не разбирам защо не би искал да гледаш 4К на него), бих избрал Onkyo-то заради активния събвуфер. Но хубавото е, че ти не ТРЯБВА да избираш между тези трите (надявам се), а можеш да си избереш и друго.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз като гледам вече 10г. основно филми и сериали от торентите чрез едно малко НТРС (на определен период го ъпгрейдвам) на ТВ, а звука е вързани към компа Лоджитех 5.1 да не съм умрял. Или може би влизам в графата "скъсаняк". Музика слушам изключително рядко. Този рефрен в темите за звук към филми - дай едни 1000+лв. за старт, а после ще добавяш (променяш) за суми няколко пъти по толкова е ясен. Да, качеството е доста различно, но на много хора то просто не им трябва.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-01-20 в 05:15.
    tolostoi одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #6
    Проблема при мен е че трябва да се задоволя с малки колони. Най-голямата колона може да е баса.
    Проблема идва от там че, между телевиора и парното разтоянието е малко защтото е на ъгъл и няма да мога да вкарам голяма колона.
    В крайна сметка Пайнера или Онкиото...идеята ми е само за кино.

    - - - - - - - - - -

    Евентуално да взема 4тири такива Denon SC 35W колони и с тях да опитам да намеря малъл център и суб.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз като гледам вече 10г. основно филми и сериали от торентите чрез едно малко НТРС (на определен период го ъпгрейдвам) на ТВ, а звука е вързани към компа Лоджитех 5.1 да не съм умрял. Или може би влизам в графата "скъсаняк". Музика слушам изключително рядко. Този рефрен в темите за звук към филми - дай едни 1000+лв. за старт, а после ще добавяш (променяш) за суми няколко пъти по толкова е ясен. Да, качеството е доста различно, но на много хора то просто не им трябва.
    Ако се, или не се, определяш като такъв, какви сме ние, че да ти казваме дали си или не си?

    Момчето си е споменало ориентировъчния бюджет, пуснало е тема и не виждам причина за 300-400лв економия, да се взима компромисен продукт. Явно му "трябва".
    На никой не му "трябва" качество. На никой не му трябва OLED телевизор или проектор, като може да купи 55" Star-Light за 600лв. Всеки обаче вижда/чува разликата, когато тя е там и всеки иска по-хубавото. Или искаш да кажеш, че ако по-хубавото и по-лошото са на една и съща цена, някои хора ще вземат по-лошото, защото "не им трябва"?
    Ако в случая може да се вземе значително по-добра система за малко повече пари, защо не? Schols ще изпита много повече удовлетворение от покупката си ако е така, отколкото ако спести едни 300лв.

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Проблема при мен е че трябва да се задоволя с малки колони. Най-голямата колона може да е баса.
    Проблема идва от там че, между телевиора и парното разтоянието е малко защтото е на ъгъл и няма да мога да вкарам голяма колона.
    В крайна сметка Пайнера или Онкиото...идеята ми е само за кино.

    - - - - - - - - - -

    Евентуално да взема 4тири такива Denon SC 35W колони и с тях да опитам да намеря малъл център и суб.
    Дори и само за кино, проблемът е, че пластмасовите говорители като цяло звучат малко плоско. Просто плътността в звука я няма. Все едно си сложил 5 по-сносни телефона с добър звук и слушаш от тях.
    Позициите и до някъде обемът на звуковото поле са там, заради броя на тонколоните около теб, но просто нещо не им е наред. От началото на 2000-те години съм използвал съраунд говорители за компютъра си. Сменял съм различни класове и модели. Разликата им беше предимно в силата и в съббасът. С големината на говорителя се увеличаваше и плътността на звука. В последствие си направих система с големи говорители. Няма да обяснявам каква е разликата. Тя е ясна.
    Едно удобство, което не подозирах обаче, беше добавянето на ресивер. Всичко стана толкова лесно, че никога няма да се върна към нормална система вече, ако ще и с 2 миниатюрни колони да е на ресивера. Не съм сменял HDMI вход на телевизора, за да сменя източника, от 6 години и би ми било супер досадно ако трябва да започна да го правя.

    Logitech-а звучи добре и ще те задоволи като го чуеш, но това постоянно превключване на входове, увеличаване на звук и т.н, ще стане досадно в един момент. Поне на мен би ми станало.

    Колко е голям телевизора?
    От колко разстояние го гледаш?
    Колко разстояние имаш за тонколони от двете му страни?
    Имаш ли място под него за слагане на централен говорител, защото повечето отделни централни говорители са доста големи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    w00x,
    Всичко, което си написал е вярно, но с няколко допълнения:
    1. Дали разположението на помещението позволява инсталирането на големи ОТ? Особено предни и Sub, носещи по-голямата част от звуковата информация.
    2. Възможно ли е от акустична гледна точка правилно разположение на ОТ в помещението? Иначе нещата се обезмислят ...
    3. Има ли достатъчен бюджет за закупуването на система с Multichannel receiver / amp, кабели и т.н.? Не съм гледал цени скоро, но 1000лв ще бъде само сносен receiver + цената на колоните (поне още толкова, че и нагоре).

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не е задължително озвучителните тела да са големи. Идеята е просто да не са пластмасова 5.1 система. Момчето е написало, че събвуферът не е проблем.

    Тук не говорим за "сносен ресивер". Говорим за бюджетно изпълнение и компоненти втора ръка. 1000лв са достатъчни за закупуването на всичко.

    Един нисък клас ресивер с готовност за 4К е 500лв нов, а втора употреба може сигурно да се намери и за по 250-300.
    Един събвуфер втора употреба може да се намери за около 200-250лв. Аз лично продадох идеален събвуфер в перфектно състояние за 230лв преди няколко месеца. 500лв е нов.
    Това оставя ~500лв за 2 букшелфа с център (или 3-ти букшелф) и 2 колонки за съраунд. Аз взех чисто нови JBL Control 1 за 100лв чифта и си ги сложих на съраунди. Не съм разглеждал, но съм почти убеден, че за 400лв могат да се намерят 2 сносни букшелф колони. Толкова струват чифт нови Dali Zensor 1. Ако някой продава Zensor 3 втора употреба, сигурно ще са по 200-300лв чифта.

    Ето едни букшелфи за 380лв нови с гаранция.
    JBL Arena 130
    https://www.olx.bg/ad/kachestveni-no...tml#63fb76dbf0

    И ето я. Системата стана за под 1000лв с доста по-сносни компоненти. Единственият недостатък е, че ще са втора ръка. schols няма проблем с компоненти втора ръка, така че дори и това не е недостатък.
    Този пост е редактиран от w00x; 17-01-20 в 14:11.
    tek одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #10
    Само да вметна че и трите неща струват по около 500-600лв. Като Лоджитека е най скъп 600лв.
    Взех една система Лоджитек да я тествам и действително това с дистанционното е проблем. Всеки път трябва да включвам и него и ТВто за да е всичко ОК. До колкото разбрах, при Онкиото И при Пайнера не е така.
    Кой от двара ресивара е по добър, пайнера или онкиото?


    Опитвам се да ви покажа мястото но нещо не мога да прикача файла.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #11

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Като функционалност - Pioneer-а. Ще може да си закачиш всичките 4К устройства директно в него и да си гледаш 4К.
    Няма обаче изход за активен събвуфер, което е голям проблем. Не можеш да му сложиш хубав съб, а и този съб дърпа от мощността на ресивра, за да се захрани. Мощност, която може да отиде при другите говорители иначе.

    За 600лв можеш да намериш по-стар (по-стар от най-новите модели, а не от двата, които си споменал в първия пост) ресивер с 4К съвместимост, двете колони на JBL, които съм ти показал в поста горе и някакви 2 колонки за съраунд.
    Ако не искаш двете тонколони на JBL, можеш да вземеш по-евтини букшелф говорители за предни и един евтин събвуфер. Пак ще ти дойдат към 300-400лв.

    Човече, имаш супер много място за букшелфове на стойки от двете страни на тоя телевизор! Събвуферът отива под този рафт и си в играта!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Германците в такива таванчета плющят 4 стоящи (големи) колони + център (голям) + 2 събуфера и камара Атмос/ДТС-Х колони


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-01-20 в 17:16.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #13

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Колко е голямо помещението?

    Ако не е голямо (към 25 кв) и едни букшелф-и тонколони за предни ще се справят (със 5.25 - 6.5 инча мидбас).
    Като вземеш сега от тях и решиш по късно (че ти малеят като звуково налягане) винаги може да купиш големи подови за предни, а букшелфите остават за задна линия.
    Ако ти са много големи 6-7 инчовите (като размер тонколона), търси 5.25, ако ще ги закачаш (на стената) за съраунд в последствие.
    Имай на предвид че стойките за фронт/предните са наложителни, ако се спреш на букшелф.

    Не съм погледнал добре но Pioneer VSX324, не пуска май 4К HDR, на 60 Hz, а само на 30 Hz (без HDR), тъй като е стар модел от 2013 г.
    Според мен по удачното е да вземеш нов ресийвър отколкото стар такъв (за да си сигурен че ще си в крак времето).

    За тонколонте гледай, да са с по голяма чувствителност поне 86-87 dB, за да не е необходимо да усилваш много ресийвъра за да получиш желания ефект.

  17. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #14

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Да ама аз пак да спомена че системите които съм споменал в началото са около 500-600лв от които Лоджитека е най скъп и струва 600лв....демек това ми е бюджета и това което мога да сложа като размер е най много Denon SC 35 B които ако според вас са ОК, ще се ползват за предни и среди ...

    Ако може да дадете някакъв варян за 5.1 система с ресивър за тези пари ще е супер. Но 800-1000лв ми идват в повече.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #15

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Просто нямам как да се предложи качествена аудио система (за кино), ако си решил да дадеш 600 лв. и спираш.
    Вариант е, както ти казах да вземеш ресийвър ( втора ръка) и предни тонколони за начало.
    Пък по нататък останалото.

    Вече горните варианти с малки пластмасови тонколони+ ресийвър
    (ONKYO HT-S3800 (B)) или саундбар до 600 лв. - за предимствата и недостатъците им ги знаеш.
    Ще е "грехота" на големият телевизор да бучнеш един саундбар". Но ти си знаеш, парите са си твои.
    Както са казали хората: "Мерак с пари се гаси".
    Този пост е редактиран от tek; 18-01-20 в 10:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе