Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати от 151 до 156 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #151
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Нали обясних по-горе - HDMI 1/2/3/4 са ти HDMI входовете на ресивъра , а тв е свързан към HDMI ИЗХОДа на ресивъра (бутона TV за сцена на дистанционното на ресивъра) който връща само звук - не картина.
    Четете ги тия упътвания от време на време
    Ами то аз четох ама като не разбирам от тия работи. Понякога не става с четене а става с много четене.
    Да разбирам че всичко е нормално и да си го оставя така без да се притеснявам че нещо не е окей?

    Колега svetlio надявам се видя снимките да видиш все пак за какво става въпрос

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #152

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Искаш да кажеш, че ако си сложил звука на AV1 в това меню на ресивера и си свързал телевизора само с HDMI кабел (разкачил си оптичния), ако пуснеш нещо от приложение на телевизора (YouTube например), звукът излиза през тонколоните?

    В упътването на моята Ямаха пишеше да се сложи на AV4, за да получава звук от телевизора.

    Ще проверя пак. Може да съм забравил.

  4. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #153
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че ако си сложил звука на AV1 в това меню на ресивера и си свързал телевизора само с HDMI кабел (разкачил си оптичния), ако пуснеш нещо от приложение на телевизора (YouTube например), звукът излиза през тонколоните?

    В упътването на моята Ямаха пишеше да се сложи на AV4, за да получава звук от телевизора.

    Ще проверя пак. Може да съм забравил.
    Ами то в началото беше AV4 но аз су го направих AV1 че ми е по удобно.
    Може ли да кажеш на коя страница е това, понеже аз не намирам в моето упътване.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че ако си сложил звука на AV1 в това меню на ресивера и си свързал телевизора само с HDMI кабел (разкачил си оптичния), ако пуснеш нещо от приложение на телевизора (YouTube например), звукът излиза през тонколоните?

    В упътването на моята Ямаха пишеше да се сложи на AV4, за да получава звук от телевизора.

    Ще проверя пак. Може да съм забравил.
    Ами то в началото беше AV4 но аз су го направих AV1 че ми е по удобно.
    Може ли да кажеш на коя страница е това, понеже аз не намирам в моето упътване.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #154

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз гледам упътването за V375. Там пише, че трябва да се настрои на AV4 по някаква причина. Явно там е настроено да идва аудиото от ARC при включен ARC на устройствата. При моето LG обаче не става. Като избера LG SoundLink или както там му беше името - няма звук. При Panasonic Viera имаше. Затова се наложи да го свържа през оптичен кабел.

    В упътването на твоя не пише конкретен вход, който трябва да се избере. Пише да си избереш този, който си решиш.

    https://europe.yamaha.com/files/down...omrc_en3-1.pdf
    Страница 100.

    Щом работи обаче, недей да го пипаш.

  6. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #155
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз гледам упътването за V375. Там пише, че трябва да се настрои на AV4 по някаква причина. Явно там е настроено да идва аудиото от ARC при включен ARC на устройствата. При моето LG обаче не става. Като избера LG SoundLink или както там му беше името - няма звук. При Panasonic Viera имаше. Затова се наложи да го свържа през оптичен кабел.

    В упътването на твоя не пише конкретен вход, който трябва да се избере. Пише да си избереш този, който си решиш.

    https://europe.yamaha.com/files/down...omrc_en3-1.pdf
    Страница 100.

    Щом работи обаче, недей да го пипаш.
    Възможно ли е да объркам в настройките и това да навреди на колоните или на ресивъра?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #156

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не. Ако всичко работи - няма как да навреди.
    Настройките, които могат да навредят, не са в менютата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе