Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #16

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Има как и за 600лв да се направи система, но трябва да е с по-стар ресивер. Без HDMI дори. За по 80-100лв се намират. Взимат се двете JBL колони, които съм пуснал горе (или сходни, но тези ми изглеждат добра оферта) и за 150лв се взимат център и 2 съраунда комплект. Може и по-тънко да се мине, ако предните озвучителни тела са други, а не JBL-а, но не мисля, че трябва да се прави компромис с това.
    Пак ще свирят по-добре от горните колонки. В това помещение, събвуферът на тези системи няма да е достатъчен.

    Дори и стойки не са задължителни. Слагаш още 2 рафта (от същия материал като този, който сега имаш) на стената до телевизора и слагаш колонките на тях. Ще им сложиш едни гумички отдолу, за да ги изолираш по-добре само.

    Плюс е, че в момента, в който решиш в бъдеще, че искаш да смениш нещо, можеш да го направиш без проблем. Било то ресивер, съраунди, център, стойки или да добавиш събвуфер.
    Промоции постоянно излизат.

    Според мен, най-добрият ти вариант е да направиш системата постепенно, дори и в този 600лв бюджет. Не е невъзможно, просто трябва да се направят компромиси.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #17

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    schols , много го мислиш. Или взимаш каквото на теб ти харесва от изброените от теб до 600лв. или се вслушай в съветите на хората за повечко пари и поставяне на старт с някой ресиивър и колони. Зависи какво те влече. Аз предпочитам да дам и давам, когато трябва 1000-1500лв. за ъпгрейд на РС-то, на което играя, отколкото подобна сума за звук за филми. Всеки луд с номера си и както вече бе споменато "мерак с пари се гаси". Въпрос на интереси и финансови възможности.
    w00x, още отначало ясно беше споменато, че бюджета е максимум 600лв. Затова писах, че ако няма високи изисквания няма нищо лошо в това да си вземе някоя от изброените от него системи. И че всичко друго почва с 1000-ка за отскок. От толкова теми за звук това ми е останала дълбоко в съзнанието. Не че не съм съгласен, че има разлика в звученето между различните предложения. Има разлика и то огромна. Но се влиза в една спирала с харчене на пари. Между другото, твоето предложение за Bookshelf (standmount) JBL Arena 130, черен фурнир, 7" бас ме заинтригува. Май не schols, а аз ще заменя 5.1 Лоджитека ми с нисък-среден клас ресиивър и тези колони. Само за субуфер трябва да търся някой по размерите на мястото на секцията, която ми я прави един приятел по размера на субуфера на Лоджитека.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-01-20 в 15:16.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    ... то не че и на тоя събуфер мястото му е там ама ... ако все пак решиш да е друг може поне само с височината да се съобразиш, странично имаш място .


    ... ама не му е мястото там заврян

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #19

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не му е мястото, но това е положението. Пък и изискванията ми не са особено големи на тема звук. Жената докато беше с мен беше казала, че кабели из стаите ненавижда. По време на ремонта нямаше кой да се занимава с прокарване на кабели по стените. Отделно разположението е доста куцо и съм ограничен с възможно място. Може би не трябваше да правим тогава секция, а да остане гола стена с една масичка. Ще видим. Сега като съм сам и къщата ми е голяма. Може да я продам и да взема малък апартамент само за мен. Това ако стане, там всичко ще е подчинено на техниката и разположението й.
    svetlio1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #20

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    w00x, още отначало ясно беше споменато, че бюджета е максимум 600лв. Затова писах, че ако няма високи изисквания няма нищо лошо в това да си вземе някоя от изброените от него системи. И че всичко друго почва с 1000-ка за отскок. От толкова теми за звук това ми е останала дълбоко в съзнанието. Не че не съм съгласен, че има разлика в звученето между различните предложения. Има разлика и то огромна. Но се влиза в една спирала с харчене на пари. Между другото, твоето предложение за Bookshelf (standmount) JBL Arena 130, черен фурнир, 7" бас ме заинтригува. Май не schols, а аз ще заменя 5.1 Лоджитека ми с нисък-среден клас ресиивър и тези колони. Само за субуфер трябва да търся някой по размерите на мястото на секцията, която ми я прави един приятел по размера на субуфера на Лоджитека.
    Понякога хората поставят бюджет в зависимост от знанията си, а не от възможностите. Моят бюджет за първата ми аудио система беше към 7-800лв. Не се случи. Затова и му казах вариантите, а ако каже отново, че бюджетът е твърд - тогава се търсят компоненти в определната цена. В случая - има начин и за 600лв.

    За твоя случай, едни тонколони с добър бас ще свършат по-добра работа от този малък събвуфер. Особено ако са със заден бас рефлекс и ги бутнеш малко до стената, за да бучат повече.

    За JBL-a, май ще има състезание. Ако schols не се реши, ще изпусне офертата. :D Гледах им ревю и за цената си изглеждат доста добре.
    Ако обмислях букшелфи в този ценови диапазон, със сигурност щях да отида до Технополис да ги преслушам. Виждам, че ги има налични в някои магазини.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #21

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Съмнява ме да са по-добре от Zensor 3, които са към 500лв и са си едно от най-добрите предложения за тая сума (поне за мен и скромните ми впечатления от марки и модели).
    Не съм слушал точна тия JBL, но два-три други модела нещо не ми харесаха - не бяха моя тип определено, а единия си беше скъпичък модел .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #22

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    120лв разлика при бюджет от 600лв не са малко. За тези пари ще вземе ресивер. Тук говорим за 600лв, с които трябва да се купят усилвател, букшелф говорители, център и съраунди. 500лв само за букшелфите не се вписват.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #23

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    По-скоро мнението ми беше към VanDan и неговия случай.

    За колегата е ясно , че се търси цена - може да погледне разчистванията по английските магазини или в ebay за нещо в споменатия бюджет.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #24

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Извинявам се, че намесих моя случай с предния. Но наистина се заинтригувах. В момента е дошло времето за ъпгрейд на НТРС-то, защото няма хардуерно ускорение на Н265. Ъпгрейдът ще бъде значителен - процесор Ryzen, добро Itx дъно, Ддр4 памет, модулно захранване, нова малка кутия, 2 диска (ССД и поне 2ТВ хдд) нови ще излезе не малка сума. И много се чудя дали да не мина на вариант бокс, ресиивър и колони. Разбрахте, че нямам много място, нито големи изисквания. Дори се бях замислил за саундбар с някой нов модел ТВ, но стария си работи отлично, а аз съм доволен от 1080р като резолюция. Та сериозно може да ми дадете идея за ресиивър и колони (не държа на Х.1 брой) за възможно оптимална цена, с оглед не високите ми изисквания. Източник ще бъде РС или бокс. Но да може и да надграждам в бъдеще, защото се познавам колко се увличам по добрите технически решения. Честно казано не съм привърженик на втората употреба, но при сериозна разлика в цената бих се замислил. Или сигурен продавач. Ресиивърът не ми се иска да е втора употреба и да не е твърде стар модел. За начало може и да пропусна буфера, още повече, че нямам подходящо място за него.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-01-20 в 10:14.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #25

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    мога да ти предложа SONY DA 1200 ES (сребърен)в магазинно състояние и всички налични атрибути за 350 лева.ако имаш интерес пиши ЛС или 0878722025-АНАСТАС.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #26

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Към VanDan, разгледай (пусни една ролетка) най напред , за да провериш какво място имаш за букшелф/за рафт тонколони за мястото където смяташ да ги поставиш.
    Също и за ресийвър.
    Общо взето правилото за поставянето на букшелф-а е високочестотния говорител да е на равнището на главата слушателя.(на еднакво разстояние от двете страни на телевизора-в твоя случай)
    То не че не може да се постави и на друго място. Но ефекта ще се губи.
    Като са поставени на подходящи стойки, букшелф-а звучи много добре. Някой аудиофили ги изнасят от стената за да звучат добре.
    Ако си сръчен и бюджета е стегнат стойки може да се направиш и сам.

    Относно JBL Arena 130, да това са добри тонколони, но наистина Dali Zensor (модела май ще го спират), са доста по добри.
    За тези пари се намира нов Zensor 1. Който ако решиш да ъпгрейтваш в последствие, винаги може да го направиш съраунд
    Разбира се има Zensor 3 (който е със 7 инч мидбас), но цената е към 580 лв. (нови). Трябва им малко повече място от стената за да дишат
    Ето ти пример за още едни тонколони:
    Wharfedale Diamond 10.1

    Едно примерче за цялостна 5.0 бюджетна система без субуфер:
    ТОНКОЛОНА JAMO S 807 5.0 HCS BLACK

    Лошото е при изграждането на многоканална система, че поне предната линия трябва да са от един/производител/модел (или близък) за да имат еднаква тоналност.
    Който ако спазиш и вземеш втора ръка тонколони (ако са спрени от прозводство или трудно се намират), трудно ще спазиш. Трябва да чакаш на обява или евентуално от чужбина.
    На Zensor-a наследника е Oberon.(само за инфо)


    За ресийвър в предишната тема ,бях намерил еднa бюджетна Yamaha RX-V381 Bluetooth 3D 4К НDMI USB
    (макар и да не обичам да предлагам втора ръка).
    Винаги може да погледнеш и новите модели на Yamahа (ресийвъри), също на Denon, и Onkyo.
    Щях да ти дам пример за ресийвър Yamaha (от Техномаркет) но не виждам да има, сигурно се очакват да внесат новите модели (знае ли човек)

    П.П. Тъй като, не си писал за бюджет темата стана разтеглива объркваща.
    Този пост е редактиран от tek; 19-01-20 в 13:50.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #27

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Много ми харесват отделно стоящи колони на стойки, но в момента нямам подходящо място за предни. За "задни" има достатъчно, но за предни не. Щях да имам чудесно разположение, но жената искаше секция и мястото се загуби. Така че, докато съм в къщата трябва да избирам от такива, които ще стоят на рафт от двете страни на ТВ-то или малко по-горе, където също имам място. За ресиивър си имам място - там където са в момента НТРС и сеттопбокса на кабелната. Ако сменя къщата с някакъв малък апартамент, там ще е друго. Всъщност имам една празна стая около 20м2 (пристройката, където живееше баща ми, докато беше жив), която мога да преобразувам в игрална и медийна зала. Но ще ме мързи всяка нощ да се връщам в спалнята да лягам, особено като заспя на някой сериал по нощите. Сега, като размишлявах и се сетих, че вече спалнята е само моя и там има достатъчно място за предни. Там задните са проблем. Дайте предложение кой вариант е сравнително добър и лесен за изпълнение, спрямо не високите ми изисквания. 5.1 не ми е нужно на този етап, заради проблемите с мястото. Да кажем бюджет около 1000лв., но няма да откажа и по-евтини предложения. Тъй като ресиивърът е сърцето на системата, ми се иска нещо добро за парите си (в рамките на разумното) с някаква перспектива.
    Тази идея не ми е от сега. От поне 2г. искам да сменя Лоджитека и да купя ресиивър с някакви колони или саундбар. Но дъщерята беше студентка и имаше много разходи. Сега съм сам и мога да спестявам за каквото си искам. Гледам филми и сериали (за момента в 1080р) свалени от торенти на НТРС. Музика слушам рядко. Предимно, когато тренирам - хеви метъл на блутут слушалки от телефон или смарт часовника ми. Мога да си пусна някой път на колоните да се покефя.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-01-20 в 14:30.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #28

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    В такъв случай за ресийвъра (ако искаш среден клас за малко пари) може да поръчаш от чужбина. Някой така правят и имат доста опит от мен.
    Може да ти дадат някоя насока.
    Пример за цената тук и в чужбина:
    Denon AVR-X2600H

    Denon AVR-X2600H AV


    Също ако ти е скъп погледни по евтиния модел:
    Denon AVR-X1500H 7.2-канален Full 4K Ultra HD мрежов ресийвър с Wi-Fi и Bluetooth


    По принция, в техномаркет, доколкото съм запознат пускат най добри оферти за Yamaha ресийвър (когато са на промоция). Но сега в сайта им липсват.
    Един пример (не от там):
    Yamaha RX-V485 5.1 - AV ресивър с Music Cast

    Yamaha RX-V385 5.1 - AV ресивър с BT

    Ако няма да залагаш на подостоящи предни тонколони, не ти трябва скъп ресйвър (освен заради доп. екстри ако има).
    До към 800 лв. е напълно достатъчен.

    За тонколони без пакове да се орентираш в разликата погледни:

    Dali Zensor 1 Black

    DALI Zensor 3 Light Walnut

    DALI OBERON 1 Dark Walnut

    DALI OBERON 3 Dark Walnut

    Като оберон-а има с една идея по добър звук , но и при него цената е друга.












    VanDan одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #29

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Yamaha RX-V385 и DALI Zensor 3 ми харесаха. Аз и преди съм заглеждал Дали моделите. Интересно ми е DALI Zensor 1 с какво отстъпва на 3, защото разликата в цената не е малка. Oberon ми се виждат скъпички като за начало.
    Мнение за DENON AVR-X550BT - 619лв.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-01-20 в 16:04.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #30

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Yamaha RX-V385 и DALI Zensor 3 ми харесаха. Аз и преди съм заглеждал Дали моделите. Интересно ми е DALI Zensor 1 с какво отстъпва на 3, защото разликата в цената не е малка. Oberon ми се виждат скъпички като за начало.
    Zensor 3, са по-големият брат на 1-те.
    Ако стаята не голяма. И ще ъпгрейтваш (по-нататък) със SUB, единиците са добро начално ниво.
    Но ги препоръчват със 2.1 (подкрепени със SUB)
    По нататък може и да ги поставиш за съраунд.(5.0/5.1), или да останат предни (2.1).
    Или да вземеш 3-те за предни (например).

    Dali Zensor 3, правят по-голямо звуково налягане (със 7-те инча мидбас). И разбира се звучат по-пълно заради по-големият говорител.
    Но пък искат малко повече отстояние от стената. Защото, ще звучат по бумтящо (все едно малко като SUB).
    Докато на 1-те и 10-на см максимум, да има не им пречи.

    Имай на предвид, че трябва да вземеш и подходящи кабели за свързване на тонколоните.
    Препоръчва се да са от чиста безкислородна мед (OFC). Ако разтоянията не са големи до 2-3 метра и със 1.5 кв кабел е достатъчен (при малък бюджет):
    Real Cable CAT150020 2x1.50mm2 Speaker Cable

    Дали имат и собствен кабел, който се предлага в Avitel (официалният вносител на DALI за BG)
    DALI Connect SC-F222C 2x2.20mm2 Speaker cable

    DALI Connect SC-F215C 2x1.50mm2 Speaker Cable

    Ако имаш възможност да ги чуеш на място преди да решиш кои да вземеш (има ги Avitel, в Технопололис например)
    редакция: Като до сега си слушал на компютърни тонколони, баса е обикновенно там преувеличен bass boost.
    Така че ще ти се струва, че примерно една hi-fi тонколона има доста по-малко ниски честоти (първоначално докато свикнеш). Но при нея са реални.
    Този пост е редактиран от tek; 19-01-20 в 16:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе