Погледни и xtz 10.17 edge или xtz 12.17. edge
Погледни и xtz 10.17 edge или xtz 12.17. edge
12 е-голям. По добър ли е от svs-sb 1000?
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Този пост е редактиран от chorlavia; 06-03-21 в 21:44.
Не съм слушал svs-sb 1000. xtz 12.17 edge слиза много по ниско и има много настройки които можеш да избереш и да го направиш да ти харесва. Много по мощен е. По параметри е по добър от svs-sb 1000.
Много е голям 12-ката няма да го събера, затова и съм се ориентирал към klipsch-a или svs-a.
А и ми се иска от тук да купя нещо на изплащане може би.
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
SVS SB1000, на които си се спрял са затворен обем, 12 инч. драйвер.
Честотен обхват (24-260Hz)
Което ще рече, че и за музика, също е отличен избор.
Много компактен, дори сравнен с Klipsch.
SVS SB-1000 Review | Best Budget Subwoofer for Home Theater and Music!
Klipsch SPL-100 - 10 инча с бас, 200 W RMS.
Честотен обхват (27Hz - 125Hz)
Има басрефлекс порт отпред.
Не е толкова "компактен" сравнен с SB1000.
Ако, ще се гледат филми е добър.
Klipsch SPL-100 Full Review
Този пост е редактиран от tek; 07-03-21 в 15:13.
Ако не държиш да тресеш блока, svs-a ще ти свърши прекрасна работа.
Klipsch отпада май поради голямата дълбочина 45 см. Сегашният ми е 40 и също надстърча от секцията. Май ще е svs, защото не намирам сходни характеристики на субове с порт които да ми паснат на интериора.
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Мисля, че няма кой да ти отговори. Само след тест можеш да разбереш.
Поне вземи SVS SB-1000 Pro версията тя е с по добри параметри и много повече възможности за настройка. Разликата в цената е малка , а предлаганите екстри ще ти свършат работа и със сигурност ще свири по добре от стария ти субуфер.
Идва и Велигден може да има намаления.
Няма го наличен още в Европа.
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Физическото разположение на събуфъра е особено важно за крайното възприятие от слушателя. Правил съм премествания с по няколко сантиметра само, и резултатите са били доста осезаеми. Един и същ събуфър може да се представи и много зле, и много добре - зависи къде е поставен в помещението, както и къде е слушателското място. Моят добронамерен съвет е, преди да търсиш да купуваш нов събуфър, да пробваш да намериш най-доброто място за слушане на твоя. Едва ли е мястото, което е най-естетически приемливото. Има лесен начин - поставяш съб-а там, където седиш ти, пускаш някакъв подходящ повтарящ се звуков тест сигнал, в който да има доволно количество нискочестотни звуци в най-ниския регистър и нагоре и... започваш бавно да лазиш по пода и да слушаш баса. Там където се чува натрапчиво бумтящо и бучащо - това е лошо място. Там където почти няма бас - също е лошо място. Търсиш място, където да звучи меко и трептящо в най-ниските честоти. Обикновено това се случва от 34 херца надолу, зависи от способността на твоя съб, доколко силно може да възпроизведе точно тези честоти. Лошо разположен, дори най-скъпия и качествен събуфър, не би могъл да ти даде хубавия мъркащ звук на мястото, откъдето обичаш да седиш, докато слушаш. Често пъти се случва на слушателското място да бучи вместо да "свири", просто защото звуковите вълни се срещат в неподходящи точки в помещението. Тези вълни се променят спрямо две основни точки: мястото на събуфъра и слушателското място. Става дума за огромен брой вариации на резонансни отражения и сблъсъци, които довеждат или до плътен нисък и стегнат бас, или до мучащо и дразнещо бучене. Човек най-лесно може да открие мястото на хубавия бас, докато лази по пода, слушайки звука от събуфъра, поставен на слушателското място. Там, където звучи най-меко и плътно - там поставяш събуфъра. Чак тогава сядаш, правиш микрофонната настройка (ако ресивърът ти има такава опция) и започваш критично да слушаш какво "свири" твоя събуфер. Понякога стават чудеса и потребителят не вярва на ушите си - толкова е голяма разликата в баса преди и след така описания метод за намиране на мястото на събуфъра. Хубаво е човек да знае как да даде шанс на наличната си техника, преди да хукне да купува нова. Особено, когато става дума за физични закони, свързани с променливи, спрямо мястото в помещението, звукови вълни. Звукът може лесно да бъде моделиран, ако се промени мястото. Ако просто купиш нов събуфър, който ще го поставиш на мястото на сегашния - резултатът няма да е различен. Но пък ще си разочарован, защото си изхарчил доста пари. Затова първо намери най-доброто място на твоя събуфър, послушай го с всякакъв материал музика и филми, опитай нови настройки и... ако мислиш, че твоят събуфър НАИСТИНА НЕ Е СПОСОБЕН да ти даде нужното качество, чак тогава си търси да купуваш нов събуфър.
Описания метод за намиране на мястото на субуфер е правилен и задължителен за притежатерите на ресивъри без калибровка на Одисей. Одисей в повечето случай успява да сфазира субуфера с другите колони и не е нужно да се прави това упражнение. Разтоянието на субуфера до мястото за слушане не е физически вярно но НЕ трябва да са променя с действителното за да не се наруши сфазирането на колоните.
Точно от там ми казаха, че чакат доставка.
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk