Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 72

Какъв Set top box Android or MAG?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #46

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Доста съм си играл по темата и ще ти кажа така. Понеже двете услуги се различават, дали ще гледаш еон мобайл или еон тв мобайл е различна бира. Затова когато искаш да качиш АПК на бокс който не е Андроид тв не става и обратно, ако искаш да качиш АПК на андроид бокс а искаш да сложиш еон мобайл тв пак няма да стане. Дано ме разбра. Едното еон мобайл е за тв бокс ( не андроид тв) а другото еон мобайл тв е за боксове които са с андроид тв ос

    Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #47

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Как да разбера бокса на виваком дали е с андроид или андроид тв ос?

    Опитвам се да сложа апк на андройд тв бокс и горното е резултата.

    Същото, но за тв боксовете които се продават? На всякъде е обявено само андроид.

  4. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #48

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Ако си правиш тънка сметка да гледаш от мобилно приложение ЕОН на смарт устройство, в случая Андроид ТВ бокс, ще те разочаровам - няма как да стане. Андроид ТВ устройствата имат лицензи и стандарти за хардуерна поддръжка, които приложението при инсталиране проверява и следователно не позволява да се инсталира на неподдържан хардуер. За това ЕОН тв плановете нямат нищо общо с мобилните такива, където имаш ограничен пакет от канали и никакъв избор. Подписваш си договор за телевизия, получаваш устройства с андроид тв и едно приложение за смарт устройство (което може да бъде бокс или стик с андроид тв, или смарт телевизор с поддръжка за ЕОН приложението).

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #49

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Тази драма се вихри отдавна и тук...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    13
    #50

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    На твое място бих взел Xiaomi Mi TV Box 4K UHD. Според мен това е по-добрият избор.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #51

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Въпреки че е поскъпнал TANIX TX3 Amlogic S905x3 си остава според мен подходящ, съфорумникът който си го закупи писа, че работи без проблем с EON, пък и има същия процесор и видеокарта като фирмения EON, само че доколкото разбрах не е с АНдроид ТВ, а с чист андроид система, но той търсещият и точно това си търси, И разбира се - цената 37 евро в този магазин в момента е най добра и може още малко да се намали ако има купон

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #52

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Мерси, ще го проуча. Въпроса е, че до колкото вече гледах различни модели, липсва категорична информация дали са с чист или тв андроид, а така мога да си купувам боксове до безкрай...
    Ще погледна и този тези дни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #53

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Ти тактично пропускаш да отговориш на колегата горе,който те попита защо правиш цялата тази хамалогия. Докато се правиш на разсеян, едва ли ще получиш адекватни отговори.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #54

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ти тактично пропускаш да отговориш на колегата горе,който те попита защо правиш цялата тази хамалогия. Докато се правиш на разсеян, едва ли ще получиш адекватни отговори.
    Сори, пропуснал съм, а и мисля, че посочих в първия си пост. Месечно се случва да пребивавам по около 5-7 дни в друг имот, където има нет, но нямам абонамент за телевизия. От друга страна, у дома сме абонати на Виваком с ЕОН Пакет, който включва телевизия на смарт ТВ чрез апликацията им + втори телевизор чрез еон смарт бокс. В пакета има и безплатно ползване на ЕОН мобилното им приложение за срока на договора.
    Не искам да подписвам нови договори за нови услуги. Искам през тези 5-7 дни в месеца да мога да гледам ТВ от ЕОН мобилното им приложение на ТВ на място различно от дома си, но без да стримвам 24/7 от телефон или друго. Това, че ще бъде с мишка и дистанционното няма да работи пълноценно, не е чак такъв проблем.
    Това е.

    Актуалния въпрос е как да се ориентирам кои от предлаганите боксове са с чист андроид, та да мога да инсталирам еон мобилното приложение, защото в описанието всички, които съм гледал липсва ясно посочена информация за ОС, пишат андроид хх и това е?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #55

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    В ЧЕМ РАЗНИЦА МЕЖДУ АНДРОИД ТВ И ЧИСТЫМ АНДРОИДОМ В СМАРТ ТВ БОКСАХ!!! ПРОСТЫМИ СЛОВАМИ
    TX3 С AMLOGIC S905X3

    Доколкото разбирам, защото не съм сигурен и може да греша -
    1. Гледаш началния екран как изглежда на бокса - ако фабрично горе има лента за съобщения, ако горе в дясно има иконки със символ кой интернет се ползва - жичен LAN или безчичния WIFI, или иконката за включен Bluetooth и т.н., ако в най долната част на екрана има фабричен Navigation Bar - това е чист Андроид.
    2. Различни входни екрани на EON приложението свалено от Google Play за чист Андроид и за Андроид TV (и тук не съм сигурен, защото нямам EON)
    Този пост е редактиран от morandis; 25-10-22 в 12:43.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #56

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Доколкото разбирам, защото не съм сигурен и може да греша -
    1. Гледаш началния екран как изглежда на бокса - ако фабрично горе има лента за съобщения, ако горе в дясно има иконки със символ кой интернет се ползва - жичен LAN или безчичния WIFI, или иконката за включен Bluetooth и т.н., ако в най долната част на екрана има фабричен Navigation Bar - това е чист Андроид.
    1. Прав си в това, което си написал. Въпроса е, че за да стигна до него трябва да го закупя ...
    Не знам специализиран физически магазин за такива устройства (в София), за да отида и тествам, а информацията онлайн е много куца, за това се надявам на съвет от някой, който вече го е "играл" това.

    2. Пак си прав, но не екраните са различни, а целите приложения. Това за ТВ се активира с код, това за мобилни устройства се логваш с юзър и пас. Аз проявавам интерес към второто (мобилното приложение) и за това търся чист андроид, понеже мобилното ЕОН приложение не може да се подкара на Андроид ТВ система.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 25-10-22 в 13:12.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #57

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Няма къде да тестваш боксове в магазини. Аз лично не съм срещал такъв. Вариантът е да ровиш ревюта в ютюб и да обръщаш внимание на екрана.

    Вкъщи имам Гугъл ТВ. По-късно ще погледна дали мога да му сваля ЕОН.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #58

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    На моят бокс има приложение EON TV в магазина, който показва Виваком, когато тръгнеш да избираш provider-a.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #59

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Това е голяма драма да се разбере правилно от човек, който няма досег с ЕОН, без грам лоши чувства
    И двете ос (ТВ и мобилна) имат приложения ЕОН ТВ, но двете не са еднакви.
    ТВ ОС версията вижда само това за ТВ, мобилната версия вижда само само това за телефони и таблети. Мобилния апп не тръгва на ТВ ОС, както и обратното.

    Честно казано се съмнявам Chromecast да е с чист адроид и да има достъп до всички приложения на Google play store-а, но може и да греша.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 25-10-22 в 17:22.

  18. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #60

    Отговор: Какъв Set top box Android or MAG?

    Има и друг подход, който не е за лаици:

    • 1. Харесва се по цена и хардуерни параметри някаква каратека.
      2. Започва ровене във FreakTab и 4pda.ru за ромове, като е желателно да се намери и от двата вида - чист дроид и дроид тв - за конкретната кутийка
      3. Намира се такава джаджа, за която има положителни отзиви, и за двата вида рома.
      4. Скача се в заешката дупка - купуваш каратеката и почваш да тестваш с ЕОН приложенията, като рефлашваш и ромовете.
      5. Евентуално постигаш нирвана. Едва ли ще е с първата кутийка, обаче.


    И те такаааам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ще има ли Android 9.0 за XF9005
    От ntool във форум Sony телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 11-01-21, 14:37
  2. android на тв LG
    От ganev91 във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-15, 20:59
  3. HiMedia Q5 Quad Core Android TV Box 2GB 4K Video 8GB eMMC Android 4.4
    От Vezirski във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-15, 11:28
  4. OS Android за PC
    От InternetZombie във форум Android
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-13, 11:06
  5. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе