Страница 25 от 167 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2504
Like Tree297Одобрявам

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #361

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Ееее, ако цената е критерий има и по-евтини пръчки.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #362

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Каза човека пускащ пръчки с най-смотаните чипсети на МТК

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    абе Lenovo K3 Note надали може да се нарече "пръчка"


    на Antutu прави към 45-46 000 точки, което е точно колкото Sony Experia Z3

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ееее, ако цената е критерий има и по-евтини пръчки.

    Доста хейтърски старт на седмицата, без никакъв реализъм...

    1. Ако представените в последните месеци смартфони са с най-смотаните чипсети на MTK, би било полезно да опишеш кои са най-хубавите чипсети на MTK.
    2. Ако за теб всички чипсети на MTK заслужават определението - най-смотаните, отново е необходима обосновка и сравнение на смартфон с MTK чипсет и такъв с Quallcom / Intel чипест, предлагащи се на една цена и посочване на предимствата на другите пред тези на MTK.
    3. В конкретния случай, наречените от теб най-смотани чипсети на MTK са без спор значително по-производителни от този, който ще се използва в Маршала.
    4. Естествено, че цената е критерий! Оставаше да не е.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #363

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    МТК поне за сега е евтин чипсет който предлага ниска производилтеност за малко пари (Фиърми сам си го каза една и съща производителност между 4 ядрен Снапдрагон и 8 ядрен МТК). Това твоето някак си написано от фен на мобилните телефони (за какъвто се имаш) звучи малко смешно. И не не хейтя, просто съм реалист... Сам предполагам се сещаш, че тестовете са оптимизирани за многоядрени операции, я сега да си помислим какво ще стане когато се ползва една нишка на един Snapdragon на 3 гигахерца срещу един MTK на 1.7 ?

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #364

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    МТК поне за сега е евтин чипсет който предлага ниска производилтеност за малко пари (Фиърми сам си го каза една и съща производителност между 4 ядрен Снапдрагон и 8 ядрен МТК).
    Хаха, това е уникално твърдение:
    Сам си написал - една и съща производителност между 4 ядрен Снапдрагон и 8 ядрен МТК

    1. Цената на визирания 4-ядрен Снапдрагон надвишава неколкократно цената на 8-ядрения МТК, следователно, ако следвам дуите ти - имам подобна производителност при много по-ниска цена.
    2. След като толкова държиш на броя ядра - ами сравнявай 8-ядрен Снапдрагон и 8-ядрен MTK. Нали имаш идея какво ще покаже подобно сравнение...
    3. Когато иде реч за Apple, броя на ядрата е без значение, важна е производителността си казвал. Ама... когато става дума за MTK, това че са 8 е минус спрямо 4-те на Снапдрагъна а?

    31021113-content.png

    31021127-content.png

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #365

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Що се нервите бре, ся има хора които не купуват с критерии скорес по антуту и това колко неизползваеми ядра има телефона. Ако ще гледаме цената то само двете оригинални слушалки Marshal Mode EQ от комплекта няма да ги вземете по малко от 220-250 долара , но това защо няма как да го обясниш на човек искащ да похарчи толкова за цял телефон и за който youtube изрезките са върха на меломанския сладолед. Феар, като имаш 50к антуту - по-бързо ли си прочете пощата
    Както и очаквах - китарен вход...иначе няма да са Marshall:
    marshall-smart-phone-is-an-android-phone-for-music-lovers-5335.jpg
    "В съвременния свят Андроид има нужда от повече персонализация, а не производителност" - твърди фирмата и аз не мога да не се съглася с това. И когато някой се опитва да промени безмисленото точене на гигахерци и скорес, заслужава адмирации, а не заклеймяване като "баси скъпия мултимедиен плеър".
    Този пост е редактиран от Tommorow; 20-07-15 в 11:17.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #366

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Аааааа той само Код си вярва и се нерви. Най-накрая да видя в Андроид и нещо такова (да си бучнеш китарата в телефона, да избереш софтуерен ефект и да си отнесеш главата от кеф).

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #367

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Както и очаквах - китарен вход...иначе няма да са Marshall:
    marshall-smart-phone-is-an-android-phone-for-music-lovers-5335.jpg
    Това наистина е яко, кефи.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #368

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН



    Тези, които не свирят на китара, но са фенове на мотоспортовете могат да се върнат към по-ниските цени с новите мощни модели на ZOPO.
    В момента тече предварителната им продажба в Gearbest и Zopo Speed 7 може да бъде запазен на цена от $200, а Zopo Spoeed 7 Plus - на цена от $230.

    Какво предлагат новите смартфони на Zopo, промотирани от двукратния MotoGP шампион Хорхе Лоренцо и как можете да ги поръчате - SetCombG новини

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #369

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Elephone P700 най после пристигна. Първите впечатления са много добри - ще видим как се държи батерията. Появи се един проблем, които си мисля, че не е от телефона, а нещо в настройките, което не знам как да оправя. Изходящите повиквания ги изписва като "неизвестен", макар че се набира от контакти. Входящите ги познава и си ги изписва с имената. Някакви идеи - къде да бръкна за да го оправя?
    IMG_20150721_074955.jpg IMG_20150721_075021.jpg IMG_20150721_075032.jpg IMG_20150721_075625.jpg
    Този пост е редактиран от tony34al; 21-07-15 в 08:05.

  12. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #370

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Ако си с Лолипоп+Виваком+по-стриктното спазване на протокола за комуникация, си изтеглил късата клечка.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #371

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Супер! Мерси за снимките - как е като усещане в ръката и качество на сглобката и материалите?


    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Ако си с Лолипоп+Виваком+по-стриктното спазване на протокола за комуникация, си изтеглил късата клечка.
    Хмм, това е за неизписването на имената на абонатите от книжката ли? Интересно, обясни по-подробно?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #372

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Всъщност проблема се появява, когато избирам някого когото вече съм избирал или той ме е набирал, т.е. от списъка "скорошни". Нали като чукнеш върху името отдолу излиза "обратно обаждане" и след като го набера вече не го изписва с името му, а като "неизвестен" и без никакви подробности и поне номер на телефона. От "неизвестен" вече не може да се избира.
    Когато се избира от "контакти" няма такъв проблем - всичко си изписва коректно.
    За усещането - доста добре, може би и заради металното шаси, но си понатежава в ръката и създава усещането за здрава машина. Сглобки, изработка, копчалъци - нямам забележки, много добра изработка. Задният капак е пластмасов, но щипва много плътно и стои като метален, особено с това леко набраздяване.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Ако си с Лолипоп+Виваком+по-стриктното спазване на протокола за комуникация, си изтеглил късата клечка.
    Това не можах да го разбера - за протокола де. Но аз си карам със ZTE-то, като и то е с Лолипоп+Виваком, но там такъв проблем няма. Разликата е, че на ЗТЕ -то телефоните си ги имам записани и в телефона, а при Елефона, засега чете само от Гугъл. Мислех си да не е нещо свързано с акаунта в гугъл и какво чете от там или от телефона или пък някаква настройка в самия телефон....
    Този пост е редактиран от tony34al; 21-07-15 в 09:08.

  16. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #373

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Аз имам подобен или същия проблем с Моторола МотоГ 1ген. При набиране на част от контактите ми в историята на обажданията остава "Private number". От Моторола твърдят, че в Лолипоп са решили да спазват по-стриктно протокола, по който си "говорят" апаратите - ако отсрещният номер е с настройки за скриване на номера, го скриват. Което за мен е безумие - все пак това не е входящо повикване, а изходящо и е избор на Моторола дали да покажат Набрания номер или този, с който си се свързал(може да не е същият понякога). Мен не ме интересува с кой номер съм се свързал, просто набирам жена си и искам в историята да пише, че съм говорил с жена ми. Но май се отплеснах.
    Този "фийчър", както го наричат от Моторола се проявява само когато набирам номерата от групата, които са пренесени от МенТел на ВиваЦом.
    Ето и цялата тема от Моторола-форума: https://forums.motorola.com/posts/8ee09e545e?page=1
    П.С. Това важи само за осъществени разговори. Ако отсреща не ми вдигнат, в историята виждам контакта нормално. А номерата, които се скриват, не са с настройки за скриване - подозирам, че е нещо свързано с пренасянето на номерата между операторите. Според написаното от потребителите в темата, Моторола и ВиваЦом си прехвърлят топката. Вероятно и двете страни имат принос, но аз обвинявам най-вече Моторола, защото изборът да покажат "номера, с който си се свързал" вместо "набрания номер" е техен и е направено съвсем умишлено, докато ВиваЦом са си дебили по подразбиране и вероятно някъде нещо е оцапано, за да се получава това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #374

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Според мен, проблема не може да е в Лолипопа - ето имаме вече два телефона в групата - моя ЗТЕ с Лолипоп 5.0.2 и Елефона с Лолипоп 5.0. Идвата номера са прехвърлени от Мтел на Виваком преди 2 г. При ЗТЕ няма такъв проблем, при Елефона го има. Прегледах форума на Моторола - проблема е точно същия.

  18. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #375

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Приложението "телефон" е "куцо", според мен. А това, че се проявява в Лолипоп, вероятно е заради разширени възможности на ОС, имплементирани в новото приложение. Аз купих телефона с Киткат и ударих гредата след ъпдейта до Лолипоп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 167 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 14:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 22:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе