Страница 93 от 167 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2504
Like Tree297Одобрявам

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    thinkpad одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1382

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    в андроид обществото екрана го оценяват с 1 единица повече(което много) спрямо Mi Note 2

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1383

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Много подробно ревю, имаше точно това, което ме интересува. Екранът мисля, че ще е достатъчно ярък, при това с доста нормална цветова температура 7800-7900К. Телефонът изглежда много добре, в сиво ще е още по-добре, допада ми че има самостоятелни стерео-говорители на лицевата страна, за тези пари е убиец...

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    в андроид обществото екрана го оценяват с 1 единица повече(което много) спрямо Mi Note 2
    Честно казано не съм запознат какви са тези единици, за които говориш, но в ревюто имаше измервания с колориметър - 350 кандела, толкова ярки са примерно много настолни монитори. Като за телефон не е от няй-ярките, но мисля, че е достатъчно.
    Този пост е редактиран от thinkpad; 09-11-17 в 17:49.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    32
    #1384

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    https://www.devicespecifications.com...ison/ff0fdc2a9

    Много е вероятно голямата разлика в оценката да идва от различните резолюции на екраните, до колкото знам като яркост Mi Note 2 е с около 340 кандела, което е съвсем близо до аксона, тъй че оценките са в тежест за друг акцент.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1385

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Още 1 подробно ревю за Axon 7.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1386

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    gnf, гледам че и те са измерили почти същите кандели. За разлика от IPS матриците, които масово присъстват при телефоните, при AMOLED/OLED матриците има една особеност с максималната яркост - в повечето случаи тя е в пряка зависимост от това, каква част от дисплея е активна (APL, Average Picture Level). Под "активна" се взима предвид не само пискеслите, но и subpixel-ите или казано по друг начин - състоянието на техните R/G/B компоненти. Примерно ако екранът показва синьо (R=0,G=0,B=255), червено (R=255,G=0,B=0) или зелено (R=0,G=255,B=0), то се счита, че дисплеят е активен на 33.3%. Същата активна площ би се постигнала ако примерно 1/3 от екрана свети бяло (R=255,G=255,B=255), а останалото е черно (R=0,G=0,B=0). Направи ми впечатление, че в ревюто на DeviceSpecifications това е отразено, като са дадени пиковите стойности на яркостта през 10% - за 10% APL яркостта на Аксон 7 отива над 400 кандела. Не е кой знае каква разлика, но си струва да се отчете. Екранът на Аксон-а не е от най-ярките но и не е от слабите, по-скоро средна работа по отношение на яркостта. Мен лично ми допада по-нормалната цветова температура, чета че има и някакви профили (warm/normal/cold), чрез които може да се променя. Определено е пипнат телефон...
    Този пост е редактиран от thinkpad; 09-11-17 в 19:16.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1387

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Май ще падне чакане - моя го поръчах на 29.10 и още не е тръгнал.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1388

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Има и по-зле. Имам поръчан друг модел на 13.10 и още е на Processing, а трябваше най-късно на 2.11 да бъде изпратен. Куца и недодялана работа и най-лошото е, че го поръчах за приятел.

    Цитат Първоначално публикувано от thinkpad Виж публикацията
    gnf, гледам че и те са измерили почти същите кандели.
    В едно от многото (скорошни) ревюта, които са налични на сайта им бях мярнал, че се обзавели с нова още по-модерна апаратура за тестове на дисплей. Може на това да се дължат по-детайлните резултати.
    Този пост е редактиран от gnf; 09-11-17 в 19:42.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1389

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    В едно от многото (скорошни) ревюта, които са налични на сайта им бях мярнал, че се обзавели с нова още по-модерна апаратура за тестове на дисплей. Може на това да се дължат по-детайлните резултати.
    gnf, не съм сигурен, че те разбрах правилно, gsmarena или devicespecifications са взели някаква апаратура, поне в случая ревюто на вторите ми се струва доста подробно. Дай линк ако не ти е проблем. Иначе наистина се пригответе за чакане - хем самите магазини обработват с голямо закъснение поръчките, хем и при пощите/куриерите хаосът е пълен. DHL например тези дни са толкова натоварени, че ползват фирми-подизпълнители да им разнасят пратките.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1390

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Devicespecifications, но не си спомням в кое от всичките ревюта, които съм прочел през последните седмици го видях.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1391

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Devicespecifications, но не си спомням в кое от всичките ревюта, които съм прочел през последните седмици го видях.
    Ясно, ще ги погледна. Мерси.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1392

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Здр-те

    До като сте още на вълна цветове, да попитам...Някой сеща ли се за програма, която да прави горе лентата с уведомения прозрачна. И да има плъзгач подобен, като на яркостта? Т.е. цялата лента горе, да може да се скрива и да се регулира напълно...

    https://1drv.ms/i/s!ApPThifUX9RDjAsFNxMxxWEomfno
    Този пост е редактиран от preparatos; 09-11-17 в 21:23.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1393

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Ползвам ZenUI Launcher и това, което искаш го има, като функционалност в настройките. Интерфейса на приложението е на български. Има всичко необходимо за персонализация без излишни кичозности, безплатно е и аз съм много доволен.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1394

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Е супер.....Много Благодаря. Ще го пробвам.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1395

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Намира се на:
    Персонализация ---> Начален екран ---> Прозрачност на лентата на състоянието.
    Отделно, може да си избираш различни цветови нюанси на лентата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 07:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 14:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 22:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе