Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree5Одобрявам

Проблем с батерията на смартфон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #1

    Проблем с батерията на смартфон

    Здравейте! Преди няколко дни купих едно Blackberry Classic на старо, но има един проблем с батерията. При достигане от 100 % на 68% заряд, телефона изключва изведнъж, и при опит да се включи показва, че батерията е изтощена. За пръв път се сблъсквам с такъв случай. Имам и други Берита на които е заминала батерията, но при тях батерията пада много бързо на червено и телефона изключва. Преди да купувам нова батерия, се замислих дали пък проблема не е другаде? Мисля си така, защото като свържа зарядното започва да зарежда от 68% и за около половин час показва 100%.
    Този пост е редактиран от helix; 14-01-20 в 19:24.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #2

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Повредена батерия. Все още батериите са с доста ограничен живот, а и след толкова време е нормално да прави проблеми. Мерил ли си волтажа с уред колко е при заредена батерия и когато се изключи телефона?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    каталясала е някоя клетка
    сменяй батерията

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #4

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Ясно. Ще се сменя батерията. Благодаря за насоките.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #5

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    каталясала е някоя клетка
    Тя е само една

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    доколкото знам, не винаги
    не съм чел за блекберитата, но симптомите ми напомнят за това, затова го казах

    но при всяко едно положение е необходима нова батерия

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #7

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Ще я сменям, даже вече е поръчана.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #8

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Смених батерията с чисто нова. Първата седмица с новата батерия всичко беше наред, но след това започнаха същите симптоми - първо при достигане на 20% заряд телефона започна да изключва и така след всяко следващо зареждане изключва на все по-висок и по висок заряд. В момента изключва на около 37 %. Явно със самият апарат нещо не е наред. Четох за разни приложения за калибриране на батерията, изтеглих едно такова от App стора на Бери, сканира батерията, показва, че всичко е наред но проблема остава. Понеже нямам оригинално зарядно, зареждам го с друго със сходни параметри, възможно ли е оттам да идва проблема?

    - - - - - - - - - -

    Забравих да допълня, че му върнах фабричните настройки, ъпгрейднах го до последната версия на BB OS 10,но резултат няма.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #9

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Възможно е.Провели характеристиките на оригиналното зарядно и тези на твоето.

  12. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #10

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    По вероятно е да е отново батерията. За съжаление е пълно с ментета, които са по-зле от оригинална батерия на 4-5 години . Ама такова е.
    espace и Gena_bs харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #11
    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    По вероятно е да е отново батерията. За съжаление е пълно с ментета, които са по-зле от оригинална батерия на 4-5 години . Ама такова е.
    Да, възможно е. Въпреки, че търговеца е писал "100 % оригинална", а и е абсолютно същата като оригиналната.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Възможно е.Провели характеристиките на оригиналното зарядно и тези на твоето.
    Оригиналното е 850 мА, 5V, това с което го зареждам е 1А, 5 V.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Връщай батерията - проблемът е в нея!
    Аз така купих една, при зареждане на която телефонът не изключваше. По скоро не можеше да се зареди с оригиналното зарядно. 3 цъкъла направих и я върнах. Втората беше друго китайче, но си работи вече повече от година както трябва. Цената на двете беше една и съща.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #13

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Връщай батерията - проблемът е в нея!
    Аз така купих една, при зареждане на която телефонът не изключваше. По скоро не можеше да се зареди с оригиналното зарядно. 3 цъкъла направих и я върнах. Втората беше друго китайче, но си работи вече повече от година както трябва. Цената на двете беше една и съща.
    Мхх.....да, най-вероятно батерията си е чисто менте. Реших да рискувам, защото и друг път съм купувал от евтини варианти батерии, но този път нямах късмет. Ами ще поизкарам с тази докато съвсем замалее и ще купувам друга, гледам, че в Е-маг има за 58 лв. и се надявам този път наистина да е оригинална.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Може да е просто залежала на склад. Когато я сложи в телефона за пръв път на колко % беше заряда? Ако е бил под 55% е ясна работата.
    И защо не я върнеш и не си вземеш парите ми е интересно?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    74
    #15

    Отговор: Проблем с батерията на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Може да е просто залежала на склад. Когато я сложи в телефона за пръв път на колко % беше заряда? Ако е бил под 55% е ясна работата.
    И защо не я върнеш и не си вземеш парите ми е интересно?
    Не помня точно колко процента, но беше наполовина като я сложих, след което я изтощих до 3-4 % и я заредих на макс. Батерията имаше напечатана дата на производство - ноември 2016г. Купувах я през интернет и не пазя нито касова бележка нито нищо, а и честно казано не ми се занимава. Ще карам с тази докато може и тогава нова.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с батерията на Toshiba
    От Иван Иванов във форум Мобилни устройства
    Отговори: 9
    Последно: 20-12-13, 09:03
  2. Проблем с батерията на sony vayo vgn-cs21s/p
    От ambrozia403 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-13, 23:33
  3. Samsung GT-S 8530 - Проблем с батерията
    От milenk във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 12-07-13, 16:01
  4. NOKIA C5-00 Проблем с батерията (или пък не)
    От mimojef във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-11, 07:03
  5. Проблем с батерията
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе