Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #16

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от HazardMan
    @pland
    Явно си на заплата в Булсат
    Мнението си го запази само за себе си,защото по никакъв начин не можеш да го докажеш.Ако беше така,нямаше да дам линкове и за двата DTH - оператора.Просто провери как стоят нещата,преди да пишеш глупости без съдържание!Много е лесно да се провери,дали това,което съм написал е истина.
    Факт е,че и двата оператора пробутват скапано оборудване,но за това на Булсатком поне се броят по-малко пари.Мен ме интересуваше да си взема само карта и това без много много приказки го получих от Булсатком.
    Това е.Хайде сега очаквам поне от теб заплата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #17

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    И аз съм с по-добри впечатления от БулСат - ИТВ май предлагат малко по-добър избор програми, но с доста повече ограничения...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #18

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Хм...
    Като цяло се явява следната ситуация.

    Много хора казват, че за Варна а и по принцип, ако имаш добра видимост към спътника то антената и "калпавия" приемник Филипс нямат голямо значение за качеството на картината - и с хубав и с лош все тая

    Другия кофти момент е, че при лошо време се появяват недостатъците на сателитната телевизия. При обилен дъжд особено, качеството пада сериозно, да не казвам че на моменти и се губи :knuppel2:

    А при снеговалеж трябва да ходя да я рина

    А ако искам да си пусна сигнала на втори телевизор с видеосендер трябва да пусна бодлива тел с високо напрежение никой да не се мота из стаите, че се явяват смущения и сенки

    Абе... лутам се от крайност в крайност
    Няма един сериозен аргумент в който да запаля колата и да отида в офиса на Херос ТВ и да сключа договор!

    Майната му на 200-300 лева, нищо не са ако очакванията ти не се оправдаят

    Все още търся ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #19

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    pland, авно си на заплата към http://www.dvb-bg.com щото след коментарите за тях наистина се нервира.
    А и що тръгваш срещу всяка реплика "на нож"?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #20

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Понятието за "кристално качество" се изгражда с опита,т.е. като видиш поне една дузина приемници как работят и си изградиш собствено мнение.
    E, след като видиш някой от чуждите пакети като Премиере например, понятието "кристално качество" на нашите DTH оператори придобива по-друго значение. Мен ако питаш и Булсат, и Айтиви са под всякаква критика с качеството сравнени с други оператори. Но като се замислиш и това е нормално. В крайна сметка качеството е по-добре от кабелната със сигурност!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #21

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    pland, авно си на заплата към http://www.dvb-bg.com щото след коментарите за тях наистина се нервира.
    А и що тръгваш срещу всяка реплика "на нож"?
    Е,това пък направо ме уби!На заплата към този сайт?Или към смешното магазинче към него?
    В този сайт има един-двама,които наистина знаят и един админ,който си мисли,че може да коли и беси наляво и надясно и затова заплашва постоянно всеки със бан.Смехория!
    Много ми е интересно,как разбра,че съм се нервирал?!Това ще си остане загадка за мен...И защо да тръгвам "на нож" срещу всяка реплика?Мисля,че има неща,които,ако човек не ги знае със сигурност,то не бива да ги твърди.Т.е. сам трябва да си сложи спирачка,когато на познава другия.Ако не може...ами сигурно некачествени първи седем години...
    Представям нещата такива,каквито са се случили при мен,за да ориентирам съфорумника,който пита.Хайде намери ми мой пост,в който да съм бил пристрастен към някого или към нещо.Точно обратното - съвсем безпристрастно описвам събитията.Това,че в момента съм със абонаментен договор към Булсатком,го обясних защо се случи.Ако от ITV се бяха държали по-коректно и любезно и не ми бяха навирали в очите оборудването си,а ми бяха дали само карта,сега сигурно щях да съм с тях.Аз всъщност от тях започнах проучването си на времето.И тогава им казах,казвам го и сега - така си губят потенциалните клиенти.Вчера загубиха мен,днес сигурно още няколко мои приятели,които искаха само карти,утре...не знам,сигурно още.За мен те са надменни и тотално незнаещи - това го казвам,следствие контактите си с тях.
    Хайде да видим сега,към кого още съм на заплата? То,май не останаха вече субекти...Жалко.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #22

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Добре!
    Чудесно
    Кажи сега един модел примник там, антена, цялото оборудване и кой може да ми го сложи и настрои, пък аз ще видя дали мога да си взема САМО абонамент от ITV, макар че още си мисля, че разлика в качеството НЯМА да има, ако си взема друг приемник

    Мен повече ме стряска факта, че ще се нервя от падането на качеството при дъжд :knuppel2:

    А и НЕ мога да си го представя това влошаване КОЛКО поносимо е

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    @Кrassy,
    Няколко съображение от човек, който в този бранш:
    - Кабелната телевизия (аналоговата) не ти дава много добро качество, но ти дава възможност да я пуснеш още на 3-4 телевизора - ерго удобна е за апартамент, където има вече по два-три телевизора и всеки гледа каквото му харесва.
    - Цифровата телевизия, разпространявана по кабел, дава качество, съизмеримо с това на сателитната, но е неподвластна на атмосферните условия. Недостатък - ползва се SetTop Box и може в един момент да се гледа само една програма.
    - Сателитната телевизия ти дава независимостта от кабелните оператори, но според мен е повече за вили и отдалечени къщи. Влошаването на сигнала наистина зависи от вида на приемника и съображенията на Pland са на човек, който разбира. За да се избегне накъсване на картината при всеки по-силен дъжд или сняг трябва да се избере една по-голяма и стабилна антена - за Варна поне 1.4 метра при това качествена.

    PS Очаквам да виждам по-често мнението ти в темите за фотографската техника. Снимките ти от сбирката в Елена бяха превъзходни, а и разговора, който водихме ме убеди че си професионалист.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #24

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    @pland
    Аз имам карти и на Булсат и на ИТВ... Не гледам с прословутият им Филипс, нито с noname приемника на Булсат - с Дриймбокс съм. На ИТВ качеството е в пъти по-добро от Булсат-а.
    Относно твоето запитване към ИТВ за картите, ако отидеш на сайта им в секцията Въпроси и отговори се обяснява доста добре с какви приемници може да работят картите им.
    А във форума на ИТВ доста добре пък се обяснява каква е цялата идея на еднаквите приемници...Нали хората си имат съпорт и не можеш да изискваш от тия хора да познават всички видове приемници , та като те съпортват по телефона да могат да ти помогнат...
    Сега след моя пост някой може да каже че съм на заплата към ИТВ
    П.П. Нищо лично към теб... просто не можеш с лека ръка да кажеш тия не струват изобщо а другите струват
    Всички си имат и недостатъци и предимства...
    ИТВ имат по-добро качество и IPPV система и са на по-добри и по-пълни с програми спътници , с двойният конвертор хващаш около 350 свободни програми и още 200 радия.
    Булсат-а винаги са с едни гърди напред по-отношения на нови БГ програми и с доста по-ниска цена от ИТВ.
    Така че въпроса остава отворен.... Зависи какво търсиш и на какви пари го търсиш

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #25

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от HazardMan
    @pland
    Аз имам карти и на Булсат и на ИТВ... Не гледам с прословутият им Филипс, нито с noname приемника на Булсат - с Дриймбокс съм. На ИТВ качеството е в пъти по-добро от Булсат-а.
    Относно твоето запитване към ИТВ за картите, ако отидеш на сайта им в секцията Въпроси и отговори се обяснява доста добре с какви приемници може да работят картите им.
    А във форума на ИТВ доста добре пък се обяснява каква е цялата идея на еднаквите приемници...Нали хората си имат съпорт и не можеш да изискваш от тия хора да познават всички видове приемници , та като те съпортват по телефона да могат да ти помогнат...
    Сега след моя пост някой може да каже че съм на заплата към ИТВ
    П.П. Нищо лично към теб... просто не можеш с лека ръка да кажеш тия не струват изобщо а другите струват
    Всички си имат и недостатъци и предимства...
    ИТВ имат по-добро качество и IPPV система и са на по-добри и по-пълни с програми спътници , с двойният конвертор хващаш около 350 свободни програми и още 200 радия.
    Булсат-а винаги са с едни гърди напред по-отношения на нови БГ програми и с доста по-ниска цена от ИТВ.
    Така че въпроса остава отворен.... Зависи какво търсиш и на какви пари го търсиш
    Съгласен съм с всичко,което си написал.Аз също съм с Dreambox.Кажи ми,как да обясниш на тези,които не са навътре в нещата,какво значи качество,а не само приемане?Нали затова сключих договор с BG DTH-оператор - за да ИМАМ КАЧЕСТВО НА БЪЛГАРСКИТЕ ПРОГРАМИ!!!За другите такива е ясно.
    За ITV всичко ми е ясно.Написал съм го в предните си постове.Интерактивна телевизия.Е добре,ама аз искам само сигнала,за което ще си плащам.Мъчих се да им обясня,не по телефона,а очи в очи.Не искаха да разберат.Идваха да ме убеждават техни "специалисти",които след това си тръгваха,защото нямаха какво да кажат.Слуги на мутри.Бяха подковани какво да говорят и какво да правят.Или плащаш 600 лева или нищо.Е,аз съм свободолюбив човек и не позволявам на никого (а още повече,на такива,които си нямат и базови познания,да не се изразявам по-грубо) да ми дава акъл и насока на това,което правя.На мен не ми трябваше тяхната интерактивна система.Трябваше ми само сигналът им,за което щях да си плащам честно и почтено.Не ми трябваха нито допълнителният им конвертор за "още 350 свободни програми и още 200 радия",нито прогнозата им за времето.Аз вече ги имах.Обясних им много добре,че чинията ми върти в обхват 36 спътника,които така или иначе си ги ловя прекрасно.Конверторът ми е Invacom,а техните конвертори не струват нищо.Не и не.Е,добре,сбогом.Добрата система,която съм изградил си остава,тя не зависи от ITV.Добре дошли,Булсат!Просто това е!
    Мисля,че в нито един мой пост дотук не съм написал: "тия не струват изобщо а другите струват"!!!Точно обратното - ако прочетеш всичко,което съм написал дотук,независимо,че съм абонат на Булсатком,може би ще усетиш недоволството ми,че не мога да бъда абонат и на ITV.При тия условия.Е,мисля,че ако сме в белите страни,към стандарта на които се стремим,това нямаше да се случи.
    Със здраве!

    P.S.И до ден днешен не можах да разбера,защо има хора,които са се уредили само с карти,т.е. без да купуват "превъзходната" система на ITV и в същото време има хора,за които това не важи.Не говоря само за себе си,всичките ми познати,които са искали това са като мен.Е,HazardMan,как ще обясниш това?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #26

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    На това аз не мога да отговоря...Аз си имам един Филипс в мазето, неразопакован
    Но по темата :
    Гласувам с две ръце за сателитна телевизия била тя ИТВ или Булсат
    на години пред кабеларките са

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #27

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Реших! :knuppel2:

    Отказвам се от ИТВ и Булсат поради причината, че техните договори обвързат не само с излъчваните предавания, но и с техниката!
    Самото оборудване ограничава само до 2 спътника, което за обема от програмите и цената си е супер за много хора.
    Но не и за мен.
    Аз не искам много... напротив!
    Нямам време за много, искам малко, но необвързано.
    Утре спирам да плащам на ИТВ и техниката става само за старо желязо. Не, мерси!

    Насочил съм се към хубав приемник и параболична метър и половина антена с управление.
    Пък... ако искам някой ден да гледам ИТВ... ша си купа карта!
    Как? Винаги има начин

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    34
    #28

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Е,това пък направо ме уби!На заплата към този сайт?Или към смешното магазинче към него?
    В този сайт има един-двама,които наистина знаят и един админ,който си мисли,че може да коли и беси наляво и надясно и затова заплашва постоянно всеки със бан.Смехория!
    Много ми е интересно,как разбра,че съм се нервирал?!Това ще си остане загадка за мен...И защо да тръгвам "на нож" срещу всяка реплика?Мисля,че има неща,които,ако човек не ги знае със сигурност,то не бива да ги твърди.Т.е. сам трябва да си сложи спирачка,когато на познава другия.Ако не може...ами сигурно некачествени първи седем години...
    Представям нещата такива,каквито са се случили при мен,за да ориентирам съфорумника,който пита.Хайде намери ми мой пост,в който да съм бил пристрастен към някого или към нещо.Точно обратното - съвсем безпристрастно описвам събитията.Това,че в момента съм със абонаментен договор към Булсатком,го обясних защо се случи.Ако от ITV се бяха държали по-коректно и любезно и не ми бяха навирали в очите оборудването си,а ми бяха дали само карта,сега сигурно щях да съм с тях.Аз всъщност от тях започнах проучването си на времето.И тогава им казах,казвам го и сега - така си губят потенциалните клиенти.Вчера загубиха мен,днес сигурно още няколко мои приятели,които искаха само карти,утре...не знам,сигурно още.За мен те са надменни и тотално незнаещи - това го казвам,следствие контактите си с тях.
    Хайде да видим сега,към кого още съм на заплата? То,май не останаха вече субекти...Жалко.
    pland, радвам се че се разкара от нашия форум защото беше един от няколкото дразнители които никой не можеше да трае.

    Виж тука какво правят хората във форума и се скрий с обясненията си .



    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    pland, авно си на заплата към http://www.dvb-bg.com щото след коментарите за тях наистина се нервира.
    А и що тръгваш срещу всяка реплика "на нож"?
    Тоя си е такъв едвам го изтрайвахме защото се заяждаше със всеки и за всичко.

    //mod edit Lupus
    @cy_sat
    Обединих ти двата поста в един. Моля те, не пускай последователни постове. И още една молба - заяжданията от другия форум не ги пренасяйте тук!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #29

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Това е много интересно...
    cy_sat, би ли споделил какви са тези карти?
    Или да задам малко по лаишки въпроса си...

    Ако си купя голяма паница с моторче, някакъв сносен приемник, който можел да се пипа там софтуерно, така ми обясниха, извинявам се за неграмотността си, но мисля бързо да напредна. Та, ако си взема необходимото оборудване, освен ако набързо не ми предложиш някакво стойностно, но не върха на меда, то въпроса ми е следния:
    - Е ли възможно, обхождайки няколкото спътника до които имам възможност да ловя сигнал, да приемам и кодирани сигнали?
    Т.е. някой да ми дава, продава или да предоставя по някакъв начин карти примерно или там каквото се нарича, за да мога да гледам доста музикални и научно популярни предавания? (Освен ако нямат представители или по електронен начин да се абонирам за достъп до тях)

    Малеее... много ми е мътна тази Индия

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #30

    Re: САТЕЛИТНА телевизия - да или не?

    Тук ще ти отговоря аз, без да разбирам много - ако имаш сравнително качествена техника - ще ловиш и кодираните сигнали, излъчвани от тези спътници - за декодирането сам си дал идея как
    За мен наличие на сателит си заслужава, ако живееш в къща или в накое съвсем малко блокче - писнало ми е от гледката на чинии по балкони, под прозорци и т.н. - все пак да живееш някъде не значи да имаш 4 стени и покрив - важна е и естетиката...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 16:36
  3. Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 558
    Последно: 24-05-13, 09:02
  4. VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 13-09-10, 12:26
  5. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе