Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
62. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.52%
  • 6 часа

    2 3.23%
  • 5 часа

    5 8.06%
  • 4 часа

    16 25.81%
  • 3 часа

    8 12.90%
  • 2 часа

    8 12.90%
  • 1 час

    8 12.90%
  • Не гледам телевизия

    9 14.52%
Отговори на анкетата
Страница 85 от 86 ПърваПърва ... 357583848586 ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1281

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #1261

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Аз днес пуснах търсене защото всички канали изчезнаха. В момента работят само бтв, нова, бнт, бнт 2 и бнт3. Останалите нямат сигнал. Само при мен ли е така..
    Здравейте. От близо месец всички цифрови ефирни канали, които до скоро гледах, изчезнаха. Става въпрос за Ловешка област. Пресканирано е, но без резултат. Пробвал съм приемника във Варна, като при сканиране също не намира никакви канали. Пробвах при приятел, който има DTV-T приемник, но не го е ползвал от доста време... Там информацията за каналите стои, но няма сигнал. При ново сканиране не намира нито 1 канал.
    Не мога да разбера какво се случва с тази телевизия и има ли я изобщо? Смяната на честотите би трябвало да стане сравнително бързо, а и няма логика всички канали да бъдат спряни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1262

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Скоро сменяха честотите - за Ловешка пише 41 канал (634 MHz) - Цифрови ефирни телевизионни мрежи в България — Предавател България
    Пробвай с ръчно сканиране , че автоматичното може и да пропуска по слаб сигнал или при не добре настроена антена. Аз преди когато съм търсил ефирно процедирах така - слагам тв на съответния канал и почвам да местя антената докато излезе.

  4. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1263

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Ебати тая държава България колко е зле вече сме 2021г. и има само 5 ефирни Канала. То хиляди неща не са и уред на тая Държава, но това всички го знаят, особено хората по чужбина защото са видели какво са нормални страни и държави и как е там и как е в БГ.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1264

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Даже хохлите са с над 32 канала.DVB-T2. Повечето са им SD наистина, но бройката е впечатляваща.
    Турците не знам с колко са, че откакто и те се цифровизираха не мога нищо да хвана. Едно време, когато бяхме "аналогови" турските канали лятото бяха по-силни и качествени от българските. На всичкото отгоре и на близки честоти и нашите се губеха.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1265

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Защо да разпространявам някакво съдържание ефирно за което не само че никой няма да ми плаща, но аз самия ще трябва да плащам, след като мога да го разпространявам чрез кабеларките които ще ми плащат за това?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1266

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Защото са задължени според европейските регулации. За "цифровизацията" се взеха от EU едни не мали пари, които отидоха в "правилните" джобове.
    Нали заради тях спряха аналоговото излъчване. А навсякъде тръбяха, че с "цифровизацията" на ефира ще има много и качествени канали. Дори платени.
    А основната цел беше освобождаване на честоти за 4-5 и т.н. G мобилни комуникации и за специалните случжби и отбраната. Но това удобно го премълчаха.
    Мен най-много ме е яд, че спряха HD излъчването на БНТ. Не съм спортен фен, но показваните събития бяха със страхотно качество. За международните става въпрос.
    Обаче бай Спас продаде HD мукса и всичко стана боза!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1267

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Защото са задължени според европейските регулации. За "цифровизацията" се взеха от EU едни не мали пари, които отидоха в "правилните" джобове.
    Нали заради тях спряха аналоговото излъчване. А навсякъде тръбяха, че с "цифровизацията" на ефира ще има много и качествени канали. Дори платени.
    А основната цел беше освобождаване на честоти за 4-5 и т.н. G мобилни комуникации и за специалните случжби и отбраната. Но това удобно го премълчаха.
    Мен най-много ме е яд, че спряха HD излъчването на БНТ. Не съм спортен фен, но показваните събития бяха със страхотно качество. За международните става въпрос.
    Обаче бай Спас продаде HD мукса и всичко стана боза!
    За 5G честотната лента в България е от 3,5 до 3,8 Ghz, малко трудно ще хванеш на тия честоти аналогова ефирна.
    Иначе беше рано да спрат аналоговата ефирна, спор няма. Или поне да имаше малко повече цифровни ефирни и по-добро покритие.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    42
    #1268

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Даже хохлите са с над 32 канала.DVB-T2. Повечето са им SD наистина, но бройката е впечатляваща.
    Турците не знам с колко са, че откакто и те се цифровизираха не мога нищо да хвана. Едно време, когато бяхме "аналогови" турските канали лятото бяха по-силни и качествени от българските. На всичкото отгоре и на близки честоти и нашите се губеха.
    Няма цифровизация при турците. Засега само прехвърлиха на новата истанбулска кула аналоговите FM радиа. Спряно е излъчването на DAB+ радиата които се приемаха тук по черноморието. Аналоговите ТВ намаляват-няма вече DMAX / 35k, TLC/ 59k.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #1269

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Една добра новина - Bulgaria on Air отново е върната в списъка на ефирните цифрови телевизии. Това е един канал, който може да се похвали с що-годе прилично съдържание.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1270

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Тя не е излизала - просто почти година излъчваха на нейната честота тестовата таблица.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #1271

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    С Panasonic VIERA TX-P50X20E пи сканиране на ефирните канали в София засичам единственно, bTV, Nova, Канал 1, 2 и 3. Качеството е кристал. Пробвам и с регион Финландия, Унгария, Белгия, Други, България няма. Преди съм хващал BgONAir, разни HD канали и бяха около 9-10 ?
    Този пост е редактиран от imarh; 25-11-21 в 14:31.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #1272

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Пробвай през антенен усилвател/читава антена.
    Аз ги докарах първоначално до 17, после паднаха на 11.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #1273

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане


  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1274

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Как качество на ефирна ТВ е кристал, виждал ли си някога качествен Full HD TV сигнал или 4к. Бях при един приятел 65 инчов Сони най високия модел на 9 серия, на бнт1 , една размазаност на образа и устните на говорителите се размазваха. Изключително нисък битрейт и никакво HD. С антена и усилвател е ТВ. Не пиши смешни коментари.
    Този пост е редактиран от npb; 25-11-21 в 18:56.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    60
    #1275

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

    Телевизор Loewe Connect 22 ,страна Финландия сканирам ,излизат шест телевизии само звук без картина.
    Възможно ли е да е Mpeg -2 телевизора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 18:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 16:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 16:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе