Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
63. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.29%
  • 6 часа

    2 3.17%
  • 5 часа

    5 7.94%
  • 4 часа

    16 25.40%
  • 3 часа

    8 12.70%
  • 2 часа

    8 12.70%
  • 1 час

    8 12.70%
  • Не гледам телевизия

    10 15.87%
Отговори на анкетата
Страница 37 от 86 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #541

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #542

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Vancuver здравей,
    Реагирам на твоя пост, че по стечение на обстоятелствата съм поставен в аналогична ситуация, но всъщност въпросът ми е към всички.

    При предходен ремонт съм заложил под мазилката коаксиални кабели до избрани помещения, но не са ползвани. И аз не съм ги тествал дори, но би трябвало да "работят".
    Техниците от кабелния оператор имаха едни уреди, с които могат да тестват състоянието на трасето. Въпросът, който ме занимава, дали няма и по-лесен начин за проверка. Нещото, за което се сещам е някакъв вариант, но твърде грубичък.
    Предполагам, че на входа на жилището имаш една кутия. Вържи към нея една антена, каква да е, а ако нямаш под ръка, може и парче кабел. На изходите по стаите може да включих някакъв тестов телевизор и може да се получи отговор от вида: Да или НЕ. За качеството на кабелите връзките под мазилката ще може да се съди доста индиректно.
    Все е нещо.

    Другият въпрос вече е по-сложен.
    За да закараш сигнала на DVB-T до входната кутия ще се наложи да ползваш кабел. Правилото е: колкото по-дълъг кабел, толкова по-голямо затихване.
    Въпросът е

    - - - Обновено - - -

    Натиснах табулация и постът замина недовършен.
    Та, въпросът е, доколко загубите от дълъг кабел ще попречат на доброто приемане.
    Не мога да дам отговор на този въпрос.
    Ще ми е интересно да чуя мнения??


    Другият въпрос.
    Каква антена да се използва.
    От бележките на Христослав на началните страници става ясно, че при приемане в радиосянка, стени и плочи в постройките (особено железобетон) ще пречат на сигнала. Същото в някаква степен се отнася и за други прегради, дори от дървета.
    Някога, при монтиране на сателитна чиния за Виваком, техниците дойдоха с някакъв специализиран уред и премериха нивото на сигнала от сателита, че пред мен имаше гъсти клони с листа. Казаха: става! Споделиха, че им е разпоредено, да не правят монтаж при наличие на сигнал, който е под някакви параметри.

    Та въпросът е: Дали има някакви обективни критерии/параметри на сигнала (особено в радиосянка), които все пак позволяват добро приемане. Респективно, при определени параметри под граничната стойност, следва да се търси или друг вид антена, или алтернативно място за монтаж на антената.
    Дали този въпрос има и някакво отношение към антенния вход на конкретния телевизор?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #543

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Начев, вече е отгорено на този въпрос. Ако чакаш конкретни цифри, надали някой ще ти каже точно. Вече мисля за трети път пиша, че под определено ниво на сигнала (независимо от причините) качеството на цифровото приемане рязко пада до пълна загуба на приемане. Докато при аналоговото приемане освен силата на сигнала, много важен параметър е и неговото качество, то при цифрото приемане - качеството не е толкова важен критерий. Иначе казано на места където преди при аналоговата телевизия е имало сенки от отразен сигнал от мокри дървета или сгради, сега при цифровата телевизия това няма никакво значение - тя се приема перфектно!

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #544

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Еди, благодаря!
    Вчера попаднах на този форум и въпреки положеното усилие и изразходено време, успях до сега да прочета не повече от половината от 37-те страници.
    Явно е, че твоите обяснения са били в другата половина :rolleyes:.
    Коментарът ти звучи доста смислено, дори като на неспециалист като мен. Важно е, дали са приети пакетите данни (условно Единици и Нули), няма некачествени Единици, респ. Нули. Има приети или неприети. Това е понятно и ти давам право.

    В уводните бележки по темата, които Христослав е постнал на първа страница има някакви, да ги наречем ТЕЗИ, които все пак водят до размисъл. Нека оставим дебелите стени и железобетонни плочи настрана. Аз лично по-скоро не бих се опитал да се "боря" срещу тях със стайна антена.
    Но, може ли примерно клони и листа (особено при наличие на вятър) да превърнат приеманите Единици в неприети Единици, което значи, че сигналът ще се загуби?
    Такива работи.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #545

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    При определени ситуации е напълно възможно. Както казваш има приети и неприети единици и нули. Нека тези 1 и 0 ги наричаме битове. Битовете се окомплектоват на групи и с помощта на специален алгоритъм се пресмята неговата сума за проверка на истинността. Това става при предаването. При приемането се прави обратното изчисление, при което се разбира дадена група, дали е приета правилно или неправилно. Причините за неправилното приемане са много, но в случая (по темата) една от тях е прекъсването на потока информация от битове и последващата невъзможност да се сглоби верният пакет от информация.

    Точно в такива случаи в зависимост от конкретните условия на приемане на сигнала е възможно да се преминава точно тази тънка граница на приемане и неприемане на всеки единичен бит от информацията, които съставят различните пакети. В зависимост от броя на тези „дупки“ в приетата информация, се появяват на екрана на телевизора като различни дефекти на картината и звука, от едвам забележими до почти пълната липса на картина и звук.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #546

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Мдаа ето какво правят италианците от 2014 година
    DVB-T2 с кодек H.265 HEVC
    DGTVi: DVB-T2 con H.265 nel 2015 | AV Magazine

    Ето и Французите http://www.csa.fr/
    CSA - Conseil Supérieur de l'Audiovisuel - френски орган за регулиране на телекомуникациите радио и телевизия обяви програма за преход към излъчване трансмисии в резолюция Ultra HD и пълен преход към приемането на стандарта DVB-T2/HEVC. Ultra HD от 2018 г. и DVB-T2/HEVC през 2024 г. до 2025 г.
    ---

    А у нас още се туткат с остарялото DVB-T MPEG4
    http://www.focus-news.net/?id=f23523


    Симулкаста е фиксиран от 01.03.2013 до 01.09.2013

    Покритието на MUX A/C >95% Nurts Digital /First Digital
    Покритието на MUX B >85% Nurts Digital
    Покритието на MUX G 70% Трябва да започне излъчване след Септември 2013та с 60% покритие В процес на конкурс )
    Покритие на MUX D,E,F HD Media Service >60% Вероятен старт към Февруари -март 2014та
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-02-13 в 16:30.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #547

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    "Остарялото DVB-T MPEG4", което допреди 3 години не се поддържаше от 100% от новите телевизори ли?
    Какво да кажат страните с престарялото DVB-T MPEG-2, те сигурно са в средновековието? А защо пак имат повече канали, отколкото ние ще имаме и след 5 години?
    Хайде стига... не е виновна технологията. DVB-T MPEG4 дава възможности, които и сега не можем да запълним. За малкото канали не е виновна технологията за пренос.
    kod и brave харесват това.

  10. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #548

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Според мен DVB-T2 с кодек H.265 HEVC в България ще се наложи чак след 2030 година. Така че да не се притесняваме за това още от сега. То дотогава трябва само HD канали да има, а не SD. Там тази новата резолюция 4K Ultra HD и 8К от която има смисъл само за големите телевизори но не и за малките.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #549

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от deian Виж публикацията
    "Остарялото DVB-T MPEG4", което допреди 3 години не се поддържаше от 100% от новите телевизори ли?
    Какво да кажат страните с престарялото DVB-T MPEG-2, те сигурно са в средновековието? А защо пак имат повече канали, отколкото ние ще имаме и след 5 години?
    Хайде стига... не е виновна технологията. DVB-T MPEG4 дава възможности, които и сега не можем да запълним. За малкото канали не е виновна технологията за пренос.
    DVB-T MPEG4 се подържаше от повечето ТВ още преди 5 години. Друг е въпроса, че КРС и МТИТС се правеха на ударени и не пуснаха една директива до вносителите с изискване за модели с MPEG4 /както направиха в другите държави/. Така тези модели не се внасяха у нас умишлено. Дали защото търговците и мениджърите се подведоха по тестовият мултиплекс на БТК в София/MPEG2/ или пък за да ударят големият келепир, като продадат след някоя година нови с MPEG4...

    Когато правиш такъв преход трябва да се мисли с 2-3 крачки напред... а не после да се тюхкаш и обясняваш. Така наречените "консултанти" към МТИТС Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията според мен са се продали или са изостанали с познанията си в тази сфера. Търговците пък имат силно лоби в парламента....Нали след 4 години може да намажат с нова поръчка сет-топ-боксове за няколко милиона лева..Колко пък се нагушиха в КРС с раздадените лицензи...може само да гадаем. Там трябва да играе здрава метла и половината екип в затвора - и без това не са свършили работа за 5 лева...
    Сега всички знаем кой държи мултиплексите /един мустакат чичко/, който ще диктува цените и еднолично ще решава с кого да сключи договор. Няма конкуренция ...или подписваш това което ти се предлага като договор и цена или духаш супата.

    Според мен след 3-4 години мултиплексите ще бъдат запълнени, но пак ще има още кандидати. Дори за платена телевизия/кодирана/...и тогава всички вкупом ще ревнат за DVB-T2.

    Търговците вече предлагат модел с възможност за поставяне на карта за разкодиране на ефирни канали.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LTEKA-TC-402HD

    Всички телевизии ще се борят за ефирно покритие /заради рекламният пазар/, което ще е 65% от населението/главно градовете/. Селата в планинските области няма да имат сигнал и без това там живеят само пенсионери, безработни, цигани...които не са таргет на рекламодателите. Никой луд няма да хвърли пари за мултиплекси в тези райони и там ще продължат да си гледат скапаната Булсатком

    Шефовете на Нова ТВ спаха 4 години и чак през Април, миналата година се сетиха да поискат преминаване на DVB-T2
    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1314248

    Медиа и реклама | Договори по време на съд | Телевизиите още водят преговори за условията, при които ще ги излъчват в цифров формат - Капитал

    http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_wor.../DVB-T_map.pdf

    Друг е въпроса, че само 10-12% от населението гледа ефирна телевизия. Интересно ще стане след около година, когато ефирните програми станат 12-15 на брой. Кабелните оператори ще изригнат с едни оферти....само и само да запазят абонатите си.
    ------------

    DVB-T тунери :: Technomarket Bulgaria
    Strong 8105 през мултимедия когато чете mkv, а филма е с dts - няма звук, но в DD няма проблем. Другият минус е, че работи само на субтитри srt и засега не поддържа .sub.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-02-13 в 20:40.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #550

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Друг е въпроса, че само 10-12% от населението гледа ефирна телевизия. Интересно ще стане след около година, когато ефирните програми станат 12-15 на брой. Кабелните оператори ще изригнат с едни оферти....само и само да запазят абонатите си.
    Аз мисля, че това няма да се промени много. Като знам кои канали ще се излъчват, и че хората, имащи абонамент към доставчик са свикнали на много по-качествени и много повече канали, отказ ще има само от онези, които са си плащали само за да гледат ефирните ТВ с по-добро качество или изобщо не са имали достъп до ефирен сигнал (те пък последните не се знае и сега дали ще имат).
    Аз, примерно, да се откажа от 30-те HD канала и научнопопулярните, които няма да ги има на DVB-T, не виждам как ще стане. Румънците откога имат HD канали на ефирните мултиплекси в Букурещ... ние стартираме с някакви омазани bTV и TV7. Наистина сравнявах качеството им, ефирно са по-зле отколкото ги получавам по кабел.
    jonov одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #551

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Дори и не знам вече някой да ползва ефирни , на хората отдавна циганите им смъкнаха антените или се разпаднаха . Всяка баба дори и на село гледа или кабелна или булсат . За мен просто това е хвърлени пари на вятъра , ще се раздадат на мангалите безплатни приемници , което е допълнително набутване на държавата и рай за приближената фирма която ще ги достави а мангалите на първия месец ги продават като помощите с въглища . Това че ще има свободни програми , то се знае кои , които и сега са свободни К1 БТВ КЗ СКАТ ......

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #552

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Дори и не знам вече някой да ползва ефирни , на хората отдавна циганите им смъкнаха антените или се разпаднаха . Всяка баба дори и на село гледа или кабелна или булсат . За мен просто това е хвърлени пари на вятъра , ще се раздадат на мангалите безплатни приемници , което е допълнително набутване на държавата и рай за приближената фирма която ще ги достави а мангалите на първия месец ги продават като помощите с въглища . Това че ще има свободни програми , то се знае кои , които и сега са свободни К1 БТВ КЗ СКАТ ......
    Канал 3 никога не се е разпространявала ефирно. Да има я свободно, но само на сателит към момента. Не, че е кой знае какво, но малко или много, ще има по-голямо разнообразие и в ефира.

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #553

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Дадох примерни бози в ефира :D все едно ще ме убедиш че ще разчиташ на програми от ефира ?

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #554

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Защо не? Ние вкъщи сме само със стайна антена и нито за момент не сме се замисляли да си пускаме някаква друга телевизия. След официалния старт пък съвсем... Телевизията замира. Всеки може да избира в интернет съдържанието, което иска да гледа, с идеално качество и звук, без реклами, без тъп "пълнеж" в програмата и наред с това да го прави в удобно за него време. Не, че напоследък ни остава време за гледане на каквото и да е, но това е друга тема на разговор.
    kad одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #555

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Ако не бяха нелегалните торенти, щях да те питам какво ще гледаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 86 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе