Вижте резултатите от анкетата: По какъв способ приемате сателитен телевизионен сигнал ?

Гласували
111. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Цифрова сателитна с вграденият сателитен цифров тунер (DVB-S2) + Cam modul

    15 13.51%
  • Цифрова сателитна с външен сателитен цифров тунер (DVB-S2) + Cam modul

    19 17.12%
  • Цифрова сателитна с външен сателитен цифров тунер (DVB-S2) без Cam modul

    77 69.37%
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 273
Like Tree10Одобрявам

Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #76

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Ами един съсед се е вързал на вива и гледам че зяпа нещо по телевизията - значи все пак върви някоя друга програма.
    Това обаче което чувам за сателайтбг е че там нещата наистина хич не ги бива. Мисля че каквото и да правят - това не е правилния начин за стартиране. Всичко това е много жалко понеже е хубаво да има повечко конкуренция!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #77

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Ами един съсед се е вързал на вива и гледам че зяпа нещо по телевизията - значи все пак върви някоя друга програма.
    Това обаче което чувам за сателайтбг е че там нещата наистина хич не ги бива. Мисля че каквото и да правят - това не е правилния начин за стартиране. Всичко това е много жалко понеже е хубаво да има повечко конкуренция!
    А какво значи гледа нещо ?
    Гледам 75 програми с видимо по добро качество от Близу , и специално мен програмите ме устройват като подбор - спорт не гледам - няма Евроспорт.
    Абонат съм на Близу и съм отвъртен от лошите програми и се принудих да взема и Виваком ТВ , е с лека отстъпка като техен служител . През тия три месеца пробен период имаше прекъсвания и доизкусуряване на софтуера на приемника по който и до днес имам леки забележки / не можеш да сортираш каналите / но общо взето съм доволен .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,256
    #78

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    При вас може и да е добре VivacomTV, не споря!
    Но за съжаление има доста проблеми в някои райони. Предполагам знаеш кои са?
    Причините са пак в мениджърите, договарящи оборудването и техническите параметри на проекта.
    Вярно ли е, че не може да се записва TV сигнал от SCART на VCR / DVR? Прочетох някъде, че има някаква защита срещу копиране.

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #79

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам , ще проверя като си отида на село и ще пиша , тук нямам видео .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,256
    #80

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Поразрових се малко в сайтовете на Търговски регистър http://www.registryagency.bg/ и в Комисията за защита на личните данни http://www.brra.bg/Default.ra. Не се изисква регистрация за достъп до базата данни!
    Можете да намерите доста интересна и подчертавам публична информация в първия.
    Сателайт БГ АД е Администратор на лични данни по смисъла на Закона, като има две регистрации. Tази, която ни засяга нас е: "база данни за клиенти на дружеството - абонати на телекомуникационни услуги".
    Дотук всичко е перфектно, що се касае до служителите на фирмата. За съжаление, дистрибуторите / представителите на която и да е фирма на територията на РБ, като самостоятелни юридически лица трябва да имат собствена регистрация като Администратори на лични данни. Казано с думи прости - ако не са регистрирани като такива нямат право да изискват и съхраняват лични данни по смисъла на Закона!!! Още по-малко на хвърчащи ксерокопирани бланки.

    В тази връзка съветвам всички да проверят локалните си дистрибутори дали имат такава регистрация! За да няма неприятни изненади!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,256
    #81

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Преди малко в новините на Канал 1 обявиха, че BNT World от 1 май ще се излъчва от нов сателит - Astra 3B!
    Демек този, който се ползва от SatelliteBG.
    На печелившите - честито!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #82

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    SatelliteBG. Сайта стартира гледам че има пакети и цени http://www.satellite.bg/?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #83

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Като гледам списъка с HD програми-имам ги всичките /+ още 10/ на М-сат Варна срещу 21 лв. От другите нямам само
    Viasat Nature
    Da Vinci Learning
    Fine Living Network
    T-Rock TV
    Montagne TV
    Renault TV

    Най-после във FAQ

    Q. Телевизорът ми има тунер за приемане на сателитна телевизия с висока разделителна способност. Мога ли да използвам картата за условен достъп на „Сателайт БГ“ директно в телевизора?

    A. Ако вашия телевизор разполага с DVB-S2 тунер и CI (Common-Interface) е необходимо единствено криптиращ модул CONAX CAS7 и картата на „Сателайт БГ,“ които да сложите в CI на телевизора.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,256
    #84

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Само където още никой не е написал какви са техните модули и дали са съвместими със съответните шасита на TV!
    А и за тези програми и цени ще ме извиняват... Изтърваха ме като абонат!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,566
    #85

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    С безплатни пълнежи и без Дискавъри-та и малко спорт -тая цена е безумна -май по-скоро ще се пишат някакъв "елитен" оператор ,ама като знам на българския "елит" какъв му е багажа ....и без "мега" телевизията Планета ХД няма да стане ... Нищо , поне доколкото виждам няма обвързващи договори ,плащаш -гледаш ,не плащаш -не гледаш.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #86

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    BBC HD започва излъчване от 1080i в 1080p
    http://gadgetfans.net/gadget-news/bb...handle-it.html

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #87

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    http://www.broadbandtvnews.com/2011/...to-the-future/

    Пускат crime & investigation network и в България.
    http://www.broadbandtvnews.com/2011/...omes-to-ziggo/
    http://www.crimeandinvestigation.co.uk/home.html


    http://www.broadbandtvnews.com/2011/...-adria-region/
    HBO Go е услуга, която позволява на абонатите на HBO неограничен достъп до всички предавания и избрани филми. HBO представи своята услуга
    с кратко видео, което са качили в YouTube. Те обещават “незабавен и неограничен достъп” до всеки епизод от любимите HBO шоута и избрани хитови филми от вашия iPhone, iPad и избрани Android устройства.

    Приложението използва 3G и WiFi свързаност. Все още не е ясна датата на излизане на приложението.
    https://www.youtube.com/watch?v=EisaBTzuqsU#ws

  16. m65
    m65 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #88

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Привет на всички. Модератор ме посъветва да пиша в този под форум, та така.
    Така се случи, че и двата ми телевизора ( СРТ, на по десетилетие и половина ) се скапаха ( с любезното съдействие на E.ON ) в малък интервал от време, Та се наложи да се купува нов телевизор. Естествено насочих се към модерните технологии ( кой си купува вече телевизор с електронно лъчева тръба ) та си купих Philips 32PFL5606H/58.
    Свързах телевизора с приемника на Булсатком, и ужас. Картината излъчвана от старите телевизори беше в пъти по-добра от новият Филипс. Колеги от този форум ( на които съм благодарен за помощта ) ме посъветваха да сменя приемника с този - ZHD-100. Така и направих. Действително качеството се подобри осезателно, но пак е по-зле от това на старите телевизори, пиксилизирана е, размазана, с не реални цветове. За връзка на приемника с телевизора ползвам HDMI кабела от комплекта.
    Питанката ми е, имали решение на този проблем, чрез настройки или да търся техници от Булсатком.


  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #89

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    За съжаление на по-голям диагонал телевизор си личи "качеството" на Булсатком. За да вкарат много канали на малко транспондери смъкват битрейта и става една мацаница, особено на бързите сцени. За съжаление откакто угаснаха по-голямата част канали на Irdeto кодировка се принудих и аз да взема тяхното ZHD-100. Имам и друг HD приемник и качеството на немските канали на Астра например е в пъти по-добро на 42" LCD

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #90

    Re:Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения

    Моят съвет е да смениш оператора. От тях няма да получиш по-добро качество.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 19 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  2. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  3. Интернет телевизия (Internet TV, Torent TV) / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 105
    Последно: 06-08-15, 21:13
  4. NetWorx - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-13, 22:45
  5. Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1472
    Последно: 20-06-11, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе