Страница 19 от 99 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #271

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23 Виж публикацията

    - - - - - - - - - -
    Друго:
    Ще пускам Нет1 ТВ и при нашите. Техния Самсунг ТВ е старичък, няма цифров тунер. Какво може да препоръчате като цена по-тънко за тунер? Тези които продават Нет1 ОК ли са? Може ли на пазара да се намери съвместимо нещо по-така?
    Здравей , евтиното излиза скъпо и давам пример : И аз исках приемник на тънка цена и си взех ADB от техник на Близу със стария софтуер позволяващ гледане извън Близу. За 50 лв. Чисто нов . Оказа се , приемника не помни настройки за звук и субтитри и след всяко превключване трябва от ново да се пускат тези неща . Много неудобно ! Продадох го за 30 лв. и си купих предлагания от Нет1 NETA 8400HD за 90 лв. Работи перфектно . Турски приемник. Сега същия е 65 лв. Не знам да има добър приемник под тази цена , така че можеш да прескочиш първея етап на моите покупки и направо да си купиш от Нет 1 . Също трябва да е HD за да гледате всички програми . Има Scart и HDMI изходи отзад . Избора е твой , Успех.
    jonov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #272

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    То същата работа и със телевизорите панасоник до 2010г - след това май отстраниха проблема . Вината е и на кабелния оператор , ако е сложен аудио българско 1ва или субтитри 1 ва позиция - ТВ или приемника ще си ги пускат коректно - те пускат първите от списъка . Кабелния оператор го мързи да оправи това а си го препредава директно както му идва .

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #273

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Здравей , евтиното излиза скъпо и давам пример : И аз исках приемник на тънка цена и си взех ADB от техник на Близу със стария софтуер позволяващ гледане извън Близу. За 50 лв. Чисто нов . Оказа се , приемника не помни настройки за звук и субтитри и след всяко превключване трябва от ново да се пускат тези неща . Много неудобно ! Продадох го за 30 лв. и си купих предлагания от Нет1 NETA 8400HD за 90 лв. Работи перфектно . Турски приемник. Сега същия е 65 лв. Не знам да има добър приемник под тази цена , така че можеш да прескочиш първея етап на моите покупки и направо да си купиш от Нет 1 . Също трябва да е HD за да гледате всички програми . Има Scart и HDMI изходи отзад . Избора е твой , Успех.
    Благодарско, така мисля да направя

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #274

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Програмна схема | Net1 | We make it better!
    Под програмната схема пише, че HBO HD и НВО Comedy HD ще са достъпни през Септември. Явно има някаква промоция и сигурно ще се излъчват само 1 месец, но все е нещо.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #275

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Говорих днес със служител на НЕТ.1, според него поради забрана от НВО нямало да има тестово/безплатно излъчване на 2та канала, а от 09.09 стартирало платеното, да сме очаквали sms с инф.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #276

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Само не знам как ще въведат платеното излъчване при положение че сигнала идва по кабел и се приема с вграден тунер - при тази схема не може да се въведат планове. Явно НВО ще може да се гледа ако има "set toр box " .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #277

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Като ги кодират като другите оператори - нали не мислиш че свободното разпространение на канали ще е вечно

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #278

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov Виж публикацията
    Само не знам как ще въведат платеното излъчване при положение че сигнала идва по кабел и се приема с вграден тунер - при тази схема не може да се въведат планове. Явно НВО ще може да се гледа ако има "set toр box " .
    Защо да не може, кодира се сигнала, и гледаш с CA модул. Както е при Близу.
    jonov одобрява това.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #279

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте, мисля че ще е доста объркващо за потребителите да ползват HBO програмите , защото за всеки телевизор трябва да се осигури съответен CAM модул или STB . Това трябва да е в комплект с карта . След досегашното неограничено ползване на цифровата телевизия без кодировка съм сигурен ,че Net1 нямат представа домакинствата техни абонати колко приемника имат в къщи . Това значи ако имате 2,3 или 4 телевизора , за да гледате HBO трябва да закупите за всеки телевизор модул за декодиране . А това си е доста голяма сума, защото модулите и приемниците са по 60 лв. средно. Обикновено Net1 не осигуряват безплатно такива. А нали и целта на некодираната им телевизия бе да спести пари на клиентите си със съвременни телевизори като не е нужно влагането на декодиращи модули. Логично е всеки имащ в къщи 2 или 3 нови телевизора да иска и HBO , но на каква цена ще бъде това ...
    Този пост е редактиран от ceco7; 02-09-13 в 00:13.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #280

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Присъединявам се към горното мнение. NET1 привличаше клиенти с безплатната цифрова, а сега новото 20-ет-CAM и не знам си какъв модъл е все едно лъжицата с катрана и кацата с меда. Лакомията е лош съветник. Точно това води доставчика с този ход, но той е изначално сбъркан. Печели се от количество т.е. брой абонати, а не от повишаване на такси. Предимството на DVB-C тюнера е под въпрос. Аз съм един от тези, които купихме тв с такъв тюнер и сме клиенти на NET1 точно поради горните съобръжения. Никакви модули няма да ме привлекат. Това, че е HBO не е достатъчно икономически издържано. Лично мнение!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #281

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Момчета, не че нещо, но... HBO са премиум канали. Който иска да ги гледа си плаща. Щом имаш пари да плащаш за платени канали, значи имаш пари и за декодиращи карти. Не разбирам за какво е този рев. Зор беше да има HBO и т.н. Добре, ето Ви HBO! Нима сте мислили, че HBO ще са свободни? Е такъФ филм, нЕма! Като не Ви изнася цената на картите, няма да гледате HBO. За мен лично драма няма, аз съм беден и пари за HBO нямам. Приветствам обаче инициативата на НЕТ 1 да добави подобен род канали, така потребителя ще има възможност за избор. В тази връзка ще предложа на НЕТ 1 да добавят и пакети с канали за възрастни и такива със спортна насоченост. Лично бих се възползвал от последните ако има някой канал излъчващ Ф1 в HD.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #282

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hivo Виж публикацията
    Присъединявам се към горното мнение. NET1 привличаше клиенти с безплатната цифрова
    Напротив, NET1 отбъскваше клиенти с невъзможност да предложи кодирани платени канали. Аз съм пример за това. Ако преди година NET1 имаше опция за HBO, сега щях да съм им абонат.
    Какъв е този рев не схващам? Никой не е накарал никого да влага пари в кам модул и да си плаща за HBO. Който иска, ще гледа каквото е гледал досега, както го е гледал. Други пък ще вложат инвестират някой лев за да могат да приемат платени канали, какво има за обсъждане - новината е изцяло положителна.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #283

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Няма легален начин да предложат HBO, без да го пуснат като кодиран, платен канал. Това не зависи от Net1.
    Всякакви мрънкания от рода на "за моето имение ми трябват поне пет 50 инчови плазми, как да дам някой лев и за HBO" са доста смешни.
    Ако оставят всичко останало както досега, не виждам как може да разглеждате тази новина като лоша.
    Друг е въпроса, че веднъж въведат ли карти в обращение, най-вероятно ще се изкушат да разширят списъка с платени канали.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #284

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от yotce Виж публикацията
    Друг е въпроса, че веднъж въведат ли карти в обращение, най-вероятно ще се изкушат да разширят списъка с платени канали.
    Ще поживеем, ще видим! Мисля си, или ми се иска да мисля, че са по-разумни от някои конкуренти и не биха се простреляли сами в крака. Ако запазят и развиват "масовата" си цифрова услуга във вида в който е сега, няма да имат проблем.
    Наскоро четох, че СЕМ искат каналите за възрастни да са кодирани, ако това е истина, може да се предполага, че Explorer/Private и Chasse et Peche/XXL ще ги префасонират в пакет, към който вероятно ще добавят аналогични канали.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #285

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Аз нямам нищо против да плащам повече. Просто не искам допълнителни устройства с още дистанционни. Варианта с CAM модул по ми допада. Ще видим какво ще предложат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 99 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе