Страница 17 от 99 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1476

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #241

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте. Моля за малко помощ. Имам приемник NETA HD8400 на НЕТ1. От смяната на лятното часово време часовникът му показва 1 час напред от реалното време и не мога да го настроа по никакъв начин. В настройките му посочвам ръчна настройка, но не приема и връща директно на атоматично време. Позволява ми смяната на часовите зони, но не променя нищо - часът винати си с 1 час напред..... Даже правих фактори ресет, но положението е същото. Някой има ли същият проблем? Идеи?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #242

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    А защо не се обадите на НЕТ1? Предполагам, че часовника на въпросното устройство се синхронизира автоматично през оператора. И ако тяхната машина не си е променила часа .........няма как да се промени и вашият. Мегалан ъпдейтнаха приемниците още на 31ви с новият час.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #243

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Аз им се обаждах, но ми казаха да го държа изключен 10-15 мин и да включа пак. Нищо не стана. Сега ще им звънна пак.

    ..........
    Имаше резултат - трябваше обноваване но софтуеър + промяна на някои настройки. Този път попаднах на по-компетентен служител, който помогна перфектно.(за разлика от първият път когато ме караха да прилагам индиански техники - предишния пост....:rolleyes
    Този пост е редактиран от dandrv; 05-04-13 в 13:02.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #244

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Може да се каже, че съм "стар" абонат на НЕТ1, но има и трески за дялане освен плюсовете. Например имаше правило след добавяне или махане на канали да се дава честотното им разпределение. Това доста улесняваше локалното пресканиране, съответно и възможността да се запазва личната подредба на каналите и да не се прави всеки път цялостно пресканиране, след което наново да се подреждат каналите. Правилото е вече в коша и от началото на 2013 г. не е пуснато нито едно честотно разпределение. Писах до поддръжката и ми казаха да изчакам, но сега вече сме м. април и нищо. С лека ръка тази традиция беше зъгърбена. Лошо!

  6. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #245

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dandrv Виж публикацията
    Аз им се обаждах, но ми казаха да го държа изключен 10-15 мин и да включа пак. Нищо не стана. Сега ще им звънна пак.

    ..........
    Имаше резултат - трябваше обноваване но софтуеър + промяна на някои настройки. Този път попаднах на по-компетентен служител, който помогна перфектно.(за разлика от първият път когато ме караха да прилагам индиански техники - предишния пост....:rolleyes
    Здравей , може ли да споделиш коя е новата версия на фърма и от коя дата е ? Благодаря предварително .

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #246

    Re: Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Здравейте,
    не съм сигурен, че тук е мястото, но не мога да прочета целия форум = ))
    Можете ли да ми препоръчате цифров приемник за ТВ от НЕТ 1? Определящо е да има HD и възможно по-ниска цена. Като марка - всичко без NEO.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    6
    #247

    Отговор: Re: Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bokzzz Виж публикацията
    Здравейте,
    не съм сигурен, че тук е мястото, но не мога да прочета целия форум = ))
    Можете ли да ми препоръчате цифров приемник за ТВ от НЕТ 1? Определящо е да има HD и възможно по-ниска цена. Като марка - всичко без NEO.
    Ако си с нов телевизор който има dvb-c няма смисал от приемник, ако няма мисля, че от Нет1 дават безплатно

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #248

    Отговор: Re: Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Здравейте и от мен колеги,
    В момента съм на Мегалан и за интернет и за ТВ и планувам преминаване към НЕТ 1 като отново визирам и двете услуги. На места в предишните постове четох за проблеми с картината на някой канали от което се виждали черни ивици от страни и т.н. (проблеми във формата 16:9 или нещо подобно).Телевизора в момента ми е 32 на Самсунг C650, като за в бъдеще планувам покупка отново на Самсунг, но 46-ца. Да очаквам ли подобни проблеми при преминаване към този оператор? И може ли някой от запознатите да каже дали модела С650 на Самсунг имат нужния MPEG-4 декодер, защото нямам кода от кашона за да го проверя това. И също така има ли възможност за редене на каналите при ползване на тунера на ТВ-то, било то и със софтуер, за да не се налага преподреждането им след изключване на телевизора.
    Благодаря предварително.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #249

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Прочети малко преди да задаваш въпроси, не може всичко да е на тепсия !!! LE32C650L1W - ПРЕГЛЕД | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG , всичко си е описано без да е необходим кода от кашона . Каналите не се преподреждат сами , не се притеснявай .

  12. Novice Аватара на Hristo Yosifov
    Тук е от
    Jun 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    1
    #250

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Позлвам Нет 1 от доста време, а от скоро работя там. Ако имате въпроси относно продуктите, мога да съдействам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #251

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Г-н Йосифов, от няколко месеца се мъча чрез support-а (разменям мейлове с Г-н Лазаров) да осигуря честотното разпределение на каналите на Нет1 да бъде качено на сайта, но не би.... До сега нищо. В последния мейл запитах дали това разпределение е засекретено по някаква причина. Иначе е адски удобно при нужда да може да се направи локално пресканиране, а не цялостно. Разпределението миналата година го имаше на сайта, а през настоящата нищо. Ето съдействайте то да се появи! Благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #252

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте! От седмица ползвам кабелна телевизия на НЕТ1. Постановката е следната - три телевизора - един ЛЕД с цифров тунер , един ЛСД с аналогов и един ЦРТ с аналогов тунер. До всеки телевизор е изтеглен качествен меден кабел директно от разклонителната кутия на оператора и са свързани с техния кабел посредством качествен/от оператора/ троен сплитер на изходите на който пише -7.5 Дб . ЛЕД и ЛСД имат и по един галваничен разделител Фломатик . Цифровата и аналоговата на ЛЕД тв е перфектна , но аналоговата на другите два е със еднакви смущения изразяващи се в диагонални тъмни ивици с меняща се ширина и видими само на определен фон на предаването и не са постоянни. На ЛСД- то почти не се забелязват . Най зле е ЦРТ-то. Взех и на него галваничен разделител ,но няма промяна. Във входа само аз съм абонат на НЕТ1 и съм на последен 8-ми етаж /на 3 - ти етаж е разпределителната кутия за интернет и тв/. Забелязах същите смущения при познат също абонат на НЕТ1 на ЦРТ телевизор . Въпроса ми е как е при вас аналоговата ,това нормално ли е и какво може да се направи. Преди да ми кажете обади се на оператора , ще споделя ,че при включването половин час се търси проблема в моите кабели и антенни букси преди да открият грешно свързване в таблото им монтирано до входа на блока. Когато се опитах да кажа ,че с предишния кабелен оператор не съм имал проблеми / 10 години ползвах услугите им/ се започна ти не ни учи как да си вършим работата и т.н.

    Сега открих ,че смущенията ги има и на аналоговат на ЛЕД-а!
    Този пост е редактиран от pipchi; 11-06-13 в 17:48.

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #253

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравей , за да мога да помогна кажи на кои програми има проблем с аналоговата за да сравня ! За проба премести някой от проблемните телевизори на мястото на Led Tv , който няма проблем на това място . Или в обратен ред , но предполагам Леда е голям и по- неудобен за проби . Аз преди също имах галваничен разделител на всеки тв , но сега е само един в началото при техния сплитер и няма проблеми . Според мен провери всички изводи към сплитера да няма окъсяване м/у активния край на кабела и ширмовката . Провери за същото и буксите към телевизора . Махни за момент галваниците и сравнявай . Ако имаш възможност направи си пробен кабел който да достига до всеки тв от сплитера и тествай изходите му, как се изразява сигнала при различните уреди от един и същ източник . Ако трябва махни сплитера и с нипелче свържи за проба сигнала на чисто директно . При това положение ако няма проблеми значи сплитера прави номера или другите връзки . Току що пробвах ана логовата и този проблем се изразява единствено при руската ОРТ . По принцип NET1 е прилична кабеларка за парите си , макар и отстъпваща на BLIZOO по екстри и технология . Мога да кажа, че в годините много се подобри качеството на аналоговата , като намалиха значително компресията . Цифровата е с доста прилична програмна схема и вече има ЕПГ на всички програми с мин. изключения . Обслужването вече е по-добро от преди , като реагират адекватно и навреме . Като минус смятам че няма HBO програмите и че нямат средства да осигурят на клиентите си приемници безплатно . Аз си взех такъв на изплащане , няма начин . Хайде успех и не им се ядосвай , за тези пари - толкова .

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    2
    #254

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте, имам два въпроса за Net1:
    1. Предлагат ли Nova HD където излъчват Английската висша лига?
    2. Прекомпресират ли сигнала към потребителя? T.е. само препредават сигнала както идва от сателита или го прекомпресират на по висока компресия да спестят bandwidth и да съберат повече програми?

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #255

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от egalitarian Виж публикацията
    Здравейте, имам два въпроса за Net1:
    1. Предлагат ли Nova HD където излъчват Английската висша лига?
    2. Прекомпресират ли сигнала към потребителя? T.е. само препредават сигнала както идва от сателита или го прекомпресират на по висока компресия да спестят bandwidth и да съберат повече програми?
    Здравей, 1. Не се предлага този спортен канал . 2. Предполагам че ако има компресия , то тя е в нищожни граници и като цяло няма проблеми с качеството на която и да е телевизия . Сравнявам с Мегалан и не мога да намеря разлика в качеството . При Net1 нямам проблеми като при предишният доставчик и мога да кажа , че за цена 25 лв. получавам повече от достатъчно, като съм вързал 4 тв. и ползвам 65 Мв скорост . Специално за геймъри и VPN , интернета има по-особени настройки в рутера и лошото е че техниците не са запознати , докато не се вдигне олелия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 99 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 606
    Последно: 15-03-24, 15:56
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 17:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 15:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 01:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе