Страница 72 от 99 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1066

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравей, колега, значи - тези 45 лева ако ги дадеш, едно е сигурно - ако има какъвто и да е проблем - можеш да им надуеш главата докато не отстранят проблема. С тяхна карта и техен модул на тяхната телевизия - няма как проблемът да е при теб, а най-малкото - модулът е електронно устройство и като такова трябва да има гаранция от 2 години.

    Пробвал ли си твоя модул на друг телевизор? Да не би нещо самият телевизор да прави нещо и заради това да блокира картата? От Нет 1 какво казват като им я върнеш? Коментират ли телевизора ти и модула ти или не, направо ти дават нова без обяснения?

    ------------

    Въпрос: Случайно забелязах, че интернет-излъчването на Нова телевизия е в HD. Някой знае ли дали е тестово или вече официално си излъчват HD-канал? Понеже в списъка с канали на Нет 1 не присъства, та се чудя дали го дават на кабелните оператори?
    Този пост е редактиран от ogi28b; 10-10-19 в 14:23.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1067

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ontario1 Виж публикацията
    Здравей,
    Аз също ползвах CAM модул CONAX , който имам от преди години от Евроком, за да гледам ДИЕМА ЕКСТРА. Да но на всеки 10-14 дни картата ми се блокираше и все трябваше да ходя да офис на NET1 за да ми я сменят. И така година - две. Накрая ми писна и преди 3 месеца спрях пакета, добре, че ми беше безсрочен.

    Вкъщи ми дават зор пак да пусна Диемите. Консултирах се човек от Net1 по телефона как да нямам толкова често проблем, отговора беше малко уклончив - да съм се включел на IPTV, после пък ми каза, че ако взема CAM модул от тях вероятно няма да имам проблем с кодираните канали така често.......но не е сигурно

    Та не знам как да постъпя, ако взема от тях модул и проблема остане - 45лв за на вятъра и същите разправии.
    Възможно ли е в моя модул да е проблема и как да разбера? Може ли да работи 10-15 дни и после да блокира, заради проблем вътре в него?

    Мерси
    Купил съм от тях преди 4-5 г. CAM модул. Имам LG philips и Sony. Никога не съм имал проблеми с гледане. На SONY много рядко ми се случваше, че телевизора не тръгва - вадя модула и пускам телевизора, гася и слагам модула и работи. Явно този модел на Сонито има този проблем с модула някои път. Пробвах и с друг техен модул - същото. Тази година не ми се е случвало може и НЕТ1 да са оправили нещо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #1068

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здрасти,

    от Net 1 нищо не ми казват конкретно като отида. Когато имам проблем отивам с модула и картата, те ги слагат в телевизора в офиса и чакаме......звънят на техни колеги по телефона, такава е процедурата им и като не тръгнат ДИЕМИТЕ ми подменят картата с друга и карам така докато и с нея се случи същото.
    Интересно,че като сложат тяхна карта в моя CAM модул. Не зная какви са признаците за проблемен CAM модула.....
    Питаш дали съм го тествал на друг телевизор - известно време беше на втория ни и по-нов телевизор, който е SAMSUNG вече не помня там проявяваше ли се проблема с забиването на картата.
    Но основния телевизор, на който седи модула е ПАНАСОНИК LCD , вече на почти 10г .......

    Тъпото е, че ако купя нов модул, а проблема си остане пак ще си късам нервите....А NET1 какво ще по помогнат - ще го пуснат при тях, ще видят, че работи и ще ми кажат проблема не е в нашито устройство. Бих пробвал с някой друг модул назаем - ако с него няма проблем поне месец, директно взимам нов...

    Ей такива главоблъсканици.......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Купил съм от тях преди 4-5 г. CAM модул. Имам LG philips и Sony. Никога не съм имал проблеми с гледане. На SONY много рядко ми се случваше, че телевизора не тръгва - вадя модула и пускам телевизора, гася и слагам модула и работи. Явно този модел на Сонито има този проблем с модула някои път. Пробвах и с друг техен модул - същото. Тази година не ми се е случвало може и НЕТ1 да са оправили нещо.
    Здравей,
    при мен това махане и слагане на модула не помага по никакъв начин - единствено посещение в офис и в повечето случаи смяна на картата. Това което при теб
    се е случвало е направо песен, явно и доста нарядко.
    Май ще взимам модул от тях и това е.
    Проблема е при мен ясно е - модула или телевизора правят мизериите...
    Този пост е редактиран от ontario1; 11-10-19 в 06:27.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1069

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Намери някой приятел, с който да размениш модулите и поне ще разбереш дали е от модула - ако е от него - ще прее*е неговата карта, той ще я смени. Ако обаче не е от него и пак се прее*е твоята - лошо - проблемът е в телевизора. Възможно е захранването му да прави някоя мизерия, на която картата не издържа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #1070

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Идеята е добра,но за съжаление няма от кой да взема модул за проба....

  7. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #1071

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ако си от София и модулът ти е такъв, ще ти го дам да го пробваш.

    ПП: Безплатно разбира се.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #1072

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте!

    Предстои да се избира между Нет1 и А1 в София , зад Paradise Mall. Сградата е нова( както повечето в този район) и в таблата на етажите се виждат оптиката на А1 както и ЛАН и коаксиал на НЕТ1.

    Апартамента е с окабеляване, на който звездната точка(разпределителната кутия) е далече от геометричния център. Има пуснати ЛАН и коаксиал до всяка стая. Идеята е да се сложи рутер в разпределителната кутия и switch, който да е зад телевизора. В switch-a ще се включи IPTV бокса и един Access Point, който дава WIFI свързаност.

    В офиса на НЕТ1 ми обясниха че IPTV бокса можел да се включва във всеки порт на рутера (идеята ми за switch с АП и IPTV бокс би трябвало да работи) и че може да се ползва и собствен рутер. Другото което ми беше обяснено, че може да се пусне и коаксиала безплатно(като Backup вариант). Това отговаря ли на реалността, защото малко се съмнявам в копентността на служителите в офисите.

    Как седи въпросът при А1? Има ли резервирани портове за IPTV на рутера им и има ли потребителя права да конфигурира сам рутера? За А1 е ясно че в апартамента ще влиза само ЛАН кабел.

    Кой от двата оператора е по-надежден в района?

    Благодаря предварително за помощта, защото с тези по офисите на операторите, трудно се говори по технически въпроси.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #1073

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sdhinkin Виж публикацията

    В офиса на НЕТ1 ми обясниха че IPTV бокса можел да се включва във всеки порт на рутера (идеята ми за switch с АП и IPTV бокс би трябвало да работи) и че може да се ползва и собствен рутер. Другото което ми беше обяснено, че може да се пусне и коаксиала безплатно(като Backup вариант). Това отговаря ли на реалността, защото малко се съмнявам в копентността на служителите в офисите.
    Да, може. При мен е следната топология.. Оптичен кабел до апартамента - ОНТ - рутер - 3 ЛАН кабела от рутера - 2 Маг 250 на НЕТ1 и 1 Лан кабел до едно от ТВата.
    Отделно, ако рутера ти подържа УСБ и Самба сървър, можеш да гледаш филмите чрез Маговете.
    За А1 не мога да споделя мнение!Поздрави,
    Този пост е редактиран от Under666; 01-11-19 в 21:33.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1074

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ще имаме ли Nova HD?
    Някой нещо да знае?

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1075

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    @sdhinkin,
    съветвам те да се запознаеш с новата А1 Explore tv,защото мисля,че е нещо различно от iptv.Доколкото ми обясниха техниците тв-та върви директно по коакс. кабел,а и-нета се използва само за гледане на минали предавания.Но по-добре е да се усведомиш директно от извора.
    https://www.a1.bg/a1-xplore-tv

    @legaltk
    Има ли вече пусната NOVA HD?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1076

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    На логото на Нова вече има HD, но дали е рално, не знам. По скоро, предполагам само от студиото,

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    37
    #1077

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На логото на Нова вече има HD, но дали е рално, не знам. По скоро, предполагам само от студиото,
    Явно ти си единственият човек в света на който му се показва лого HDна телевизора за Нова.
    Даже и на сайта им няма реклама за HD
    Най отдолу са им показани кои канали са в HD вариант(Нова,КиноНова и Диема не сред тях)

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1078

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    При някои оператори вече я има (Виваком...) - смисъл от нея обаче никакъв - това е най-смешната национална тв, освен логото я има едно две предавания в ХД - дори новините и студийните програми не с снимани/излъчвани в ХД .
    Те още им е трудно с 16:9 вие за ХД ги търсите

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    37
    #1079

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ами понеже темата е за НЕТ1 и понеже не виждам на нито един от телевизорите си(дори и след пресканиране) лого за HD на Нова затова ми беше коментара.
    Но,след като спомена Виваком,отскочих до съседа да го питам дали има НОВА HD - каза"нямам" викам научих че са я пуснали при Виваком...и човека реши да пресканира единия телевизор.Така и не излезе Нова HD след пресканирането.
    Изложих се като кифладжия и сега със сигурност отнасям някоя майна,щото човека трябва да си подрежда отново каналите

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    80
    #1080

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Аз съм на ВИВАКОМ на сателита. Има Нова HD на 162 позиция. От 01 ноември

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 99 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе