Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61

Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #1

    Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Здравейте, от доста време съм клиент на Кейбълтел- вече Близу, но вместо да стават по- добри нещата вървят надолу. Говоря за телевизията. Интернет ползвам от Спектрум нет и съм много доволен. От няколко дни разглеждам офертите за цифрова телевизия и съм се спрял на офертата на Мегалан. Според вас качеството ще бъде ли по добро от това на Близу и имате ли наблюдения относно приемника им(как се държи технически и софтуерно)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #2

    Re:Искам да сменя цифровта телевизия на Близо с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Ако си от Пловдив избери най-добрите - http://cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.87

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #3

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Става въпрос за София квартал Красна поляна

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #4

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Еми значи не си от късметлиите
    Има ги само в Пловдив и Велико Търново...в София работят само с корпоративни клиенти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #5

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от modac
    Здравейте, от доста време съм клиент на Кейбълтел- вече Близу, но вместо да стават по- добри нещата вървят надолу. Говоря за телевизията. Интернет ползвам от Спектрум нет и съм много доволен. От няколко дни разглеждам офертите за цифрова телевизия и съм се спрял на офертата на Мегалан. Според вас качеството ще бъде ли по добро от това на Близу и имате ли наблюдения относно приемника им(как се държи технически и софтуерно)
    Няма да съжаляваш!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #6

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    И според мен ще си по-доволен от Мегалан

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #7

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Сега разгледах офертите на Мегалан и те са по кофти от на Близу. 24лв. с двугодишен договор много за един телевизор за 2 -ри и 3 -ти ТВ + още 7 лв на парче , ХД канали + още 20 . Тези хора са направо луди , аз не бих се вързал на тези кожодери а качеството е еднакво с Близу. И аз в момента съм на Близу и много ме дразнат още5 месеца и бягам от тях отивам при Нет1 предиствата им са че цифровата не е кодирана и може да се гледа и на 5 тв без доп. такси с прекрасно цифрово качество , не плащаш за HD канали и таксата с двугодишен договор е 15 лв .

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Щом е ментел, не го хвали... Парите ще ти ги вземат със сигурно, а какво и колко ще ти дадат е друг въпрос

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #9

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Да както каза glowndark,Спектрум нет+Мегалан=Мтел.Аз лично от интернета на Спектрум нет съм доволен.Днес очаквам техен представител,да договорим плана за оптиката и до една седмица ще съм на оптика.А по отиката ще пускат и ТВ,аз лично нямам нужда,но ако някой съсед пусне и ТВ мога да споделя...

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #10

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    В интерес на истината преди година и половина и аз умувах над същия въпрос. В крайна сметка Близу толкова ме дразнеха с липсата на каквато и да било поддръжка, че ми беше все едно с какво ще ги сменя.
    В момента ползвам услугите на Мегалан (интернет, и ТВ) и мога да кажа че съм доволен. Поддръжката е перфектна, за година и половина ми се е налагало 2 пъти да им звъня за проблем с телевизията, реагираха за 5 минути, с интернета не си спомням да съм имал проблеми.
    И аз разглеждах офертите на останалите основно заради цените... звучат добре, но това е и целта, само звучат. За мен е важно всичко да работи стабилно, качествено и ако има проблем той да бъде решен бързо, мисля че ако прочетеш мнения из нета по въпроса, Мегалан нямат конкуренция в това отношение.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Само ако можеше да не ползваш тяхната "кутийка", а тунера на телевизора си... Но няма как, Мегалан са IPTV.
    Но за мен е от съществено значение да нямам външни приемници и боклучави китайски дистанционни от по $3. Отделно, като качество на картина Близу според мен са малко по-напред ако ги гледаш с CAM.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #12

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Да проблема на Мегалан и всички подобни фирми предлагащи IPTV е необходимостта от използване на "кутийка", която по правило е меко казано със съмнително качество. Добавете задължителен суитч, който пак по правило забива когато си иска и проблемите са налице. Всичко това преди година ме накара да търся класическо решение с коаксиален кабел, и за моя квартал такава услуга предлагаха само Близо и НЕТ 1. Избрах НЕТ 1 и вече година съм изключително доволен от тяхната услуга. Няма "кутийки", няма CI карти, просто бодваш коаксиалният кабел и си гледаш (при наличие на DVB-C MPEG4 тунер). Като стабилност на услугата по-нищо не отстъпват на Мегалан, а тях ги ползвам вече 5-6 години за интернет. За София спокойно мога да твърдя, че единствената достойна конкуренция на Мегалан са НЕТ 1.
    Подобен род услуга (класически коаксиален кабел) на територията на София град, освен споменатите по-горе НЕТ 1 и Близоо (със CI карта), предлагат още и Центрум Груп (със CI карта), СКК, Optic-com (Димяна ООД) - тези са някаква нова, поне за мен "звезда" които твърдят, че имат и TВ+ в пакета си, и също както НЕТ 1 не ползват CI карта.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #13

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Само ако можеше да не ползваш тяхната "кутийка", а тунера на телевизора си... Но няма как, Мегалан са IPTV.
    Но за мен е от съществено значение да нямам външни приемници и боклучави китайски дистанционни от по $3. Отделно, като качество на картина Близу според мен са малко по-напред ако ги гледаш с CAM.
    Напълно съм съгласен за евтиното дистанционно и за външните приемници, но в момента в който се сетя колко пъти съм звънял в Близу без абсолютно никакъв резултат всичко става прекрасно.

    edit:
    относно NET 1, ползвах ги за нет преди Мегалан, и определено бях доволен (повече от година), но като реших да пускам телевизия от тях си спомням, че искаха някакъв депозит за устройства (100лв или нещо такова на брой) и се отказах.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #14

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    На Net1 преди време им ползвах интернета и определено не бях доволен(постоянно ми влизаха някакви вируси и аваста ми се побъркваше) откакто ги смених със Спектрум този проблем го няма.Що се отнася до "кутийките" мисля, че телевизора ми неможе да работи без декодер(LG 32LG2000) HD каналите не ме вълнуват особено, по- важно ми е да не ми прекъсва звука и да не гледам голата глава на Слави на квадратчета) образно казано.
    С оглед на прочетеното(благодаря на всички взели отношение по темата) идва и втория ми въпрос:
    Ако си разваля договора със Спектрум и ползвам пакет от Мегалан(така ще ми е по- евтино) качеството на интернета ми ще се запази ли същото. Говоря за скорост и най- вече за PPPoE връзката, защото доколкото знам този тип връзка е най- сигурна откъм "влизане" в компютъра. И дали юзърнейма и паролата ми ще са същите?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #15

    Re:Искам да сменя цифровата телевизия на Близу с тази на Мегалан-заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от modac
    На Net1 преди време им ползвах интернета и определено не бях доволен(постоянно ми влизаха някакви вируси и аваста ми се побъркваше)...
    Навярно се шегуваш?

    Що се отнася до "кутийките" мисля, че телевизора ми неможе да работи без декодер(LG 32LG2000)
    За съжаление си прав, нямаш DVB-C, което е неприятно.

    ...най- вече за PPPoE връзката, защото доколкото знам този тип връзка е най- сигурна откъм "влизане" в компютъра
    Пак се шегуваш, нали?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 28-09-13, 12:43
  2. Мегалан - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 43
    Последно: 09-06-12, 16:09
  3. Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 20:54
  4. Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T
    От Styx_1972 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-11, 19:59
  5. Искам да сменя твърдият диск
    От sailorbg във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 28-11-07, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе