Страница 2 от 38 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 559
Like Tree55Одобрявам

Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #16

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    zlatko
    Вярно ли е, че HBO искат 2,5 лв такса и 5000 абоната стартово ?
    За филмовият ви пакет - Не се обиждай, но не струва! Знам че не си ти човека който определя програмната схема, но е добре екипа ви да се вслуша в мненията по форумите.
    Никой киноман няма да седне и да гледа боклуците на Hallmark /Film BOX HD и Fim BOX Action HD/. Гледах ги, М-сат ги бяха пуснали под прикритието на други програми и след 2 дена ги спряха.
    Да не говорим за остарелите филми по останалите програми/при това в SD и моно звук/, които вече сме ги гледали по незнам колко си пъти.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #17

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @КрИс
    Изразявам мнението(и опита си) като ЧАСТНО лице. Не като собственик на DTH оператор. И то е - имам НВО HD и повече от година не съм изгледал НИТО ЕДИН филм. ФАКТ. Междувременно имам свалени и изгледани около 2ТВ(тера байта) филми.
    Бъркаш много генерално концепцията. Ако трябваше да правя оператор за мен - щеше да има ~15-20 канала: музика не ме интересува, сериали също, новини от България не гледам, детски канали също, няма филмов канал по-добър от торент тракер, интересува ме само HD. Сам можеш да се сетиш какво остана.
    И ако не си ме разбрал - с горното искам да кажа, че моето лично мнение и предпочитания не са релевантни когато става въпрос за формиране съдържанието на пакет на DTH оператор. А точно него(моето лично мнение) изразявам тук. Прави разлика м/у тези неща.
    За дублажа - няма начин дублаж да е по-добър от оригиналния звук. НЯМА. И прочети още веднъж(внимателно!) мнението ми за идеалния вариант на излъчване на филмов канал от предишния ми пост.

    @hristoslav2
    Като цяло НВО България са ужасно зле. Акцентът е на "България" и "зле". Централата в Унгария е друга баница.
    За филмовия пакет - няма как да се обиждам при положение, че за мен Hallmark е един от най-глупавите канали правени някога. Откровенно ме дразни. НО! - това не му пречи да е един от най-гледаните! Нямаш и бегла идея тези смехотворни филми от колко много хора се гледат. Това, че аз или ти никога няма да го направим е без значение. А SatelliteBG се оказва, че имат Hallmark HD(FilmBOX+ActionBOX)


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    52
    #18

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    38 лв. месечна такса за това?! Хората с милиони в банката дето имат малки дворци по Витоша може да се вържат но не и нормален човек от града.
    Хората плащат до 30 лв. за куп телевизии и интернет и то без някви допълнителни такси. За дублажа съм напълно съгласен че е мизерия но ТВ гледат
    основно пенсионерите (голяма част от населението) та е въпрос на печалба. Но при тия цени и десет HBO да се сложат никой няма да се върже.
    Ако до една година оператора още съществува и цените не са паднали с 50%... няма да казвам че ще си изям чорапите че всичко се случва (Близо го потвърждава).

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @КрИс
    Изразявам мнението(и опита си) като ЧАСТНО лице. Не като собственик на DTH оператор.
    Zlatko, естествено като частно лице изказваш мнението си! Никога не ми е минавала друга мисъл през главата.
    Защо пък реши, че някой те държи едва ли не отговорен за недостатъците на Сателайт.
    Просто си обсъждаме - ти казваш - не трябва HBO, аз казвам трябва и коментирам куп други недостатъци на оператора, за който е темата.

    Цитат Първоначално публикувано от sunabouzu
    38 лв. месечна такса за това?! Хората с милиони в банката дето имат малки дворци по Витоша може да се вържат но не и нормален човек от града.
    sunabouzu, странно мнение имаш за хората от града
    38лв е височка такса, но в рамките на нормалното. Както казах в по-предния пост, стоперите при такава височка такса според мен са в липсата на необходимото уникално програмно съдържание, а не в самата такса.
    При сега предлаганите програмни схеми, ако сегашния ми оператор си вдигне таксите до 38лв... ще продължа да му плащам, а няма да мина на друг, защото ми предлага най-много... По същия начин бих преминал към Сателайт, било за 38лв, било за 45лв ако предложи това, което бих искал да имам. А повярвай ми -не живея в дворец, а банковите ми сметки определено са с отрицателен знак за съжаление.

    Цитат Първоначално публикувано от XoXo
    Да не говорим и за битрейта на така наречените HD канали...
    Защо да не говорим??? Нали за това е темата.
    Какъв е проблема на Сателайт с битрейта. Не съм имал удоволствието да ги тествам лично, но според всеобщото мнение са с най-доброто качество на пазара, респективно с най-високия битрейт.
    Според теб не е ли така - има ли друг оператор, който да предложи повече в БГ или говориш принципно, че въпреки, че са най-добри пак не е достатъчно?

  6. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #20

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    @КрИс
    Съгласен
    За да е конструктивно обсъждането трябва всички да се разберем, че "колкото повече, толкова по-добре" в този бизнес валидно с пълна сила. Никой не го отрича.
    Но от друга страна има и хора, като мен които никога не биха загледали 90% от предлаганите канали. И има хора които, не са като мен или вас с @hristoslav2, за които Hallmark са много важни. Неприятно ми е да го кажа, но имам такива в семейството
    За уникалното съдържание съм съгласен, че трябва да го има за да привлича абонати. И при нас вече започва да го има - BOX пакета. Да, съгласен съм, че за много хора не е черешката на тортата, но пък има и такива, които не гледат спорт
    А DocuBOX, който ще стартира е един наистина различен научно-популярен канал(нещо като съчетание на Travel+History+Discovery) с отлично качество на картината. И е уникален за нашия пазар.
    Колкото до качеството - битрейта НЕ Е качество! Да оценяваш качество на картина по битрейт е все едно да преценяваш една кола по това колко пише на километража. Да, дава някаква индикация, но само толкова. А и да си говорим откровенно - за да имаш добро качество на 40"+ екран трябва HD. А SatelliteBG има най-обширния(легален) HD пакет. За съжаление все още нито една от родните ни медии не се реши на инвестицията в качество(HD).
    В друг форум 2005-та година бях дал мнение, че няма да има основен български канал в HD в близките 10 години. Тогава дори и на мен не ми се вярваше, че ще се окажа прав....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #21

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Какъв е проблема на Сателайт с битрейта. Не съм имал удоволствието да ги тествам лично, но според всеобщото мнение са с най-доброто качество на пазара, респективно с най-високия битрейт.
    Според теб не е ли така - има ли друг оператор, който да предложи повече в БГ или говориш принципно, че въпреки, че са най-добри пак не е достатъчно?
    Проблема е, че HD каналите при Satellite BG са доста замазани в сравнение с други оператори предлагащи същите канали. Гледам телевизия на 50 инча и разликата е осезаема! Като предлагаш HD би трябвало наистина да се набляга на качество, а не да се изброяват един куп канали и колко били повече (като бройка) в сравнение с конкурентите на пазара...

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от XoXo
    Проблема е, че HD каналите при Satellite BG са доста замазани в сравнение с други оператори предлагащи същите канали. Гледам телевизия на 50 инча и разликата е осезаема! Като предлагаш HD би трябвало наистина да се набляга на качество, а не да се изброяват един куп канали и колко били повече (като бройка) в сравнение с конкурентите на пазара...
    Ок, това е интересно становище. Досега бях чувал обратното.
    Дай малко конкретика в мнението. Кой канал HD канал на Сателайт е по-лош от същия HD канал на друг оператор. И най-вече - на кой друг оператор?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #23

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    National Geographic HD
    National Geographic Wild HD

    са с по-добро качество при булсат например.
    Истинско и достъпно в България HD съдържание може да се гледа на руската Platforma HD.

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #24

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Златко , първо честито че изкарахте вече цяла година Не знам сега практиката ви каква е , дали пак като преди , днес го има тоя канал - утре - не ? защото ако е такава , пак има някакви задължения и далавери . Знаеш кои ползва сат. оператор , хората по селата и цигански квартали . Много ви е дебела цената , на мангалите и бабичките не ги интересува толкова качеството , колкото цената да не говорим че някой се възползват само от промоционалния период / ако Вие имате такъв / и сменят оператора или друг от къщата заявява нов пакет Най вече заради това Булсат имат най много клиенти , а поправи ме ако бъркам - не бяхте ли Вие първия сат. оператор ?

  12. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #25

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @КрИс
    Когато се говори за качество, трябва да се имат предвид няколко неща:
    1. Качеството е ОТНОСИТЕЛНА величина. Не абсолютна.
    2. Качеството никога не е идеално - винаги има компромиси и заблежки. Всеки има различни виждания за добро качество - това което аз не мога да пренебрегна, може за теб да е дребен проблем. И обратното.
    3. Качеството не се измерва в числа.
    4. Качеството в голяма степен е индивидуално усещане.

    Аз не сравнявам с другите оператори, сравнявам директно с източниците на 9E или други спътници. Качеството на HD каналите на SatelliteBG e изключително добро и се доближава максимално до това на изходните сигнали.
    От форумите в общия сличай ще получиш реална оценка на качеството на картината, колкото ще получиш реална оценка кой е по-добрият отбор - Левски или ЦСКА. Имал съм случаи хора да твърдят че качеството на орязания Eurosport HD на Bulsatcom, e по-добро от това на iTV, при полоцение че в iTV правехме директен симулкрипт със източника на Hotbird 13E. T.e. качеството абсолютно беше 1:1.
    Както съм ти предлагал в друга тема - настрой си антената и ще ти дам да тестваш един месец и после ще споделиш как е качеството.

    @jonov
    Стани абонат и ще видиш каква е практиката А си в абсолютна заблуда относно ползването на сателитна телевизия - ползва се от над 1/3 от домакинставата в България. Мислиш, че това са цигани или селяни? Като факт - над 70% от абонатите на iTV бяха жители на София, Пловдив, Варна и т.н.
    Бабичките, циганите и всякакви подобни социални и демографски прослойки не са целта на SatelliteBG. Моделът е коренно различен, залага на съвсем други идеи. Точно поради тази причина няма промоционален период, няма безплатно оборудване. За да станеш абонат трябва да знаеш защо го правиш. Но пък няма и договор, няма обвързване, има свободна в избора на оборудване, вторият телевизор е безплатен и много други интересни неща.
    И бъркаш - първият DTH беше Bulsatcom, с около 6 месеца преднина. И винаги беше догонващият във всяко едно друго отношение, до момента в който собствениците на iTV не решиха, че искат да продават фирмата и спряха да развиват и инвестират за да не набутват пари, които друг да ползва след продажбата.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #26

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Златко , аз няма да работя за телевизия само , абонат съм на Близу , Булсат и Виваком .
    Качеството съм го виждал на предишния спътник - ужас на 32 инча , сега вече сигурно е по добре , понеже не мога да преценя защото във Лом където предлагате услугата , не пускат телевизора , сигурно за икономия на ток / накарайте ги да го пуснат / благодаря за поканата но поне за сега не искам да Ви ставам абонат .
    Това е ясно за вашите потребители че вече не са от този лекторат който аз посочих и то заради цената . Преди години доста легени бяха из махалите ваши , след това на булсат а сега вече цакат виваком

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #27

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @jonov
    Качеството на SatelliteBG няма НИЩО общо с излъчването на iTV:
    1. MPEG2 е станало MPEG4.
    2. Оборудването е съвсем ново и на друга фирма.
    3. Предлагат се около 30 HD канала, преди беше 1.
    4. Ориентацията е към качество, преди беше към "повече за по-малко пари".
    5. Няма uplink канали, преди бяха ужасно много(NTV, VTV, Европа, ФенТВ, ММ, ББТ, РингТВ, Фокс Лайф, Крайм, Балкан1 и 2, National Geographic и др. )

    Ние не предлагаме услугата чрез наши офиси(за мое съжаление), а смешните ни дистрибутори са точно това - СМЕШНИ. Ако има нещо което ме дразни много това е дистрибуторската ни мрежа. Но всичко започва от човека, който се занимава с нея и е един от най-нелепите индивиди неясно как попаднал там, където е попаднал. Но това е друга тема.

    PS. Като говориш за "ваши" и "преди" - SatelliteBG е нова фирма, с нови цели, с нова политика, с нови собственици и т.н. Няма нищо общо с iTV освен, че наследи много негативи, една техническа база(сега изцяло реновирана) и know-how в лицето на няколко служители.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #28

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Един скрийншот от сателитния форум. Дано колегата, който го е пуснал там няма нищо против, че го пускам тук.
    HD 1280x1080
    [img width=800 height=450]http://i.imgur.com/oNAWD.jpg[/img]

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #29

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Говори се за висока цена от 38 лв. добре хората дават 2 карти примерно имате роднина като разделим става 19лв.
    Слагате си картата в приемника и от там зависи какъв приемник притежавате поне 3 приемника ще държи без проблем разделете си цената и от какво следва супер качество на някаква цена не толкова висока.Ще кажете трябва да се инвестира в приемник да но приемника не е операторски и си е ваш......

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #30

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Това с кардшеринга е ясно. Лично на мен не ми харесва идеята като спре интернета и да остана и без телевизия. Иначе както писах и преди пакета на сателитбг е 2,5$ на месец по руските сървъри.
    А при положение, че не ме устройва съдържанието на каналите, то ако ще и с 4K резолюция да са пак няма да ги гледам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 38 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 16:36
  3. VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 13-09-10, 12:26
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 12:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе