Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree6Одобрявам

Много ми е важно!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #1

    Много ми е важно!

    Привет (и сори за хилавото заглавие, но наистина ми е важно). Значи - за първи път ще пускам цифрова, но не мога да реша коя. Исках Мегалан, обаче разбрах, че имат някакъв голям проблем с новите, бели СТБ. Уверих се лично в това, когато в един от офисите им смяната на каналите пораждаше очевадно забиване, влачене на картината и разминаване на говора поне за по 3 секунди, на бтв и повече (момичето се пробва с версията, че някво детенце бутнало приемника, та затова така). Четох и във форума на Мегалан, че приемникът бави страшно много и дава дефекти. Не искам да харча почтено спечелените си пари за скъп телевизор и той да страда заради някаква малка, скапана кутийка (която, впрочем, ме задължават да взема). Булсатком също не е опция, защото не мога да дам 150 лв. за начално оборудване, а и нямат покритие на интернета в моя квартал. Та - blizoo или Net 1? При blizoo ме блазни, че си има модул и карта, които се пъхат в телевизора и не се занимават със СТБ-та. На тях обаче поддръжката май им куца. Някакви наблюдения за Net 1? Сигналът от този коаксиален кабел как е? В смисъл, ще губи ли хубавото ми LCD от това, че ще използва такъв кабел, а не HDMI боднат от СТБ? (Дано някой още чете, баси, много съм зле). Интересува ме само качеството на картината и да не прави проблеми - т.е. не съм умрял за екстри като ТВ архив, запис на предаване, превъртане и прочие. Та, кой оператор ще препоръчате?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Много ми е важно!

    Близу - бягай на далече

    Нет 1 - нека колегите се изкажат , доколкото съм чел са №1
    zhelko одобрява това.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Отговор: Много ми е важно!

    jonov, ако трябва да сме обективни, в някои части на София, абонатите на Близу може и да нямат проблеми.
    Blazhev, директно се мятай на Нет1.Нямаш карти, нямаш приемници, нямаш допълнителни дистанционни и имаш оптика до самата сграда.И май допълнителните пакети като HD sport и HBO max бяха валидни само за един приемник, тоест ако искаш да гледаш на два телевизора си ги плащаш два пъти.Аз поне докато им бях клиент беше така.
    Лично аз смених Близу с Нет1 и съм предоволен с малки забележки относно EPG-то.
    zhelko и jonov харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Много ми е важно!

    Тоя "коаксиал" дето споменаваш го има и при двете фирми. Нали е кабелна ТВ.
    И по-добрия вариант е точно да ти влиза направо в телевизора а не да минава през разни декодери.
    Точно това е предимството на КА модула дето те блазни при Близо.
    При Нет1 за да влиза направо кабела ще рече че не е кодиран сигнала та си спестяваш не само пари за такъв но и разни проблеми с липсващи канали и т.н. Лошото е ако искаш платени канали като HBO.

    пс. Цените на Близо за мен лично са голям минус. За пълния пакет с AXN-те ми искат 25 лв. и още 5 лв. за втори телевизор. За това се преместих на Булсат където за същото плащам 14.80 лв. + 2 лв. за втори телевизор. Или иначе казано спестявам всеки месец по 13.20 лв.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 22-03-13 в 23:35.

  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #5

    Отговор: Много ми е важно!

    Това, че не е кодиран сигнала как влияе на качеството в полза на Близу?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Много ми е важно!

    Вие правите ли разлика между цифров и кодиран сигнал?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Отговор: Много ми е важно!

    Я по добре автора да обясни кое го интересува повече - качество или стойностни канали , щото ако е за качество да слага паницата на Сателайт БГ Satellite BG

    Щото за ме е по важно да гледам програми по мой вкус и избирам програмите а Bivola специално където живея от 3/4 години на Близу съм нямал цифрова един път - нямаше май ток в офиса а те за агрегат не са чували - бих им шута този месец заради подписа ми :D

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Много ми е важно!

    Е щом няма пари за Булсат едва ли ще има и за Сателайт БГ.

    Те между другото не фалираха ли?

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #9

    Отговор: Много ми е важно!

    Услугата им е добра но не и за БГ - тя е нещо като сателитния интернет

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Много ми е важно!

    Аз съм с новата платформа на Мтел (Мегалан) и като цяло съм доволен, забавянето не е по-голямо от това на ХД приемника на Булсатком.

  13. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #11

    Отговор: Много ми е важно!

    Lupus, аз разлика между цифров и кодиран сигнал правя.Затова и зададох въпроса, но sunabouzu2 вече си е редактирал поста като гледам.Здраве да е!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #12

    Re: Много ми е важно!

    Blazhev, доколкото знам, и Близу, и Нет1 имат опция да не сключващ заробващ договор, така, че нищо не ти пречи да пробваш за месец-два, а не после да си чукаш главата в стената.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #13

    Отговор: Много ми е важно!

    Така е, но има един тънък момент. Ако сключа безсрочен договор с Нет 1, например, веднага се набутвам със 100 лв. - 35 лв. такса тв и интернет + 30 лв. инсталационна такса (при срочен договор я няма) + 40 лв. рутер (при срочен ми го дават). Но, като гледам, ще се доверя на Нет 1. Покриват най-важното ми изискване - качествена телевизия без дразнещо устройство; цената им е супер изгодна, само за нета чувам противоречиви мнения

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #14

    Отговор: Много ми е важно!

    Хм, тези суми кой ти ги каза?
    Аз преди около 3- 4 месеца се включих към Нет1 и единственото, което платих бяха 30 лева.
    И за капак от офиса им се обадиха след монтажа да ме питат имало ли е проблеми някакви и дали всичко е наред.
    От тогава може и цените да са скочили, но за каква инсталационна такса говорим при положение, че само се включва кабела в телевизора и т'ва е.Оставам с впечатлението, че имаш вграден цифров тунер, нали?

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Много ми е важно!

    Вместо да звънне един телефон до НЕТ1 и да ги попита .....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  2. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  3. ВАЖНО!!! Изключете си ICQ блоговете!!!
    От superfly във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-04-06, 19:06
  4. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  5. Отговори: 1
    Последно: 30-11-04, 15:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе