Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62

Blizoo - Bulsatcom - Megalan

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    15
    #1

    Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Здравейте, предстои ми да избера цифрова телевизия в София, от изчетенота във форума се колебая се между: Blizoo - Bulsatcom - Megalan,
    засега везните клонят към Булсатком, ще се радвам ако изкажете мнение, и кое за момента е най-доброто в София.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #2

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Здрасти, мога да изразя мнение от Megalan. Аз съм към тях, цифрова + интернет 44лв. Съпорта им е на много високо ниво, качеството на картината също, по-добро от булсат с делта (така им се казва приемника). Преди бях на булсат, но им хвърлих антената. Приемника на Megalan е доста по-добър от тоя на булсат има HDMI изход, PIP, мисля че става да се върже и през WI FI (но тряя да се пита). Като недостатък мога да кажа, че нямат HD канали, за сега. За близу, нищо не мога да кажа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    А цената само за телевизия на мегаланци каква е?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #4

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Бил съм на Кейбълтел (сега част от Близу), в момента съм на Мегалан... Вероятно следващата ми телевизия ще е сателитна

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Истината е, че всички са зле и точно затова всеки сменява оператори и технологии и все не е доволен.
    Ако имаш възможност за Мегалан се включи към тях. Определено образа е най-добър. Това, че нямат HD канали е все едно защото и без това по другите оператори каналите са тъпи.
    Проблема при тях е, че при натоварване на мрежата започва едно пикселизиране. Доста често ходя на гости при приятели с тяхна телевизия и се наблюдават от време на време дефекти в образа.
    При Булсат същите проблеми ги има при всеки повей на вятъра и облаче по небето.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #6

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Здравейте,

    Аз съм вързан към TIVIA чрез моя интернет доставчик. Образа е перфектен и никога не ми е насичало. Имаме си и 2 HD канала към основния пакет и още наколко платени HD, но аз не ги гледам.

    поздрави

    PS темата не е за тази телевизия, но нямам наблюдение върху другите изброени

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #7

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Близуу е много разтегливо понятие , всъщност това са различни мрежи в различните градове и райони. В София -Кейбълтел и Евроком . Качеството на цифровата е много добро , но състоянието на мрежата особено в центъра и най-вече съпорта ,пак там ,са отвратителни . Да не дава Господ да имаш проблем, само записват и не идват. Като включат някой нов абонат съсипят сигнала на целия квартал...
    Булсатком поради силно компресирания сигнал /всичко в 4 транспондера/ нямат кой знае какво качество, а и трябва да ползваш техния външен сет топ бокс, влияе се от атмосферните условия.
    Мегалан , също задължително ползва външен СТБ и страда като всички подобни на основата на интернет когато започне голямото дърпане-стрийм .
    Все пак кабелен оператор,да речем Близуу , изглежда най-добре, защото ако ТВ-то има цифров кабелен тунер можеш да избегнеш външният СТБ.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #8

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Ако гледаш спорт избирай Булсатком.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    15
    #9

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Благодаря за отговорите на всички, аз от няколко години им ползвам интернета и съм много доволен от качество и обслужване, веднъж нямах няколко часа интернет, звъннах им и много бързо отстраниха проблема, впоследствие ми се обадиха да ми се извинят за причиненото неудобство и ме компенсираха с 3 дни отгоре фрее. Притеснява ме че ако качестовото на телевизията зависи от интернета тук са много натоварени /дървеница/ и да не ми е кофти картината. а за ХД-то предполагам че скоро ще се включат. Не не гледам много спорт, общо взето нямам време и телевизия да гледам много 1-1.5 часа на ден, но имам малко дете което скоро ще му е много интересно да гледа...
    Проблема е че откакто пуснаха тв и качеството на интернета спадна, незнам как ще е занапред...

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #10

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Явно говориш за Мегалан , ако е така сам виждаш проблема на тази система -при натоварен трафик интернета бави ,а телевизиятя ще започне да пикселизира и насича. Това не е задължително за цялата мрежа разбира се , но при натоварените направление така става.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #11

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Здравейте, аз за една година и кусур, насичане, на мегалан, не съм забелязвал. Вчера видях че са пуснали някакви HD канали, тестово. Може скоро и HD пакет да пуснат Реално погледнато не виждам смисъл от HD телевизиите, които вървят при нашенските оператори, за едно NGHD не си заслужава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Явно говориш за Мегалан , ако е така сам виждаш проблема на тази система -при натоварен трафик интернета бави ,а телевизиятя ще започне да пикселизира и насича. Това не е задължително за цялата мрежа разбира се , но при натоварените направление така става.
    това е така
    но хората там с взели доста мерки да не се стигне до този "ефект" не случайно се забавиха с почти година

    аз имам впечатления от Мегалан и от Булсат. Според мен Мегалан са скъпи. Булсат имаме на село. Само веднъж беше изгубил сигнал заради една лозница която се беше навряла пред антената. При бури има насичане.

    http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=29092 - това е един от най култови проблеми, които съм може да има човек

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    15
    #13

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    кокото повече чете човек, толкова повече се обърква....така беше ис избора на тв... накрая броиш до три и взимаш..

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #14

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Цитат Първоначално публикувано от vet_voychev
    кокото повече чете човек, толкова повече се обърква....така беше ис избора на тв... накрая броиш до три и взимаш..
    Само с жените е по-лесно ,защото те избират

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #15

    Re:Blizoo - Bulsatcom - Megalan

    Абонат съм на Мегалан и честно казано не съм впечатлен. Не знам как е при конкуренцията, но определено това което показват по шоурумите и това което пристига вкъщи като сигнал се различава значително. Може би факта , че гледам на сравнително голям ТВ - 46" има значение , но определено не съм доволен от качеството.
    Пробвах всякакви комбинации - ъпскейл от приемнка, от телевизора , но така и не докарах образ, който да ми хареса на 100%.
    Освен това, част от каналите са с доста по-лошо качество от останалите.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изгоден договор с BLIZOO
    От rscossworth във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 20:24
  2. blizoo или net1
    От CALL-151 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-14, 15:14
  3. Качество картина SD/HD при Bulsat, Vivacom,Megalan, Blizoo
    От koko_k във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 02-06-12, 20:11
  4. интернет от Blizoo
    От procar във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 14
    Последно: 01-06-11, 17:39
  5. bulsatcom i ITVpartner
    От ru4kata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-05, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе