Вижте резултатите от анкетата: Предимно какви предавания гледате по телевизията ?

Гласували
105. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Филми - художествени

    38 36.19%
  • Документални и научно популярни филми

    68 64.76%
  • Новини

    44 41.90%
  • Сериали

    26 24.76%
  • Шоупрограми

    19 18.10%
  • Публицистика

    16 15.24%
  • Спортни

    46 43.81%
  • Музикални

    26 24.76%
  • Риалити

    20 19.05%
Отговори на анкетата
Страница 13 от 41 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 608
Like Tree83Одобрявам

Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #181

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @zaqm
    За какво точно ще ползваш WiFi или 3G? Поддържат се определени chipset-и: например за WiFi ще ти свърши работа Ralink RT5370.
    Поставяш в USB порт-а, отиваш в Меню=>Конфигурация=>Системна информация=>Настройки мрежа, избираш Вид мрежа - Wireless, и правиш стандартните настройки(DHCP, парола и т.н.) и си готов....
    zlatko/zaqm, за какво могат да се използват WiFi и 3G връзки на STB ? За IPTV STB ли говорите или за сателитен приемник ?

    Аз иначе имам дългогодишни проблеми с Мтел телевизия и обслужване, въпреки че сме клиенти от много години, още когато тукашната PON мрежа се оперираше от Спектърнет (тогава обслужването беше много по-добро де.. и адекватно, въпреки че телевизията беше по-скапана, за сметка на хубавия интернет).

    Сега с Мтел основният ми проблем е, че в определени моменти функцията, заради която основно ползвам тази услуга - timeshift/гледане на запис, започва да не работи, т.е. да накъсва, губи се глас/картина и т.н. Предполагам, че една, ако не и основната причина е, че тук мрежата е стара (от първите PON-ове в София) и Мтел са я претоварили с абонати.

    Това започна да се случва края на 2014-та/нач на 2015 и след месеци разправии с Мтел, всеки път пращаха техници да проверяват на място в нас, което е малоумно, щото тук проблем няма.. интернета си работи, STB-то го сменяха хиляда пъти, даже все още имам няколко в нас.. дето трябва да им ги върна и продължавха да ме размотават с месеци, докато накрая си признаха, че проблема е при тях и доколкото си спомняма казаха, че са ме сменили на друго OLT, май в нашия квартал били 2, това вече не съм сигурен така ли е или не е, но проблемите изчезнаха. За около година, и в момента се появиха отновно... и вече съм бесен.

    Чудя се, ако ги питам за тези новите IPTV STB-та, дали последните биха се държали по-добре, да имат някакъв по-добър/голям динамичен буфер при лоша връзка знам ли.. Представям си пак сега каква драма ще бъде сега, да пращат техници пак да мерят.. с техните аутсорснати подразделения, 3 месеца ще се разправяме.

    Честно казано имам чувството, че IPTV на Виваком е в порядъци по-добра, поне като им гледам функционалностите, които предлагат, много канали на запис и т.н., то си е почти като смарт телевизор.. прехвърляне към телефон/таблет и хиляда други неща..

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #182

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @rozovata pantera
    Аз говоря за сателитен приемник В момента няма много за какво да се използва IP свързаността, но ако някога в бъдещето Мтел решат да използват възможностите на платформата, която им предоставя TAG - VOD, Ctachup, Timeshift, nPVR, OTT услуги, VOIP и т.н. и т.н.
    rozovata pantera одобрява това.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #183

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @Shienar
    И двата са си налични. Провери внимателно на 42-а позиция.
    Все още нямам HD версия на EU1, на 42 позиция беше някакъв съвсем друг канал. Проверих и пакета, за който съм платил, и EU1HD е в тях, но реално го няма.
    Друг въпрос, който също ме учудва - защо на National Geographic и на Discovery няма субтитри? Търсих ги от настройки - включени са, но отново реално ги няма? От скоро съм абонат на Мтел за интернет и телевизия, и определено ме удивява липсата на елементарни неща, достъпни отдавна при другите оператори.

    Живея в Бургас, ако това има някакво значение.

  5. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #184

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @Shienar
    Като пишеш за "интернет и телевизия" - да не става въпрос за IPTV? Аз говоря само са DTH.
    И NG HD и Discovery Channel са с българско аудио - за какви субтитри става въпрос?!

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #185

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @zlatko
    Съжалявам, мой пропуск - не съм обърнал внимание, че в постове се говори само за сателит. Телевизията е IPTV, интернета е PON.
    Българско аудио за NG и D не видях да има, но утре ще отида и ще потърся отново (телевизията е при родителите ми).

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #186

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    От Мтел предлагат ли САМ карта към интерактивната телевизия? Цена?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #187

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @KI_YOOU
    НЕ - такова нещо не съществува. При IPTV липсва стандарт и стандартно оборудване като САМ.
    Предлага се САМ за сателитната телевизия.

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #188

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @zlatko
    Прав си, наистина има българско аудио на NG и D, особеното беше, че след смяна от английско такова, за да се смени говора, трябва да се премине на друг канал и отново да се върнеш на тези канали. Явно затова и не съм разбрал, че го има.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #189

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @Shienar
    Не би трябвало да е така, ама - техника е

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    24
    #190

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Имам едно тв със декодер и 2 със кам на твро с декодер само му иЛезна НВО 3 НД а на тези с камовете изобщо не иска да го декодира... Ебати техниката!

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #191

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от titikaka Виж публикацията
    Имам едно тв със декодер и 2 със кам на твро с декодер само му иЛезна НВО 3 НД а на тези с камовете изобщо не иска да го декодира... Ебати техниката!
    С cam- HBO 3 HD се гледа нормално.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Живее в
    sofia
    Мнения
    6
    #192

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Извинявам се за офтопик темата, но много ще съм благодарен ако някой ме осветли по следния въпрос:
    Преди седмица се включих на интерактивна тв + интернет/мтел. Прекараха ми оптика с приемника zxv10 b700v5 s1.
    Всичко изглежда чудесно, но... на HBO HD - не мога да извадя 5.1 звук. На входа на усилвателя ми показва Стерео 2.0.
    Връзката пробвах с HDMI и оптика. Нищо не става.
    Някой има ли идея дали операторът изобщо предлага излъчване 5.1 или повредата "в моя телевизор" ?
    Благодаря предварително!!

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #193

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Опс, грешка.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #194

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от oldster Виж публикацията
    Здравейте,
    Извинявам се за офтопик темата, но много ще съм благодарен ако някой ме осветли по следния въпрос:
    Преди седмица се включих на интерактивна тв + интернет/мтел. Прекараха ми оптика с приемника zxv10 b700v5 s1.
    Всичко изглежда чудесно, но... на HBO HD - не мога да извадя 5.1 звук. На входа на усилвателя ми показва Стерео 2.0.
    Връзката пробвах с HDMI и оптика. Нищо не става.
    Някой има ли идея дали операторът изобщо предлага излъчване 5.1 или повредата "в моя телевизор" ?
    Благодаря предварително!!
    IPTV приемника директно към ресийвъра ли е свързан с HDMI (и от ресийвъра към телевизора пак с HDMI)?
    Някаква "multichannel" настройка в менюто на IPTV приемника няма ли?

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #195

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от oldster Виж публикацията
    Здравейте,
    ...Всичко изглежда чудесно, но... на HBO HD - не мога да извадя 5.1 звук. На входа на усилвателя ми показва Стерео 2.0.
    Връзката пробвах с HDMI и оптика. Нищо не става.
    Някой има ли идея дали операторът изобщо предлага излъчване 5.1 или повредата "в моя телевизор" ?
    Благодаря предварително!!
    Тъй като ползвам IPTV ( за втори път ) отскоро и аз , но при Виваком, ще кажа че от настройките на приемника трябва да е разрешен DD звука. После търсиш на дистанционното копчето за смяна на звуковата пътечка. Дано при вас в Мтел да имате многоканалния звук, че при нас го няма със сигурност. И аз ползвам рисивър и при предишният ми кабелен оператор всичко си имаше. Това е разочарование , но не ми е фатално. Току що ползвах предимствата на IPTV платформата , като гледайки шампионска лига по Ринг , разбирайки за двата гола на Роналдо по другата телевизия BTV Action , си върнах предаването и на минутката видях головете. С този пример искам да покажа предимствата на нашата IPTV платформа пред обикновената кабелна телевизия. Като знам, че няма нищо съвършено, тези глезотии компенсират такива липси като качеството на звука, което е жалко , но си е реалност. Имаше е една съвършена фирма , на която бях абонат, от 2006 г. - МЕГАЛАН . Ако съм засегнал някой от Мтел или запалянко се извинявам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 41 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 683
    Последно: 14-06-24, 17:17
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1480
    Последно: 18-05-24, 11:41
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 786
    Последно: 01-05-24, 15:22
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе