Вижте резултатите от анкетата: Каква марка LCD/PDP телевизор притежавате ?

Гласували
1229. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Panasonic

    241 19.61%
  • Philips

    132 10.74%
  • Sony

    175 14.24%
  • Samsung

    272 22.13%
  • Sharp

    52 4.23%
  • LG

    192 15.62%
  • Toshiba

    86 7.00%
  • Finlux

    7 0.57%
  • JVC

    21 1.71%
  • Grundig

    4 0.33%
  • Crown

    6 0.49%
  • Neo

    12 0.98%
  • Daewoo

    12 0.98%
  • Други

    17 1.38%
Страница 64 от 358 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 5361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #946

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от werti
    Ако имаш познат който работи в ТМ,ТП може да го вземе с отстъпка от негово име,както и ако имаш карта за отстъпка от М-тел например.
    ясно но трябва ли да се пазарува в ТМ в който работи или може и в другите ,защото този модел го няма в ТМ-та дето тои работи

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #947

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Направо страх да те хване с плазмите!
    Снощи пуснах си на 29 инчовия CRC Philips MSAT-a и се виждат толкова живи цветовете с дълбочина (какъв контраст), изобщо LCD-то което гледах (LH2000) ми изглежда като умряло нещо... Дали плазмата ще е близо до CRC-то като контраст и цветове?
    Всеки хубав нов телевизор /и плазма и LCD/ може да ти даде образ като на хубав кинескоп. Една идея по-близко до образа му е плазмата. При LCD-то образа е една идея по-изкуствен, но с подходящи настройки не се усеща.
    Няма как от LH2000 да получиш хубав образ, това е ясно. Кнескопа ти е един от най-хубавите, а това LCD едно от най-калпавите.
    Добре е да отчетеш факта, че припо-големите размери разпъването е по-голямо и това влошава образа. Отделно, кинескопа е предвиден да работи с презредов видео сигнал, какъвто получаваш по кабела, а LCD/plasma телевизорите трябва да го преработват до прогресивен.

    n8852, би ли ми казал нещо. Когато купуваше старата плазма имаше ли конкурентен модел LCD, който да е близък по цена и качество? Защо тогава сега се оплакваш? Такава е била една ситуацията, а сега друга. Сега нещата са сравнително изравнени, но тогава читаво LCD струваше над 2 пъти повече.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #948

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Ще изчакам новите модели до към април-май и ще копувам ТВ! Да видиме на какво ще се хвърля! Преди не обръщах много внимание ама сега с форума тук взех много да се вманячвам а това струва пари

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #949

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Еееее, тъкмо се навих да изчакам G25 на Панасоник и да грабвам един, вие сега всички на един глас взехте да плюете плазмите..... Направо да се отказвам да купувам каквото и да е и да си стоя на старото CRT Sony.
    n8852, каква ти беше старата плазма, че за 3 години тотално да замине. Досега не съм чул и 1 собственик на Pioneer да се оплаче от разваляне на образа след 3 години употреба. А сега Панасоник като им купиха патентите се надявам и при тях да е така.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #950

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от benedict
    Еееее, тъкмо се навих да изчакам G25 на Панасоник и да грабвам един, вие сега всички на един глас взехте да плюете плазмите..... Направо да се отказвам да купувам каквото и да е и да си стоя на старото CRT Sony.
    n8852, каква ти беше старата плазма, че за 3 години тотално да замине. Досега не съм чул и 1 собственик на Pioneer да се оплаче от разваляне на образа след 3 години употреба. А сега Панасоник като им купиха патентите се надявам и при тях да е така.
    И аз чакам с нетърпение новите плазми на панасоник и дано са с 5 год.гаранция!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    75
    #951

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Плазмата бих сменил с LCD само ако е Local Dimming LED.
    Ще те помоля да изброиш няколко модела 2010 с Local Dimming LED, защото аз като гледам 99% от тях пише, че са Edgle LED.Дори и във високите класове.Четох за подсветките и доколкото разбрах Local Dimming LED и Edgle LED се рачличават много(като първия вариант и на мен по ми харесва).Интересуват ме модели на Sharp. Samsung,Sony и Philips.

    П.С.а какво че рече Edgle-lit LED на Sharp, има ли разлика от Edgle LED и Local Dimming LED и каква е тя?

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #952

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Признавам си леко се подразних! Просто не мога да гледам тези восъчни лица на LCD. Не ви разбирам!!! Моята плазма когато я купувах струваше 980лв - за тези пари нищо друго не може да ви изкара такава картина. Страхотни цветове, перфектен ъгъл на гледане и бързина на пиксела.

    LCD все още е една недомислена технология предназначена за монитори. То не са ъгли на гледане, реакция на пиксела, Input lag, лошите цветове.......

    Отделно това, че ви набутват с евтина технология, която продават скъпо. Ех и аз да можех да измисля нещо такова!?!?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #953

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Здравейте !
    Пускам и тук копие на мнението ми от темата на Panasonic LCD/PDP за успокоение на хората ,които не са направили своят избор относно TV !
    Не претендирам за висока компетентност , но аз лично ще си купя Panasonic TC-P46G20 или Panasonic TC-P50G20 ако са ТHX сертифицирани и са на приемлива цена или ще взема 46' или 50' 720p модел на добра цена и приключвам за 3 години напред.
    Желая успех и късмет на всички при избора на ТV !!!


    Фалшива тревога !!!
    Извинявам се на всички фенове на плазми Panasonic, които съм притеснил по някакъв начин и за кратотрайната радост на феновете на LCD !
    Поговорката "Седем пъти мери ,един път режи " важи при моят случай с цялата си сила !!!
    След като разбрах ,че притежателите на PV 80 /те са явно много/ не виждат някакви сериозни проблеми с черното, реших да проверя отново точките при които може да съм сбъркал .След обстоен преглед на всичко , от което може да произтича това ви предоставям резултата до който достигнах :
    1.Имам PCH A-110 ноември месец 2009 .Тогава настройките на color space бяха (16-235) ,а сега прглеждам всичко и гледам (0-255).
    2.След обстойно пргележдане на форума на А-110 виждам ,че Lazarus 18 е написал :
    Наистина при избор на 0-255 се създава едно впечатление за дълбочина на образа защото черното става по-плътно. Обаче то е за сметка на загуба на детайли в тъмните /и светлите/ области на картината.
    Ако пуснеш една скала от черно до бяло през 1% ще видиш, че всичко до 5-6% занимава и не се различават отделните секции. Същото е и при бялото. Това всъщност е минус. Идеята е все пак да виждаш всичко, което е предвидено да се вижда.
    На HD-DVD плеъра - Toshiba EP30 е различно. Ако материала е записан да се гледа с 0-255 настройка /Full RGB/ хем се запазва по-плътното черно, хем няма тези загуби. Всъщност тия видео файлове, предвидени за 0-255 са много редки защото стандарта за момента за видео сигнал е 16-235. 16 се възприема за черно, а 235 за бяло.
    3.Оказа се ,че синът ми е пипал настройките и аз от един месец гледам така /вечер гледам по един HD флим, ТV гледа само жена ми/
    4. Вчера оправих всичко и гледах три филма, сега всичко е идеално ,явно както е подчертал Lazarus 18, при color space (0-255) има загуба на детайл , увличавам контраста и яркостта за да подобря нещата ,но релно крайният резултат е трагичен !
    5. На TV черното си е добре / на цифрова кабелна съм ,RGB през скарт / и се потвърждава се мнението,че плазмените телевизори предоставят най-хубавата си картина след хилядният час.
    Извод: Има намаляване на черното ,но то е пренебрежимо малко на фона на цялостното подобряване на картината !

    Lazarus 18 , в дизайна на новите модели на Panasonic ми се струва ,че липсват дразнещите отблясъци на лъскавата рамка /леко е матирана и линията е по-изчистена/ . Вярно е ,че не са номер едно на външен вид , но.......и италианските коли са с хубав дизайн ,но хората предпочитат немски !
    Благодаря на теб и на всички от форума , които помагат безвъзмездно със знания и компетентни мнения !
    Надявам се и аз да съм бил полезен!

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #954

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Не,не ме разбирайте грешно.Не се оплаквам,напротив - радвам се.И не,не беше заминала безвъвратно-просто при нюанси на близки цветове,границите между тях стават видни в неопределени /безцветни/ тонове.Например,ако гледаш осветена стена,в неосветеният край се стели пелена от неопределен цвят/в тона на останалото изображение/.Границите в нюансите са ясно видими-например окраската на небе при изгряващо слънце.Тези проблеми започнаха,горе-долу след като изтече гаранцията.
    Това беше нивото на технологиите преди 4 години.
    Тогава ,сравнително големите размери LCD бяха 37инча и плазмата беше абсолютен лидер.
    Факт е,че технологиите се развиват много бързо.Сега като гледам,започва масирана реклама на 3D и тези ,които избират, ще са изправени пред още по-големи трудности.До-края на годината, 90% от това ,което сега е на пазара ще е морално остаряло.

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #955

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Защо пишеш, че никой не ще и да чуе за тази технология. Просто хората си гледат плазмите и никой не се занимава да ви обяснява, че се бучвате за нещо недомислено на висока цена. Виж анкетата, най-продавани са продуктите на Панасоник - сега не знам плазми или лсд, но се опразниха магазините. И поради тази причина се почна здрава антикампания!?!?!?

    Отделно впечатлението ти се базира на един телевизор, който и не споменаваш модел. Може и да на 5 години. Технологията е различна вече!

    Колкото повече работят, толкова по-добри стават цветовете им. Не знам как се е получило това при теб?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #956

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    според мен много се изсилват с това 3д до колкото знам не е много полезно да се гледа много особено ако сте киномани като мен
    друг е въпроса че не е желателно да се хвърля веднага човек друго си е да има някое друго review и мнения с оценка нече това ще попрречи на някой ако си е харесал даденият модел, но пак е информация
    вмомента се дига голям шум по новите модели и както винаги в началото ще им бъдат много завишени цените което е нормало де
    догодина вече ще има много информация за тях проблеми плюсове минуси което ще помогне при избора
    Вмомента лично аз съм се спрял на Плазма за сега винаги съм имал ЛСД-та но извъднъж си викам аджеба за същите пари мога да си купя вместо 40, 50-ка която няма да е по малко лоша от лсд,а и модела който съм харесал го оценяват много високо за 2009 самсунг б650 пласмата
    Пък се точих на тоя новият модел плазмата на Самсунг ма не вярвам да е под 3000 такаче като излезнат ще се информирам как стоят нещата от този невероятен форум и кое си заслужава парите

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #957

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    а въпросното 3D ще го гледаш откъде?

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #958

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    а въпросното 3D ще го гледаш откъде?
    ами те като започнат да излизат 3д блу-рей филмите както финаги ще се появът веднага из торентите !
    а и нали самсунг имат някакъв чип в по горните модели който обръша картината от 2д в 3д !

  17. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #959

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Да засичал съм по торентите 3D филми, само един де, някво клане беше! Според мен няма да е здравословно. Мисля вече имаше смъртен случай. Първите филмчета бяха около 30 минути и здраво натоварваха пък сега не знам - 2 часа филм........

    Гледай “Аватар” от високо - иначе боли глава
    Аватар" взе първата си жертва
    Внимание! 3D филмите са опасни

    Не мога да не призная, че много ме кефи 3D-то, но винаги ще си имам едно на ум!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #960

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    peterstamov

    това за жертвата не го знаех ужас просто
    аз тоя Аватар го гледах от 6-тия ред ( бая близо ) и нече се натоварих, но още един филм 3Д ще ми дойде в повече в един ден
    но аз съм сигорен че с времето ще има бая случай в болниците от това 3Д в домашни условия

    Иначе вижте на какво попаднах !
    луда работа ( how to fix a plasma tv )
    https://www.youtube.com/watch?v=0ykP...1&feature=fvwp

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе