Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 14 от 76 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #196

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Мерси на всички.
    Много ми бяхте полезни, в събота ще ви съобщя за новата си придобивка, тъй като ще избирам на място окончателно


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #197

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от irina_t
    Ами не, не че си търся с S-PVA. Харесах 42PFL7606 като цена и размер ( 5507 е само 40" ). НО в digitalversus при тестовете PHL7606 показва контраст 950:1, а PHL5507 си е 5000:1.
    Въпросът е, това видимо ли е? Ще ме дразни ли?
    Ето ти ревю със снимки: http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1316001274

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #198

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    dvdo
    1) 60" диагонал не е за всеки..Повечето българи гледат нащите телевизии който се славят с отчайващо лоша картина, а след скалираенто на картината до такъв размер - става голям мазнъоч Задължително трябва да гледат само сигнал 720р или 1080...
    2) Кой те излъгал, че Панасонк нямат настройки за черното и яркоста ? Имат, но са в сервизното меню. Прегледай написаното в темата през юни и юли..
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:19840
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:20334
    1) Разбира се няма спор че на >40" VHS качество изглежда ужасно. Все пак хората купуващи в такива размери имат, или скоро ще придобият и компютър или външен медия плейър та проблема с качеството на съдържанието (content is king) е решимо (и едва ли ще гледат скат или тянков 3D). Немалко също ползват различни кабелни - Олимпиадата на Eurosport (576i) и БНТHD (1080i), на 50" от 3м изглеждаха прилично еднакво качество (нямам предвид съпровождащите коментари разбира се ). Естествено има и канали с отвратително качество.
    Посочил съм 60PA5500 за 2,199 като бюджетно решение с голям екран с повече от приемливо качество.
    Ако го сравним с 65ST50 за 5,299 или 65VT50 за 7,999 и се запитаме - наистина ли първия е два пъти и половина, а втория три пъти и половина с очевадно по-качествено/черно изображение - оставям отговора на тези които обикалят по магазините за да си избират телевизор.
    Ако го сравним с 42GT50 за 2,399 и се запитаме - наистина ли този е очевадно ДВА пъти по-малък, отговора е да, дори без да се ходи по магазините.
    2) Contrast/Brightness по мои спомени винаги си ги е имало в потребителското меню още от времената на черно белите тв. Възможно е в сервизното меню да има и други регулируеми параметри с които да се постигнат още по-добри възможности за калибрация. Хакването на сервизното меню и опитите на сляпо за промяна на параметрите не са по-безопасни от свалянето на задния капак (както за гаранцията, така и за телевизора).
    Panasonic са чудесни плазми няма спор, ценово доста напомнят Kuro които бяха уникални за времето си, но пазарните реалности принудиха Pioneer да се оттегли от този сегмент въпреки неоспоримите качества на Kuro.

    Писал съм в тази тема само от бюджетна перспектива (bang for the buck) всеки да го разбира както иска.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #199

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    До миналата година най-големият проблем за плазмите на ЛГ беше по-лесното "отпечатване" в сравнение с Панасоник и Самсунг (забелязвал съм го дори в рекламни клипове в магазините), а това си е добра причина да се замислиш дали по-евтиното няма да ти излезе скъпо - на 60-65" логото на bTV сигурно е към 10 см . За новите модели нямам впечатление - ако са решили проблема поне на нивото на Самсунг ще е добре.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #200

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    До миналата година най-големият проблем за плазмите на ЛГ беше по-лесното "отпечатване" в сравнение с Панасоник и Самсунг (забелязвал съм го дори в рекламни клипове в магазините), а това си е добра причина да се замислиш дали по-евтиното няма да ти излезе скъпо - на 60-65" логото на bTV сигурно е към 10 см . За новите модели нямам впечатление - ако са решили проблема поне на нивото на Самсунг ще е добре.
    В магазините работят в режим store demo, където яркостта е надута до край поради човешките психовизуални предпочитания.
    Приказките по форумите са едно, реалността (ако се спазват някои простички правила в началото обсъждани включително и в този форум) е съвсем друго.
    Mode setting: Home use - поразработване на панела първите сто и петдесет до двеста часа, няма да давам рецепти тук има достатъчно писано по въпроса за който се интересува и готово няма 'отпечатване'.
    За проверка току що направих упражнението на над две годишен 50PK550 - BBC World News където логото заедно с ticker е само 85х12 см (в долната част на екрана) -> Q.View превключва веднага на предишен канал - в случая Zone Reality с черни ленти отгоре и отдолу не се забелязва нищо?
    Имам известен опит с burn in отпреди двадесетина години на старите монохромни (зелено на черен екран) CRT монитори, на които менюто се четеше върху фосфора и не можеше да бъде изстъргано и с шкурка , но тогава нямаше screen savers.

    До преди четири пет години и аз не бих докоснал дори с колец какъвто и да е продукт на GoldStar, но хората понапреднаха малко в някои сегменти - ей на чака се и 55" OLED най-сетне.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #201

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководс&#

    Цитат Първоначално публикувано от irina_t
    Мерси на всички.
    Много ми бяхте полезни, в събота ще ви съобщя за новата си придобивка, тъй като ще избирам на място окончателно
    Очакваме да отнесеш голямата плазма накрая (TX-P50ST50E) - вечер цветовете в True Cinema режим са невероятни, все едно е прозорец към реалността/природата. За през деня новият светлоотразителен филтър е отличен и на STANDARD MODE в много светла ( 8 метра прозорци в обляна от слънце стая с югоизточно изложение с тънки пердета ) се вижда прекрасно, стига да не го пече пряко слънцето. Дори и обикновен канал (SD сигнал), ако е непроменен (576 interlaced), се обработва отлично от плазмата - не случайно я препоръчват за такива неща. Не бръмчи и след първите 200 часа на практика не остава никакъв остатъчен образ. Ъглите на видимост са страхотни. Ако питаш за разстояние - гледам я от 3.0 - 3.5 метра.

    Не случайно обобщената оценка от прегледите по света е толкова висока:
    - CNET 2012 Best HDTVs
    - Аlatest reviews: Panasonic TX-P50ST50
    - Test freaks reviews: Panasonic TX-P50ST50

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #202

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от rakim
    Очакваме да отнесеш голямата плазма накрая (TX-P50ST50E) - вечер цветовете в True Cinema режим са невероятни, все едно е прозорец към реалността/природата. За през деня новият светлоотразителен филтър е отличен и на STANDARD MODE в много светла ( 8 метра прозорци в обляна от слънце стая с югоизточно изложение с тънки пердета ) се вижда прекрасно, стига да не го пече пряко слънцето. Дори и обикновен канал (SD сигнал), ако е непроменен (576 interlaced), се обработва отлично от плазмата - не случайно я препоръчват за такива неща. Не бръмчи и след първите 200 часа на практика не остава никакъв остатъчен образ. Ъглите на видимост са страхотни. Ако питаш за разстояние - гледам я от 3.0 - 3.5 метра.
    Изобщо ли не бръмчи твоята? Защото моята си побръмчава на по-светли сцени при намален звук.. Гледам я от 2 метра аз.

    А вчера пуснах един 35ГБ Blu-Ray на Смърфовете 3D и направо не знам до сега какво съм гледал... 3D-то не излезе, защото старата DIVA е с HDMI 1.3, но такива цветове, дълбочина и детайл не бях виждал..
    Заради тоя експеримент, реших да ъпгрейдна старата DIVA с новата, но ще стане по Коледа, че сега съм предвидил звук.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #203

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководс&#

    Цитат Първоначално публикувано от w00x
    Изобщо ли не бръмчи твоята? Защото моята си побръмчава на по-светли сцени при намален звук.. Гледам я от 2 метра аз.
    Ами зад телевизора имам пердета и вероятно те са причината за това. Въпреки това при слайд с изцяло бяло, когато си допра ухото до плазмата се чува леко, но като се отдалеча на една педя разстояние нищо не се чува, при това имам отличен слух. Отделно звъкът не е оня гадния пищящия, високочестотния на бобините, които те побърква, а е съвсем нормално изключително тихо бръмчене, което всеки CRT телевизор го имаше и никой не е плакал за него.

    Нашите имат LCD SONY на 4 години ( 40W4000 ) - преди да взема плазмата бях във възторг от него. Вчера като бях при тях го загледах - абсолютна трагедия, малък, грее, нереални цветове, подсветката е неравномерна и прозира, накъсва при движение. Сигурно като излезнат OLED дисплеите плазмите ще ни се виждат така.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #204

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ами аз отзад зад телевизора нямам нищо на 50-60 см. И изобщо не е нужно да си допирам ухото. На чисто бял екран от 2м съвсем спокойно си го чувам как бръмчи. Същия звук - от CRT телевизорите. Не знам дали с разработването това се оправя или не.. И май в началото го нямаше, а се получи след като направих едни настройки, които взех от един сайт, но може и да си внушавам, защото те пък бяха само за цветовете..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #205

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от w00x
    Ами аз отзад зад телевизора нямам нищо на 50-60 см. И изобщо не е нужно да си допирам ухото. На чисто бял екран от 2м съвсем спокойно си го чувам как бръмчи. Същия звук - от CRT телевизорите. Не знам дали с разработването това се оправя или не.. И май в началото го нямаше, а се получи след като направих едни настройки, които взех от един сайт, но може и да си внушавам, защото те пък бяха само за цветовете..
    А пробвал ли си да сложиш перденце/плат/мокет отзад, дори само за пробата ?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #206

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Не съм пробвал, но няма и къде да ги сложа. Разположен е под 45 градуса на стената и е много трудно да се сложи каквото и да било. В единия си край е допрян до стената и до едно перде, но в другия край си стърчи в средата на стаята направо. Някъде по-горе бях сложил снимки, че да покажа как се отразява светлината. Там може да се види как е сложен екрана. Много е сложно да се направи някакво смислено уплътнение при това положение. Както ми е сложно и да разположа звук.

    Ако искам всичко да е наред, трябва да пренареждам стаята, но първо не ми се занимава, а и тогава ме е страх, че ще дам една кофа пари за озвучаване, което ми е напълно ненужен разход.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #207

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Много мислене, много чудене и се завърнах с 46PFL5507)
    Страхотен е. Благодаря ви за прекрасните съвети.

    И да го полея със съседката, нали? ))

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #208

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководс&#

    @irina_t
    Честито! Много добър избор и съотношение цена/качество. Не му търси кусури, а само се наслаждавай

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #209

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководс&#

    Цитат Първоначално публикувано от irina_t
    Много мислене, много чудене и се завърнах с 46PFL5507)
    Страхотен е. Благодаря ви за прекрасните съвети.

    И да го полея със съседката, нали? ))
    Е нали "уж" щеше да е 40"/42" ... ама лакомията е голяма работа То и аз не исках повече от 42", но не съжелявам. Пак като не е 65" ...

    Със здраве да се му се наслаждавате и да не Ви прави никакви проблеми.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #210

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от irina_t
    Много мислене, много чудене и се завърнах с 46PFL5507)
    Страхотен е. Благодаря ви за прекрасните съвети.
    И да го полея със съседката, нали? ))
    Честито, дано сме ти били полезни!

    П.С. Ако съдя по името ти, май трябва да го полееш със съседа :rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 76 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе