Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 71 от 76 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,592
    #1051

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Щом са ти харесали двата наблегни на дребните неща - дист. у-е , организация и отзивчивост на менюта ,EPG (при ЛГ си е жив т..ак - няма "прозорец" с гледаната в момента програма , няма дори и звук ) .

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #1052

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте,момчета! Казаха ми,че ако искам компетентно мнение само тук ще го получа,а аз имам огромна нужда от помощ. Трябва да купя телевизор,а като почти всяка жена съм много на "Вие" с техниката. Разглеждах ТОШИБА 46TL963G и САМСУНГ UE-46EH6030. Бихте ли ми казали мнението си за тях? Или нещо Вие да ми препоръчате! Благодаря Ви предварително!!

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #1053

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте колеги, днес направих още една обиколка по нашите хипермаркети и забелязах един интересен модел на Sony. Дайте мнение моля за SONY KDL-42EX440BAEP :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria. Също така загледах и TOSHIBA 40TL938 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria. Знам че този http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-40EH6030 е значително по-добре. Но пък сонито и тошибата в момента се предлагат с безлихвен лизинг с първоначална вноска 100лв и 9 х 100. Дайте коментар по дилемата с оглед на това, че 3Дто не е задължително. Ако е възможно изтъкнете плюсовете и минусите на всеки модел (примерно разбрах, че материалите използвани в тошибата са по - нисък клас; а за ЛГ ми казаха, че използваните матрици в по - ниския клас не са от най-качествените). Много ще съм благодарен за всяко мнение и помощ при този "тежък" избор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #1054

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Щом са ти харесали двата наблегни на дребните неща - дист. у-е , организация и отзивчивост на менюта ,EPG (при ЛГ си е жив т..ак - няма "прозорец" с гледаната в момента програма , няма дори и звук ) .
    Ок благодаря ти за помоща. Така и ще направя. Като го взема ще пиша да се похваля

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #1055

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте, предстои ни покупка на ТВ. След няколко огледа "на живо" и внимателно четене на почти цялата тема, изборът се сведе до следните модели:
    1. PANASONIC TX-P42ST50E тук
    2. PANASONIC TX-L42ET5E тук
    3. PHILIPS 40PFL5527K тук или PHILIPS-40PFL5507K тук
    4. Sharp LC-40LE830E тук

    Колебанията са:
    - TX-P42ST50E - има идеална картина, но т. нар. "нео-плазма" не е ли твърде нова, крехка и някак си по-капризна на външни въздействия...
    - втория TX-L42ET5E стои пред дилемата "евтина плазма или скъп LED"...
    - Двата Филипс-а са ни идеални на дизайн, но ни казаха, че 5507 правели проблеми с Бг субтитрите и не четели всички медия формати.
    - Шарп-а е с почти 50% по-скъп, но уж е сглобяван в Япония... Струва ли си разликата в парите?

    Разумния бюджет е до към 1500 лв, от 37 до 42 инча макс., не държим на 3D. На ТВ не попада пряка слънчева светлина, ще се гледа от 1,5 - 3 м, фронтално и под известен ъгъл (към 30-40 градуса) от дивана.

    Ще съм благодарен за мнения и препоръки относно скромната ни класацийка, както и за всякакви по-читави предложения.
    Поздрави и благодаря предварително!

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #1056

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте колеги (май обращението е четка към самия мен)
    Стоя пред дилемата (при това в цайтнот):
    1. Тошиба 40RL938 ок. 850лв Телевизор Toshiba 40RL938 описание, цены, фото, купить - Минск
    2. Филипс 42PFL4007H ок. 950лв Телевизор Philips 42PFL4007H описание, цены, фото, купить - Минск
    3. Шарп LC-40LE540 ок.1080лв - японска матрица и сглобка Телевизор Sharp LC-40LE540 описание, цены, фото, купить - Минск

    От указания сайт излиза и таблица за сравнение на показатели, но не можах да поумнея. Май релевантните показатели всяка фирма ги отчита по различен начин и аз като лаик не мога да ги сравня.
    Може ли да се говори за надежност по марки и произход? Приемам и всякакви други идеи (без 3Д) в този ценови диапазон.
    Предварително благодаря.

    пп. Наистина ли е толкова важно изпробването при вземането? То май трябва второ висше или поне следдипломна квалификация
    Този пост е редактиран от lgvetren; 18-12-12 в 11:48.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #1057

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте, предстои ми покупка на нов телевизор, важно е добрата картина и добър вграден плеър. На 3D не държа нито кой знае колко на смарт функции. Имам в къщи Самсунг 40Д5500 от който съм много доволен като картина и функции, и по принцип мислех пак да е Самсунг. Но ходих да пробвам в ТП :
    LG 42LM620S
    Samsung 40ES5500
    Samsung 40ES 6100



    и нито един от тях не ми хареса като картина в сравнение с моят в момента. Носих си флашка от която пусках един и същ филм и на трите, но ЛГ-то нещо забързваше картината като на театър все едно гледам, питах продавача дали може да се изключи и той каза не, което не ме усторой като отговор.
    Та въпроса ми е може ли да се оправи това с картината на ЛГ-то. И също така кой от трите телевизора ще ми препоръчате или ако има друг в този ценови диапазон до 1300 лв.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,592
    #1058

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Като пробвате ТВ в магазина ги помолете поне да превключват на режим "кино" .

    lgvetren , виж Самсунг 40ЕН6030 и Тошиба 40TL938 .

    п.п. Тоя Шарп е толкова японски , колкото са и комшиите на юг , дето го сглобяват .

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #1059

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Като пробвате ТВ в магазина ги помолете поне да превключват на режим "кино" .
    Точно на "кино" ги гледах и трите ТВ-та.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1060

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от freddddy Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми покупка на нов телевизор, важно е добрата картина и добър вграден плеър. На 3D не държа нито кой знае колко на смарт функции. Имам в къщи Самсунг 40Д5500 от който съм много доволен като картина и функции, и по принцип мислех пак да е Самсунг. Но ходих да пробвам в ТП :
    LG 42LM620S
    Samsung 40ES5500
    Samsung 40ES 6100
    И защо ти е пак 40"?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,592
    #1061

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от freddddy Виж публикацията
    Точно на "кино" ги гледах и трите ТВ-та.
    От менюто за картината ли го превключиха или от "Q. Menu"-то (за ЛМ620) ? Иначе влизаш в менюто за настр. на картината и избираш "кино" , а още по-добре "експерт" и ако се налага изключваш или задаваш по-ниска степен за TruMotion-а , макар че при ЛГ тоя ефект май го докарват и високи степени на "подобрение в краищата" .
    п.п. Да , и наистина защо пак 40/42" ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #1062

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    http://www.lg.com/bg/PDFServlet.pds?...&bvHidden=true

    Цитат Първоначално публикувано от mima Виж публикацията
    Здравейте,момчета! Казаха ми,че ако искам компетентно мнение само тук ще го получа,а аз имам огромна нужда от помощ. Трябва да купя телевизор,а като почти всяка жена съм много на "Вие" с техниката. Разглеждах ТОШИБА 46TL963G и САМСУНГ UE-46EH6030. Бихте ли ми казали мнението си за тях? Или нещо Вие да ми препоръчате! Благодаря Ви предварително!!
    САМСУНГ UE-46EH6030

    Цитат Първоначално публикувано от vlst Виж публикацията
    Здравейте, предстои ни покупка на ТВ. След няколко огледа "на живо" и внимателно четене на почти цялата тема, изборът се сведе до следните модели:
    1. PANASONIC TX-P42ST50E тук
    2. PANASONIC TX-L42ET5E тук
    3. PHILIPS 40PFL5527K тук или PHILIPS-40PFL5507K тук
    4. Sharp LC-40LE830E тук

    Колебанията са:
    - TX-P42ST50E - има идеална картина, но т. нар. "нео-плазма" не е ли твърде нова, крехка и някак си по-капризна на външни въздействия...
    - втория TX-L42ET5E стои пред дилемата "евтина плазма или скъп LED"...
    - Двата Филипс-а са ни идеални на дизайн, но ни казаха, че 5507 правели проблеми с Бг субтитрите и не четели всички медия формати.
    - Шарп-а е с почти 50% по-скъп, но уж е сглобяван в Япония... Струва ли си разликата в парите?

    Разумния бюджет е до към 1500 лв, от 37 до 42 инча макс., не държим на 3D. На ТВ не попада пряка слънчева светлина, ще се гледа от 1,5 - 3 м, фронтално и под известен ъгъл (към 30-40 градуса) от дивана.

    Ще съм благодарен за мнения и препоръки относно скромната ни класацийка, както и за всякакви по-читави предложения.
    Поздрави и благодаря предварително!
    1. Явно не си наясно какво е това Нео-плазма....Това е маркетингово название от 2010 година, на плазмените панели на Панасоник. Не е нещо ново и крехко Плазмата има нужда от малко допълнително внимание - прочети https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post433904 но си заслужава в пъти пред LCD-то....

    Другата седмица ще направя една таблица с + и - на двете технологии.

    2. Филипсите - единствените разлики между моделите от 5-та серия
    http://58pfl9955.files.wordpress.com...ng?w=501&h=285

    3. http://www.sharpbg.com/index.php?item=135&group=1
    Шарп - повечето модели от висок и среден клас е сглобяват в Полша, но частите идват от Япония. Европейското законодателство казва, че на етикета се изписва страната, където са произведени преобладаващата част от компонентите.

    4. Щом ще го гледаш под ъгъл - плазмата няма конкурент.

    Цитат Първоначално публикувано от lgvetren Виж публикацията
    Здравейте колеги (май обращението е четка към самия мен)
    Стоя пред дилемата (при това в цайтнот):
    1. Тошиба 40RL938 ок. 850лв Телевизор Toshiba 40RL938 описание, цены, фото, купить - Минск
    2. Филипс 42PFL4007H ок. 950лв Телевизор Philips 42PFL4007H описание, цены, фото, купить - Минск
    3. Шарп LC-40LE540 ок.1080лв - японска матрица и сглобка Телевизор Sharp LC-40LE540 описание, цены, фото, купить - Минск

    От указания сайт излиза и таблица за сравнение на показатели, но не можах да поумнея. Май релевантните показатели всяка фирма ги отчита по различен начин и аз като лаик не мога да ги сравня.
    Може ли да се говори за надежност по марки и произход? Приемам и всякакви други идеи (без 3Д) в този ценови диапазон.
    Предварително благодаря.

    пп. Наистина ли е толкова важно изпробването при вземането? То май трябва второ висше или поне следдипломна квалификация
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONIC-TX-L42E5E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-40EH5000

    Важно е да го тестваш вечерта на тъмно за неравномерна подсветка. и ако е ясно видима и дразнеща, на другият ден го опаковаш и го връщаш в магазина с цел подмяна с друга бройка.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-12-12 в 18:34.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #1063

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте,моля дайте мнение за следните телевизори като приоритета е добра картина на sd сигнал-panasonic tx-l42et5e ; sony kdl-40hx750 . Приемам и други предложения в ценовия диапазон.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1064

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от denkov74 Виж публикацията
    Здравейте,моля дайте мнение за следните телевизори като приоритета е добра картина на sd сигнал-panasonic tx-l42et5e ; sony kdl-40hx750 . Приемам и други предложения в ценовия диапазон.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P42ST50E

    То, вече се говори за 4К, ти отдаваш приоритет на "СД боза", особено дето нашите национални кабеларки още пускат филми от касети:rolleyes:

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #1065

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    От менюто за картината ли го превключиха или от "Q. Menu"-то (за ЛМ620) ? Иначе влизаш в менюто за настр. на картината и избираш "кино" , а още по-добре "експерт" и ако се налага изключваш или задаваш по-ниска степен за TruMotion-а , макар че при ЛГ тоя ефект май го докарват и високи степени на "подобрение в краищата" .
    п.п. Да , и наистина защо пак 40/42" ?
    Няма да го ползвам аз, просто хората който ще го ползват не са запознати и им помагам в избора, а за тях 40/42 е достатъчен.
    А иначе незнам от кое меню смениха в магазина картината. Не съм запознат с ЛГ като меню и ми е малко мъгла там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 76 ПърваПърва ... 21616970717273 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе