Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 69 от 76 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #1021

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    svetlio1 може ли да си кажеш мнението и по моя въпрос. Дали има толкова голяма разлика между плазмата и двата лед варианта.


    Цитат Първоначално публикувано от Stefanov737 Виж публикацията
    Здравейте скоро бях пуснал в темата въпрос за избор на телевизор. Получих отговори от който се орентирах към 3D Телевизор PANASONIC TX-P42ST50E. Вчера ходих в Технополис. Бях взел с мен външен хард на който имах записан футболен мач с високо качество. Мача беше Барселона срещу РеалМадрид изтеглен от замундата. Накарах момчето да ми пусне мача първо на 3D Телевизор PANASONIC TX-P42ST50E после на 3D Телевизор PANASONIC TX-L42ET5E. Честно казано неоткрих разлика между двата. Можеби понеже е супер осветено знам ли. Почти бях на косъм да взема плазмата, но си казах, че щом имам дори и най-малки колебания е по-добре да попитам отново. Ограничил съм избора до 3 телевизора. И трите телевизора на една и съща цена. Моля кажете кой да взема и защо. Мисля да видя какво сте ме посъветвали и още днес да взема. Благодаря отново!

    1.
    3D Телевизор PANASONIC TX-P42ST50E
    2.
    3D Телевизор PANASONIC TX-L42ET5E
    3.
    3D Телевизор PHILIPS 40PFL5527K

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1022

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ако приоритета е качеството на картината (би трябвало след като е ТВ) , то плазмата е с предимство , за такава картина трябва по-висок клас LCD . Някои особености на плазмите обикновено водят до избор на LCD (както е при мен) и тогава тия 2 модела не са лош избор , но трябва да си решиш сам кой да е - Панасоник-а е с IPS панел ,пасивно 3Д , по-добри цветове (с първоначалните настройки) , по-голям ъгъл на гледане , но и с по-слабо "черно" и някои "дефекти" в предаването на бързи кадри . Филипс-а е с активно 3д (хубаво е да погледаш 20-30 двата варианта , за да решиш кой е "по-щадящ" за теб) ,по-добро "черно" , нос ужасни менюта (за мен) .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #1023

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако приоритета е качеството на картината (би трябвало след като е ТВ) , то плазмата е с предимство , за такава картина трябва по-висок клас LCD . Някои особености на плазмите обикновено водят до избор на LCD (както е при мен) и тогава тия 2 модела не са лош избор , но трябва да си решиш сам кой да е - Панасоник-а е с IPS панел ,пасивно 3Д , по-добри цветове (с първоначалните настройки) , по-голям ъгъл на гледане , но и с по-слабо "черно" и някои "дефекти" в предаването на бързи кадри . Филипс-а е с активно 3д (хубаво е да погледаш 20-30 двата варианта , за да решиш кой е "по-щадящ" за теб) ,по-добро "черно" , нос ужасни менюта (за мен) .
    Абе много ми се искаше да е плазма , но понеже незнам дали ще я експлоатирам добре реших, че по-добре да взема ЛЕД.
    Няма как да гледам за по дълго време и да преценя дали активното 3Д ми причинява главоболие. Установих само, че лично според мен 3Д образа на активното е по-добър. Гледам тук в един сайт за електронно пазаруване има Филипса на промоция + 2броя активни очила. Как мислиш удачно ли е да пазарувам от този сайт или е рисковано. PHILIPS 40PFL5537K (40 PFL 5537, 40PFL5537K/12)

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1024

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Пазарувал съм от тях , но не и ТВ - не би трябвало да има проблем ( отдавна са на пазара) , а и с поръчка онлайн имаш 7 дневен период ,в който може да го върнеш (в ТМ също е толкова) .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #1025

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ясно благодаря ти. Явно ще трябва на място да избера на кой от двата картината ми харесва повече. Понеже каза че тези два варианта не са лоши, ако се сещаш за още някой модел кажи,за да го погледна и него.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1026

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ако става въпрос за до 1300 лв , освен Филипс-а и Панасоник-а избора не е много богат -
    http://www.technomarket.bg/products/...oshiba-46tl938 - въпреки евтините материали си е приличен тв - активно 3Д
    ТВ LED LCD Samsung UE40ES6300 3D TV - Търговска верига "Зора" - активно 3д
    LG 42LM640S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria с "подаръците" бива - пасивно 3Д

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #1027

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Благодаря ти , но означава ли това че ще направя компромис с качеството на картината?

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Тогава ти остава варианта със Самсунг-а .
    Благодаря ти! Означава ли обаче това че ще се направи копромис с качеството на картината?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1028

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Е то е ясно - плазмата (ST50) би трябвало да я сравняваш с доста по-висок клас LCD , но пък при LCD имаш други "предимства" , които в много случаи натежават повече при ежедневно (и непретенциозно) ползване .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #1029

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е то е ясно - плазмата (ST50) би трябвало да я сравняваш с доста по-висок клас LCD , но пък при LCD имаш други "предимства" , които в много случаи натежават повече при ежедневно (и непретенциозно) ползване .
    Този отговор пак ме хвърли в размисъл - значи ако ми се иска хубава картинка ST50 , а ако ще залагам на екстри / в които не се включва хубавата картина / Самсунга...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1030

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Не че е толкова лоша , но не е на нивото на ST50 . От друга страна , не знам дали си ги гледал на живо плазмата - някой хора усещат "трепкането" при гледане на плазми и ги дразни .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 16-12-12 в 22:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #1031

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не че е толкова лоша , но не е на нивото на ST50 . От друга страна би , не знам дали си ги гледал на живо - някой хора усещат "трепкането" при гледане на плазми и ги дразни .
    Първо реших да почета и да се поровя. Сега след като съм уж подготвен и с ценното инфо което ми даваш ще отида на място да погледам - ще сложа една флашка в джоба и каквото сабя покаже Още веднъж ти благодаря за отзивчивостта. Ако ти хрумне още нещо по въпроса ще се радвам да го чуя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1032

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Общо взето това ,което питаше Stefanov737 важи и при теб и като ги гледате ги сложете поне на режим "стандарт" (най-добре на "кино" ), че може доста грешна представа за тв да получите ако са на "динамичен" .

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #1033

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    svetlio1 малко помощ и за мен, подходящ ли ми е избора при тези условия

    Здравейте,

    Имам нужда от помощ. Ще купувам 3D TV 40 инча. Цена - до 1600 лева. Моля за няколко модела, които вие препоръчвате! TV - то ще се гледа в спалня, на стена. Проблема е, че женското начало държи на светъл цвят...

    Спрял съм се на този модел:
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-40es6710

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1034

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ами светли на тая цена няма много
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-40PFL5507K
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-42LM649S
    , но като общо представяне съм за ES6710 .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #1035

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    http://58pfl9955.files.wordpress.com...ng?w=644&h=543
    Панасоника май чете повече формати през USB
    Жената се загледа в Samsung EH 6030 и казва , на този харесва картината.
    EH6030 видях, че го хвалите като по-евтина алтернатива,но 50 или 100Hz е и дали са реални? Някъде ми се мярна че е HD Ready. Филипса който видяхме беше 6057 и ни допадна. Панасоника DT50 има картина , която ми допадна.
    Самсунга е най-евтин и орязан но можем да вземем 46". Тая 5-ца в номера /6057/ какво по-различно показва от 6007 ?
    Кой от двата: филипс 6007 и панасоник дт50 има по-добро скалиране на SD? Кой от по-горните TV-та чете DTS?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 76 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе