Резултати от 1 до 13 от общо 13

съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #1

    съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Здравейте,

    Доста четене, десетки модели и така и немога да реша какво да купя. Дилемата ми бе 2х24' или едно 32'-40'. За момента клони към едно, но по голямо. Ще се ползва като основен монитор и ще се гледа 80-120см. в ценовия диапазон до 1200лв, като размер май 32' е най удачно, но и 37-40 изглежда примамливо.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Аз лично ползвам за основни монитори 32 инчов с резолюция 1366*768 и 37 инчов с 1920*1080 като на втория се гледат филми основно понеже не е удобен за работа поради по големия екран/белият екран ще ти вади много очите нощем/ и двата са на разстояние около 2,5м. Моделите са на Панасоник с ips Alfa панел понеже така съм преценил.Така ,че според мен една 32-ка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #3

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Точно заради големината 32' изглежда най удачна , а и винаги може 2х32'. В ценовия диапазон 1000-1200 нещо нормално да се предлага на нашия пазар? Държа да отбележа, че екстри от рода четене юсб и всякакви тунери не ме вълнува освен пип може би.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Нарочно ти написах ,че ползвам Панасоници преди това бях със Самсунг ,но цветопредаването бе ужасно а и ъгъла на виждане бе по малък.Вярно че там имаше ПиП ,но рядко го ползвах а сега въобще не ми липсва.Винаги мога да превключа за секунди да видя какво дават а и не гледам тв.Ако малко се напънеш за 1200-300лв дори може да вземеш 2 бр 32-ки с добър панел. Примерно http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-l32c20e

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #5

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    По високата резулюция не е ли по добре за монитор след като се гледа от доста по близо? Днес смятам да се разходя и да си харесам,

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Лично на мен не ми харесва високата резолюция замазва надписите-стават дребни ,нечетливи и десктопа ми е от всички страни с черни ленти при фулл хд панела.Вземи един лаптоп ако имаш възможност и ги помоли да ти го свържат в магазина на двата панела ще видиш за какво говоря.За да разпънеш десктопа на цял екран ,ще се наложи да намалиш резолюцията така или иначе.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #7

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Почвам да търся отстъпки , че 2 броя са си цифра. За момента съм се спрял на 2 броя от този http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-l32s20e.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296337380[/time]_________________________________________________

    Купих си горния модел супер приятен монитор, за момента си мисля за 2-рия . Лентите са по 1см и реално не ми прави впечатление, текста е добре четим. Само цифровия ефирен тунер нещо само звук . Благодаря за насоката , другарчето което се оказа че бачка в Технополис сподели че Панасоник нямат нито един върнат за разлика от другите марки. А и бонус 5 години гаранция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #8

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Монитора/телевизор е уникален 1:1 ми е всичко текста се чете кристално . Само открих леко премигване и то само на чисто бял фон (браузер например) като се остави без да се пипа за 1-2 минути ако се ползва за работа или някое видео не наблюдавам премигване. Вързан е посредством читав кабел 3 метров DVI/HDMI, видеото е АТИ 5850. Дали би могло да е от кабела? Но тогава изниква въпроса защо само в покой? Ако има някаква специфика на връзване, настройване ще се радвам ако някой я сподели. Поздрави.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Това което ти е казал продавача е вярно.И аз съм ги продавал 5 години и знам ,че нямат нито един върнат при мен от марката.А съм продал хиляди за това време от всякакви марки.Затова и аз се насочих натам по тази причина ,друга причина бе използваната от тях матрица.Само това премигване ме озадачава при теб.При мен няма такова нещо сега проверих а и за толкова време не съм забелязал.Моделите ми обаче са 2007 и 2008 г.като производство свързани са със 1,2 м DVI/HDMI към видеокарти Невидя 7600 и 8400.Идея си нямам как ще е с Ати и какви настройки се правят там.Между другото би трябвало да нямаш ленти от по 1 см.трябва да ти пълнят целия екран.От дистанционното режим точен екран ли е избран.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #10

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Нямам достъп до меню аспект при връзка от пц-то. Ленти няма да. Сега съм изключил всичко еко Него прави редовно вече немога да открия закономерност . Лаптопа ми няма хдмай и няма как да проверя на него. Благодаря за правилната насока в избора . Като нищо щях да си купя някое скъпо самсунг изчадие и да си го бия в главата. Още си мисля върху 2-ната комбинация 2х32 , но немога да преценя да ли имам нужда.

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Ами аз питах междувременно мой приятел със Панасоник 32c20 модела които е и с радеонско видео и хдми и той не можа да види такова премигване.Прочети си внимателно в книжката или на диска ще пише точно защо става така.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #12

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    Оправи се или поне него виждам вече. Има едно леко разминаване на пикселите като че ли. Първо си мислех че е на някои вебстраници от резолюцията на снимки, но не е. Едно като назъбване леко седи, на лаптопа през вга-то го няма. Сменях резолюции настройки и не се оправя, седи леко като една сянка може би почти незабележимо замазано. От както го останових само него гледам и много ме дразни . Има ли начин да се елиминира?

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:съвет относно LCD за основен монитор на PC 32' +

    не ми става много ясно кое и как свързваш,но опитай с друг кабел hdmi ,vga и виж дали нещо няма да се промени ,започвам да си мисля да не би пророблема да е в кабела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет относно Mitsubishi SRK 25ZJP-S1
    От venewine във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-08-12, 18:21
  2. Моля за съвет относно суичове
    От extext във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 26-10-11, 11:24
  3. Съвет относно промоция в Техномаркет
    От pci във форум Тонколони
    Отговори: 29
    Последно: 19-02-11, 20:14
  4. Моля за съвет относно тръби за ВиК
    От Ivanka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 16-07-09, 10:31
  5. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе