Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 107 от 156 ПърваПърва ... 5797105106107108109117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #1591

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Здравейте! Чета от много време, най-накрая ще купувам. Ще се радвам да ми помогнете с избора.
    Засега знам със сигурност няколко неща, с които мога да стесня избора:
    1. Пасивно 3Д, 42 инча от което май следва LCD(иначе не съм против плазма);
    2. Ще се гледат 4 неща предимно -HD телевизия(50% от времето), филми от Замунда със субтитри или директно от vbox(15%; много е важно да се виждат субтитрите читаво, дори и да нямат всевъзможни настройки), 3D анимации(15%, ще се гледат без субтитри) и футбол(10%). Пиша процентите за да получа по-точни и конкретни препоръки от вас, след като знаете кое, колко е важно за мен.
    3. Мога да изчакам до Април за новите модели.

    Засега съм се спрял на три серии и ще ви помоля за коментар и/или допълнения:
    1. LG 7-ма или 8-ма серия, заради непретенциозността на марката - чете всичко и заради добрите настройки на субтитрите;
    2. Panasonic(може би всичко без WT, идва ми вече много цена над 2500), заради многото херци и качествена картина. Тук ме притесняват САМО(иначе щеше да е на първо място), че е абсурд да се гледа филм със субтитри, защото чета навсякъде че са с отвратително качество;
    3. Philips 7-ма серия - и той ми беше фаворит, но чета на много места, че е с лош браузър и не толкова добра картина в сравнение с Панасоник и LG.

    Отворен съм към всякакви аргументирани предложения, както и към финал с почерпка

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1592

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Ето ти три предложения - не са подредени.
    LG 42LA740S
    PANASONIC TX-L42DT60
    SONY KDL-42W805

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #1593

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ето ти три предложения - не са подредени.
    LG 42LA740S
    PANASONIC TX-L42DT60
    SONY KDL-42W805
    Мерси hristoslav2, точно твоето мнение исках да чуя. Първите 2 определено са ми в полезрението, само се опитвам да видя дали няма да намеря LG 42LA790. А Панасоника ми се струва по-добър и определено ще ги тествам тези лоши субтитри, за да видя толкова ли са зле при тази марка.
    Сони никога не съм гледал защото са с активно 3D, нали не бъркам?
    А Филипса изобщо ли не се класира?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1594

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    LA790 май не се внася у нас.
    Сонито е с пасивно 3D - видеопанела е с матрица IPS
    и филипса става
    http://www.philips.bg/c/televisions/...l7008k_12/prd/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-03-14 в 20:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #1595

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    LA790 май не се внася у нас.
    Сонито е с пасивно 3D - видеопанела е с матрица IPS
    и филипса става
    Philips 7000 series 42PFL7008K/12 - Ултратънък 3D Smart LED телевизор
    Мерси! ... и егати ужаса! Тъкмо мислех че поне съм стеснил избора до 3 марки, сега ще гледам и Сони-то.
    Ще тествам с флашка и ще решавам. Поне имам време, ще купувам през Април.
    Или пак ще питам

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1596

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Щом ще купуваш през Април и с този бюджет, може да си купиш някой от новите модели.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #1597

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Днес ги сравнявах на първо четене (без моя флашка с еднакви файлове) и е някакъв ужас в магазина(Технополис, другият е по-зле и там не стъпвам). Или никой нищо не знае или ти говори пълни глупости. Представителя на Сони ни хвали W850 като цветове и май е прав, но такова смотано 3Д ми пусна с някаква моторница, без много обекти/детайли, че нямаше как да разбера колко е добро 3Д-то. А и ме дразни панела отстрани, както и при Панасоника(DT60). Знам че звучи глупаво, но ми боде очите тази светла рамка през цялото време.И ми каза този умник, че Амбилайта стопявал панелите на Филипс, да съм пипнел колко са меки панелите им - идиот, това отпред мекото е екрана, а не панела(поправете ме ако аз съм идиот)
    Филипс пък нямали никакви представители, никога, и не мога да го разгледам като хората с помощ отнякъде. След 20 минути чакане, след като разбраха че няма да си тръгна, най-накрая един "търговец" намери дистанционно с което ми пусна 3Д клипче на PFL7008. Но и то едно синьо, синьо. Три човечета летяха, ядяха фъстъци и накрая едното се уригна срещу мен. Хубав ефект, но не усетих как ще се държи при естествени обекти(хора, природа) и какви цветове ще извади. А и много лоши коментари за тази марка тук, чак ще се откажа. Все още ме държат с този Амбилайт, много ми харесва. Моля някой да ме разубеди или успокои . Това, че е по-бавен не ме притеснява, друго да няма. Така хубаво си успокоих нервите с един телефон LG L7, че мога да ви посъветвам да си вземете по-бавна електроника - първия месец ми идваше да го ударя, като чаках 3-5 секунди да се отвори нещо, но след това установих, че свикнах да преминавам на по-бавен режим и аз, когато работя с него и това ме успокоява - цял ден бързам иначе.
    LG са най-добри, така се продава - сложили са сравнително висока серия(47LA740), купа с очила и са пуснали каранавала в Рио - страшна гледка. Ако видя този клип на другите 3 марки лесно ще избера, но уви.

    Може ли да споделите дали има големи различия в 3D-то на тези основни марки. Коя е по и най или как да видя разликата? Има ли някакъв клип 3D, който да препоръчате да си сваля за теста в магазина, когато купувам. Също ми трябва и проверен(от топ форумци) тест за HD запис, за да видя как ще се държи телевизора при HD телевизия. Ако 47-ците се държат прилично, ще вдигна размера с 5 инча. Засега съм се подготвил с тест за изгорели пиксели и японката на въже

    Също така много ми е важно да знам, кога ще дойдат новите модели на Филипс и LG ако знаете. Може би аз не гледам правилно, но с ужас видях , че новата 7-ма серия на Филипс е с двустранен Амбилайт?! Гледам само 7-ма, защото е с пасивно 3Д, на което държа. Панасоник и Сони са достатъчно хубави ако се реша да прежаля сивата рамка и амбилайта, така че там не чакам моделите от 2014.

    Е гати романа стана. Някой ще има ли нерви да го прочете и да ми отговори ?!
    Този пост е редактиран от valentinpk; 02-03-14 в 19:31.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1598

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Мани го тоя консултант на Сони :rolleyes: не познават добре техниката която продават. Цвета на рамката не е проблем, може да я облепиш с цветно фолио-продава се в магазините. Диодите на Амбилайнта може да греят, което е нормално но не могат да стопят корпуса, иначе светодиодите от подсветката отдавна да са стопили телевизорите в магазините.

    Клипчета може да свалиш от тук
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html

    Ето ти ревюта на моделите (американски версии)
    LG 47LA7400 LED TV Review - Reviewed.com Televisions
    http://televisions.reviewed.com/cont...ew/the-science

    Sony Bravia KDL-47W802A LED TV Review - Reviewed.com Televisions
    http://televisions.reviewed.com/cont...ew/the-science

    Panasonic Viera TC-L60DT60 LED TV Review - Reviewed.com Televisions
    http://televisions.reviewed.com/cont...ew/the-science

    Panasonic Viera TC-L47WT60 LED TV Review - Reviewed.com Televisions
    http://televisions.reviewed.com/cont...ew/the-science

    Новите модели вече започнаха да се появяват...Изчакай още 2-3 седмици.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-03-14 в 20:34.
    botev4o одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #1599

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    До скоро си задавах същите въпроси като теб. След много четене, гледане и питане се спрях на LG 47''LA740 и не съжалявам. Каквото съм пуснал всичко тръгва, много удобно меню, 3D-то е пушка. Браузърът го ползвам доста, много съм доволен. Меджик дистанционното е супер удобно, по-удобно ми е от безжична мишка. Най-вече ползвам вградения плеър - перфектен. И на последно място ''амбилайт'', нямаше как да взема philips само заради него. От днес съм с RGB лента с контролер за 36лв, естествено не е същото, но е доста полезно, надмина ми очакванията.
    Untitled.png
    Smash, svetlio1 и botev4o харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #1600

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Stoykov Виж публикацията
    До скоро си задавах същите въпроси като теб. След много четене, гледане и питане се спрях на LG 47''LA740 и не съжалявам. Каквото съм пуснал всичко тръгва, много удобно меню, 3D-то е пушка. Браузърът го ползвам доста, много съм доволен. Меджик дистанционното е супер удобно, по-удобно ми е от безжична мишка. Най-вече ползвам вградения плеър - перфектен. И на последно място ''амбилайт'', нямаше как да взема philips само заради него. От днес съм с RGB лента с контролер за 36лв, естествено не е същото, но е доста полезно, надмина ми очакванията.
    Untitled.png
    Мерси за коментара!
    Този пост е редактиран от valentinpk; 02-03-14 в 22:06.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #1601

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от valentinpk Виж публикацията
    Мерси за коментара. Какво прави тази лента, управлява ли се от видеото на телевизора, сменя ли цветове според тези от екрана? Не успях да намеря точна информация за това.
    А защо Филипса да е само заради Амбилайта? Какви са твоите впечатления от 7-ма серия като недостатъци?
    Как е телевизията на този голям екран? Аз ще гледам HD канали предимно, но все пак се притеснявам да скоча на цели 47 инча.
    Извинявай за многото въпроси, но ще ми е полезно, а и знаеш, щом си бил в моето положение(завладян от Амбилайта).
    1. Philips - не ми харесва като дизайн, по-зле при бързи сцени, по-лош вграден плеър, отвратително меню, от там и смарт функциите и браузърър са няколко нива надолу, като цяло нищо не му харесвам /мои възгледи/.
    2. За големината на екрана изобщо няма какво да се коментира, ако се чудиш дали да е 42'' или 47'' - АМА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 47'' /вече и той ми се вижда малък, а го гледам от точно 2 метра/. Има SD канали с добро качество, има и такива с лошо, но тези с лошото и на 32-ка са си зле.
    3. RGB лентата си има безжично дистанционно с 20-тина бутона, всеки с различен цвят, който цъкнеш така свети, може да се наглася и силата на светлината. НЕ свети в синхрон с картината, именно затова казах, че не е същото като амбилайт /Има устройства към които може да се закача и става 1:1 с амбилайт, но не са много разпространени, срещал съм ги само по клипчета/. Моето е такова: Комплект RGB LED Лента 5 метра 300 leds SMD5050 72W Влагозащитена IP65 + Контролер и Захранване - 64.90лв само че намерих 3 метра.
    Този пост е редактиран от Deyan Stoykov; 02-03-14 в 22:39.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    28
    #1602

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Здравейте,спрял съм се на този телевизпор 3D LED телевизор Sharp LC-50LE652E - Серията AQUOS LE650 използва най-новата технология на Sharp за изображение, за да ви даде възможно най-доброто изживяване при гледане, без значение това, което гледате - 2D или 3D. Картината, със своите природни ц гледах технополис и техномаркет и в сайта на официалния вносител си е най-евтино. Та като цена,качество ,че дори и големина 50' се чудя дали си е най-добър избор.
    Другото ,което сякъш е предимство е направата му изцяло в Япония, за разлика от Сони,който си е вече главно в тайван или южна корея,
    но като 3д дали си е добре и характеристики,който разбира може да изкаже мнение,благодаря предварително.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1603

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Вече имаше две оплаквания относно качеството на 3Д образа при Sharp. Тествай го на място в магазина за да си прецениш дали ти харесва - гледай поне 2 клипа в продължение на 10-15 минути. За 2д картина няма проблем.
    Сглобен е в Полша - само видеопанела е произведен в Япония.
    Introduction to Sharp Manufacturing Poland Sp. z o. o. (SMPL) | World Topics | Sharp Global

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1604

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Ей това извитото ЛГ е невероятно. оня ден бях в Техномаркет и му се радвах като малко дете бяха го "свалили" на 9999 лв. от 15. Не може да е толкова тънко
    LG 55EA980V Cinema 3D Smart Curved OLED телевизор
    iwan33 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #1605

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    От прочетеното на първа страница да разбирам ли, че 3D субтитри (idx/sub) не се четат от повечето телевизори и трябва да се "вграждат" във файла.

    Или просто да си тегля филми от арената с вградени 3D субтитри :D

    Пробвах с mezzmo през DLNA и не става. Обикновените суб си тръгват без проблем :S

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе