Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 112 от 156 ПърваПърва ... 62102110111112113114122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    1
    #1666

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Пичове има нещо много странно в моя телевизор
    модел LG 47LA667S

    пускам през браузера филм, тръгва, звук, картина страхотия, опъвам си краката и си казвам е те това чаках толкова време. Филма започва и около 15 минути след като вече напълно си навлязъл в тематиката и си потънал в сюжета, БАМ! Филма те изхвърля и се появява един надпис на български, няма достатъчно памет, моля да презаредите страницата!!!, Хубаво презареждам, отново отивам на филма, зареждам, тръгва, превъртам до където съм бил, пускам го и отново опъвам крака, след 10-15 минути БАМ, отново изхвърляне, пак нямало памет и трябвало да презаредя страницата!?!? И така на всеки 10-15 минути! Моля ви някой ако знае, срещал е такъв проблем, чувал е от някой... да ми обясни, как мога да оправя нещата, за да мога да си гледам директно филми на телевизора през браузера, без през 15 минути да трябва да презареждам страницата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1667

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    ribarq
    Причината за проблема е, че ТВ има малка буфeрна памет която бързо се пълни. Това не е компютър.

    Smart IPTV News and Updates
    https://forum.shura.tv/index.php
    пРИсТаВка

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1668

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Колебая се между:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42W805-3D-LED
    Сега пък видях че имат и друго сони 42":
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42W829-3D-LED

    Кой модел от тия трите ?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1669

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Аз съм за Панасоник-а - по-балансираният модел е (получаваш повече за парите си) , а 42" версии на Сони W8 май са практически еднакви и твърде скъпи - за 200/300лв отгоре купуваш 47/50" и то от същия модел ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1670

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз съм за Панасоник-а - по-балансираният модел е (получаваш повече за парите си) , а 42" версии на Сони W8 май са практически еднакви и твърде скъпи - за 200/300лв отгоре купуваш 47/50" и то от същия модел ...
    47-50" ми е много голям и няма къде да го сложа. Твърдо съм за 42"
    Аз от тези модели не искам да взема този който е най-изгоден, а този който е най-добър, защото панасоника е 1249, едното сони е 1299 а другото 1310 - затова цената не ме бърка коя ще е от трите.
    Двете сонита и на мен ми струват еднакви, но на едното пише 200 Hz Motiоnflow, а на другото 400 Hz Motiоnflow, панасоника е 1200 Hz BLS. Сега това дали е реално или маркетингов трик? Обаче пък това сони, дето е с по-малкото херци има конвертиране от 2D в 3D, а другото няма - не знам тази функция важна ли е и дали бих я ползвал.
    Тоест ако се абстрахираме от цената - кое е най-доброто като качество ?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1671

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Както писах по горе - за мен Панасоник-а е по-добрият модел , може би с малко , но и като картина . 3Д след първия месец "ауу-уауу" едва ли ще ползваш повече от веднъж месечно и не бих казал ,че е от съществено значение при избора , още повече пък конвертирането от 2Д към 3Д ... Общото е , че независимо на кой ще се спреш - тестваш конкретната бройка от модела - качественият контрол не е на особена висота при всички марки и две бройки от един и същ модел може да са с коренно различно качество на картината (разбирай - еднородност на панела ,подсветка и DSE ...)

    п.п. От какво разстояние ще се гледа , за да е достатъчен 42" ?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 03-07-14 в 13:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1672

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от seemore Виж публикацията
    47-50" ми е много голям и няма къде да го сложа. Твърдо съм за 42"
    Аз от тези модели не искам да взема този който е най-изгоден, а този който е най-добър, защото панасоника е 1249, едното сони е 1299 а другото 1310 - затова цената не ме бърка коя ще е от трите.
    Двете сонита и на мен ми струват еднакви, но на едното пише 200 Hz Motiоnflow, а на другото 400 Hz Motiоnflow, панасоника е 1200 Hz BLS. Сега това дали е реално или маркетингов трик? Обаче пък това сони, дето е с по-малкото херци има конвертиране от 2D в 3D, а другото няма - не знам тази функция важна ли е и дали бих я ползвал.
    Тоест ако се абстрахираме от цената - кое е най-доброто като качество ?

    Ако търсиш максимално качество на картината, нито един от трите. Този Самсунг е много по-добър избор:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6400-3D-LED

    Прочети ми старите постове назад. Накратко казано:
    - плюсовете на сонитата са: имат много хубави цветове, добър черен цвят, пасивно 3д, матирани дисплеи
    - минусите са: нямат motionflow и при бързи движения(тенис, формула, футбол) картината замазва стабилно, което е сериозен недостатък. Тези херци, които ги дават на 42-двойките май са само рекламен трик.

    - плюсовете на панасоника са: бърз панел с много добра и ясна картина при бързи движения
    - минуси: черното не е толкова добро и цветовете изглеждат малко измити, дисплея е лъскав и на светло може да има леко дразнещи отражения. Софтуера е нефункционален и пълен с недомислици.

    - плюсове на самсунга: картина с отлични цветове и много добро черно. Бърз панел с много ясна картина при бързи движения. Матиран дисплей без дразнещи отражения при гледане на светло, въртяща се стойка. Софтуера предлага повече възможности от на сони и панасоник. По-равномерна подсветка от сони/панасоник.
    - минуси: при странично гледане от ъгъл над 45 градуса има леко избледняване на картината. Основното дистанционно е малко. Очилата за 3д са активни.

    Най-добрия вариант е да отидеш и директно да ги сравниш на място.
    Frogst одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #1673

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Здравейте,
    от доста време не мога да си взема едно прилично ТВ.. я има проблем ТВ то дет искам или нямам финансите когат го има.. та сега се спрях на тези модели...

    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...8AS640E-3D-LED

    LG 47LB671V :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    LG 47LB670V :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    незнам ква е разликата между тези два модела на LG..

    та ако има и други модели дет мислите, че са по добри от тези казвайте.. трябва ми предимно за филми и мачове.. най много до 1450-1500лв.
    благодаря ви предварително.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1674

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Разликата е в цвета на корпуса
    LB671 - стойка с 4 крачета- металик, графит
    LB670 - стойка с 4 крачета- металик, сребрист

    Виж и този
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...48H6400-3D-LED
    Eray Salif одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1675

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако търсиш максимално качество на картината, нито един от трите. Този Самсунг е много по-добър избор:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6400-3D-LED

    Прочети ми старите постове назад. Накратко казано:
    - плюсовете на сонитата са: имат много хубави цветове, добър черен цвят, пасивно 3д, матирани дисплеи
    - минусите са: нямат motionflow и при бързи движения(тенис, формула, футбол) картината замазва стабилно, което е сериозен недостатък. Тези херци, които ги дават на 42-двойките май са само рекламен трик.

    - плюсовете на панасоника са: бърз панел с много добра и ясна картина при бързи движения
    - минуси: черното не е толкова добро и цветовете изглеждат малко измити, дисплея е лъскав и на светло може да има леко дразнещи отражения. Софтуера е нефункционален и пълен с недомислици.

    - плюсове на самсунга: картина с отлични цветове и много добро черно. Бърз панел с много ясна картина при бързи движения. Матиран дисплей без дразнещи отражения при гледане на светло, въртяща се стойка. Софтуера предлага повече възможности от на сони и панасоник. По-равномерна подсветка от сони/панасоник.
    - минуси: при странично гледане от ъгъл над 45 градуса има леко избледняване на картината. Основното дистанционно е малко. Очилата за 3д са активни.

    Най-добрия вариант е да отидеш и директно да ги сравниш на място.
    Така казано, си е чиста реклама за Самсунг! Бие всички останали марки - така ли е наистина?!

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1676

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    Така казано, си е чиста реклама за Самсунг! Бие всички останали марки - така ли е наистина?!
    Така казано, трябва да отидеш на място и директно да ги сравниш! Чети по-внимателно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1677

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...Прочети ми старите постове назад. Накратко казано:
    .....сонитата са:...
    - минусите са: нямат motionflow и при бързи движения(тенис, формула, футбол) картината замазва стабилно, което е сериозен недостатък. Тези херци, които ги дават на 42-двойките май са само рекламен трик.....
    .....
    Колега Jack Krauser, дано хората не ти се връзват на смешките.

  16. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1678

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Днес се убедих, че няма значение за какъв ТВ се препоръчва от някой предубеден тук, или който иска някакъв ТВ, трябва да отиде на място в магазина и сам той да прецени какво иска, защото това е най-важно,и ако клиента не знае това, то няма кой да му помогне. Преди два дни, след като прочетох препоръките тук, решиш да взема 50W829B от ТП, първоначално първия който взех имаше изгорял/мъртъв/ пиксел, замених го с друг, тествах го с заливките и засега не откривам такива дефекти. Имам добро впечатление за този ТВ. Колебаех се м/у него и PANASONIC TX-48AS640E 3D LED, който е с 370лв. по-евтин, но не съжалявам, че взех 50W829B, защото при бързите сцени няма разлика/Японката/, а да не говорим за цветовете, че Сонито е по-добро, и оценката му е 7 място за най-добрите ТВ за 2014г. Не съм пробвал 3Д активно, но и това ще пробвам по-късно.
    Препоръка: Не вярвайте на консултантите в големите вериги ТП и ТМ, а сами изисквайте адекватно тестване на ТВ, който, ще купувате, защото при връщане/при евентуално забелязан дефект/ те гледат все едно ти си виновен, че ни си забелязал дефекта при покупката.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1679

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    И моето мнение е, че при 40"-42" моделите на Panasonic (AS640, AS650) и Samsung (H6400) са по-добри от 8-а серия на Sony. Имах възможност за няколко дни да тествам Sony 42W829. Няма настройка за "Motionflow", при бързи движения топката е "замазана", клипа с "японката" не вървеше гладко... А все пак това е официалния телевизор на световното първенство. Сравнявайки го с 40EX500 - модел от преди пет години, който е по-нисък клас и не е официален телевизор на каквото и да било - предимството е за EX500 (имам предвид "Motionflow").
    И пак да кажа - става въпрос за 42". При 50" 8-а серия на Sony е ОК.

  18. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1680

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    И моето мнение е, че при 40"-42" моделите на Panasonic (AS640, AS650) и Samsung (H6400) са по-добри от 8-а серия на Sony. Имах възможност за няколко дни да тествам Sony 42W829. Няма настройка за "Motionflow", при бързи движения топката е "замазана", клипа с "японката" не вървеше гладко... А все пак това е официалния телевизор на световното първенство. Сравнявайки го с 40EX500 - модел от преди пет години, който е по-нисък клас и не е официален телевизор на каквото и да било - предимството е за EX500 (имам предвид "Motionflow").
    И пак да кажа - става въпрос за 42". При 50" 8-а серия на Sony е ОК.
    Това че няма настройки за промяна на motionflow не значи че няма motionflow въобще. Просто телевизора работи в един режим, който не може да се променя.
    Всеки е свободен да харесва каквото иска, просто такива твърдения че няма motionflow и било рекламен трик са смешни. Всички производители си имат собствени технологии за подобряване на картината и никой не разкрива всички параметри.Рекламните трикове са навсякъде, просто на някои производители им се получава по-добре рекламата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе