Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 118 от 156 ПърваПърва ... 68108116117118119120128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1756

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Тези влизат в бюджета ти. Трудно ми е да дам оценки...субективно е...може би
    SONY KDL-42W829 - 6.7
    SAMSUNG UE-40H6400 - 6.6
    LG 42LB730/1 47LB650 - 6.1 6.0
    PHILIPS 40/48PFS6609 - 6.4
    Panasonic TX-48AS640 - 6.4
    Вероятно на 28-ми ще има черен петък...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-14 в 22:34.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    9
    #1757

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тези влизат в бюджета ти. Трудно ми е да дам оценки...субективно е...може би
    SONY KDL-42W829 - 6.7
    SAMSUNG UE-40H6400 - 6.6
    LG 42LB730/1 47LB650 - 6.1 6.0
    PHILIPS 40/48PFS6609 - 6.4
    Panasonic TX-48AS640 - 6.4
    Вероятно на 28-ми ще има черен петък...
    Много благодаря за отговора!!
    Този пост е редактиран от Красимир Камарев; 16-11-14 в 01:32.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1758

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Вероятно на 28-ми ще има черен петък...
    Дано да има PANASONIC TX-55AS750E за 1100 лева

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1759
    Здравейте колеги! И пред мен дойдe въпросът за нов телевизор. След месец и кусур лутане и чудене дали 4к или full hd, между всички марки и конкретни модели, се стигна до дилемата: lg 55lb870 или samsung 55h7000. Другият основен въпрос е дали не е прекалено голям размера за разстоянието от 3м- 3,30м защото от лг-то има и 49 инчово. За мен най важно е качеството на картината, защото ще се гледа както булсатком така и филми с блу рей качество. От тук и въпроса справя ли се един от двата по добре с качеството на бг телевизиите? За разликата в матриците четох и така или иначе не мога да преценя кой е по-добрият вариант. Благодаря ви много предварително. Ако имате и по-добри варианти от горе изброените не се стеснявайте да ги предложите
    Този пост е редактиран от kolman_23; 16-11-14 в 16:27.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1760

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    За 1080i/p материал e идеален диагонала за това разстояние, иначе за СД е отврат, особено пък нашите бози. Ако ще гледаш основно фронтално, вземай H7.
    Този пост е редактиран от pilot; 16-11-14 в 17:00.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1761

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Аз скоро взех 55H6400 и мога да заявя, че НЕ е голям. Гледам го от 2,80-3,00м. и си мисля, че и по-голям щеше да ми стои добре. За SD е поносим компромис.
    Имах същата дилема между Samsung и LG, но в по-долния клас и избрах Самсунга заради явно видимите черти при 3Д на другия, от разстоянието, от което гледам.
    А и на SD ми хареса повече.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1762

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Благодаря и на двамата за отговора, защото за момент ми мина и мисълта за sony 50w829, но май както мина така и ще замине дано повечето пари си заслужават, защото не са малко

    - - - - - - - - - -

    Понеже днес минах през ТМ и ми грабна вниманието LG 55UB850V, какво ще кажете за сравнението между него и h7000 при положение че и цената му е вече с 50 лв по-малко (в промоция е),а е 4к, заслужава ли си или е кофти вариант.
    Този пост е редактиран от kolman_23; 18-11-14 в 15:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1763
    Здравейте,
    Решили сме да си купим ново 42" тв и се колебаем между 42W815 и 42W829. Моля Ви за мнение и се надявам да напишете за разликите между двата модела. Добре ли сме е насочили? Очаквам отговори.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1764

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница


  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1765

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от kolman_23 Виж публикацията
    Понеже днес минах през ТМ и ми грабна вниманието LG 55UB850V, какво ще кажете за сравнението между него и h7000 при положение че и цената му е вече с 50 лв по-малко (в промоция е),а е 4к, заслужава ли си или е кофти вариант.
    Трябва да си изясниш за себе си, каква матрица предпочиташ VA или IPS. Ако е VA, според мен H7 e едно от най-доброто тази година, като цяло. 4К още му е рано, за мен.
    Този пост е редактиран от pilot; 18-11-14 в 20:36.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1766
    Мерси. Идеята ми е че искам сива рамка като на 815, реално вижда ли се разлика в картина м/у двата? Какви са панелите? От 2-2,5м ок ли е размера?



    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1767

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Трябва да си изясниш за себе си, каква матрица предпочиташ VA или IPS. Ако е VA, според мен H7 e едно от най-доброто тази година, като цяло. 4К още му е рано, за мен.
    Благодаря за отговора. Поправи ме ако греша, но до колкото разбирам IPS има по-добри ъгли на видимост, по-наситени цветове и по-сиво черно, а при VA e изброеното, но с обратен знак? Има ли нещо което изпускам? Мисля, че проблема с черния цвят няма да го забелязвам. Реално има ли по-добра матрица от двете или е само въпрос на вкус? При ЛГ ми харесва възможността за ъпскейл, ако въобще има такова животно, както и подобряването на картината в СД формат (поне според консултантите). Има ли смисъл да се вярва или всичко са рекламни трикове?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1768

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    В общи линии, да. Малко по-пастелени са цветовете, при IPS. Наситеността е до настройки. Виж, високият нативен контраст и дълбочината на образа, най-вече е до матрицата, но и до подсветката/с локално затъмняване - там също има проблеми най-вече с евтините решения.../ и покритие на панела. Имай в предвид, че с изключение на определена разновидност на IPS матриците имат проблем с glow ефект, погледнати под диагонал/много дразнещо-виж в тубата/. Иначе, ако е на нивото на очити е много по-добре от VA, където картината губи интензитет бързо под ъгъл.
    Най-вероятно, ако нямаш опит или база за сравнение с VA матрици, няма да те дразни слбият контраст на IPS-a. Обаче, ако имаш...да.
    Това с подобряване на резолюцията го има, при повечето марки, под различно наименование и в повечето случай седи изключено, както и другите подобрители на картината
    Самсунг H7 е с 200Хц панел, което за динамични сцени е +, особено при този диагонал.
    Ако парите не са проблем, може да погледнеш - този Тук подсветката е с локално затъмняване, зад матрицата, а не по-края и общо взето върши работа за повишаване на контраста, без много странични "ефекти".
    Този пост е редактиран от pilot; 19-11-14 в 00:11.
    svetlio1 одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1769
    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    В общи линии, да. Малко по-пастелени са цветовете, при IPS. Наситеността е до настройки. Виж, високият нативен контраст и дълбочината на образа, най-вече е до матрицата, но и до подсветката/с локално затъмняване - там също има проблеми най-вече с евтините решения.../ и покритие на панела. Имай в предвид, че с изключение на определена разновидност на IPS матриците имат проблем с glow ефект, погледнати под диагонал/много дразнещо-виж в тубата/. Иначе, ако е на нивото на очити е много по-добре от VA, където картината губи интензитет бързо под ъгъл.
    Най-вероятно, ако нямаш опит или база за сравнение с VA матрици, няма да те дразни слбият контраст на IPS-a. Обаче, ако имаш...да.
    Това с подобряване на резолюцията го има, при повечето марки, под различно наименование и в повечето случай седи изключено, както и другите подобрители на картината
    Самсунг H7 е с 200Хц панел, което за динамични сцени е +, особено при този диагонал.
    Ако парите не са проблем, може да погледнеш - този Тук подсветката е с локално затъмняване, зад матрицата, а не по-края и общо взето върши работа за повишаване на контраста, без много странични "ефекти".
    Благодаря много за пълноцения отговор! В такъв случай ще си остана на самсунга, защото цената е пряко сили. Идеята е че искам да взема максимално качественото та дори и ако трябва малко да се напъна но над 3к вече изключено поздрави!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    14
    #1770

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте, мисля да си взема нов телевизор за хола и затова търся мнение от специалистите. Трябва да е 50-55 инча, ще се гледат булсатком, филми от външен хард, включително 3D, че хлапето много се е запалило. По този повод мисля сякаш да се спра на пасивно 3D, доколкото чета из форума, че е по-леко за очите и главата. Сегашният ми ТВ е самсунг и съм доволен, но разбирам, че 3D-то им е активно, затова съм се насочил основно към LG като марка. Мислех да се изхвърлям с някоя от новите ултра HD изгъзици, но разбирам, че за Булсатком не ми е нужно такова нещо. Прав ли съм?
    Предвид на тези изисквания кой модел на LG ще ми препоръчате? Разбира се, склонен съм да обмисля и други марки, ако изборът ми LG е грешен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе