Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 128 от 156 ПърваПърва ... 78118126127128129130138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #1906

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ceko26 Виж публикацията
    Здравейте, търся си LED телевизор 40-42 инча. Смарт функции и Wi-fi изобщо не ми трябват на телевизора, имам си компютър за целта. Чета темата и не мога да се ориентирам . Ще се гледа телевизия и филми от компютър като втори екран. Препоръчайте ми нещо качествено и приятно за гледане и "щтракане" Гледам цените на най-скъпите са до към 1000 лв така , че ми влизат в предвидените пари. Искам също лесно да се настройват режимите на екрана 16:9 и 4:3 на дистанционното.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...0AS640E-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6400-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    13
    #1907

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Има ли смисъл от тези ако няма да се ползват смарт функции и 3Д?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1908

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от augata Виж публикацията
    Ами тайна, с тази ниска цена е 99% с панел на Chimei Innolux.
    innolux chi mei - SMVA 120 HZ панел - мисля че е доста добре? така или иначе май Innolux и AUO им правят на всички панелите, без SAMSUNG...
    препочитам тайванците пред корейците
    Този пост е редактиран от Plamen Chonkov; 26-12-14 в 22:43.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,265
    #1909

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    За качеството на последната генерация панели на AUO съм съгласен, но не и за CMI.
    Колкото до това дали матриците са произведени в Taiwan, специално за еветините модели ме съмнява.
    По-скоро в Shenzhen, China Mainland.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1910

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Не знам, не споря, все пак мисля че не е важно къде се произвежда, а коя компания е флагмана, нали крайния продукт все пак носи нейното лого...дет се вика, в крайна сметка всичко е китайско... иначе четейки всичко, писано тук, както и всички препратки и ревюта, TX 48 AS 640 е доста добро предложение, не само като качество, но и като цена...не е ли така?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #1911

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Като е станало въпрос за производителите на матрици, бихте ли казали личното си мнение (предимства или обратното) за AUO в W828/9 или матрица Самсунг в H6500, че все още се колебая между двата модела. Гледах ги и двата , но и единия и другия ми харесват. Просто мнение за картинката , инчовете (48-55") цената, смарт и екстрите да не са фактор. Също ако е Самсунг , с коя матрица е по добре, със Самсунг или AUO ?
    За Сони-то разбрах за минуса им при 3D, също , че идва с добри настройки на картината, а Самсунг-а трябва да се калибрира.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1912

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от zieek Виж публикацията
    Като е станало въпрос за производителите на матрици, бихте ли казали личното си мнение (предимства или обратното) за AUO в W828/9 или матрица Самсунг в H6500, че все още се колебая между двата модела. Гледах ги и двата , но и единия и другия ми харесват. Просто мнение за картинката , инчовете (48-55") цената, смарт и екстрите да не са фактор. Също ако е Самсунг , с коя матрица е по добре, със Самсунг или AUO ?
    За Сони-то разбрах за минуса им при 3D, също , че идва с добри настройки на картината, а Самсунг-а трябва да се калибрира.
    от всичко, което съм прочел тук и от последваните ревюта - SONY - W 829 ( AMVA - 100 HZ, AUO) - великолепни меки естествени наситени цветове, добър контраст...SAMSUNG - страхотен контраст, обаче ужасно остри, неестествени цветове, студени...може би се калибрират???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    12
    #1913

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    А какъв е минуса на 3D при Sony. Защото в момента се колебаем между Sony W815 и Samsung H6400, консултанта ни кандърдисва, че Сонито било по-добрия вариант.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,454
    #1914

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ceko26 Виж публикацията
    Има ли смисъл от тези ако няма да се ползват смарт функции и 3Д?
    Не, но ако държиш на що годе качествена картина - тогава Да.

    Други варианти:
    Samsung 40H6200 / H5000
    SONY KDL-40W605

    Без смарт
    Самсунг 40Н5000
    Панасоникник 42А400
    Сони 40R450

    Цитат Първоначално публикувано от kati_v Виж публикацията
    А какъв е минуса на 3D при Sony. Защото в момента се колебаем между Sony W815 и Samsung H6400, консултанта ни кандърдисва, че Сонито било по-добрия вариант.
    Реално няма разлика в 3D-то. И при двата модела е активно - очила с батерии. Не е препоръчително за деца до 8 годишна възраст.

    Недостатъци
    Хората, които са много чувствителни към честотата на обновяване могат да възприемат леко трептене при гледане с активни очила на 100Hz 3D дисплей (тъй като всяко око вижда само 50 Hz). Това обаче може да бъде облекчено ,чрез покупка на по-висок клас 3D телевизор, който включва над 200 Hz честота на обновяване. Освен това, очилата с активен затвор изискват батерии/някои се зареждат/, а също така и са по-скъпи от пасивните поляризационни очила. Това ще бъде проблем за тези, които обичат дълго да седят пред телевизора. Също така теглото е два-пъти по-голямо ,от това на поляризираните очила ,плюс по-високата им в пъти цена. Въпреки това, има голяма вероятност, цените да бъдат свалени с цел насърчаване покупката на 3D телевизори.
    - обемисти очила с батерии
    - електромагнитни вълни
    - по-тъмни триизмерни образи
    - ограничен ъгъл на виждане

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post464312
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-12-14 в 19:16.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    12
    #1915

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Благодаря! Взехме Самсунга така или иначе.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #1916

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте Колеги!
    След дълго четене на темите във форума първоначално бях решил да си взема http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS750-3D-LED, но в последствие след като разгледах http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42AS650-3D-LED реших, че не си струва да дам 350 лв. отгоре за допълнителният тунер и 1 чифт очила повече ако не греша само това е разликата между двата? Та да минем към двата основни въпроса, които ме интересуват:
    1. За тест в магазина на флашката освен едноцветните картинки за проверка на пиксели и клипа с японката какво друго би трябвало да нося понеже има гледам и други разни клипове за проверка, но не ми стана ясно точно за какво трябва да следя, когато ги пусна.
    2. Поради това, че телевизора върви само с 1 чифт очила, дали бих могъл да взема тези - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...A-LG-AG-F310DP , в началото на темата пише, че очилата на различните марки не са съвместими, но попаднах на тази статия - Panasonic и Sony разширяват използването на пасивната 3D технология от LG, Продуктови новини | HiComm аз поне го тълкувам, че Панасоник използват същата технология като LG и се питам някой тествал ли е дали наистина е така и пасивните 3Д очила са съвместими на двете марки?
    Благодаря предварително за отговорите колеги!
    Пожелавам ви весело изпращане на Старата и посрещане на Новата Година!!!

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1917

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Sony-то от подписа мога да го гледам дори и с очилата които се предлагат в киносалоните на "Арена". Не вярвам при LG да е нещо по-различно.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1918

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    По-съществената разлика между двата Панасоника по-скоро е direct led подсветката при AS750, което би трябвало да доведе и до по-добра еднородност на екрана. Но и 300 лева повече. Може да тестваш с това видео: DSE.Test.m2ts, или с някое друго от тази тема https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html .

    Относно 3D очилата потвърждавам казаното от stenly, че тези от "Арена" стават.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1919

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Надежден ли е този производител на очила?

    4 Pairs Universal Rechargeable 3D Active Shutter Glasses Panasonic TY-ER3D4ME | eBay

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #1920

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе