Страница 23 от 91 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори 2011 - част 1/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #331

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Здравейте и весела Коледа,

    Моля ви за помощ при избора на телевизор. Планирах да посоча три-четири неща, от които да ми препоръчате едно, но накрая реших, че е най-добре като начинаеща с тая техника (от 2007 насам ползвам компютър и 20" LCD монитор Самсунг за всичко) да не се меся на специалистите.

    Бюджет - малък. 1200-1500 лева максимум. Размер - връщам се все към 32", защото помещенията на апартамента, в който се местя, са тесни. ТВ-то ще се гледа в тъмна стая, разстоянието ще варира от 2 до 3 метра. 37" ме блазни, но не е маловажна мобилността на апарата. Ще има случаи, когато ще се налага да го пренасям от едната стая в другата (от там и вариацията в разстоянието). Също така предпочитам да мога при нужда лесно да го връзвам за лаптоп / десктоп вместо монитор или като допълнителен такъв.

    Ще го ползвам за филми, 1080р всякога, когато е възможно, често екшъни; за телевизия (кабелна, цифрова), понякога за игри (xbox kinect) и всекидневно за тренировки. Разучавам инструкторски ДВД-та и много искам като трябва да лежа, да клеча или да гледам екрана отгоре, защото съм изправена, да виждам ясно. Мониторът ми не се справя (хич) в това отношение.

    Съответно стигнах до извода, че най-важни са ми качеството на картината (така че ако е възможно при тоя бюджет, като гледам, да се омагьосвам) и ъгълът на виждане при тренировки.

    Екстрите за съжаление не са приоритет. При моя начин на работа и забавление подозирам, че все нещо няма да достига и накрая ще трябва да спестя за добър мултимедия плейър. Имам 4 терабайта портативни дискове с видео. Доста от филмите са от по 6 GB и нагоре, mkv и m2ts, с dts. Тренировките са основно ДВД-та, свалени на хард в ISО формат, а него не виждам да има ТВ, който да го отваря. Стотици са ISO-тата, не ми се конвертира. Добре е да мога да записвам от кабелната. Десетки видеокасети чакат да ги прехвърля на хард диск. И т.н., така че добър мултимедия плейър или лаптоп, превърнат в MythTV box няма да ми се разминат.

    Ако дълбоко греша и съществува телевизор до 1500 лв, от който хем да се омагьосам, хем да има вграден плейър, който може да се справи с всичкото това, кажете, ще се зарадвам

    Предварително ви благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #332

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    gnf, Тези модели нямат вграден сателитен тунер , така че факта ,че ще гледаш от сателитен оператор е без значение за избора на модел . Самсунг 40С550 няма 100хц и е неподходящ за гледане на спорт(ако спорта те интересува ),така че имаш избор между плазма и две LCD. Основно там разликата е в матриците S-PVA на Самсунг в Toshiba и AS-IPS на LG в Panasonic , доста изравнени като модели , но гледам ,че Панасоника е с 200 лири по евтин (точно обратно от БГ) и за тази разлика можеш да вземеш и едно HD плеълче.

    jijoya,Този бюджет изобщо не е малък и би стигнал и за 40-42" , но поради факта че ще го мъкнеш от стая в стая може би 37" е добре . Плеърите в Самсунг са най-пълни , но и те са далеч от външните.Ако това условие отпадне изборът ще доста по-голям :
    http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-l37g20e отличен ъгъл на гледане
    http://www.technomarket.bg/products/...43/lg-37le5300
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40sl733g

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #333

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Първо да се извиня, че мнението ми се дублира от темата за LG LCD ...
    Здравейте и Весела Коледа! До днес само четях... като скоро (преди 2 месеца) избрах на родителите си ТВ, според прочетеното тук - Toshiba 40XV733G.
    Дойде времето да си взема и аз с половинката разбира се. Четох доста, но колебанието ми се породи от ниската цена в момента на 40SL733G. Засега колебанието се изразява между тези 2 модела.

    XV мога да го взема на малко по ниска цена - около 1100, докато SL на 1299, понеже е промоционален.

    Чуденето ми е заслужава ли си 200-те лв. отгоре, като се има предвид, че дизайна, като че ли, повече ми допада ... на SL модела. Ще се ползва на Булсатком SD с хубав скарт, (който още не съм избрал, ще се радвам ако някой препоръча), FULLHD филми от PC и отвреме-навреме някоя игрица, отново от PC. Същите неща съм ги пробвал и на XV при родителите ми и съм доволен от възможностите. Единствено не съм опитвал DLNA... което смятам да поправя още от другата седмица.
    Идеята е да мога да играя на PC-то, докато приятелката гледа филм на ТВ-то, стриймван от PC-то ( все още не сме се наканили за лаптоп ).

    Ако все пак се намери друго предложение с подобни спецификации на подобна цена (до 1300лв.) съм отворен за предложения ...
    Благодаря и ... Весело изкарване на коледните и новогодишните празници!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #334

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    И моя въпрос е за цитираните 42" плазми на Panasonic U20 и S20 - заслужава ли си да се дава 200лв отгоре за S20

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #335

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    targett,тя разликата в цената е по-малка, гледам дават го с двд за 1299 S20 , така че не му мисли,модела U20 e 400Hz което значи че е досущ като U10, докато S20 e 600Hz и вероятно е с панела на G10.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #336

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    gnf, Тези модели нямат вграден сателитен тунер , така че факта ,че ще гледаш от сателитен оператор е без значение за избора на модел . Самсунг 40С550 няма 100хц и е неподходящ за гледане на спорт(ако спорта те интересува ),така че имаш избор между плазма и две LCD. Основно там разликата е в матриците S-PVA на Самсунг в Toshiba и AS-IPS на LG в Panasonic , доста изравнени като модели , но гледам ,че Панасоника е с 200 лири по евтин (точно обратно от БГ) и за тази разлика можеш да вземеш и едно HD плеълче.
    Аз знам че нямат сателитен тунер, но сателитната цифрова ще е с тунера на оператора.
    Между двете ЛСД-та и плазмата U20 кой е по-добрия вариант?

    Но днес бях в един магазин (МедиаМаркт) и като сравних картината на S20 и U20 със този от подписа ми (Евроспорт НD) голяма разлика има в качеството в полза на този от подписа. Може да е от самата цифрова и настройките, но моя показва страхотна картина при HD каналите (аз съм на Близуу).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #337

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Моля за мнение ,към кой модел от тези да се орентирам за около1100лв:PHILIPS 42PFL5405H илиLG 42LD465?Кой е по добър и заслужава ли си 100 Hz да има ако не се гледа много спорт ? Може и предложение за друг модел ,който да се вмести между тези ако има.Благодаря!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    87
    #338

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Здравейте , искам да Ви помоля за помощ при избора на LCD телевизор. Изчетох доста теми в този интересен форум и след всяка изчетена тема се обърквам и разколебавам какво да си взема Та към въпроса-искам 40-42 " лцд , за спорт , филми и игри като бюджета е макс 1200 лв. Спрял съм се на ;
    PHILIPS 42PFL5405H или SAMSUNG LE-40C530 или PANASONIC TX-L42U2E

    заслужават ли си , или има и други модели до 1200 лв които са по -добри. Може ли някой да изкаже лични впечатления ?
    ПС: Весела коледа на всички

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #339

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    gnf
    Вземи един от тези двата
    1. PANASONIC TX-P42G20E
    2. PANASONIC TX-P42S20E
    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Но днес бях в един магазин (МедиаМаркт) и като сравних картината на S20 и U20 със този от подписа ми (Евроспорт НD) голяма разлика има в качеството в полза на този от подписа. Може да е от самата цифрова и настройките, но моя показва страхотна картина при HD каналите (аз съм на Близуу).
    Зависи при какво осветление си го гледал и дали е бил разработен. След като поработи 500-600 часа картината при плазмите леко "светва" в смисъл подобрява се /в началото изглежда мътна/.

    Цитат Първоначално публикувано от jijoya
    Здравейте и весела Коледа,

    Моля ви за помощ при избора на телевизор. Планирах да посоча три-четири неща, от които да ми препоръчате едно, но накрая реших, че е най-добре като начинаеща с тая техника (от 2007 насам ползвам компютър и 20" LCD монитор Самсунг за всичко) да не се меся на специалистите.

    Бюджет - малък. 1200-1500 лева максимум. Размер - връщам се все към 32", защото помещенията на апартамента, в който се местя, са тесни. ТВ-то ще се гледа в тъмна стая, разстоянието ще варира от 2 до 3 метра. 37" ме блазни, но не е маловажна мобилността на апарата. Ще има случаи, когато ще се налага да го пренасям от едната стая в другата (от там и вариацията в разстоянието). Също така предпочитам да мога при нужда лесно да го връзвам за лаптоп / десктоп вместо монитор или като допълнителен такъв.

    Ще го ползвам за филми, 1080р всякога, когато е възможно, често екшъни; за телевизия (кабелна, цифрова), понякога за игри (xbox kinect) и всекидневно за тренировки. Разучавам инструкторски ДВД-та и много искам като трябва да лежа, да клеча или да гледам екрана отгоре, защото съм изправена, да виждам ясно. Мониторът ми не се справя (хич) в това отношение.

    Съответно стигнах до извода, че най-важни са ми качеството на картината (така че ако е възможно при тоя бюджет, като гледам, да се омагьосвам) и ъгълът на виждане при тренировки.

    Екстрите за съжаление не са приоритет. При моя начин на работа и забавление подозирам, че все нещо няма да достига и накрая ще трябва да спестя за добър мултимедия плейър. Имам 4 терабайта портативни дискове с видео. Доста от филмите са от по 6 GB и нагоре, mkv и m2ts, с dts. Тренировките са основно ДВД-та, свалени на хард в ISО формат, а него не виждам да има ТВ, който да го отваря. Стотици са ISO-тата, не ми се конвертира. Добре е да мога да записвам от кабелната. Десетки видеокасети чакат да ги прехвърля на хард диск. И т.н., така че добър мултимедия плейър или лаптоп, превърнат в MythTV box няма да ми се разминат.

    Ако дълбоко греша и съществува телевизор до 1500 лв, от който хем да се омагьосам, хем да има вграден плейър, който може да се справи с всичкото това, кажете, ще се зарадвам

    Предварително ви благодаря за помощта.
    jijoya
    Категорично си за плазма!! /при тези движения в тренировките ще се променя зрителният ти ъгъл-а плазмата има най-добрият/
    PANASONIC TX-P42G20E - това ,че е 42 инча ,да не те притеснява...само след месец гледане на филми ще започне да ти малее
    http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p42g20e
    Местенето от стая в стая също не е проблем ,като сте двама.


  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #340

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Здравейте,

    и аз искам да питам знаещите (с повече опит) за избор на телевизор.

    Харесал съм три модела и се чудя кой от тях да е.Прочетох доста голяма от темата и от темата за SONY и SAMSUNG и почти се обърках
    TV ще се ползва за гледане на филми (BlueRay/DVD, телевизия цифрова от NET 1 и от време на време за монитор).

    Моделите са (и трите модела са със 3D):

    1. SONY - KDL40HX710 - -промоцията на electron.bg
    2. SONY - KDL46HX800 - пак на промоция от там
    3. SAMSUNG UE46C8000

    По принцип съм си харесал SAMSUNG-a ама ме блазнят промоциите на SONY (идват със PS3)

    Мерси предварително

    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #341

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    gnf
    Вземи един от тези двата
    1. PANASONIC TX-P42G20E
    2. PANASONIC TX-P42S20E
    Зависи при какво осветление си го гледал и дали е бил разработен. След като поработи 500-600 часа картината при плазмите леко "светва" в смисъл подобрява се /в началото изглежда мътна/.
    Много ти Благодаря христослав2, както и на нкд! След като и баща ми дойде днеска с мен и гледахме ТВ-тата се спряхме на PANASONIC TX-P42G20E за 1850 лири, утре ще го донесат и след това ще го пуснем

    Осветлението беше много силно, нормално за хипермаркетите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #342

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Моля за мнение ,към кой модел от тези да се орентирам за около1100лв:PHILIPS 42PFL5405H илиLG 42LD465?Кой е по добър и заслужава ли си 100 Hz да има ако не се гледа много спорт ? Може и предложение за друг модел ,който да се вмести между тези ако има.Благодаря! ????

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,592
    #343

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от niamod
    Здравейте,

    и аз искам да питам знаещите (с повече опит) за избор на телевизор.

    Харесал съм три модела и се чудя кой от тях да е.Прочетох доста голяма от темата и от темата за SONY и SAMSUNG и почти се обърках
    TV ще се ползва за гледане на филми (BlueRay/DVD, телевизия цифрова от NET 1 и от време на време за монитор).

    Моделите са (и трите модела са със 3D):

    1. SONY - KDL40HX710 - -промоцията на electron.bg
    2. SONY - KDL46HX800 - пак на промоция от там
    3. SAMSUNG UE46C8000

    По принцип съм си харесал SAMSUNG-a ама ме блазнят промоциите на SONY (идват със PS3)

    Мерси предварително

    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ
    Категорично Самсунг ,всъщност гледам ,че единия е 40" ,а другите 46" -ти какъв търсиш? Гледах Сони на 3Д и не съм очарован ,а за "подаръците" -не ги гледай ,като вземеш да смяташ и цената става същата. Доколкото се сещам за 40HX710 май трябва да купуваш допълнително трансмитер и очила за 3Д и цената става друга ,най-добре отиди на място и ги виж в действие ,но за мен Самсунга има по-добра картина /особено в 3Д режим/.Успех!

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    199
    #344

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Кои 32" LCD телевизори в момента си заслужават от промоцията на Техномаркет?

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #345

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    jijoya
    Категорично си за плазма!! /при тези движения в тренировките ще се променя зрителният ти ъгъл-а плазмата има най-добрият/
    PANASONIC TX-P42G20E - това ,че е 42 инча ,да не те притеснява...само след месец гледане на филми ще започне да ти малее
    http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p42g20e
    Местенето от стая в стая също не е проблем ,като сте двама.
    Разбрано Много ти благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 91 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2011 - част 2
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1469
    Последно: 12-11-11, 19:01
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе