Страница 96 от 98 ПърваПърва ... 46869495969798 ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1470

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2011 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #1426

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    http://www.televisioninfo.com/conten...g-LN46D550.htm Тук има една интересна статия за lv5500 където го сравняват с 46 инчовият вариант D5500 и с още няколко телевизора от същия клас. Все повече клоня към LG-то.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1427

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от venataa
    Добър вечер ,
    Еххххх мислех ,че няма да пиша в този раздел. Обичам да чета и да се информирам, но съм в задънена улица :D. Немога да преценя кое TV да си взема утре. Гледах ... гледах и всички ми харесват (от изброените). Дайте един акъл кой да бъде:
    SAMSUNG LE-40D550 (за сега ми е фаворит, но с една идея пред другите)
    PHILIPS 42PFL4606H
    PANASONIC TX-L42U3E
    PANASONIC TX-P42UX30E
    LG 42LK450

    Ще го използвам основно вързан за pc-то(за филми) и малко телевизия....като по коледа ще му вържа и едно wii (че жената иска).
    1. SAMSUNG LE-40D550
    2. PANASONIC TX-P42UX30E
    3. LG 42LK450
    4. PHILIPS 42PFL4606H
    5. PANASONIC TX-L42U3E

    Цитат Първоначално публикувано от bg_tisho
    Здравейте.Дали някой би дал малко информация за този телевизор Philips 32PFL3406H,защото е на някаква много смешна цена.Интересува ме дали си заслужава човек да си даде парите за него.Лек ден.
    Ето ти едно сравнение на Philips 32PFL3406H - Philips 32PFL3506H - Philips 32PFL3606H
    http://www.philips.bg/c/televisions-...ONSUMER%3Dtrue
    Като правило стой далеч от 3-та серия и донякъде 4-та и 5-та серия, дори съвета ми еда гледаш направо 6-та /6606/

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1428

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ScorpiAS
    Здравейте,
    Дойде време и за мен да задам големия въпрос - какъв телевизор аджеба да си взема Поизчетох голяма част от темата до тук както и голяма част от мненията в кнет и други сайтове предлагащи не лоши сравнения на телевизори. Що се отнася до чуждите мнения започнах да се ориентирам по скоро към lg-42lv5500 - лед телевизор с уж доста добри характеристики но от друга страна забелязвам че тук за LV серията не се споделят добри мнения. Та ако мога да попитам, защо?

    А що се отнася до телевизора които си търся:
    42/46/47 инча до максимум 50.
    Не държа да е 3д (дори предпочитам да не е)
    Имам дива медиа плейър за това и не държа особено на DLNA възможности.
    Телевизора ще се гледа в светла стая с големи френски прозорци(от пода до тавана) и предпочитам да има матов екран за да не ми пречи светлината.
    На телевизора ще се гледат предимно филми от дива плайер-а, телевизия от булсат и ще се играе на xbox.
    Не съм се ориентирал твърдо дали телевизорът да бъде плазма или lcd/led но за сега като че ли повече клоня към лед.

    Бюджетът ми е до към 1500 лева въпреки че мога да си позволя и повече ако наистина си заслужава.
    Лошите мнения са за ниският клас на LV серията /LV3300...малък зрителен ъгъл/

    Погледни
    SONY KDL-40EX720
    http://www.technomarket.bg/products/...ny-kdl-40ex720

    SONY KDL-46EX520AEP
    http://www.technomarket.bg/products/...kdl-46ex520aep



    http://www.digitimes.com/news/a20111104PD204.html
    http://www.digitimes.com/news/a20111103PD203.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #1429

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Здравейте !

    Исках да ви помоля да ме посъветвате и мен .

    Налага ми се да взема телевизор за родителите ми ,исках да ме посъветвате кой модел/марка ще е най-подходящ за случая.Нямам никаква представа от новите телевизори ,предните пъти като купувах просто четях тук във форума и отивах и взимах това за което имаше добри отзиви.Сега за съжаление нямам достатъчно време за да чета обстойно и затова избрах по-мързеливия начин , аз да ви питам ,вие да ми отговорите и да отида да купя какво ми кажете.

    Майка ми като отявлен фен иска да е СОНИ та СОНИ ,наду ми главата, а с майка ми повярвайте ми , е трудно да се спори . (затова ако има някой модел на сони който да отговаря на изискванията ще бъде идеално)

    А ето и за какво ще се ползва и какви са изискванията:
    1.Ще се ползва само за гледане на ТЕЛЕВИЗИЯ , при това като начало ще се гледат само каналите които се хващат с обикновена антена.На следващ етап може и да се свърже към някой от доставчиците.
    2.На мен ми се иска все пак като модерен телевизор да има възможност да сe гледат филми и през флашка.
    3.Най-важното може би БЮДЖЕТА - между 600 - 800 лв.(+/- 50 лв. не са проблем ако това ще е от значения за качеството)

    Не знам дали това все още е проблем но най-важното ми желание е телевизора да не насича образа , защото преди около 2 години като избирах телевизор за мен , ми правеше грозно впечатление как някакви модели за хиляди левове ми накъсват образа като гледам мач например.

    Ориентираха ме към http://www.panasonic.bg/html/bg_BG/%...trackInfo=true
    http://www.technomarket.bg/products/...onic-tx-l32e3e като добър избор , но очаквам да чуя и вашето мнение .

    Сърдечно благодаря !

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1430

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница


  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1431

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    KopyuH , добре си се насочил към Панасоник 32Е3Е в този размер ползват тяхната S-IPS(pro) Alpha матрица с най-добрия ъгъл на гледане. Това е добре за по-възрастните хора свикнали от CRT телевизорите да гледат отвсякъде .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #1432

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Здравейте колеги,

    Моля, за вашето експертно мнение, кой от тези 3 телевизора да взема, ще се ползват да филми(вървят ли всички формати и субтитри) и плейстейшън 3.

    http://www.techno-mix.com/product/35...c-46-le-824-ev

    http://www.techno-mix.com/product/54...-47-pfl-7606-h

    http://www.techno-mix.com/product/49...-55-pfl-6606-h

    В 2та Филипса матрицита на Шарп ли е или на друга компания?

    В една от темите прочетох, че през 2011 година само по-големите от 52 инчовите модели на шарп са с техни матрици, означава ли това, че цитирания от мен нов телевизор е с матрица на друг производител и ако да на кой?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1433

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Няма да вървят всички филми защото нямат DTS декодер за звука.
    Решил си да дадеш немалка сума за телевизор. Нужно ли е да спестяваш 150-200 лв. за външен плеър?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #1434

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    KopyuH , добре си се насочил към Панасоник 32Е3Е в този размер ползват тяхната S-IPS(pro) Alpha матрица с най-добрия ъгъл на гледане. Това е добре за по-възрастните хора свикнали от CRT телевизорите да гледат отвсякъде .
    S-IPS не е ли на LG? A само IPS(pro) Alpha е на Panasonic?

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1435

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ivelin1980
    S-IPS не е ли на LG? A само IPS(pro) Alpha е на Panasonic?
    Да Панасоник така си изписват технологията , даже когато слагат матрици на LGD изпускат S-а . Тази технология всъщност е разработена от Hitachi и закупена от тях и LG през годините .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #1436

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Мда... едни и същи матрици,но с различни имена при различните фирми.Даже в офоциалния сайт на PAnasonic,моделите с S-IPS се изписват IPS-LCD тип матрици. НЕ си признават официално япончетата,че ползват чужди матрици...

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1437

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Това е така само при 42" , но не винаги защото в Япония се произвеждат 42" IPS-Pro и e възможно в някои модели да слагат и за Европа. При 32" и 37" са си IPS-Pro . Според мен това е най-добрата матрица , въпреки по-ниския нативен контраст и черно от S-PVA . Няма лошо и ,ако слагат LGD , защото Панасоник взимат от тях AS-IPS
    Всъщност IPS-Pro е еволюция на S-IPS технология разработена от Хитачи и закупена от LG( и Филипс преди това) и Панасоник

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #1438

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Така и така стана интересно за тези матрици... Коя от двете, S-IPS и IPS-Pro, е по-добра по показатели? Изобщо,може ли да се сравняват или е един и същ продукт с различно търговско наименование?

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1439

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    IPS Pro има по -добър ъгъл на гледане по диагонала и подобрени някои други показатели .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #1440

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    В такъв случай,аз пре...карах ли се като взех Panasoniс L42U3E с S-IPS? Или по-добре беше L37U3E с IPS-Pro?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1360
    Последно: 16-06-11, 09:46
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе