Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 76

Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #61

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Стриймване на онлайн видео без използване на комп. имах предвид /с филмите няма проблеми/ ,тъй като само браузъра на Самсунг поддържат флаш. Да ,с кабел е по-добрият вариант ,въпреки че аз съм възпроизвеждал без проблеми 1080р mkv по WI-FI (n) м/у BD плеъра и компютъра ми.
    И за да не отварям нова тема, дали ако си взема два рутера - N стандарт, ще може без проблем да гледам филми 1080p, след като настроя един от рутерите като клиент?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #62

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Не знам защо са ти 2 рутера ,но без проби не може да се твърди 100% .Зависи от условията при теб -разстояние, модел на рутер,различни смутители ... За 1080р с не много голям битрейд /6-10гб филм/ не би трябвало да има проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #63

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Стриймване на онлайн видео без използване на комп. имах предвид /с филмите няма проблеми/ ,тъй като само браузъра на Самсунг поддържат флаш. Да ,с кабел е по-добрият вариант ,въпреки че аз съм възпроизвеждал без проблеми 1080р mkv по WI-FI (n) м/у BD плеъра и компютъра ми.
    Уф, май колкото повече задълбавам в тези свързвания, толкова повече зациклям... това с Flash-а пък съвсем не се бях замислял.... сега сигурно ще се окаже, че не всеки телевизор Samsung с LAN вход (а ако правилно те разбирам и никоя друга марка) не поддържа плейване на flash.... Кой е най-евтиния модел 40" LED, който поддържа Flash на браузъра ?

    А външните медиа плеъри дали поддържат Flash ? (ако изобщо подкарват интернет де... че това май не съм се замислял)

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #64

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Мисля ,че от D6500 нагоре моделите бяха с браузър.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #65

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Не знам защо са ти 2 рутера ,но без проби не може да се твърди 100% .Зависи от условията при теб -разстояние, модел на рутер,различни смутители ... За 1080р с не много голям битрейд /6-10гб филм/ не би трябвало да има проблем.
    Интересуват ме филми с по 20-30GB. Разстоянието е 12метра. Трябват ми два рутера, понеже в стаята където е телевизора, няма как да прекарам LAN кабел...

    Рутерите ще са http://www.shopmania.bg/rutieri/p-tp...wr841n-1587729 .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #66

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Мисля ,че от D6500 нагоре моделите бяха с браузър.
    Хм, това вече ми идва твърде скъпо... 1900 лв.

    А по отношение на второто ми питане, дали има външни медиа плеъри (имам предвид в зоната на нормалните цени 100-200 лв), които да предлагат "отворен" браузър и поддръжка на Flash ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #67

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Интересуват ме филми с по 20-30GB. Разстоянието е 12метра. Трябват ми два рутера, понеже в стаята където е телевизора, няма как да прекарам LAN кабел...

    Рутерите ще са http://www.shopmania.bg/rutieri/p-tp...wr841n-1587729 .
    Разстоянието не е проблем ,но различните прегради /стени ,бетонни колони и т.н./ ,както и източници на смущения може да са проблем -в тоя случай вече те разбирам ,но ако има как да прекараш кабел ще е по-сигурно , а и по-евтино.
    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten
    Хм, това вече ми идва твърде скъпо... 1900 лв.

    А по отношение на второто ми питане, дали има външни медиа плеъри (имам предвид в зоната на нормалните цени 100-200 лв), които да предлагат "отворен" браузър и поддръжка на Flash ?
    Мисля ,че няма такъв плеър ,но спокойно може да си ползваш компютъра за тая цел /или някой на старо за 200лв /.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #68

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Разстоянието не е проблем ,но различните прегради /стени ,бетонни колони и т.н./ ,както и източници на смущения може да са проблем -в тоя случай вече те разбирам ,но ако има как да прекараш кабел ще е по-сигурно , а и по-евтино.
    Аз имам вече мнение, но нека за последен път да чуя и друго такова, та кое е по-рентабилно да дам около 40-60лв. за флаш памет, като в най-добрия вариант, тя ще е 32GB и постоянно да си прехвърлям на нея филми, или да направя това, което бях писал по-горе?;-)


  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #69

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Първо да се извиня на колегата,че ще използвам неговата тема за моя въпрос.

    За да се използва екстрата DLNA,какво е нужно освен рутер,компютър и телевизор който да я подържа?
    Имам стар кошник,който на видео картата има само s-video,ще мога ли да гледам филми от компютъра?Трябва ли да се подава сигнал от компютъра към телевизора,или се ползва само лан кабел от рутера към телевизора.
    Офф,дано да сте ме разбрали.
    Въпросите ми са свързани с това,че в момента мога да си позволя само телевизор,а варианта с флаш памет,започва да не ми харесва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    95
    #70

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,46043.0.html
    Ето подробно за DLNA
    Видеокартата не е от значение.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #71

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Благодаря за отговора.Видях темата,но много късно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #72

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1

    Мисля ,че няма такъв плеър ,но спокойно може да си ползваш компютъра за тая цел /или някой на старо за 200лв /.
    Хм, май вече почвам да се чудя дали наистина да не се ориентирам към един компютър зад телевизора (имам достатъчно място), че това ми идва в повече с тези плеъри дето четат нещо, ама друго не, интернет достъпи (ама само към фиксирани приложения), кабели, настройки (хвърлих едно око отново на темата за DLNA и пак ми се видя сложничко), и т.н... поне за нещата, за които ми трябват - филми (с безпроблемно зареждане на субтитри - което като гледам се оказва проблем при повечето модели телевизори и начини на свързвания) и евентуално стриймване на онлайн видео, би следвало да ги подкарвам без проблем... :rolleyes:

    Каква минимална конфигурация ще ми трябва за такова нещо? Имам предвид какъв процесор и видео карта ? За видео картата - какви изходи трябва да има ? Ако може направо някой препоръчителен модел карта за да се ориентирам ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #73

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten
    Каква минимална конфигурация ще ми трябва за такова нещо? Имам предвид какъв процесор и видео карта ? За видео картата - какви изходи трябва да има ? Ако може направо някой препоръчителен модел карта за да се ориентирам ?
    Някой ще може ли да сподели, какво що годе ще подкарва филми без проблеми ?

    В смисъл, като цяло имам идея какво е ОК - дори съвременна бюджетна конфигурация за 300 лв. ще плейва всичко без проблем. Но все пак ме интересува какво минимум трябва да се търси (идеята ми е за някой second hand) ?

    И най-вече видеокартата ? Ако е без HDMI, ще мога ли я свържа както трябва с телевизора за добро качество ?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #74

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Започваш да ставаш банален,съжалявам че ти го казвам директно.
    Ти жена ли ще си купуваш,или телевизор?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #75

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от presents
    Започваш да ставаш банален,съжалявам че ти го казвам директно.
    Ти жена ли ще си купуваш,или телевизор?
    Не смятам, че жените се купуват, така че сравнението им с телевизора ми се струва нелепо, но оценявам опита ти за сарказъм...

    Иначе ти благодаря за усилията да се логнеш и споделиш мнение относно въпроса ми - много полезен и ползотворен отговор !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 19:27
  3. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 01:30
  4. Кой вариант от всичките да избера?
    От G_R_U във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-09, 10:43
  5. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе