Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76

Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #46

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Както колега казва има огромно изобилие от медия плеъри , конкретно тези по-горе вършат работа , но има специален подраздел виж :
    https://forum.setcombg.com/index.php/board,116.0.html

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #47

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Да ама никой не може да записва от кабелна телевизия предавания!
    Това не е вярно. Има модели (Samsung, Panasonic, мисля и Sharp) които имат опцията PVR. Това означава, че могат да записват това което гледаш на външен USB диск. Имам Panasonic и си правя прекрасни записи от Eurosport HD. Естествено кабелния оператор трябва да ти предлага съответната услуга. Под услуга разбирам да ти предлага цифрови HD канали.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #48

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от Holmes
    Това не е вярно. Има модели (Samsung, Panasonic, мисля и Sharp) които имат опцията PVR. Това означава, че могат да записват това което гледаш на външен USB диск. Имам Panasonic и си правя прекрасни записи от Eurosport HD. Естествено кабелния оператор трябва да ти предлага съответната услуга. Под услуга разбирам да ти предлага цифрови HD канали.
    Не четеш правилно става дума за медия плеъри!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #49

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Не четеш правилно става дума за медия плеъри!!!
    Извинявай. Вярно е, че не прочетох внимателно коментарите по темата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #50

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Van Basten моя съвет е да погледнеш какви входове има сегашния ти телевизор и да си купиш подходящ медия плеар,смисъла да сменяш 29"CRT с 32"LCD е точно никакъв дори 99% съм сигурен че ще останеш разочарован от картината,формата и размера!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #51

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    След прекъсване от няколко седмици (доста работа ми се насъбра баш преди празниците), пак съм на вълна покупката на телевизора (и респективно комбинацията му или не в външен плеър). Ето обаче няколко въпроса, които ми възникнаха междувременно:

    1.) Каква е разликата между цифровите тунери "DVB-T/DVB-C" и "DVB-T, DVB-C MPEG-4, тъй като гледам някои модели са описани само с първите два тунера за ефирна и кабелна телевизия, а някои имат това допълнително MPEG-4 ? Ако може някой да ми разясни, какво е това MPEG-4 конкретно при тунерите (доколкото си спомням съм го срещал само при кодеците) - предполага ли гледането на повече програми или евентуално да е свързано именно с възпроизвеждането на филми ?

    2.) Доколкото разбрах от един колега, голям плюс на Samsung-a пред другите телевизори е, че поддържа DTS звук... чудя се обаче ако мина на телевизор Samusung с външен медиа плеър (включително и от тази тема почти се убедих, че това би бил най-добрия вариант), който няма DTS, когато гледам филми от външния плеър, ще се възпроизвежда ли този формат на звука... имам предвид, дали телевизора ще го възпроизведе допълнително след като филма е преминал през плеъра или не ?

    3.) И накрая едно питане относно свързването и портовете, което изглежда се оказва важно, въпреки че изобщо не се бях замислял за това в началото... Мога ли да свържа едновременно 2 (или повече) устройства като "HDMI - HDMI" - имам предвид например по този начин да се свържат цифровия приемник на телевизия и външния медия плеър (и евентуално например 3-та връзка кабел от компютъра) ?

    Казвам и откъде ми се поради това питане. При един приятел с Bulsatcom със сравнително висок клас телевизор Samsung 32" C-6500, Bulsat-а е свързан с "HDMI на приемника към DVI на телвизора", въпреки че има 4 свободни HDMI порта.... той много не разбира и ми каза, че така са му ги вързали от Булсата, и не знае дали HDMI-HDMI става....

    Това което най-вече ме зачуди е, че в менютата на телевизора, като избира сигнала му се появяват 1 опция за "HDMI-DVI" (тук гледа цифровата телевизия) и втора "HDMI-HDMI" (не мога да си спомня дали тук гледаше филми през USB от вградения плеър или му седеше неизползвано ... та мисълта ми е да няма някакво ограничение, да се включва един "HDMI-HDMI" източник и един "HDMI - DVI" или нещо от сорта ?

    P.S. И ако може някой да ми каже, дали с кабел "HDMI-DVI" не се влошава сигнала от цифровата телевизия ? Не следва ли с "HDMI - HDMI" да бъде по-добре ?

    Благодаря отново !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #52

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    1. MPEG4 е необходимо, за да гледаш HD телевизиите. Но, спокойно, не мисля че в момента има модел ТВ 2011 г., който да не поддържа MPEG4 (от "нормалните" марки).

    2. Ами плюс е доколкото повечето "безплатни" филми са с DTS звук. Тоест на другите марки ТВ ще се наложи или да намираш други "безплатни" версии на филмите (трудно) или да си преобразуваш звука с някоя програма (досадно). Но пък имай предвид, че първо вградения плейър дава видимо по-лоша картина от външен (пробвал съм го) особено на филми с по-ниско качество, нито ти позволява да ползваш всички настройки на картината на телевизора. По-добре си харесай модел телевизор без да се съобразяваш какъв му е плейъра и си добави един външен за около 130-150 лв. Даже не е необходимо и толкова, а може би 50-80 лв. за втора ръка напр. WDTV, който ще ти върши много по-добра работа от вградения.
    Ако гледаш с външен плейър, телевизорът не се безпокои дали сигнала е DTS, защото той реално не го възпроизвежда (все пак говорим за два убиташки високоговорителя, няма как да стане DTS просто). Самите плейъри правят даунмикс на DTS, тоест преобразуват го към стерео (освен че дават и възможност да включиш към тях някаква съраунд саунд система).

    3. Можеш да свържеш едновременно толкова устройства, колкото HDMI порта има телевизора. За приемник Булсат или какъвто и да е няма никакво значение как е свързан, дали DVI-HDMI или HDMI-HDMI. DVI-HDMI при Самсунг има значение, ако свързваш компютър, защото ти дава възможност да пуснеш звука по прилежащия порт, ако компютъра не подава звук през DVI.

    P.S. Не се влошава - все тая е. Цифровият кабел си е цифров кабел - или работи, или не работи. Няма степени на качество.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #53

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    1. MPEG4 е необходимо, за да гледаш HD телевизиите. Но, спокойно, не мисля че в момента има модел ТВ 2011 г., който да не поддържа MPEG4 (от "нормалните" марки).

    2. Ами плюс е доколкото повечето "безплатни" филми са с DTS звук. ...

    P.S. Не се влошава - все тая е. Цифровият кабел си е цифров кабел - или работи, или не работи. Няма степени на качество.
    Благодаря колега, за категоричните отговоеите на питанията ми.

    Особено ме успокои с първия отговор, че се претесних да не съм пропуснал важна характеристика с това MPEG-4 и да започна да преразглеждам набелязаните до момента модели според липсата или не на този показател.

    Можеш ли малко да ми разясниш работата с тези HDMI - DVI свързвания ? Защото съм чувал, че DVI е "по-слабия" вариант от двата начина на свързване и си мислех, че ако е от едната страна ще влошава малко или много сигнала... или греша... :rolleyes:

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #54

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Сигналът, който се подава по DVI и HDMI е абсолютно същия, просто различни конектори и може би повече пътеки за различни данни (в последното не съм убеден, можеш да си провериш в Уикипедията лесно, а и за тези цели няма никакво значение). При цифровите връзки, каквито са DVI и HDMI няма влошаване или подобряване - има "работи" или "не работи".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #55

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?


    Такааа... След като мина периода в които имах малко повече време (около коледа и нова година), така и не взех телевизор, та сега пак съм на тази вълна... То колкото повече се задълбавам, толкова повече се обърквам....

    В крайна сметка реших със сигурност да мина 40" LED, но все още не мога да измисля начина за гледане на филми и интернет...

    В тази връзка, към нещата за които ще се ползва телевизора (към гледането на филми от външен носител/източник) ми се отвори още една потребност, която искам евентуално да си осигуря... става въпрос за Интернет, и по-конкретно да кажем мачове стриймвани онлайн (т.е. не ми трябва за facebook, chat, surfing и т.н.).

    И тук пак проблеми... в Технополис пича ми каза, че е трудно да се разчита на добра връзка и гладко гледане през WiFi (ако взема модел телевизор с такова). Т.е. остава кабел...

    Идеята ми беше с рутер и LAN кабел да постигна 2 ефекта:
    1.) вкарвам интернет в телевизора
    2.) през LAN да се вържа с PC-то за гледане на филми от там...

    Но пък излезе и друг проблем - от една страна се оказва, че почти няма модели под 1400-1500 лв., които да отварят свободно интернет страници (за да си заредя страница по избор с някой мач), а имат фиксирани апликейшънс, което не ми върши работа... От друга страна според него, 1080 HD филм ако тръгна да пускам по LAN ще ми сече (ако изобщо тръгне)... накратко, ако може да му се има доверие, варианта за интернет и филми през рутер и LAN да го отхвърля...

    Почнах пак да си мисля за варианта за гледане през HDMI кабел (но там се притеснявам от една страна проблема с дължината на кабела - ще ми трябва поне 10-12 м и не знам дали няма да се влоши сигнала и по-големия проблем - компа е в другата стая и ще трябва да гледам само "пасивно" филмите, т.е. няма да мога да спирам, паузвам, превъртам и т.н. от телевизора)....

    Май остава в крайна сметка външен Media player - въпреки, че не ми се занимава с второ устройство, второ дистанционно и евентуалните там проблеми, за които четох при някой модели...

    Та за гледане на Интернет (казвам гледане, защото както казах ще се ползва за мачове през Online stream), дали медия плеър би ми свършил работа - имам предвид, дали са с нормални браузъри да си заредя страница, или пак са ограничени като повечето телевизори с някакви фиксирани applications)... а за филмите ясно, че ще се разчита на USB към външния плеър (варианта с вграден HDD ми се струва скъпичък), освен ако през LAN не правят някаква по-добра връзка с PC-то спрямо телевизора (но не виждам от какво) ?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #56

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Доколкото се сещам от модели 2011 ,само Самсунг от Д6500 нагоре успяха да подкарат директно стриймове на ТВ.
    За гледане по DNLA няма да имаш проблеми /"консултантите" няма да ги коментирам/ .

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #57

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    iMediaShare ...чудна програмка за андроидните телефони , пуска DLNA съръвр на телефончето и дава линкове към поне 50 сайта като youtube от които може да се стриймва към ТВто ...през Wifi работи чудно !

  16. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #58

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    iMediaShare ...чудна програмка за андроидните телефони , пуска DLNA съръвр на телефончето и дава линкове към поне 50 сайта като youtube от които може да се стриймва към ТВто ...през Wifi работи чудно !
    Наистина чудесна само дето иска да си абонат на ш***ния ментел ;(

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #59

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Доколкото се сещам от модели 2011 ,само Самсунг от Д6500 нагоре успяха да подкарат директно стриймове на ТВ.
    За гледане по DNLA няма да имаш проблеми /"консултантите" няма да ги коментирам/ .
    За гледане по DLNA, можеш ли да уточниш какво имаш предвид: (1.) стриймване на онлайн видео или (2.) гледане на филми (включ. HD), ако съм вързал PC-то с LAN към телевизора ?

    Защото, като се замисля, те тези онлайн мачове обикновено не са с кой знае какво качество, респективно големина на трафика (по памет май в myp2p стриймваните мачове са максимум 600-800 kb/sec), но дали HD филм от няколко GB би вървял ОК по LAN кабела ?

    P.S. Предполагам, като говориш за DLNA, имаш предвид по LAN кабел, нали... по Wi-Fi предполагам за филм е изключено ?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #60

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Стриймване на онлайн видео без използване на комп. имах предвид /с филмите няма проблеми/ ,тъй като само браузъра на Самсунг поддържат флаш. Да ,с кабел е по-добрият вариант ,въпреки че аз съм възпроизвеждал без проблеми 1080р mkv по WI-FI (n) м/у BD плеъра и компютъра ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 19:27
  3. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 01:30
  4. Кой вариант от всичките да избера?
    От G_R_U във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-09, 10:43
  5. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе