Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Компютър за плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re:Компютър за плеър

    калкулатор или не, Atom 270 декодира 1080, без да се затрудни, само че куцото видео пречи на възпроизвеждането
    виж, с 720 се справя без проблеми...

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Re:Компютър за плеър


    Съгласен съм, че с този процесор не е задължително да има ускорение, но е за предпочитане.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #18

    Re:Компютър за плеър

    Е двуядрен атлон 5000+ да не може да "прекодира" едно видео
    В картата ти е проблема, вземи някоя и HDMI и си свиркай....
    Ако знаеш как на PIV на 2GHz с 512рам съм си гледал филми без проблем....

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #19

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    На твое място не бих избрал външен плеър, при наличието на компютър. Беше ми минала преди време тази идея, но се отказах. Няма плеър, който да ти предложи свободата на действие, която ти дава PC-то. Както те посъветва вече FearMe, вземи си една видео карта (с хардуерно ускорение) и се наслаждавай.
    Не съм съгласен, че хардуерния плеър е по-лошо решение от това да си правиш компютър за плеър. Най-голямото неудобство е по трудната поддръжка - трябва да си ИТ специалист нали и липсата на дистанционно направо може да те откаже... Самите HD плеъри също са си компютри но със дистанционно и фърмуер готов за употреба по предназначение.. Като недостатък е, че зависиш изцяло от съпорта на у-вото и неможеш сам да си го конфигурираш както компютъра но това не е болка за умиране след като добрите плеъри си имат добър съпорт.

    @sisqou има си плеъри и с вграден HDD както и само с USB
    Ето ти един без хард диск:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...A-FULL-HD-MINI

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #20

    Re:Компютър за плеър

    Хайде да не преувеличаваме, няма нищо сложно в подкарването на филм от компютър - това са несериозни приказки.
    Що се отнася до дистанционното: http://www.steltcomputers.com/e/dist...ol-p-1841.html Само включваш в USB-то и тръгва.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #21

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Хайде да не преувеличаваме, няма нищо сложно в подкарването на филм от компютър - това са несериозни приказки.
    Що се отнася до дистанционното: http://www.steltcomputers.com/e/dist...ol-p-1841.html Само включваш в USB-то и тръгва.
    За теб сигурно е така но помисли за хората които им е по трудно с уиндоса или там какъвто е ОС-а и със софтуера който им енеобходим за плейването... Аз също ползвах компютър но след като се обзаведох с плеъра си облекчих живота, особено от към постоянното обаждане на жена ми-как да си пуснела филм...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #22

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Хайде да не преувеличаваме, няма нищо сложно в подкарването на филм от компютър - това са несериозни приказки.
    За повечето тук на форума вероятно няма.
    За "нормалните" хора ситуацията е супер различна.
    Аз вкъщи и на още няколко роднински семейства съм "безплатен съпорт" и за какви проблеми го оказвам тоя съпорт бедна ти е фантазията ("имам проблем, пише ми нещо на компютъра?! не тръгва!!" "какво пише?!" "ами нещо "адобе алабала", "добре, натисни некст няколко пъти и ОК" - това за adobe flash player update).
    Shmi, ще те изтипосам теб ти да им обясняваш (напр. как се използва CTRL-C и CTRL-V - това е веднъж месечно)

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #23

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    За теб сигурно е така но помисли за хората които им е по трудно с уиндоса или там какъвто е ОС-а и със софтуера който им е необходим за плейването... Аз също ползвах компютър но след като се обзаведох с плеъра си облекчих живота, особено от към постоянното обаждане на жена ми-как да си пуснела филм...
    Затова държа жената настрана - на PC-то съм й отделил само 1 папка и никакви други привилегии, иначе досега да го е съсипала. Филми си гледа от най-смотаните RIP-ове на монитора и не капризничи за качество, размер на екрана и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    За повечето тук на форума вероятно няма.
    За "нормалните" хора ситуацията е супер различна.
    Аз вкъщи и на още няколко роднински семейства съм "безплатен съпорт" и за какви проблеми го оказвам тоя съпорт бедна ти е фантазията ("имам проблем, пише ми нещо на компютъра?! не тръгва!!" "какво пише?!" "ами нещо "адобе алабала", "добре, натисни некст няколко пъти и ОК" - това за adobe flash player update).
    Shmi, ще те изтипосам теб ти да им обясняваш (напр. как се използва CTRL-C и CTRL-V - това е веднъж месечно)
    Ааа, всеки да си носи кръста! Не искам да кажа нищо обидно, но както го описваш, ме съмнява, че ще се справят с външен плеър.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #24

    Re:Компютър за плеър

    Аз гласувам за видеокарта .Скептично съм настроен към външните хардуерни плеъри, може би защото не съм използвал такъв до сега, а има някой филми с вградени два или повече аудио потоци, както и субтитри и не знам дали има възможност от хардуерния плеър да се избира примерно БГ-аудио.Но определено варианта с видеокартата е по-евтиния.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Скептично съм настроен към външните хардуерни плеъри, може би защото не съм използвал такъв до сега, а има някой филми с вградени два или повече аудио потоци, както и субтитри и не знам дали има възможност от хардуерния плеър да се избира примерно БГ-аудио.
    Поразцъкай някой и после пак сподели дали си скептично настроен като свикнеш на лесното няма искаш компа
    Да имат си всичко, че и торент клиент в някои модели!

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Re:Компютър за плеър

    Не се карайте. Истината е че преърите са ПО-ЛЕСНИ за употреба, а компютрите ПО–ФУНКЦИОНАЛНИ. Ако плеъра работи и не ти прави проблем, супер. Oбаче ако в един момент не ти тръгне някои филм, някакви субтитри, може да ти побелее косата, да си скапаш устройството, или просто да кажеш няма да стане.
    При компютъра нещата се решават със смяна на плеъра, или добавяне на някои кодек...
    Между другото, по-голямата част от плеърите работят под линукс (специално оптимизиран за целта), със орязан хардуер тип-слаб процесор, видео с HDMI и 8 канална звукова карта...
    и един стърчащ САТА кабел вътре с идеята да включиш твърд диск в един момент.
    Та какво става ако на нормална машина(примерно като 2ядрения атлон по-горе) сложиш точно такава линукс дистрибуция. И му закачиш едно дистанционно, което както каза колегата се инсталира точно с включването му в USB...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #27

    Re:Компютър за плеър

    Дистанционно но не чак толкова функционално все пак. Всъщност може ли да изключиш и включиш компа с него?

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #28

    Re:Компютър за плеър

    Че той винаги си е включен. Иначе - не, плеърите победиха PC-то с един удар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Въпрос за MP3 плеър на компютър
    От blekota във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-13, 14:50
  3. 5.1 от компютър или 5.1 от плеър?
    От ivoru във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-11, 20:03
  4. Плеър срещу HTPC/компютър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-11, 12:42
  5. Blu-ray плеър или компютър като мултимедия?
    От niki69 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 26
    Последно: 15-07-09, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе