Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #16

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    триякса не е панацея и офсетовите чинии и си имат недостатъци. Предимството им пред параболата е че не натрупват сняг.

    предполагам визираш Н Н мотор за офсет. Та този мотор има повече недостатъци отколкото предимства. Още на втората година се разцентрова. Наскоро гледах промоция за 20 лв за преобразувател-устройство за въртене с линеен мотор на офсет. Самия мотор струва от 25 до 50 лв в зависимост от модела. Линейния мотор е по-издържлив и практически няма износване. Аз всичко на всичко за 15 год. съм сменил 2 мотора като предния след профилактика пак заработи. Смазката се бе втърдила от годините и след ново смазване си заработи нормално. В момента гледам 7 спътника като булсата и сатбг силата на сигнала ми е 100%
    И накрая големия екран си е голямо удоволствие !

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #17

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    А какво правим ако вече се ползва модул и карта за кабелната телевизия? Тв-то има само един слот!

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #18

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    То и аз съм със 140см парабола и мотор ,но с офсет ще е малко по-евтино и лесно, а и разполагането на 150-200см парабола не е лесно изпълнимо навсякъде. По добрия вариант е малко по-голям офсет и мултифийд за основните спътници . Иначе тръгне ли се по тоя път и спирка няма .

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    А какво правим ако вече се ползва модул и карта за кабелната телевизия? Тв-то има само един слот!
    Тогава разбираш ,че всъщност вградения в тв тунер е само за основни нужди и купуваш истински сат. тунер.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #19

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Има си превключване : сат тунер и аналог и цифров кабел. Отделно на HDMI входа могат да се включат и други източници. Телевизора ми подържа и 3д и е по добрe в 3д от неговия си тунер, отколкото от външния ми сат тунер -golden media 990HD pvrspark LX.и кабела ми е версия 1.4
    Та сат приемника ми работи на фул ХД след последни актуализации на редове 25, 50 60 I и P. Отделно работи и с карти конакс- сат бг и булсатком! Прословутия булкрипт, новата кодировка се отваря и чете без проблем. До тук на спарк, отделно при превключване работи и на енигма 2. Линукса си е линукс!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #20

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Само да вметна, че тия вградените сателитни тунери май не поддържат мотор, така, че ще трябва милтифийд (няколко конвертора/чинии) и дайсек ключ.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #21

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Поддържат си мотор ,но някои от другите "екстри" ги няма , а и като добавиш смотания софт /редактиране ,търсене и т.н./ - по-скоро са за удобство ако си абонат на сат. провайдър /и той предлага съответния модул и карта/ да работиш с едно дистанционно и без допълнителни СТБ и кабели.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #22

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    E, как да ги няма другите екстри бе? Всички екстри си ги има и каналите се редактират на компа и връщат обратно.Отделно има и фаворитни групи като могат да се закл/чват по избор.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #23

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    И кое е това нещо което няма да го видя на 40 - 46' , че трябва да опъвам чаршафа в хола?
    На 32", 37" и донякъде 40" няма да забележиш разликата между резолюция 1920х1080 и 1366х768

    На 50" телевизор няма да забележиш разликата между сигнал 1080p и 720p

    Трябва ти 77" телевизор за да видиш разликата с 1080p.

    http://reviews.cnet.com/8301-33199_7...?tag=cnetRiver
    1 фут = 30,48 сантиметра
    10 фута = 3,48 метра

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #24

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    E, как да ги няма другите екстри бе? Всички екстри си ги има и каналите се редактират на компа и връщат обратно.Отделно има и фаворитни групи като могат да се закл/чват по избор.
    За "концерти" и "ключета" май не се сещам в някой вграден в тв. сат. тунер . В LM6 серия на LG нещо не става ваденето на листа /не че имам много време да пробвам ,ама .../ и няма изтриване на канал , а за опции за търсене изобщо няма смисъл да говорим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-17, 21:45
  2. Продавам ТВ Samsun UE-40f5070 - сателитен тунер
    От icemans във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-14, 21:08
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-08-12, 23:06
  4. Продавам сателитен тунер ,компютър и монитор
    От kravi4ka във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-11, 08:19
  5. Въпрос за сателитен приемник?
    От Stinky във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-09, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе