Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 21 от 106 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #301

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от procar Виж публикацията
    Само да уточня че Samsung UE-40ES6900 се продава в Бг.цена 2000 лв.ES7000 е на същата цена.
    те го продават но дали го имат с точност!!!!Аз когато си купувах началото на миналото лято ес6800 пак предлагаха 6900 на същата цена но не намериха такъв в нито един магазин когато поисках да си взема 6900.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #302

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Вземаш една флашка с качен филм и футболен мач/ предполагам има и мъжко тяло, което ще ползва тв:rolleyes:/ и сравняваш набелязаните модели, като всички ги слагаш на режим на картината "Кино"...
    Момчета, по каква причина в масовия случай препоръчвате пробите да се извършват в режим "Кино", след като при повечето от марките той видимо (и не само по мое мнение) съвсем не е оптималният като картина? Все нещо имате предвид, любопитно ми е какво точно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #303

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    при режим "кино" и "топла" температура картината на мойте филипси е с най-големи възможности за макс настройка. в този режим е оптималния вариант за вярност на цвета, най-ниско ниво на черното и най-високи стойности на контраст и яркост. детайлноста на картината е фантастична.

    p.s.
    Mного е важно да изключиш абсолютно всички "екстри" за подобряване на картината за да получиш истинската картина. да, пълен отврат е да дадеш куп пари за неща, които не трябва да ползваш.
    Този пост е редактиран от soon; 12-03-13 в 12:40.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #304

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от l1892 Виж публикацията
    момчета, по каква причина в масовия случай препоръчвате пробите да се извършват в режим "кино", след като при повечето от марките той видимо (и не само по мое мнение) съвсем не е оптималният като картина? все нещо имате предвид, любопитно ми е какво точно.
    1. Този режим го има масово при почти всички модели и марки. Предназначен е за гледане на тъмно.
    2. В този режим имаш най-добрата възможна картина
    - правилни цветови настройки
    - детаилност в тъмните сцени
    - автоматично се изключват разните му там "подобрители" на картината.
    При другите режими на картината имаш
    - изкривени цветове
    - загуба на детайли в тъмните и светлите области на картината.
    3. Единственият по-добър от него режим е THX (в плазмите на Панасоник zt, vt, gt)

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #305

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Ами с аз съм с Филипс (6606) и картината в режим "Кино" е възможно най-лошата от готовите възможни в менюто - доста бледа, със слаби цветове и контраст, всички останали са далеч по-добри.
    Това, разбира се, е въпрос на индивидуални предпочитания, та за това и съм си я направил "по свой образ и подобие", като изборът ми е доста близък до режим "Стандарт". Да, и "подобрителите" са включени, изключая True Motion, защото свят ми се завива ако гледам с него динамични кадри. Цифровата ефирна се вижда прилично, но далеч по-добре отколкото при съседи с други марки. За HD каналите нямам забележки, а за файлове 1080р да не говорим.
    Затова и попитах по каква причина се препоръчва режим "кино", защото за мен той е неприемлив като вариант.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #306

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от l1892 Виж публикацията
    ами с аз съм с филипс (6606) и картината в режим "кино" е възможно най-лошата от готовите възможни в менюто - доста бледа, със слаби цветове и контраст, всички останали са далеч по-добри.
    Този Филипс мисля, че беше с VA матрица, така че е добре да е на режим Кино, за да изкараш по-правилни цветове. Не спред мен, а според приетите стандарти за калибрация. Режим Стандарт можеш да си го позволиш, при плазмите и донякъде, при тв с IPS матрица, но там пък черното е още по-зле. Но все пак, никой не те спира да си гледаш тв, както ти е кеф. Примерно, много хора го гледат на Динамичен режим...
    Просто режим Кино е най-лесната отправна точка за обстойна настройка, затова се препоръчва. Разбира се има и Потрбителски режим, за да направиш професионална калибрация и пак отиваш към Кино:rolleyes:

    Ако ви се чете, ето един прекрасен материал по въпроса: Калибриране на телевизори - защо и как.
    Този пост е редактиран от pilot; 12-03-13 в 15:40.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #307

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Е, разбира се, че аз ще продължа да си го гледам така, както намирам за най-добре (помещението е винаги повече или по-малко осветено), но просто ми бе любопитно защо все тоя режим се препоръчва, та затова и попитах.
    Благодаря за информацията.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #308

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    При мен режимите КИНО и ТОПЛО правят чудеса. Нямаш си представа за какво перфектно качество в SD-HD става дума за Philips Seria 7 и Seria 9.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #309

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Аз не споря, soon, само споделям, че режим "Кино" е твърде далеч от възприятията ми, а и на домочадието...
    И само да допълня към предишния си коментар по повод линка на pilot по повoд калибрирането - чел съм материала, при това повече от веднъж, и не само него. Дори с един приятел миналата година се пробвахме да калибрираме неговия телевизор Sony, но резултатът бе крайно незадоволителен, защото едно е да се гледа видео с максимална резолюция, а съвсем друго е при обикновената "редова" цифрова локална кабеларка. Постигнат отличен резултат при даден тип видео на практика се оказва неприложим при друг. А бе, каша някаква се получава, нормално е при нашите доставчици.
    Благодаря за вниманието .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #310

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Понеже чета, че темата е интересна Пак казвам, че режим Кино е отправна точка, за да е по-лесно на хората, които искат да гледат що годе правилна картина и не могат или не им се занимава да настройват тв.
    Естествено, че за светла стая трябва да се бутнат подсветката или яркостта, но не и на ниво Динамик, Стандарт и прочие. За спорт също се иска лека намеса в яркост, острота, херци и т.н., но за правилна картина, отклонението пак не е толкова голямо. Затова си има потребителски режими, за да настройш и сменяш спрямо гледания материал дали в СД или ХД и осветеност, без да е нужно постояно да ръчкаш...

    П.С. Иначе съм съгласен за нашите кабеларки, макар и да има със свестен сигнал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #311

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Привет, след много четене и информиране и след вещите съвети на hristoslav2 в събота се сдобих с LG 32LS5600-ZC сглобен в Полша. Първоначалните впечатления са , че телевизора се държи стабилно, с добро цветопредаване(имайки предвид, че базата ми за сравнение е 29" CRT ) , вградения плеър се справя чудесно с .mkv файлове със субтитри кодирано съответно в UTF-8. Вързах го към компютъра през един преходник DVI-HDMI с един кабел и един отделен за аудиото и се държи просто чудесно. Тази вечер ще го вържа през LAN-a да тествам DLNA мрежата(така и така я има) и ще споделя впечатления.
    *****************************************************************************************
    Тъй..... с едно кабелче и Домашньй Медиа Сервер подкарах и DLNA-то.
    Незнайно защо автоматично разпозна телевизора като DLNA Device (версия 1.5, 16:9, 720x406) това доведе до ефекта, че не сканира на пълен екран и плейва 4:3 , а като сетна Original свива картината в малко квадратче в центъра на екрана.
    (файла е 720*480/29fps) още по-странното е, че при параметри 640*360/23fps си го дава нормално разпънато.

    @hristoslav2 , е ли е въможно да избера какъвто и да е вариант но 1920:1080 и ще помогне ли това по някакъв начин или няма смисъл от подобна манипулация?

    Иначе DLNA интерфейса на телевизора е приятен, езика на субтитрите си ги настроих от екранно меню през Q.View и цъках докато стигна до Cyrilic , тествах няколко файла и на единия, про все, че субовете си бяха в папката и и с идентично на видеофайла име въобще не излезнаха, а в екранното меню функцията субтитри беше неактивна (в srt формат си бяха).
    Обобщено, имайки предвид ,че последните 10 години съм гледал CRT , направо се родих и си плакна очичките особенно с HD каналите(честно казано от българските канали разлика м/у цифровия и "HD" сигнала не улових особенно) , но за сметка на това ESP HD ; Travel HD наистина мога да с ръка на сърцето да кажа, че са FHD.
    Разпънах си десктопа към телевизора, оставих си монитора 22" CRT Flat Mitshubishi Diamondtron 1600*1200*100Hz да ми е primary а телевизора да си остане с FHD резолюцията и с Kmplayer си пускам филмите.
    Пробвах и да ползвам телевизора като монитор при 1920*1080 , в началото кефи но скоро уморява очите, и се отказах в един момент.

    Още веднъж адмирации към @hristoslav2 за мненията и съветите към потребителите, на чиято база направих крайния избор.


    Успехи на всички и поздравления за разкошния форум!
    Този пост е редактиран от korween; 12-03-13 в 21:08.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #312

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    ...направо се родих и си плакна очичките особенно с HD каналите(честно казано от българските канали разлика м/у цифровия и "HD" сигнала не улових особенно) , но за сметка на това ESP HD ; Travel HD наистина мога да с ръка на сърцето да кажа, че са FHD...
    Първо - да ти е честит, със здраве да го ползвате!
    Второ - аз неслучайно акцентирах върху темата с режимите на гледане. За филмите е ясно, там няма какво да се коментира - в пряка зависимост са от източника, който сам си избира зрителят.
    Проблемите са "телевизионни" - bTV HD, да речем, е несравнимо по-качествен канал от обикновения цифров bTV (съпоставката е лесна и ненужна), но е безкрайно далеч назад от HD каналите на Eurosport и/или на образователните канали, при последните картината е трепач. А най-качествената телевизия, гледана на домашния Филипс е "ловената" през неговия интернет NBS Super Channel (и станалите от NetTV) - толкова висококачествен тв сигнал у нас няма кой да ми предостави. Та проби на режимите правих и на този канал, картината е безукорна. И се налага да се търси оптимален режим на гледане, а не да скачам като калинка от режим на режим при всяка смяна на канал.
    Приключвам с тия режими, че май поомръзнах вече на аудиторията.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #313

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте преди 2 години с неоценимата помощ на LanceLink, hristoslav и civica се сдобих Самсунг 46C550
    Сега дойде момент за нова покупка, този път за родителите ми и отново имам нужда от малко експертно мнение...
    - не ме вълнуват нито Интернет, нито 3Д, нито фейсбук, скайпове и прочие щуротии...
    - размер 42-46 инча
    - ЛЦД
    - да разполага с ДЛНА свързаност
    - бюджет около 1500-1600лв
    За момента съм се спрял на 2 модела, като съм отворен и за всякакви други предложения:
    SAMSUNG UE-46EH5450, UE-46EH5300.

    ПС: когато взимах C550-ката, самсунг правеха онези мизерии с матриците, все още ли ги правят тези щуротии - демек ще се налага ли пак да търся подходящата матрица...?!
    И още един въпрос сега ли бихте ме посъветвали да взема ТВ или да изчакам малко за новите модели?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #314

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Правят ги, ама те и други се понаучиха от тях:rolleyes: Новите модели почнаха да излизат постепенно, така че изчакай малко за отзиви и ревюта, може пък да има приятни изненади
    Този пост е редактиран от pilot; 13-03-13 в 01:16.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #315

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Привет на всички във форума! Прочетох много от въпросите и отговорите във форума и бих искал да изкажа благодарност на всички участници за въпросите и на hristoslav2 за навременните му и компетентни отговори, както тези на колегите му. Те ми помогнаха да разбера колко много още не знам. Реших да си купя телевизор, но след прочитането на темата и разясненията по отделните аспекти на проблема, мъглата стана още по-гъста . Е, написах си урока и сега ще го издекламирам :-)
    1. Да е LCD (тук май разбирам LED) - стаята е много осветена (трапезария/всекидневна)
    2. Не е задължително да е смарт - смятам да използвам Android mini PC
    3. Разстояние на гледане между 2 и 4 метра
    4. Не е задължително да е 3D
    5. Мисля че DLNA и PVR няма как да ги заместя и вероятно ще е добре да присъстват...?
    6. Ъгъли на гледане 0-45 градуса спрямо централната ос
    7. Максималната широчина на телевизора която мога да поместя е до 1350mm

    8. Марка – единствено Филипс ме притеснява – отказват се от бъдещо производство, евентуално и поддръжка
    9. Дизайн – тънкият корпус и кант определено изглеждат добре, но не са определящи
    10. Ще се гледа кабелен/сателитен оператор (още не зная кой – и там трябва да попрочета – живея във Варна, кв. Виница и не знам кой е най-подходящия оператор), като резервен вариант мисля да закупя една стайна антена за ефирна телевизия, дали пасивна или активна не знам
    11. Отвреме – навреме ще има връзка с компютър, предполагам че порта трябва да е HDMI – ще се ползва като монитор
    12. Максимална цена (ама съвсем максимална!) - 2000лв, препоръчителна – 1800лв, все пак има и аксесоари...
    13. Магазин – не знам, който препоръчате, предполагам че ще е някое от технотата
    14. Да не е премиерен клас, а нещо от средния
    15. Стана много дълго, кой ще го чете, привършвам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 106 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе