Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 22 от 106 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #316

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте! Предварително се извинявам, че Ви занимавам с такива глупости, но
    имам нужда от помощ, тъй като съм пълен профан относно техниката
    Преди три дни си закупих телевизор Samsung PS-51E490 (след дълги хвалби от страна на продавачите), но като се прибрах нито хард диска ми разпознаваше нито четеше каквито и да било субтитри, а уж настройките са му направени А по принцип за това и го взех да гледам филми без да връзвам компютри и един милион други кабели. Та въпроса ми е това на какво се дължи на проблем със самия ТВ или просто съм се набутала?
    Благодаря Ви предварително! Много ще съм щастлива ако някой ми помогне
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-03-13 в 16:03.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #317

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    препоръчайте ми телевизор 32".не съм решил още дали да е 3d или просто led(ценово 600-750).разглеждам ги всички и не знам на коя марка да се спра понеже никога не съм се интересувал от не 3d tv. благодаря предварително

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #318

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от l1892 Виж публикацията
    дори с един приятел миналата година се пробвахме да калибрираме неговия телевизор sony, но резултатът бе крайно незадоволителен, защото едно е да се гледа видео с максимална резолюция, а съвсем друго е при обикновената "редова" цифрова локална кабеларка. постигнат отличен резултат при даден тип видео на практика се оказва неприложим при друг. а бе, каша някаква се получава, нормално е при нашите доставчици.
    благодаря за вниманието .
    Калибрацията се прави на определен вход за определен сигнал !
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%80%D0%B8.html
    Да калибрираш телевизора за гледане на телевизия е безсмислено - всяка телевизия /и предаване/ е със собствени настройки в апаратната. Техническият им персонал е крайно неграмотен или ги е страх, да се опълчат на разните му режисъори и продуценти...Всеки ден гледам гафовете им. Например по бнт1 Събота сутрин имаше предаване от студио, където бяха инсталирани 2 led екрана, които даваха студена светлина, въпреки че според изискванията осветлението в студиото трябва да е с постоянна цветова температура от 6500 келвина. Led екраните /или домашното led осветление/ излъчват светлина с температура между 4000 и 4500 келвина. Ефекта е изкривяване на цветовете - обезцветяване на човешките лица, сини контури на обектите и т.н.



    Днес гледах в Техномаркет новите Тошиби 32W1333G / 32D1333G - на етикета отзад си пише че са произведени в Турция - тоест от Вестел. Не ми го пуснаха да го видя как се представя, а и не се натисках...
    Менюто на новите Филипси от 2-ра серия 2013 година - PFL2908 е същото като на NEO, Finlux, Hitachi - тоест пак е произведен от Вестел

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    @hristoslav2 , е ли е въможно да избера какъвто и да е вариант но 1920:1080 и ще помогне ли това по някакъв начин или няма смисъл от подобна манипулация?
    Преди 2 години се опитах да си настроя ДМС, но се отказах на 3-тият ден - PC-то забиваше.
    Поиграй си с настройките за резолюция в сървъра.

    Цитат Първоначално публикувано от mike10 Виж публикацията
    Привет на всички във форума! Прочетох много от въпросите и отговорите във форума и бих искал да изкажа благодарност на всички участници за въпросите и на hristoslav2 за навременните му и компетентни отговори, както тези на колегите му. Те ми помогнаха да разбера колко много още не знам. Реших да си купя телевизор, но след прочитането на темата и разясненията по отделните аспекти на проблема, мъглата стана още по-гъста . Е, написах си урока и сега ще го издекламирам :-)
    1. Да е LCD (тук май разбирам LED) - стаята е много осветена (трапезария/всекидневна)
    2. Не е задължително да е смарт - смятам да използвам Android mini PC
    3. Разстояние на гледане между 2 и 4 метра
    4. Не е задължително да е 3D
    5. Мисля че DLNA и PVR няма как да ги заместя и вероятно ще е добре да присъстват...?
    6. Ъгъли на гледане 0-45 градуса спрямо централната ос
    7. Максималната широчина на телевизора която мога да поместя е до 1350mm

    8. Марка – единствено Филипс ме притеснява – отказват се от бъдещо производство, евентуално и поддръжка
    9. Дизайн – тънкият корпус и кант определено изглеждат добре, но не са определящи
    10. Ще се гледа кабелен/сателитен оператор (още не зная кой – и там трябва да попрочета – живея във Варна, кв. Виница и не знам кой е най-подходящия оператор), като резервен вариант мисля да закупя една стайна антена за ефирна телевизия, дали пасивна или активна не знам
    11. Отвреме – навреме ще има връзка с компютър, предполагам че порта трябва да е HDMI – ще се ползва като монитор
    12. Максимална цена (ама съвсем максимална!) - 2000лв, препоръчителна – 1800лв, все пак има и аксесоари...
    13. Магазин – не знам, който препоръчате, предполагам че ще е някое от технотата
    14. Да не е премиерен клас, а нещо от средния
    15. Стана много дълго, кой ще го чете, привършвам
    Привет
    3. Между 42 и 50"
    7. За размера - вземи си рулетка в магазина или отиди на официалните сайтове. Там в спесификациите са изписани размерите на модела.
    8. Филипс не спират производството. Продадоха правата си на TPvision
    10. Може би м-сат

    Ето ти няколко предложения
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-46es5500
    http://www.technomarket.bg/products/...03/lg-47lm620s
    http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-l42et50e

    цената е заедно с очилата
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-46f6400

    Цитат Първоначално публикувано от dreamer1111 Виж публикацията
    Здравейте! Предварително се извинявам, че Ви занимавам с такива глупости, но
    имам нужда от помощ, тъй като съм пълен профан относно техниката
    Преди три дни си закупих телевизор Samsung PS-51E490 (след дълги хвалби от страна на продавачите), но като се прибрах нито хард диска ми разпознаваше нито четеше каквито и да било субтитри, а уж настройките са му направени А по принцип за това и го взех да гледам филми без да връзвам компютри и един милион други кабели. Та въпроса ми е това на какво се дължи на проблем със самия ТВ или просто съм се набутала?
    Благодаря Ви предварително! Много ще съм щастлива ако някой ми помогне
    Интересно..Върни му заводските настройки в менюто и после го сложи на режим HOME /у дома/, пусни го да си сканира и запомни тв програмите , а след това пробвай дали работи с хард диска.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-03-13 в 12:52.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    70
    #319

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    Незнайно защо автоматично разпозна телевизора като DLNA Device (версия 1.5, 16:9, 720x406) това доведе до ефекта, че не сканира на пълен екран и плейва 4:3 , а като сетна Original свива картината в малко квадратче в центъра на екрана.
    (файла е 720*480/29fps) още по-странното е, че при параметри 640*360/23fps си го дава нормално разпънато.
    В "Настройки-Транскодер-Кодеки,кадр" маркирай "Если оригиналны больше" или "Всегда"

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #320

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...Да калибрираш телевизора за гледане на телевизия е безсмислено - всяка телевизия /и предаване/ е със собствени настройки в апаратната...
    Да, убедихме се в това, но в масовия случай уредът служи най-вече точно за телевизия. Та на практика остава само личният избор на настройки на картината.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #321

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте приятели ! Търся си 32" - 40" LED TV, който ще се ползва във всекидневната за гледане на телевизия (Булсатком) и много рядко филми от USB. Единственото ми изискване е Full HD да е. Бюджетът е до 700 лв. Смарт ТВ, интернет и прочие са опция само, ако се побират в бюджета ! Засега съм се спрял на LG 32LS5600 и Toshiba 32RL933G или Phillips 32PFL3517H Приемам всякакви предложения и критики !

    P.S. Предложенията трябва да са от Техномаркет, защото от там имам ваучер за отстъпка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #322

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от TiriT Виж публикацията
    Здравейте приятели ! Търся си 32" - 40" LED TV, който ще се ползва във всекидневната за гледане на телевизия (Булсатком) и много рядко филми от USB. Единственото ми изискване е Full HD да е. Бюджетът е до 700 лв. Смарт ТВ, интернет и прочие са опция само, ако се побират в бюджета ! Засега съм се спрял на LG 32LS5600 и Toshiba 32RL933G или Phillips 32PFL3517H Приемам всякакви предложения и критики !

    P.S. Предложенията трябва да са от Техномаркет, защото от там имам ваучер за отстъпка.
    Привет, като нов собственик на LG 32LS5600 мога да ти препоръчам този модел.И аз бях разтроен м/у тези трима производители , но по съвет на hristoslav2 изключих Филипс от класацията , а за Тошибите ако прочетеш пак тук във форума ще размислиш и за тях. В крайна сметка за целите които искаш да го ползваш е повече от добър.Ако държиш на SmartTV и интернет винаги може да се сдобиеш с една Андроид бисквитка и да ги добавиш тези функции.Лично аз до момента (около една седмица) не мога да му се нагледам, а вградения плеър чете и "вестници" ако му ги поднесеш в подходящ формат и настройка. Успех!!!

  10. 357
    357 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    24
    #323

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от TiriT Виж публикацията
    Здравейте приятели ! Търся си 32" - 40" LED TV, който ще се ползва във всекидневната за гледане на телевизия (Булсатком) и много рядко филми от USB. Единственото ми изискване е Full HD да е. Бюджетът е до 700 лв. Смарт ТВ, интернет и прочие са опция само, ако се побират в бюджета ! Засега съм се спрял на LG 32LS5600 и Toshiba 32RL933G или Phillips 32PFL3517H Приемам всякакви предложения и критики !

    P.S. Предложенията трябва да са от Техномаркет, защото от там имам ваучер за отстъпка.
    изчакай да видим в понеделник (18 март) какво този път ще излезе на промоция в ТМаркет

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #324

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Привет! Вчера се разходихме със съпругата ми до Технополис, разглеждахме сред тях Samsung UE-46EH5000, който някой във форума бе препоръчал в предните постове. Определено не ни хареса, много насича движенията на обектите при рязко преместване. По някое време съпругата ми рече: Аз вече си имам фаворит. Я да го видим, казвам. Ето го. Гледам: Panasonic, добра картина няма забележими артефакти при резки движения, добро цветопредаване. Прочитам табелката и се засмивам: FULL HD PLAZMA PANASONIC TX-P42GT50E. Обяснявам ѝ че не е за нас, при нашите условия на гледане и експлоатация, но вече имам едно наум. Виждам едно LG 47LM669E. Образа ми допада, но да видим какво ще каже началника :-) още повече че показа добър усет за картината. Не ѝ допадна особено. Появи се един от консултантите, помолихме го малко да намали яркостта и да пипне цветопредаването. Ситуацията значително се подобри и бяхме склонни да го приемем като евентуален кандидат. Привечер прочетох препоръките на hristoslav2 и днес отидохме до Техномаркет. От препоръчаните разгледахме Panasonic TX-L47ET50E, но неотзивчивостта на един от повиканите консултанти не ни позволи да видим първоначално възможностите на телевизора. След това с правилния консултант можахме да установим какво може. Аз, като по – некритичен го намерих за приемлив, но мнението на половинката отново се размина с моето. Все пак, наистина се забелязваше насичане и когато се намали яркостта, падаше контраста на заден фон. Потърсихме Samsung UE46F6400, но никъде не го открихме. Оказа се че е съвсем нов (според консултанта с логото на Samsung на ризата) и се наложи да провери в компютъра има ли аджеба, такъв телевизор в склада и след малко го докараха. Разопаковаха го, пуснаха го и шефа пак отсече: на става. Е, след настройка определено изглеждаше доста по-добре. Поисках да пуснат ефирна, но отговора беше: тук цялата сграда е от метал, няма как да получим качествен сигнал. Помолих да пуснат сигнал от кабелната, естествено всички бяха HD канали, но се виждаше загубата на качество къде заради коаксиала и сплитерите, къде от кръщавания сигнал на кабеларката (M-SAT)... Интересно, какъв ли сигнал докарват същите във Виница? Абстрахирахме се от сигнала и се съсредоточихме върху картината: на едно ниво с LG 47LM669E (според нас). И още, правихме, струвахме, но не можахме да харесаме картината докато не се отдалечихме на около 4 (или 5) метра от телевизора. Това определено не беше добре, както бях споменал, телевизора ще се гледа от 2-4 метра. И този отпадна. Зяпаме насам-натам и погледа ни попада на Panasonic TX-L47WT50E цената много над тази което мислех първоначално, но картината говореше сама за себе си. Преместиха го на маса с достъп до кабелна. Нямаше нужда от настройки??? Плавни, непрекъснати движения без да се получават ореоли, плътни образи без крещящи цветове. И можеше да се гледа отблизо... Толкова засега. Ден-два размисъл, после ще видим.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #325

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от 357 Виж публикацията
    изчакай да видим в понеделник (18 март) какво този път ще излезе на промоция в ТМаркет
    Та така, излезе новия каталог. Единственото ново изгодно предложение е SAMSUNG UE-32EH5000 за 659 лв. Та сега се чудя този Самсунг или LG 32LS5600 (700 лв.) и евентуално допълнителни 140 лв. биха ли били оправдани за същия Samsung, като по-горе, но 40 инча (800 лв.) ? Най-много ми се искаше LG 37LS5600, но в Техномаркет го държат 1000 лв... Та очаквам препоръки и критики какво е най-добре да избера !

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #326

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от mike10 Виж публикацията
    Привет! Вчера се разходихме със съпругата ми до Технополис,
    По някое време съпругата ми рече: Аз вече си имам фаворит. Я да го видим, казвам. Ето го. Гледам: Panasonic, добра картина няма забележими артефакти при резки движения, добро цветопредаване. Прочитам табелката и се засмивам: FULL HD PLAZMA PANASONIC TX-P42GT50E. Обяснявам ѝ че не е за нас, при нашите условия на гледане и експлоатация, но вече имам едно наум. Зяпаме насам-натам и погледа ни попада на Panasonic TX-L47WT50E цената много над тази което мислех първоначално, но картината говореше сама за себе си. Преместиха го на маса с достъп до кабелна. Нямаше нужда от настройки??? Плавни, непрекъснати движения без да се получават ореоли, плътни образи без крещящи цветове. И можеше да се гледа отблизо... Толкова засега. Ден-два размисъл, после ще видим.
    Определено жена ти има набито око и разбира от картина...поздрави я от мен Може би с малко разяснения от твоя/моя страна и малко четене от нейна, плазмата ще си пасне на място у дома ви.

    Цитат Първоначално публикувано от TiriT Виж публикацията
    Та така, излезе новия каталог. Единственото ново изгодно предложение е SAMSUNG UE-32EH5000 за 659 лв. Та сега се чудя този Самсунг или LG 32LS5600 (700 лв.) и евентуално допълнителни 140 лв. биха ли били оправдани за същия Samsung, като по-горе, но 40 инча (800 лв.) ? Най-много ми се искаше LG 37LS5600, но в Техномаркет го държат 1000 лв... Та очаквам препоръки и критики какво е най-добре да избера !
    Самсунг или LG - в ниският клас модели , както казва народът са един дол дренки...
    Но както е казал Мечо Пух - "Колкото повече - толкова повече"
    Samsung UE-40EH5000
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-40eh5020
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...UE40EH5000WXBT
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-13 в 14:51.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #327

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Благодаря за съвета hristoslav2, но преди малко мерих и се каза, че секцията е 90 см широка, а телевизора е 93 см. широк, та се връщаме на по-малкия вариант 32-37". LG 32LS5600 в Техномаркет е 700 лв. и ми казаха, че ще проверят дали имат не мостра, тъй като не са сигурни, а в EMAG.bg го видях същия за 600 лв. и ми казаха 100%, че е неотварян и със гаранция .Та се чудя случайно да не взема да си вкарам автогол с тези онлайн магазини или е по-добре на живо да търся ? Също така Samsung-a видях, че няма Wireless DLNA, а LG-то има, та затова накланям на LG. Добра ли ми е посоката на мислене ? :D

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #328

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от TiriT Виж публикацията
    Благодаря за съвета hristoslav2, но преди малко мерих и се каза, че секцията е 90 см широка, а телевизора е 93 см. широк, та се връщаме на по-малкия вариант 32-37". LG 32LS5600 в Техномаркет е 700 лв. и ми казаха, че ще проверят дали имат не мостра, тъй като не са сигурни, а в EMAG.bg го видях същия за 600 лв. и ми казаха 100%, че е неотварян и със гаранция .Та се чудя случайно да не взема да си вкарам автогол с тези онлайн магазини или е по-добре на живо да търся ? Също така Samsung-a видях, че няма Wireless DLNA, а LG-то има, та затова накланям на LG. Добра ли ми е посоката на мислене ? :D
    Хмм....посоката на мислене заедно с триона и инструментите я насочи към секцията:rolleyes: Само след месец тези 37" ще ти омалеят и ще поискаш да си вземеш по-голям телевизор.
    В краен случай, ако не си на ти с ремонтите - си вземи LS5600 за онези 600 лева.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #329

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте!
    Много ви моля мнения за тези трите модела ,като стаята е светла и разстоянието за гледане е около 2.80-3 м.
    Интересува ме кой от трите е по-добър като картина ,тъй като предимно ще се гледа телевизия по кабелна и съответно
    дали 55" ще е много голям за това разстояние.И все пак ако можете да ги наредите по качество ще съм ви много благодарен!
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-L47WT50E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-L50ET60E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-L55DT50E

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #330

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Определено жена ти има набито око и разбира от картина...поздрави я от мен Може би с малко разяснения от твоя/моя страна и малко четене от нейна, плазмата ще си пасне на място у дома ви.
    Благодаря ти hristoslav2! Навремето като се жених си отварях очите . Въпреки че за избор на телевизори не ме бива . Добре, но ако е плазма, няма ли да има проблем ако стаята е осветена, както и при свързване към компютър. В днешно време това е повече от желателно (големия монитор си е голям монитор - OrCAD и AUTOCAD-а сигурно ще са супер, пък и един офис да отвориш...)
    Точки 12 и 14 просто отпадат, то се видя. В края на краищата телевизор не се купува всеки ден, нека избора да е правилен.
    В такъв случай към кои модели да се насочим?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 106 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе