Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 88 от 106 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    64
    #1306

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Бих искал тези от вас във форума, които са запознати с качествата ва тези два модела телевизори, да изкажат мненията си. Става въпрос за Sony KDL-HX850 и Philips PFL8007K. Абстрахирайки се от размери и цена, кой от тях има по-добра картина. Зная, че и двата са високи серии и че единия е миналогодишен модел, но ако критерия е качествена, балансирана, дълбока и по-реална картина, кой да избера?
    P.S Има ли разлика между Sony KDL-HX850 и Sony KDL-HX853?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1307

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    И двата са модели от 2012 . Това за размера , няма как да се абстрахираме ! Все едно сравняваш автомобили - все кола , ама едното Бентли , а другото ....
    Сравняват се конкретни модели .

    P.S Има ли разлика между Sony KDL-HX850 и Sony KDL-HX853 ?
    http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1336720019
    Този пост е редактиран от logic; 27-09-13 в 15:42.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #1308

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здр колеги спрял съм се на този модел http://www.technopolis.bg/b2c/details/14483/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET60E-3D-LED (1179 лв) главно ще се ползва за:
    -филми,мачове и ще се свързва с PC с HDMI кабел за игри и филми може и 3D филми
    -бюджет до 1200 лв макс
    -какво ви е мнението за този модел ако може ми предложете нещо по добро за същите пари

    въпросът ми е защо този модел е по-скъп http://www.technopolis.bg/b2c/details/14486/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42E6EW-LED (1399 лв) при положение че ми се вижда с доста по-малко екстри без 3D,100 hz e без слот карта
    Не разбирам много от ТВ ,но на пръв поглед ми се вижда по-скъпо за по-малко.Просто питам от интерес
    Мерси предварително.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #1309

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Deniz Veizov Виж публикацията
    въпросът ми е защо този модел е по-скъп http://www.technopolis.bg/b2c/details/14486/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42E6EW-LED (1399 лв) при положение че ми се вижда с доста по-малко екстри без 3D,100 hz e без слот карта
    Не разбирам много от ТВ ,но на пръв поглед ми се вижда по-скъпо за по-малко.Просто питам от интерес
    Мерси предварително.
    Може да е внесен по-рано на по-висока цена...но може би и защото е с бял корпус :rolleyes: , а нали знаеш че жените държат на цветове и дизайн за да е в синхрон с интериора на стаята...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1310

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от blueleon99 Виж публикацията
    Серията аз съм я дръпнал на английски. става въпрос за 3та серия от 10ти сезон.

    Лошото е, че май ще трябва да избера между http://www.technopolis.bg/b2c/detail...47FT60E-3D-LED и
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...47DT50E-3D-LED а те са над парите, които ми се дават.

    DT серията май е най-добра?

    И по-лошото е, че не вярвам http://www.technopolis.bg/b2c/detail...FL5008K-3D-LED и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...46F6400-3D-LED да са реална алтернатива.

    До колкото проучих хубавите телевизори май са над 2500 за 47 инча.
    Аз съм за F6400/6500/6710 или FT60 - 50ЕТ60 го гледах преди 2-3 седмици по-подробно и не останах много очарован .
    Между другото за всички LCD-та Панасоник режим "динамик" ,на който са в магазините е ужасен и реално не става дори и за "зарибяване" на клиенти -освен избичените цветове и контраст (като на всички останали марки) режима вкарва и ужасни артефакти и дори иначе качествени 720р клипове заприличват на 320х240 DIVX ... - би трябвало на "консултантите" да им забранят да го ползват ,че може и 1 тв да не продадат .
    Momchil одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #1311

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    @svetlio1

    Имаш ли нещо против да ми споделиш какви тестове си направил и защо не ти е харесал DT50, защото към момента ми е фаворит.
    Кое повече ти хареса в FT60 и накравя защо F6400 слагаш на първо място?

    можеш да споделиш резултатите и в темата за резултати от тестове.

    Много благодаря предварително!!!! Ще ми спестиш много главоболия и еветнуално една камара грешно дадени пари.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1312

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    DT50 не го тествах - нямаха необходимия размер , но и в сериите от 2012 Панасоник няма отделна настройка за регулиране на подсветката (има някакви "врътки" с контраста , ама не е същото ) . Тествах главно с футбол и няколко други клипчета за моушън резолюция , като основното ми изискване беше - липса на DSE (или поне що-годе приемливо ниво) и справяне с "бързи" кадри (спорт - футбол основно , че стария ми LM660 беше отврат) . Учудващо за мен 50F6400 се справи най-добре със всичко (и 50F6670 , но той не ми влизаше в бюджета за тв и 5 годишна гаранция) , като имаше много малко и трудно забележим DSE и то на малки петна странично от централната зона - недостатъка (както и на цялата палитра на Самсунг тая година) е лекото затъмняване в ъглите и малко "мътната" картина от вградения цифров тунер . От Панасоник тествах 50/55ET60 и 47FT60 , като първо изпаднах в лек потрес при пускане на тестовия футболен мач ,който ползвах - 720р Барселона-Реал М - нямаше и помен от добрата картина на Самсунг-ите , а само голямо зелено петно , което току ставаше на "квадрати" - след като известно време давах "заето" и се чудихме с "консултанта" дали аджеба не сме пуснали друг файл (въпреки ,че такъв на флашката няма се заех да приведа настройките в ред - "динамик"-а на Панасоник беше виновен за всичко - картината после вече си беше добре , но - 50ЕТ60 си беше доста зле в посока DSE (а и 55" версия) , а и представянето на футбол не беше на нивото на Самсунг - FT60 в това отношение е много по-добре (но пак с DSE) , като прибавим и по-лошото "черно" на IPS панелите (по-принцип не ги харесвам особено) , а и скорошните ми "разочарования" от такъв тв (47LM660) окончателно ме отказаха от моделите на Панасоник и избора се сведе до 50F6400 и 50ST60 като крайния победител е виден в подписа ми .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #1313

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Кратко и ясно,46F6400 или 47ET60?
    50 срещу 100 Hz,това май единственно ме спира да не дам 200 лв. повече за един инч картина по-малко
    А и по-дълбокот черно на Панасоника спoменато в някои ревюта.Има ли такова нещо след като е с IPS панел???
    Минусите на ЕТ60 изразени в липсата на PVR и фла[ плейър са ми ясни,това пък е накара в началото да се загледам в Самсунга,защото първоначалното впечатление от Панасоника беше отлично!
    ОТ:Добре че го има този форум,за компетентна информация на продавач консултанти не може да се разчита,та те дри не знаят че ЕТ60 няма DVR???
    Този пост е редактиран от Delyan; 28-09-13 в 12:39.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1314

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    За какво ще се ползва приоритетно , би ли споделил ? Не е коректно да се сравняват телевизори с различни технологии на матрицата , понеже е ясно че има разлика в едно или друго .

    Те и продавачите четат форума или се допитват до него , но не си дават зор , е има и изключения , но не са много . Така или иначе заплатата си върви .
    KaHa одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #1315

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    1.Гледане на ТВ(бг програми и F1) и филми през DLNA,HDTV и по-рядко 3D,предимно вечер и не рядко на тъмно.
    Коректно е да ги сравнявам от потребителска гледна точка,все пак ме интересува крайния резултат а не каk е постигнат
    2.Въпрос за сегашния ми ЕС6100,тези дни си пускам вечер и на тъмно по някой епизод от "Игри на тронове" и досега не мога на направя добри настройки за картината,а облаците са видими и дразнещи а черното понякога е на лилави петна...
    ТВ е в гаранция,дали има смисъл да го нося в сервиз се чудя или това си им е болно място на Самсунзите?

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1316

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Подсветката се развива още , различни видове е , а и производителите икономисват това-онова в новите модели .Няма смисъл от сервиз , но може да попиташ , поне .
    То и аз това казах - важен е крайния резултат и затова се сравняват наживо , аз харесвам едно , ти-друго .
    А нещо плазма ? За тъмно помещение е идеална .


    .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #1317

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Да,сравнението на живо е най добро,но гадовете са ги раделили по производители и с търчене между рафтовете не става....
    Относно плазмата се бях загледал до вчера,когато видях плазма и лцд едно до друго в ТП. Плазмара все едно имаше шал наметнат,много зле....
    Бих си взел плазма за спалнята където ще гледам на ъмнот,но няма 32 инчови....

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1318

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Delyan Виж публикацията
    Да ,сравнението на живо е най добро , но гадовете са гидруго в ТП. Плазмата все едно имаше шал наметнат,много зле....
    Има си начин - ти си клиента и имаш право...... .
    А LCD-то беше като електрожен , нали , те хората затова се впечатляват , щото свети като слънце !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #1319

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Нали не може да чернее,ще свети я :rolleyes:

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1320

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Айде да се спрете малко, а?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 88 от 106 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе