Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 68 от 106 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1006

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Пичове,що така никой не ме отрази...? Кажете поне много ли са зле на телевизия 50Хц панели на 32''?...за компа явно не би било проблем (четох на първа страница урока на Христослав,и от там разбрах че има проблеми при бързодвижещи се обекти).За толкова години не я ли изчистиха тая ЛЦД технология.То явно производителите почти не правят 100Хц панели 32''...гледам само в някои върхови серии пишат че има,но това са ТВ-та с безброй екстри(като 3D и интернет функционалност)...които на мен не са ми нужни...а и цената е доста Hi. Дайте едно рамо...някой ако се сети нещо да ме насочи към модел...на сносна цена (до 800 лв грубо)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1007

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    ...Дайте едно рамо...някой ако се сети нещо да ме насочи към модел...на сносна цена (до 800 лв грубо)
    Моделите действително са твърде малко, но ето ти няколко:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-TX-L32E5E-LED (от 2012 г е, но не му пречи)
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-TX-L32E6E-LED (наследникът на горния)
    Ако успееш малко да вдигнеш бюджета - LG 32LA620S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria или http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LA6130-3D-LED
    Аз преди седмица взех за кухнята този и съм много доволен от него - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KDL-32W650-LED
    Разбира се, да очакваш чудеса от тях е несериозно, но са добри модели за тоя бюджет, а (по моему) има и значително по-калпави за доста повече пари.

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1008

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    ...За съжаление от посочените няма 100Хц-ов панел,а цените...да това е...повече просто не ми се дават за ТВ.То докато ,,око не види'' наистина няма как да разбера дали ме устройва картината на някой от тези.Благодарско за помоща приятел!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1009

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Така, панелите са 50 Хц, но за тия пари май няма модел с панел 100 Хц. И все пак не е толкова зле, колкото се очакваше. На W650 футбол се гледа нормално. Умишлено търся проблем с картината, а и неволно го сравнявам постоянно с другия си телевизор, но не се оплаквам.
    Най-добре иди и виж на място, тествай с калпаво видео и бързи сцени.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1010

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    sparx@
    Този Шарп няма допълнителен жълт пиксел:rolleyes:

    П.С. Хм, явно имаш набито око или остротата е била засилена на 8-цата:rolleyes: Ти под сенки, имаш в предвид остатък след движещ обект вурху фона или ореолчета около обекта, като аура?

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #1011

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте, , от около 1 година следя форума и мисля че в него има много полезна информация, която да подпомогне избора ни на телевизор, цени, функции и т.н.,моля за съвет - след дълго колебание между 32 и 40/42/ инча мисля да се спра на по-голямото, ще се гледа от 2-3 метра, дилемата ми е между W650 на сони и 3Д модела на панасоник ЕТ60Е, не държа на 3Д-то, но като цена сонито е 1200лв, а панасоника в момента е на промоция в техномаркета за 1099лв. На телевизора ще се гледа цифрова телевизия от Близу, препоръчват ми някаква карта - кам модул. По принцип цената от 1200 лв е тавана, който ще отделя за покупка на телевизор, важно за мен на 1 място е качеството на картината, доколко така широко рекламираният Х реалити - Pro процесор на сони върши работа при обработка на сигнала, или е само поредния рекламен трик, или да заложа на по евтиния и 3д панасоник???

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, , от около 1 година следя форума и мисля че в него има много полезна информация, която да подпомогне избора ни на телевизор, цени, функции и т.н.,моля за съвет - след дълго колебание между 32 и 40/42/ инча мисля да се спра на по-голямото, ще се гледа от 2-3 метра, дилемата ми е между W650 на сони и 3Д модела на панасоник ЕТ60Е, не държа на 3Д-то, но като цена сонито е 1200лв, а панасоника в момента е на промоция в техномаркета за 1099лв. На телевизора ще се гледа цифрова телевизия от Близу, препоръчват ми някаква карта - кам модул. По принцип цената от 1200 лв е тавана, който ще отделя за покупка на телевизор, важно за мен на 1 място е качеството на картината, доколко така широко рекламираният Х реалити - Pro процесор на сони върши работа при обработка на сигнала, или е само поредния рекламен трик, или да заложа на по евтиния и 3д панасоник???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #1012

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    sparx@
    Този Шарп няма допълнителен жълт пиксел:rolleyes:

    П.С. Хм, явно имаш набито око или остротата е била засилена на 8-цата:rolleyes: Ти под сенки, имаш в предвид остатък след движещ обект вурху фона или ореолчета около обекта, като аура?
    Разходих се днес до технополис да поразгледам малко, нямаше го този шарп, но ги накарах да ми покажат филмовия режим на самсунг-а и установих, че има огромна разлика от "динамичния" режим на който беше по подразбиране. Малко контраста отиде с яркостта, но пък цветовете сякаш по омекнаха малко. Също така останах с впечатлението, че ефекта от сенките изчезна, който ясно се виждаше на динамичния режим. Това което виждам като ефект е, когато има бързо движещ се обект като футболна топка например, след топката остава малка следа, като опашка. Принципно не гледам спорт и не ме вълнува, но при филми с по динамични сцени личи доста и лично мен много ми бърка в очите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1013

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от sparx Виж публикацията
    Разходих се днес до технополис да поразгледам малко, нямаше го този шарп, но ги накарах да ми покажат филмовия режим на самсунг-а и установих, че има огромна разлика от "динамичния" режим на който беше по подразбиране. Малко контраста отиде с яркостта, но пък цветовете сякаш по омекнаха малко. Също така останах с впечатлението, че ефекта от сенките изчезна, който ясно се виждаше на динамичния режим. Това което виждам като ефект е, когато има бързо движещ се обект като футболна топка например, след топката остава малка следа, като опашка. Принципно не гледам спорт и не ме вълнува, но при филми с по динамични сцени личи доста и лично мен много ми бърка в очите.
    Шарп може да видиш в Тмаркет и ИнтерМаркет.
    Правилно си тествал на Кино режим, там са по-реални нещата. Изключи и подобрителите на катрината и ще заспи. Нативният контраст се повишава с намаляне на яркостта и подсветка. Като го пуснеш тв на приглушено осветление у вас ще видиш разликата между Динамик и Кино.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1014

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    ...За съжаление от посочените няма 100Хц-ов панел,а цените...да това е...повече просто не ми се дават за ТВ.То докато ,,око не види'' наистина няма как да разбера дали ме устройва картината на някой от тези.Благодарско за помоща приятел!
    Този е със 100Hz-ов панел -------------> SAMSUNG UE-32EH6030

    Цитат Първоначално публикувано от pitnik Виж публикацията
    Здравейте, , от около 1 година следя форума и мисля че в него има много полезна информация, която да подпомогне избора ни на телевизор, цени, функции и т.н.,моля за съвет - след дълго колебание между 32 и 40/42/ инча мисля да се спра на по-голямото, ще се гледа от 2-3 метра, дилемата ми е между W650 на сони и 3Д модела на панасоник ЕТ60Е, не държа на 3Д-то, но като цена сонито е 1200лв, а панасоника в момента е на промоция в техномаркета за 1099лв. На телевизора ще се гледа цифрова телевизия от Близу, препоръчват ми някаква карта - кам модул. По принцип цената от 1200 лв е тавана, който ще отделя за покупка на телевизор, важно за мен на 1 място е качеството на картината, доколко така широко рекламираният Х реалити - Pro процесор на сони върши работа при обработка на сигнала, или е само поредния рекламен трик, или да заложа на по евтиния и 3д панасоник???
    Аз на твое място не бих се двуомял. Sony-то е по-добрия избор, като качество на картината, а и не само.

    Намират се и ревюта на двата модела:

    Sony KDL42W653

    Panasonic TX-L47ET60B

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #1015

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Благодаря, Momchil, 90% към 10% съм в полза на сонито по простата причина че имам в къщи едно корекомско сони вече 25 години, картината не е мръднала, наясно съм че няма нищо общо с новите лед и плазма тв, но все пак въпрос и на сантимент. Колебанието ми идва оттам, че всеки ме разубеждава че сонито не било като едно време, никой не вземал вече сони, да съм се насочил към ЛГ или самсунг, но като отида на място в магазина и видя картината, на сонито сякаш най-близка до естествената, тия корейски ширпотреби не ми се ще да си давам парите за тях

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1016

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Този е със 100Hz-ов панел -------------> SAMSUNG UE-32EH6030
    ...Хм...на този не бях обърнал внимание до сега.Но дали реално е със 100Хц панел...не откривам техническо инфо...само ,,маркетинговите,, 200Хц.Дайте препратка към PDF manual

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1017

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    ...Хм...на този не бях обърнал внимание до сега.Но дали реално е със 100Хц панел...не откривам техническо инфо...само ,,маркетинговите,, 200Хц.Дайте препратка към PDF manual
    В manual-а няма да намерите тази информация.

    Има достатъчно ревюта в нета, които доказват думите ми.

    Извинявайте, но никой не е длъжен да Ви поднася информацията с лъжичка, за да опровергае съмненията ви.
    Dominator одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #1018

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    При Самсунг обикновено 200CMI са си 100хц + мигаща подсветка , докато при ЛГ оказва се и 400MCI не стигат за истински 100хц панел ...
    iwan33 и Dominator харесват това.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1019

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Извинявайте, но никой не е длъжен да Ви поднася информацията с лъжичка, за да опровергае съмненията ви.
    ...Не исках да прозвучи така...Извинявам се!
    mitboi одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    1
    #1020

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Видях промоцията на Техномаркет на телевизори Samsung UE-32F4500 и Toshiba 32L4333. Общо взето не ме интересува толкова достъпът до интернет, а възможността за работа в LAN мрежа, за да гледам филми от копютъра (т.е. да ползвам компютъра като медиа сървър), както и заради цивровата телевизия, разбира се. Важно е също да чете БГ субтитри.
    Ако може малко помощ с избора? :3
    Благодаря предварително!

    Линкове:
    Samsung UE-32F4500 SAMSUNG UE-32F4500 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Toshiba 32L4333 https://www.technomarket.bg/products...oshiba-32l4333


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 106 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе