Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 69 от 106 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1021

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от frozenwind Виж публикацията
    Видях промоцията на Техномаркет на телевизори Samsung UE-32F4500 и Toshiba 32L4333. Общо взето не ме интересува толкова достъпът до интернет, а възможността за работа в LAN мрежа, за да гледам филми от копютъра (т.е. да ползвам компютъра като медиа сървър), както и заради цивровата телевизия, разбира се. Важно е също да чете БГ субтитри.
    Ако може малко помощ с избора? :3
    Благодаря предварително!

    Линкове:
    Samsung UE-32F4500 SAMSUNG UE-32F4500 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Toshiba 32L4333 https://www.technomarket.bg/products...oshiba-32l4333
    Ами, нито един от двата.

    F4500 е HD Ready и според мен е безмислено да се купува телевизор с такава резолюция, особено за гледане на филми.

    С Тошибата ще имаш ядове с плейването на файлове в мрежа. Липса на DTS, доста формати не се поддържат през LAN...

    Най-добре отпусни още малко джоба и вземи Samsung-a, който съм предложил по-горе.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1022

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    преди време с ваша помощ си взех телевизор от който останах много доволен. Сега ще ви помоля пак за съвет

    Искам да е с колкото се може по-голям диагонал ( 55 , 60 , 65 инча) ,но буджета ми е сравнително ограничен +- 3000 лв.

    Поздрави.

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1023

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Може би ти трябва плазма и така избора е по-лесен . Панасоник , серия ST60 !


  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1025

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    ...
    F4500 е HD Ready и според мен е безмислено да се купува телевизор с такава резолюция, особено за гледане на филми.
    ...
    Това, че Самсунга е HD Ready не пречи да се гледа цифрова телевизия (така или иначе няма канали с резолюция 1080р), както и филми чрез медиен сървър от компютъра. (Между другото имам един стар Филипс от 2008 г., който се води HD Ready, но поддържа резолюция 1080р)

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    ...
    С Тошибата ще имаш ядове с плейването на файлове в мрежа. Липса на DTS, доста формати не се поддържат през LAN...
    ....
    Не съм фен на Тошиба, но и с това не съм съгласен. Поддръжката на аудио/видео кодеци при DLNA си е фунция на медийния сървър, а не на плеъра на телевизора. Така, че при подходящ медиен сървър на практика може да гледа и слуша почти всичко.

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    ...
    Най-добре отпусни още малко джоба и вземи Samsung-a, който съм предложил по-горе.
    Тук подкрепям с две ръце!!!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1026

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Взимай 300лв на заем и грабвай самсунга 7 серия - няма да съжаляваш - всички други са далеч зад него.

    Не съм фен на Тошиба, но и с това не съм съгласен. Поддръжката на аудио/видео кодеци при DLNA си е фунция на медийния сървър, а не на плеъра на телевизора. Така, че при подходящ медиен сървър на практика може да гледа и слуша почти всичко.
    Възпроизвеждането на съдържанието подавано от медия сървъра става чрез плеъра на телевизора, така че има голямо значение..... По-точно сървъра се конфигурира според възможностите на вградения плеър. Практически е възможно да се направи да плейва всичко но това означава прекодиране на всичко в реално време... а това е свързано с други неща - необходимост от мощен хардуер и влошаване на качеството на картината (няма как да стане като оригинала).
    Този пост е редактиран от Pat; 02-09-13 в 13:04.

  7.  
     
  8. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1027

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Това, че Самсунга е HD Ready не пречи да се гледа цифрова телевизия (така или иначе няма канали с резолюция 1080р), както и филми чрез медиен сървър от компютъра. (Между другото имам един стар Филипс от 2008 г., който се води HD Ready, но поддържа резолюция 1080р)
    Не виждам защо трябва да заформяме безмислени офтопици, но явно се налага.

    1. Къде съм споменал в поста си, че телевизора не става за гледане на цифрова телевизия?
    2. Къде съм споменал в поста си, че телевизора не поддържа резолюция 1080p? Да, казва му се upconversion, или upscaling, но това не е нативната резолюция на дисплея.
    3. Може да няма канали с резолюция 1080p (всъщност има няколко), но за сметка на това има достатъчно канали с резолюция 1080i, която също отговаря на нативната резолюция на FULL HD телевизор (1920x1080)
    Освен това разлика в качеството на картината между 1080p и 1080i сигнал на телевизори до 42" не се забелязва.

    По останалите точки, @Pat e обяснил достатъчно добре.
    На хартия всичко изглежда прекрасно, ама не е точно така.

  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1028

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Последен офтопик, тъй като поста ми явно погрешно е изтълкуван като заяждане. И тъй като благодарение на този форум и аз съм научил доста неща, ми се искаше питащия да е наясно относно това, за което пита. А то беше:
    "Общо взето не ме интересува толкова достъпът до интернет, а възможността за работа в LAN мрежа, за да гледам филми от копютъра (т.е. да ползвам компютъра като медиа сървър), както и заради цивровата телевизия, разбира се. Важно е също да чете БГ субтитри."
    Ако избора опира само до тези два модела поради ограничение в бюджета, то аз лично бих предпочел Самсунга - макар и HD READY. Както е написал и Момчил "разлика в качеството на картината между 1080p и 1080i сигнал на телевизори до 42" не се забелязва."

    Между другото, на моя стар 32" Филипс HD READY от 2008 г. съм бучнал това android-mini-pc-privileg-mpc-1 и пердаши всичко безгрижно.
    Този пост е редактиран от podredko; 02-09-13 в 15:08.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1029

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Картината на тая плазма е като на 20 годишен изхабен кинескоп в сравнение с тая на кой да е самсуняк....
    вчера минах през техномаркет-а на ''разходка" и един до друг бяха споменатата плазма и 55ЕТ5Е - LED-a я убива отвсякъде.... .....освен в греенето и трепкането
    Сори да го кажа..но това е типична грешка за начинаещ.
    1. Никога не правете сравнение между плазмен и LCD телевизор в светло помещение! /само в тъмно или затъмнено такова/
    2. Проверете на какви режими на картината работят и ги изравнете !

    Кинескопът и плазменият телевизор имат общи неща - луминофорното покритие
    ЛУМИНОФОР
    Ако поставиш нов кинескопен телевизор срещу прозорец и го пуснеш - ще забележиш, че не възпроизвежда черно..Причината е, че светлината от прозореца се отразява в луминофора и стъклото. Но ако го поставиш в тъмно помещение - черното се появява :rolleyes:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #1030

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Не виждам защо трябва да заформяме безмислени офтопици, но явно се налага.

    1. Къде съм споменал в поста си, че телевизора не става за гледане на цифрова телевизия?
    2. Къде съм споменал в поста си, че телевизора не поддържа резолюция 1080p? Да, казва му се upconversion, или upscaling, но това не е нативната резолюция на дисплея.
    3. Може да няма канали с резолюция 1080p (всъщност има няколко), но за сметка на това има достатъчно канали с резолюция 1080i, която също отговаря на нативната резолюция на FULL HD телевизор (1920x1080)
    Освен това разлика в качеството на картината между 1080p и 1080i сигнал на телевизори до 42" не се забелязва.

    По останалите точки, @Pat e обяснил достатъчно добре.
    На хартия всичко изглежда прекрасно, ама не е точно така.
    Здравейте, аз също се интересувам от тези телевизори. Бюджетът ми е максимум 700 лв (да взимам на заем не е вариант :-) ).

    За Тошибата съм склонен да се съглася, че не става.

    А относно Samsung... Мислех, че HD Ready е достатъчно за 32 инча. Или греша?

    И ако се абстрахираме от резолюцията и 3D (също не е от значение), тогава кой от двата модела е по-добър UE-32F4500 ili UE-32EH6030. В Техномаркет ми казаха, че процесорът на UE-32F4500 е двуядрен 1 Ghz (същия ползвали и на по-високите серии), а на UE-32EH6030 – едноядрен. Но пък споменаха, че UE-32EH6030 е с по-добра видео обработка, ако не се лъжа.

    Ще съм ви благодарен, ако дадете малко повече инфо за плюсовете и минусите им.

    Благодаря!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1031

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Ето ти един без 3Д и "смарт" функции, но FULL HD и на по-ниска цена - SAMSUNG UE-32F5000.

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #1032

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Ето ти един без 3Д и "смарт" функции, но FULL HD и на по-ниска цена - SAMSUNG UE-32F5000.
    Този модел не може да се свърже към локалната мрежа, за да се ползва компютъра като медия сървър. Точно затова питах конкретно за UE-32F4500 и UE-32EH6030, които имат тази опция. Явно не съм бил достатъчно точен в описанието какво търся, за което се извинявам. Това, което търся в телевизора е:

    1. Бюджет 700 лв максимум
    2. 32 инча
    3. Възможност за връзка с локалната мрежа, за да се ползва компютъра като медия сървър
    4. Да поддържа субтитри на кирилица и латиница
    5. Да има поне 3 HDMI порта и 2 USB порта (видео, музика и снимки)
    6. HD READY или FULL HD (и двете стават доколкото разбирам)
    7. 3D - може и без
    8. Цифрови тунери - да има
    9. Да е лесен за управление (ще го ползва човек, който до сега е ползвал ТВ с кинескоп и няма опит)
    10. Да не е прекалено много черното, че да се сливат детайли
    11. Ако разпознава DTS аудио е плюс
    12. Smart TV - може и без

    Останах с впечатлението, че UE-32F4500 и UE-32EH6030 покриват тези изисквания, но нямам достатъчно познания, за да преценя кой носи повече "value for money".

    Четейки по-горните постове на Момчил все повече клоня към UE-32EH6030, но бих искал да знам какви са му недостатъците в сравнение с UE-32F4500, ако има такива (например в магазина ми казаха, че UE-32F4500 е с по-ярки цветове от UE-32EH6030, защото подсветката е по-близо до матрицата, но не знам дали това е наистина така и дали картината на UE-32EH6030 ще е толкова тъмна, че да дразни).

    Ще съм благодарен, ако podredko позволи на модераторите да отговорят този път.

    Извинявам се, ако вече досаждам, но моля да проявите разбиране. Все пак телевизор не се купува всеки ден :-)

  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1033

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Sracimir Виж публикацията
    А относно Samsung... Мислех, че HD Ready е достатъчно за 32 инча. Или греша?

    И ако се абстрахираме от резолюцията и 3D (също не е от значение), тогава кой от двата модела е по-добър UE-32F4500 ili UE-32EH6030. В Техномаркет ми казаха, че процесорът на UE-32F4500 е двуядрен 1 Ghz (същия ползвали и на по-високите серии), а на UE-32EH6030 – едноядрен. Но пък споменаха, че UE-32EH6030 е с по-добра видео обработка, ако не се лъжа.

    Ще съм ви благодарен, ако дадете малко повече инфо за плюсовете и минусите им.

    Благодаря!
    Здравейте,

    Първо трябва да уточним за какво ще се ползва телевизора. Ако ще замества домашното PC, то тогава без колебание се насочете към F4500.
    Предимството на двуядрения процесор е единствено при smart функцийте и най-вече при мултитаскинга.
    Ако държите на по-добър видеопроцесинг и по-качествена картина то избора ви е EH6030.

    Може да се насочите и към модела предложен от @podredko.

    P.S. Допълвам се, понеже сега виждам поста Ви.

    По точка 1,2,3 и 4 стават и двата модела.
    5. EH6030 разполага само с 2 HDMI входа и 1 USB
    6. да
    8. и двата имат
    9. субективно
    10. колкото повече, толкова повече казал.....
    11. Ок са и двата

    За недостатъците при бюджетни телевизори няма смисъл да говорим. По-добре да изтъкнем предимствата им.
    Освен горните, за EH6030 можем да добавим и 100Hz-я панел, който е от голямо значение при motion resolution-a, тоест при бързи сцени.
    И както много пъти сме съветвали в този форум, качвате различни файлове на флашка, отивате и тествате на място за да сте напълно сигурни какво купувате.
    Не слушайте какво Ви говорят консултантите в магазина. В повечето случаи си имат таргет и могат да изкарат и най-калпавия телевизор прекрасен във вашите очи.
    Този пост е редактиран от Momchil; 02-09-13 в 18:01.
    podredko одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #1034

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Sracimir Виж публикацията
    Този модел не може да се свърже към локалната мрежа, за да се ползва компютъра като медия сървър. Точно затова питах конкретно за UE-32F4500 и UE-32EH6030, които имат тази опция. Явно не съм бил достатъчно точен в описанието какво търся, за което се извинявам. Това, което търся в телевизора е:

    1. Бюджет 700 лв максимум
    2. 32 инча
    3. Възможност за връзка с локалната мрежа, за да се ползва компютъра като медия сървър
    4. Да поддържа субтитри на кирилица и латиница
    5. Да има поне 3 HDMI порта и 2 USB порта (видео, музика и снимки)
    6. HD READY или FULL HD (и двете стават доколкото разбирам)
    7. 3D - може и без
    8. Цифрови тунери - да има
    9. Да е лесен за управление (ще го ползва човек, който до сега е ползвал ТВ с кинескоп и няма опит)
    10. Да не е прекалено много черното, че да се сливат детайли
    11. Ако разпознава DTS аудио е плюс
    12. Smart TV - може и без

    Останах с впечатлението, че UE-32F4500 и UE-32EH6030 покриват тези изисквания, но нямам достатъчно познания, за да преценя кой носи повече "value for money".

    Четейки по-горните постове на Момчил все повече клоня към UE-32EH6030, но бих искал да знам какви са му недостатъците в сравнение с UE-32F4500, ако има такива (например в магазина ми казаха, че UE-32F4500 е с по-ярки цветове от UE-32EH6030, защото подсветката е по-близо до матрицата, но не знам дали това е наистина така и дали картината на UE-32EH6030 ще е толкова тъмна, че да дразни).

    Ще съм благодарен, ако podredko позволи на модераторите да отговорят този път.

    Извинявам се, ако вече досаждам, но моля да проявите разбиране. Все пак телевизор не се купува всеки ден :-)

    Ако леко вдигнеш бюджета https://www.technomarket.bg/products...22/lg-32la6130 - това покрива почти всички изисквания.

    LG 32LA6130 - LG телевизори

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1035

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сори да го кажа..но това е типична грешка за начинаещ.
    1. Никога не правете сравнение между плазмен и LCD телевизор в светло помещение! /само в тъмно или затъмнено такова/
    2. Проверете на какви режими на картината работят и ги изравнете !

    Кинескопът и плазменият телевизор имат общи неща - луминофорното покритие
    ЛУМИНОФОР
    Ако поставиш нов кинескопен телевизор срещу прозорец и го пуснеш - ще забележиш, че не възпроизвежда черно..Причината е, че светлината от прозореца се отразява в луминофора и стъклото. Но ако го поставиш в тъмно помещение - черното се появява :rolleyes:

    Въздържай се от епитети ако обичаш след като не ме познаваш! Това че аз (или който и да е друг) не харесва това което ти харесваш по никакъв начин но го прави начинаещ. Или може би ти се имаш за голям "специалист"?

    1 - Ебати и телевизора дето ще го гледам само на тъмно - аз да не живея в пещера? Самия факт че се нуждае от "специални условия" за да се доближи до излъчването на друг говори сам за себе си!
    2 - Колкото и да ги изравняваш плазмата пак тъмнее, трепти и грее.... а ако я усиля повече нали се сещаш колко време ще издържи екрана без да прегори...?
    То ако беше сполучлива технология хората нямаше да я спират от производство.

    А за кинескопите - не знам какви телевизори си гледал, но 20годишното ми SONY Black Trinitron е още у дома и срещу, по, зад, пред... откъдето и да му пускаш светлина черното е катранено черно!

    Айде със здраве и недей да хвърчиш много нависоко, че боли като паднеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 106 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе