Страница 12 от 112 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #166

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В режим игра се очаква да има повече статични изображения , които ще доведат до бърнин . Там намирам логиката аз .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #167

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Това е единствената ми забележка до момента за C7, но като поиграя повече ще видим дали ще свикна на по-тъмно или ще изключа HDR от настройките на игрите.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #168

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Бъркаш технологиите...При OLED няма подветка! Имаме самосветещи пиксели, които могат да гаснат напълно и затова имаме идеално черно(липса на светлина)
    .
    Христославе, може ли да попитам на OLED телевизорите, диодите със ШИМ ли се управляват? Не ми се чете темата назад.. Моят e SONY KD-55A1.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #169

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #170

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Христославе, може ли да попитам на OLED телевизорите, диодите със ШИМ ли се управляват? Не ми се чете темата назад.. Моят e SONY KD-55A1.
    Според мен, по-долният текст отговаря донякъде на въпроса ти:


    1) Does oled flicker like crt or plasma?
    2) Does oled use pwm to control brightness?
    3) Does oled utilizie temporal dithering aka frame rate control like some lcd's?


    No, no and no.

    The pixels have 10 bit (1024 levels) control per color and simply show the requested value until a new value is requested. The Sony A1E has an option to do black frame insertion if desired as a way to improve motion on 24p movies, where it switches between the image and solid black quickly to simulate what a movie projector does which makes the motion appear smoother (although also a bit less bright).

    But OLED does not use any of the tricks used by cheap LCD panels to pretend to do more colors than they really do. The OLED panels really does that many levels of color natively.

    Plasma has to refresh the phosphors frequently to maintain a given light level (I seem to recall 600Hz being pretty common refresh on plasmas, which does naturally give them smoother looking motion since it is a bit like the black frame insertion where the pixel fades a bit then is refreshed and then fades a bit, etc). Some LCDs are only 6 bit per color and use dithering to toggle between values to pretend to have a value in between. I think some even try to mess with the backlight level to try and give different colors.
    ------------------------------------


    Въпреки това, нещата не са еднозначни. Някои потребители виждат "трептения" поради корекциите при обработката на сигнала от дисплея или т. нар. dithering, също така и заради BFI-функцията (вкарването на черен екран между кадрите). Други се оплакват от т.нар. grain noise на по-тъмни сцени, а други виждат и "премигването" в края на 60Hz/120Hz цикъл според телевизора и подавания сигнал (ето графика при C7, http://i.rtings.com/images/reviews/c...ight-large.jpg). Т.е. ШИМ като такъв не е единствения повод за главоболие и проблеми с очите при чувствителните потребители, но масата от тях не би имала никакви проблеми. Особено пък, ако ги сравняваш с не-OLED сериите, вкл. флагманите, които си използват чист ШИМ.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #171

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://www.oled-info.com/pulse-widt...-oled-displays

    Sony AF8
    http://i.rtings.com/images/reviews/t...ight-large.jpg
    The Sony A8F is almost flicker-free, as are all OLED TVs since there is no backlight. There are small spikes approximately every 8 ms, this is not really visible as flicker though. This does result in some persistence blur, as can be seen in the response-time box photo.
    LG C8
    http://i.rtings.com/images/reviews/t...ight-large.jpg
    Like all OLED TVs, there is no visible backlight flicker which helps motion appear smoother, but it does result in some persistence blur. This is much better than the Samsung Q7F or LG SJ9500 with their 120 Hz flicker, where duplications will appear during motion.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #172

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    На мен по-принцип ми се струва, че С7 има по-плътно черно от В7.. поне по ревютата дето ги гледам сравнявани двете..
    Малко ме съмнява по-плътно черно тъй като на всички OLED черното е =0(като не свети пиксел си е ясно,че е черно),колко да е по-плътно от това.За звука на B6 не знам точно какво очакваш от тв-р,но звука му е доста добър като акустика,като разбира се го усилвам до 20,от там нататък ако е нужно за музика например винаги през усилвателя и колоните.Даже в спалнята където имам по-малък тв-р си купих едни колонки THUNDER за 100 лв. активни(доста здрави за цената си),където слушам и радио през тях ,защото тв ми е вързан през box и не ми се налага да пробвам звук на тв-р.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #173

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте! Нов съм в този форум и ви пиша отностно LG B7V OLED. Купих си този телевизор преди месец и за сега съм много доволен. Преди да го закупя се бях информирал за ОЛЕД технологията и знам, че burn in е възможно да се случи, но след като прочетох повече се наплаших от отзивите на другите за това колко лесно уж може да прогори. Та ще съм много благодарен ако ми дадете мнения като притежатели на такъв телевизор. Ползвам го главно за ютуб клипове, филми, ps4 pro и малко телевизия. Благодаря предварително!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #174

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не се плаши.
    виж към краят на този пост
    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...tml#post859596

  12. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #175

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте, интересува ме как се представя OLED-а с движенията при гледане на СД/ХД канали на кабелна телевизия. Обмислям покупка на LG B7, но гледам предимно iptv от мтел и сегашния ми панасоник 47et50 е много зле при движенията - или насича или изглеждат неестествено забързани.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #176

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    ....сегашния ми панасоник 47et50 е много зле при движенията - или насича или изглеждат неестествено забързани.
    изключи IFC
    настройки - други настройки - Intelligent frame Creation

  14.  
     
  15. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #177

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря за предложението, когато се изключи става доста насечено (judder). Пробвал съм всякакви варианти с IFC и филмов каданс. Оптималното ми е с IFC на средна настройка, но пак е дразнещо с каналите,които не са HD.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #178

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Това означава, че има някаква намеса във видеопотока от страна на оператора. Виж настройките на приемника ако има такива.
    Може да тестваш като занесеш телевизора в някой от съседите който е на друг оператор.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #179

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Хм, не знаех, че и Hitachi имат OLED модел...

    https://zora.bg/product/65hl9000g-oled

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    1
    #180

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    предложете някой телевизор до 55 инча да е с хубава картина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 112 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе