Страница 11 от 112 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #151

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не мисля, че му тук мястото на въпроса, но аз имам в нас този кабел и е тестван на 4k@60Hz 4:4:4 и работи. Пет метрова нонеймка в офиса за около 20 лв. всеки път е борба се подкара дори 1080p

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #152

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Този изглежда добре, да... Чакам доставка на този, проверен също, при първа поръчка дават 15% cut, има доста кабеляк на сносни цени, качеството също е добро...

  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #153

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #154

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    След известно чудене днес поръчах LG 55C7, ще пиша отзиви като дойде тези дни.
    Frost, kaloman и svetlio1 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #155

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    TEST / Panasonic TX-55FZ950 : toujours l'un des meilleurs téléviseurs Oled
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...2481/test.html

    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...ons-a3617.html


    TCL/CSoT plans to build a 11-Gen LCD+OLED TV fab in Shenzhen by 2021
    https://www.oled-info.com/tclcsot-pl...-shenzhen-2021


    http://semieurope.omnibooksonline.co...l.Hack_UDC.pdf
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-05-18 в 19:10.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #156

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Може ли някой с LG OLED да сподели в режим "Игра HDR" наистина картината ли е толкова тъмна, както я описват в чуждите форуми, че утре трябва да ми дойде C7-та и почнах да се притеснявам как ще е на PS4 pro в HDR.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #157

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    От вчера съм собственик на LG 55C7 и кратките ми впечатления в сравнение последните ми два телевизора Самсунг 49KS7002 и Сони 49XE9005 са:
    OLED превъзхожда значително останалите ТВ-та при гледането на филми. Черното и добрия контраст правят филмите особено с добро качество да изглеждат невероятно.
    При гледане на кабелна телевизия разликата не е толкова значителна /освен перфектния ъгъл на виждане/.
    Основното предимство при всякакъв тип съдържание и режими за мен е, че не свети подсветката така силно като LED и не дразни очите /също няма ШИМ/, някак светлината идва естествено от телевизора без да дразни.
    Игрите изглеждат добре в режим игра ОБАЧЕ режим игра в HDR е отвратително тъмен, дори и с препоръчването на LG да се включи динамичния контраст пак е тъмно. Вариант е да се изключи HDR и в нормалния режим за игра е по-добре или в HDR извън режим „игра“, но с висок lag, аз лично се опитвам да свикна с тъмния режим на игра за HDR. Като цяло, ако държите на добър HDR за режим игра C7 е зле, странното е че този проблем е направен от LG с актуализация на софтуера миналата година /доколкото прочетох в нета/ и се надявам да пуснат нова актуализация и да подобрят нещата.
    Бях писал, че движението е по-лошо от на Сонито, но като си поиграх с настройките нещата са напълно сравними и не намирам разлика.
    Като цяло OLED е страхотен за филми, за кабелна телевизия е добре без да е нещо уникално, а за игра вече написах по-горе.
    Не са забелязал задържане на изображение или някакви проблеми при работата на C7, дано и за напред да няма.
    За цената в момента е добър избор и бих го препоръчал /аз лично го взех от румънците за 2654 лева/.
    cable, Frogst и bobkatagaz харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #158

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз съм с 55B7 в спалнята и съм доволен за сега. В детската е 55В6, но звука му не ми харесва. Може и да е от акустиката на стаята, а и В6 е върху ракла а В7 на стойка за стена..

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #159

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Айде честито !

    Някои игри предлагат допълнителни настройки в HDR - не помага ли ? Кои игри си пробвал и е тъмно?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #160

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Айде честито !

    Някои игри предлагат допълнителни настройки в HDR - не помага ли ? Кои игри си пробвал и е тъмно?
    Благодаря, допълнителната настройка не помага особено. Тествах GTSport и project cars 2. Довечера ще направя няколко снимки и ще ги кача да видите как изглежда.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #161

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На мен по-принцип ми се струва, че С7 има по-плътно черно от В7.. поне по ревютата дето ги гледам сравнявани двете..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #162

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Качвам снимки от режимите "HDR Game" и "HDR Standard".
    Режимите съм ги настройл абсолютно със едни и същи настройки, като осветеността и констраста са на макс. Снимките ги правих в режим ръчни настройки на фотоапарата, защото като го датох на автоматично той си изравняваше осветеността на екрана и не можеше да се види разликата.
    Това което се вижда на снимките няма нищо общо с това, което е на живо, силната светлина на станадартния режим е загубила детайли при заснемането, докато режима игра, който е доста тъмен на снимките изглежда далеч по-светъл от това което виждам аз пред тв-то. Качвам ги да се види съществената разлика в брайтнеса при двата режим при едно и също съдържание настроено по един и същи начин, а дори не съм снимал режима "HDR Vivit", където осветеността е още по-силна.

    - - - - - - - - - -

    И да добавя днес тествах HDR на филм и съм силно впечатлен от представянето на C7, няма нищо общо като качество на картината при HDR филми с предишните ми XE9005 и KS7002.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kajos; 02-06-18 в 04:03.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #163

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Основното предимство при всякакъв тип съдържание и режими за мен е, че не свети подсветката така силно като LED и не дразни очите /също няма ШИМ/, някак светлината идва естествено от телевизора без да дразни.
    Игрите изглеждат добре в режим игра ОБАЧЕ режим игра в HDR е отвратително тъмен, дори и с препоръчването на LG да се включи динамичния контраст пак е тъмно.
    Бъркаш технологиите...При OLED няма подветка! Имаме самосветещи пиксели, които могат да гаснат напълно и затова имаме идеално черно(липса на светлина).
    При OLED телевизорите, яркостта в режим HDR е нарочно намалена с цел да се избегне възможността за поява на Image retention, заради статичните изображения на екрана - инфо лентата.
    Ако търсеше телевизор за игри в HDR режим с висока яркост, да си беше взел Sony ZD9. или изчакаш новият ZF9 през октомври.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-06-18 в 10:09.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #164

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако играеш в HDR standard и изключиш всички подобрители би трябвало да е същото като режим игра и да няма лаг.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #165

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Неправилно съм се изразил като съм писал подсветка. Като цяло съм много доволен от OLED, но не ми е ясно, защо само в режим "HDR игра" е намалена яркоста, нали в "HDR стандарт" пак може да има Image retention и burn-in.
    Както писах двата режима съм направил с еднакви настройки, като съм се придържал към настройките на режима "HDR игра" без подобрители и т.н.
    В международните форуми е писано подробно, че до есента на миналата година и "HDR игра" e бил с нормална яркост и с ъпдейт е умишлено затъмнен, а каква е причината само може да гадаем за мен единия вариант е да се избене Image retention и burn-in, защото геймърите прекарват повече часове пред тв-то или други чисто маркетингов трик да оправдаят новата екстра в С8 наречена dynamic tone mapping. Вероятно е второто, защото ако яркостта е проблем, то тогава C8 с dynamic tone mapping в "HDR Game" пак ще има същия висок риск от поява на проблемите с Image retention и burn-in.
    Този пост е редактиран от kajos; 02-06-18 в 21:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 112 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе